Bancovo.pl: sprawdź za darmo swoją zdolność kredytową w bazach Biura Informacji Kredytowej

 

Aktualizacja: serwis Bancovo zaprzestał udostępniania możliwości bezpłatnego sprawdzenia swojej sytuacji kredytowej w BIK-u. Obecnie swoją zdolność kredytową możecie sprawdzić wykupując pełny raport bezpośrednio w BIK-u.

 

Dzisiejszy wpis skierowany jest do osób, które interesują się kwestią budowania pozytywnej historii kredytowej w bazach BIK-u. Otóż oprócz raportu z BIK-u, który standardowo kosztuje 39 zł, swój scoring możecie również sprawdzić za pośrednictwem platformy internetowej Bancovo (należącej do Alior Banku). Serwis ten zajmuje się przede wszystkim porównywaniem ofert kredytów bankowych i pożyczek pozabankowych. Jednak Bancovo udostępnia również możliwość sprawdzenia swojej sytuacji kredytowej w BIK-u za darmo i bez żadnych zobowiązań. Jak skorzystać z tego dobrodziejstwa, dowiecie się z dzisiejszego artykułu 🙂

 

 

Jak działa platforma Bancovo?

Platforma Bancovo zadebiutowała w marcu 2018 roku. Nie jest to jednak typowa porównywarka kredytów, jakie dotychczas znaliśmy. Tradycyjne porównywarki odsyłają nas na strony banków, gdzie odbywa się cały proces kredytowy. Mało tego, zawierają one ogólne informacje, które mogą się różnić w zależności od klienta. W przypadku Bancovo wszystko odbywa się w ramach platformy. Oferty są „zasysane” od banków i instytucji pożyczkowych, dlatego nie różnią się od tych, zaciąganych bezpośrednio w danej instytucji.

Z racji, że cała procedura odbywa się w pełni online, pieniądze wypłacane są bardzo szybko (poprzez przelew ekspresowy). Bardzo ciekawa jest również forma porównywania kredytów. Na początku podajecie wszelkie niezbędne dane, by potem instytucje niejako biły się o Was, przedstawiając swoje spersonalizowane oferty. Oczywiście ostateczny wybór należy do Was, aczkolwiek w przejrzysty sposób sprawdzicie, która propozycja jest dla Was najkorzystniejsza. Swoje dane weryfikujecie poprzez przelew inicjujący, zaś umowę otrzymujecie na skrzynkę mailową.

Wiarygodności platformie Bancovo dodaje fakt, iż jej właścicielem jest spółka NewCommerce Services, należąca do Alior Banku (zarówno bank, jak i spółka zarejestrowane są nawet pod tym samym adresem). Obecnie w ramach platformy możecie uzyskać pożyczkę od 15 podmiotów: Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Santander Bank, eurobank, InBank, TFBank, Wonga, kredytmarket, Monedo Now, PoVo, SMEO, TakTo Finance, SuperGrosz, Hapi Pożyczki i SMS Kredyt.

 

Jak sprawdzić za darmo swoją zdolność kredytową w BIK

Platforma Bancovo wprowadza dwie rewolucyjne zmiany do kwestii zaciągania zobowiązań. Pierwszą z nich omówiłem wcześniej, a mianowicie chodziło o fakt wnioskowania o kredyt „wewnątrz porównywarki”, bez odsyłania na stronę pożyczkodawców. Druga sprawa to możliwość bezpłatnego i bez żadnych zobowiązań sprawdzenia waszej zdolności kredytowej w BIK. Bezpłatnego, bo standardowo taka usługa kosztuje 39 zł, zaś „bez zobowiązań”, ponieważ status w BIK sprawdzicie bez potrzeby zaciągania kredytu. Ba, nie musicie nawet wnioskować o pożyczkę za pośrednictwem platformy. Możecie sprawdzić sam BIK i podziękować za współpracę, jeśli taka będzie wasza wola. Co tu kryć, to bardzo ważna zmiana…dobra zmiana. Dzięki niej będziecie świadomie mogli oceniać swoje zdolności kredytowe jeszcze przed zawnioskowaniem o produkt. Platforma Bancovo odciska zatem dość mocne piętno w zakresie odpowiedzialnego zaciągania długów. Nie da się ukryć, iż jest to również bardzo wygodne. Od teraz nie będziecie musieli składać wniosków bez jakiejkolwiek wiedzy na temat swojej sytuacji w zakresie wiarygodności kredytowej, dzięki czemu do BIK-u nie będą spływały wasze kolejne zapytania kredytowe po złożonym wniosku.

Co prawda, dane udostępnione za pośrednictwem Bancovo nie są tym samym, co pełny raport BIK, aczkolwiek w dużym stopniu rozjaśnią Wam waszą zdolność kredytową. Aby zdobyć dane, zarejestrujcie się na dedykowanej stronie u góry w sekcji STATUS BIK. Po wypełnieniu danych osobowych, zaznaczcie 8 wymaganych zgód. Ostatnia dotyczy przesyłania informacji handlowych przez Bancovo, zatem możecie ją sobie darować. Na koniec zostanie wysłanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł.

Po rejestracji  otrzymacie:

  • wskaźnik wiarygodności płatniczej (zielony, żółty lub czerwony – w zależności od terminowego spłacania rat),
  • informację o aktywnych zobowiązaniach (liczba spłacanych kredytów i pożyczek wraz z kwotą początkową oraz kwotą pozostałą do spłaty),
  • ocenę punktową BIK (w skali od 0 do 100 punktów).

Zrozumienie swojego statusu w BIK jest bardzo proste, nie jest potrzebna do tego żadna specjalistyczna wiedza. Wystarczy rzut oka i od razu widać, czy wszystko jest w porządku, czy też mamy problem w postaci opóźnienia w regulowaniu zobowiązań. Przykładowy raport w ramach Bancovo wygląda tak:

 

 

Jeśli będziecie chcieli otrzymać pełną wersję raportu, wystarczy, że dopłacicie 39 zł. W tym przypadku nie będziecie musieli ponownie rejestrować się na platformie BIK-u. Skorzystacie z procedury ułatwionej już jako dotychczasowi klienci.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów