Promocja Banku Pekao: 200 zł premii na start, 50 zł premii na zakupy w Żabce, 150 zł bonusu za konto dziecka + 8% w skali roku dla oszczędności (do 100.000 zł)

Trwa do:
15 maja 2023

Najnowsza promocja Banku Pekao nagrodzi Was premią na start o łącznej wartości aż 250 zł! Do zdobycia jest 200 zł bonusu gotówkowego oraz 50 zł premii w formie bonu do wykorzystania w sklepach Żabka. Konto Przekorzystne otworzycie bez wychodzenia z domu. Jako dodatkowy przywilej, Bank Pekao uraczy Was 6-miesięcznym Pakietem Komfort. Zapewnia on darmowe ubezpieczenia oraz przelewy ekspresowe. Standardowa wartość pakietu w tym okresie sięga kwoty 72 zł. Jako ciekawostkę dodam, iż obok bazowej karty Visa, do Konta Przekorzystnego możecie zamówić też ekskluzywną kartę debetową VISA Gold. Moim zdaniem to najładniejsza złota karta debetowa na rynku, a przy okazji może być ona dla Was w pełni darmowa. Do Waszej dyspozycji będzie także konto oszczędnościowe na 8% w skali roku z limitem do kwoty 100.000 zł.

Po założeniu konta możecie również skorzystać z rekordowej promocji Karty Kredytowej z Żubrem z 800 zł premii… (a nawet 900 zł premii).

Kto może skorzystać z promocji z premią

Promocja skierowana jest do osób, które w okresie od 1 stycznia 2021 roku do 15 marca 2023 roku nie posiadały (również jako współposiadacz) konta osobistego lub lokaty w Banku Pekao S.A.

Ponadto, w czasie trwania promocji (a zatem w okresie od 16 marca 2023 roku do 15 maja 2023 roku) nie możecie posiadać żadnego produktu kredytowego Banku Pekao. To nowy wymóg, który nie był stosowany w poprzednich edycjach.

WAŻNE! Pamiętajcie również, iż Bank Pekao oraz PKO Bank Polski to dwa całkiem inne banki, pomimo, że ich nazwy brzmią podobnie. Jeśli posiadacie konto w PKO BP, śmiało możecie wziąć udział w promocji Banku Pekao (tym ze słynnym logo z żubrem).


Promocja Banku Pekao – jak skorzystać??

Promocja trwa od 16 marca 2023 roku do 15 maja 2023 roku – w wymienionym terminie należy zarówno złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji, jak i zawrzeć umowę o Konto Przekorzystne wraz z kartą debetową Visa Debit FX lub Visa Debit Gold oraz aplikacją mobilną banku PeoPay, a także złożyć oświadczenie dotyczące udziału w promocji „Przekorzystnie z kartą VISA”. Wniosek złożycie za pośrednictwem komputera lub smartfona. Najważniejsze, aby posiadać sprawną kamerkę oraz mikrofon. W tym celu polecam jednak złożenie wniosku na smartfonie (wyższa jakość obrazu). Możliwe jest również rozpoczęcie procesu na komputerze i dokończenie w aplikacji mobilnej PeoPay. Jako że złożenie wniosku i finalizacja umowy może odbyć się tego samego dnia (zdalnie), wniosek możecie złożyć nawet ostatniego dnia trwania promocji.

Liczba voucherów do sklepów Żabka ograniczona jest do 24.000 sztuk. Na szczęście, na dedykowanej stronie akcji znajdziecie licznik informujący o pozostałych do rozdania voucherach do sklepów Żabka. Na ten moment jest ich naprawdę sporo.

Co do kwestii finalizacji umowy, Bank Pekao S.A. stosuje popularną w ostatnim czasie metodę, zwaną potocznie “konto otwierane na selfie”. Mówiąc prościej, podczas wypełniania wniosku, bank poprosi Was o zrobienie zdjęcia twarzy oraz zdjęcia dowodu osobistego. Nie będziecie musieli czekać na kuriera, czy też korzystać z krępującej wideorozmowy.

Założenie konta „metodą na selfie” jest jednym z głównych warunków promocji. Jeśli natomiast finalizacja umowy (weryfikacja tożsamości) się nie powiedzie z przyczyn technicznych, wówczas możecie wybrać opcję podpisania umowy w placówce (ale tylko w takim przypadku, jeśli chcecie zgarnąć premię).

Jak zdobyć nawet 250 zł premii na start? – Promocja Banku Pekao

Nagroda podzielona jest na kilka części. Pierwsza nagroda to zestaw złożony z vouchera do Żabki o wartości 50 zł oraz 50 zł premii gotówkowej. Nagrody otrzymacie pod warunkiem założenia konta wraz z dostępem do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej oraz z kartą debetową, o których wspominałem już wcześniej.

Aby zdobyć kolejne 150 zł premii (3 premie cząstkowe po 50 zł każda), wystarczy, że w 3 kolejnych pełnych miesiącach kalendarzowych po podpisaniu umowy (w każdym miesiącu z osobna) wykonacie minimum 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową lub z wykorzystaniem aplikacji PeoPay (na dowolną kwotę). To jedyny comiesięczny warunek. Promocja została wiec uproszczona względem poprzedniej edycji (wtedy wymagano także logowania do aplikacji mobilnej).

Jeśli warunki spełnicie tylko w 2 miesiącach, wówczas otrzymacie 100 zł premii, zaś spełniając warunki tylko w jednym miesiącu – możecie liczyć na 50 zł premii. Jednak ze względu na łatwość warunków, polecam Wam skorzystać z pełnej opcji 🙂

Z promocji wyłączone są rodzaje płatności, które w zbyt łatwy sposób mogłyby pomóc „nabić liczbę wymaganych transakcji”. Chodzi tu głównie o różnego rodzaju przekazy pieniężne, niebędące faktyczną zapłatą za towary czy usługi. Szczegółowy wykaz „niedozwolonych” kodów MCC znajdziecie w regulaminie.

Przykładowo, otwierając konto w marcu 2023 roku, warunki dotyczące transakcji spełnijcie w kwietniu, maju i czerwcu 2023 roku.

Wypłata premii

Pierwsza część premii o wartości 100 zł (50 zł jako voucher do Żabki i 50 zł premii gotówkowej) trafi do Was do końca następnego miesiąca po miesiącu, w którym założycie konto. Przykładowo, zakładając konto w marcu, pierwszą nagrodę otrzymacie w kwietniu 2023 roku.

Kolejne premie po 50 zł będą wypłacane po prostu w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków promocji. Przykładowo, zakładając konto w marcu 2023 roku i spełniając warunki od kwietnia do czerwca 2023 roku, pojedyncze premie będą sukcesywnie wypłacane od maja do lipca 2023 roku. Dla kolejnych miesięcy nastąpi naturalne przesunięcie o 1 miesiąc.

W dniu wypłaty premii wasze konto musi pozostawać aktywne, tak samo jak karta debetowa, aplikacja PeoPay oraz dostęp do bankowości elektronicznej. Oprócz tego nie wycofujcie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Karty podarunkowe do wykorzystania w sklepach Żabka będą miały termin ważności do 30 czerwca 2024 roku.

Szczegóły w regulaminie promocji Przekorzystnie z kartąVISA..

150 zł za założenie Konta Przekorzystnego dla Młodych!

Bank Pekao po raz dwudziesty siódmy organizuje prostą promocję, w ramach której najmłodsi użytkownicy, dla których rodzice zdecydują się założyć Konto Przekorzystne dla Młodych z rachunkiem oszczędnościowym Mój Skarb (oprocentowanym na 8% w skali roku), otrzymają aż 150 zł premii na start. To dobra okazja, by nauczyć dzieci zaradności finansowej i umiejętności rozważnego wydawania pieniędzy.

Akcja jest przeznaczona dla osób w wieku do 18. roku życia, których rodzice posiadają konto w Banku Pekao. Dziecko (lub dzieci) nie mogło mieć swojego konta w banku w okresie od 1 stycznia 2021 roku do 15 marca 2023 roku (mogło natomiast posiadać wtedy rachunek oszczędnościowy Mój Skarb). Wykluczone są osoby korzystające wcześniej z poprzednich edycji promocji Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciomPierwsze kieszonkowe z PeoPay KIDS lub Ekstra 50 zł dla nastolatka.

Za dziecko lub nastolatka konto formalnie zakłada oczywiście prawny opiekun, posiadający konto osobiste w Banku Pekao. Pamiętajcie też, że w przypadku dzieci przed 13. rokiem życia, to rodzice powinni złożyć niezbędne zgody w jego imieniu (zgoda na udział w promocji i przetwarzanie danych), z kolei nastoletnie dzieciaki w wieku od 13 lat muszą zrobić to samodzielnie.

Promocja trwa do 15 maja 2023 roku. W tym czasie jako rodzice powinniście założyć swojemu dziecku Konto Przekorzystne dla Młodych za pomocą swojej aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej, a następnie, w zależności od wieku dziecka, wykonać nieco inne czynności.

 • W przypadku dzieci, które nie ukończyły jeszcze 6. roku życia – należy też otworzyć rachunek oszczędnościowy Mój Skarb lub pominąć ten krok, jeśli dziecko ma już to konto. Jego posiadanie nie wykluczało bowiem z udziału w akcji.
 • W przypadku dzieci, które ukończyły 6. rok życia, ale nie ukończyły jeszcze 13. roku życia – powinniście otworzyć wszystkie produkty PeoPay KIDS, czyli konto osobiste, rachunek oszczędnościowy Mój Skarb oraz dedykowaną aplikację mobilną dla młodych użytkowników.
 • W przypadku nastolatków, przed 18. rokiem życia (ale już po „trzynastce”) – oprócz konta osobistego należy zawnioskować także o kartę debetową i aplikację mobilną PeoPay.

Co bardzo istotne – opisane wyżej warunki należy spełnić w tym samym dniu! Zapewni Wam to szybkie i bezproblemowe 50 zł premii. Chcecie zdobyć więcej? Spójrzcie poniżej.

Jeśli zamiast 50 zł premii interesuje Was 150 zł, wykonajcie następujące kroki:

 • Uczestnik poniżej 13 lat powinien zasilić konto osobiste lub oszczędnościowe Mój Skarb kwotą większą niż 200 zł (na przykład 201 zł). Kwota musi znajdować się w całości na koncie oszczędnościowym lub osobistym, a saldo obu tych rachunków nie sumuje się. Saldo w tej wysokości należy utrzymać co najmniej do dnia 1 czerwca 2023 roku.
 • Uczestnik w wieku co najmniej 13 lat lub starszy powinien do dnia 1 czerwca 2023 roku wykonać co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKiem na dowolną kwotę – stacjonarnie lub online (wykluczone są wpłaty i wypłaty gotówkowe).

Nagroda zostanie przekazana w terminie do 30 czerwca 2023 roku przelewem na konto dziecka. Do tego czasu jego konto osobiste oraz oszczędnościowe musi pozostać aktywne. Bonus jest oczywiście zwolniony z opodatkowania.

Szczegółów szukaj w regulaminie promocji.

Możliwości rodzica w PeoPay KIDS

8% w skali roku na koncie oszczędnościowym Mój Skarb!

Oprócz świetnej aplikacji i darmowego rachunku Wasze dzieci zyskają także dostęp do rachunku oszczędnościowego Mój Skarb. Jego założenie jest warunkiem udziału w promocji. Konto oferuje oprocentowanie na poziomie aż 8% w skali roku z gwarancją oprocentowania przez okres 6 miesięcy. Maksymalna kwota, która zapracuje w promocyjnym oprocentowaniu to 5000 zł. Nadwyżki będą oprocentowane standardowo – według aktualnej tabeli. Pieniądze mogą być rozproszone w różnych skarbonkach, dzięki którym dzieci nauczą się tworzyć długoterminowe cele i fundusze na konkretne wydatki. Promocja trwa do 15 maja 2023 roku.

Konto Przekorzystne – szczegóły

Jeśli macie mniej niż 26 lat, wówczas prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą są dla Was bezwarunkowo darmowe. Dla osób, które ukończyły już 26. rok życia, zasady prowadzenia rachunku są następujące:

 • 0 zł za prowadzenie konta bezwarunkowo,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej Visa po wykonaniu 1 płatności bezgotówkowej tą konkretną kartą i zapewnieniu jednorazowego wpływu na konto w wysokości co najmniej 500 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 4 zł,
 • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne (autoryzowane poprzez aplikację PeoPay),
 • 0,20 zł za SMS autoryzacyjny w przypadku przelewów internetowych,
 • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziale lub we wpłatomatach banku,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Pekao S.A.

Dodatkowo spełniając warunki zwalniające z opłaty za kartę (wpływ na minimum 500 zł + 1 płatność kartą), bank sprezentuje Wam w danym miesiącu:

 • 0 zł za dwie wypłaty z obcych bankomatów w Polsce oraz
 • 0 zł za wypłaty z zagranicznych bankomatów bez ograniczeń.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

8% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Na nowych klientów Pekao S.A. czeka również bardzo dobra oferta konta oszczędnościowego. Maksymalna kwota obowiązywania preferencyjnego oprocentowania wynosi aż 100.000 zł. Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez 183 dni (6 miesięcy) od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe. Nadwyżka ponad 100.000 zł będzie pracowała już według standardowego oprocentowania (zgodnie z aktualną tabelą oprocentowania).

Z preferencyjnego oprocentowania mogą skorzystać wyłącznie osoby, które nie posiadały w okresie od 1 grudnia 2022 roku do 28 lutego 2023 roku rachunku osobistego, konta oszczędnościowego, bądź lokaty w Banku Pekao S.A. (chyba że posiadały na rachunkach kwotę nie większą niż 2000 zł) i/lub jednostek funduszy inwestycyjnych w Pekao TFI – w tym samym okresie jednak bez żadnych wyjątków.

Z promocji konta oszczędnościowego możecie skorzystać w terminie do 15 maja 2023 roku. Najlepiej zawnioskować o nie podczas składania wniosku o Konto Przekorzystne. Później będzie to możliwe w bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay) wyłącznie w terminie od 3 do 5 dni roboczych po dniu zawarcia umowy o konto osobiste. Ewentualnie konto oszczędnościowe będziecie mogli uruchomić w placówce banku.

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Co miesiąc bezpłatnie możecie wykonywać nielimitowaną liczbę przelewów z konta oszczędnościowego (co zdarza się dość rzadko), aczkolwiek wyłącznie za pośrednictwem aplikacji PeoPay. Przelewy poprzez tradycyjną bankowość elektroniczną kosztują standardowo 7 zł za każdy przelew.

Szczegóły w regulaminie oferty specjalnej konta oszczędnościowego.

Pakiet Komfort – za darmo przez 6 miesięcy

W ramach promocji możecie skorzystać również z Pakietu Komfort, który jest dołączany do konta jako dodatkowa wartość dodana (nie jest to rzecz jasna obowiązek, a jedynie miły dodatek). W ramach pakietu otrzymacie szereg usług przydatnych w codziennym życiu. Pekao zapewnia 3 rodzaje pakietów. Przez pierwsze 6 miesięcy wszystkie są darmowe, zaś później różnią się ceną w zakresie od dokonanego wyboru. Oczywiście na „okres testowy” warto wybrać najwyższy pakiet. Po okresie promocji możecie kontynuować korzystanie z pakietu na standardowych zasadach (już płatnie) lub go wyłączyć.

Co zatem możemy znaleźć w dostępnych Pakietach Komfort?

 • Standardowy – 2 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł) oraz ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł) – standardowy koszt pakietu to 6 zł,
 • Złoty – 3 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł), ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł) oraz ubezpieczenie „Pomoc w domu” – standardowy koszt pakietu to 9 zł,
 • Platynowy – 4 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł), ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł), ubezpieczenie „Pomoc w domu” oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym (do 10.000 zł) – standardowy koszt pakietu to 12 zł.

Wszystkie wspomniane ubezpieczenia oferowane są przez PZU. Pakiet można włączyć w bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej lub w oddziale. Jeśli dyspozycję uruchomienia pakietu złożycie do 25. dnia miesiąca, wówczas zostanie on aktywowany już od nowego miesiąca (przykładowo aktywując pakiet do 25 października, zostanie on uruchomiony już 1 listopada). Natomiast w przypadku aktywacji pakietu pomiędzy 26. dnia miesiąca a jego końcem, uruchomienie pakietu nastąpi miesiąc później (przykładowo aktywując pakiet 28 października, zostanie on uruchomiony 1 grudnia).

Natomiast dyspozycja wyłączenia pakietu dostępna jest wyłącznie w placówce banku. Jeśli dokonacie tego do 25. dnia danego miesiąca, wówczas pakiet zostanie dezaktywowany wraz z zakończeniem tego miesiąca.

Więcej na temat pakietów na dedykowanej podstronie banku.

Złota karta debetowa VISA Gold, czyli…

…powiew prestiżu bez wysokich kosztów. Zamiast bazowej karty debetowej Visa Debit, w ramach promocji możecie wyrobić kartę debetową VISA Gold. To rzadka okazja do wyrobienia złotej karty, pomimo bycia standardowym klientem. Dotychczasowo, złote karty wydawane były wyłącznie dla klientów private bankingu, czyli osób o aktywach przekraczających milion złotych.

W ramach promocji kartę VISA Gold możecie mieć… za darmo. Jej wyrobienie jest bezpłatne. Co do kosztów miesięcznych, karta VISA Gold jest darmowa po wykonaniu 1 płatności bezgotówkowej na dowolną kwotę w danym miesiącu oraz zapewnieniu wpływu zewnętrznego na kwotę co najmniej 10.000 zł. W przypadku niespełnienia tego warunku, miesięczny koszt karty to tylko 10 zł. 

konto przekorzystne
Oprócz prestiżu, karta Gold zapewnia zniżki i rabaty w programie VISA Oferty.


Karta VISA Debit Gold zapewnia nielimitowane wypłaty z bankomatów Pekao S.A. za 0 zł. Standardowa opłata za wypłatę z pozostałych bankomatów w Polsce to 5 zł. Jednak zapewniając miesięczne wpływy zewnętrzne na konto (z wyłączeniem wpłat gotówkowych) na kwotę co najmniej 10.000 zł oraz wykonując minimum jedną płatność kartą, wówczas wszystkie krajowe i zagraniczne bankomaty macie za darmo! Co ważne, kurs rozliczeniowy stosowany dla karty Gold to kurs hurtowy zapewniany przez organizację VISA bez dodatkowej prowizji.

Dla osób w wieku do 26 lat, użytkowanie karty VISA Gold jest bezwarunkowo darmowe, tak samo jak wypłaty ze wszystkich bankomatów. Nie musicie spełniać żadnych warunków.


JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów