fbpx

Odbierz 200 zł za założenie konta IKZE w AXA TFI oraz obniż swoje podatki nawet o 1706 zł!

Końcówka roku to dobry okres na zakupy świąteczne, ale również na skorzystanie z możliwości obniżenia swoich podatków. Jednym z nich jest założenie konta IKZE, dzięki któremu możecie oszczędzić nawet 1706 zł na podatku dochodowym za 2018 rok! Przełom roku to również okres, w którym podejmujemy ważne decyzje. Jedną z nich może być rozpoczęcie oszczędzania z myślą o przyszłej emeryturze. Aby Was do tego mocniej zachęcić, AXA TFI organizuje promocję w ramach której otrzymacie aż 200 zł łatwej premii na start! Warto się jednak pospieszyć, ponieważ akcja trwa tylko do końca roku. W odróżnieniu od promocji bankowych, w tym przypadku w zasadzie nie ma okresu karencji, zaś całość odbywa się w pełni online. Koszty? Założenie i prowadzenie rachunku IKZE jest darmowe, tak samo jak nabycie lub odsprzedaż jednostek.

 

 

Najważniejsze jest zacząć…

Mózg ludzki u większości ludzi funkcjonuje podobnie. Bardzo chętnie odrzuca to co jest dla nas trudne i wymagające określonego działania, gotów natomiast przyjmować to co łatwe i przyjemne. Nie da się ukryć, iż to pierwsze działanie zazwyczaj jest dla nas o wiele bardziej rozwojowe i niezbędne. Tak też jest z odkładaniem pieniędzy na emeryturę. Gdy jesteśmy w kwiecie wieku, wzbraniamy się od tego, jak tylko się da. Wymówek jest sporo. A to, że to jeszcze daleko, a to, że są ważniejsze wydatki, a to, że państwo zabierze nam oszczędności. Co tu kryć, żyjemy w erze konsumpcjonizmu, gdzie liczy się „tu i teraz”. Z czasem przychodzi jednak refleksja, a co będzie wtedy, gdy sił już zabraknie? Taka refleksja to już ćwierć sukcesu. Połowa sukcesu jest wtedy, gdy zaczniemy działać. Początkiem działań może być po prostu wybór jednego produktu emerytalnego. Nie musicie od razu wdrażać strategii odkładania określonej kwoty każdego miesiąca, wyrażonej w wartościach nominalnych, czy też procentowych. Takie rzucanie się na głęboką wodę może zniechęcić, niczym restrykcyjna dieta po latach popuszczania pasa.

Teraz pomyślcie. Macie pierwszy krok za sobą. Konto emerytalne jest otwarte, być może wpłaciliście na nie już nawet pierwsze środki. Teraz pójdzie już z górki. Macie świadomość, iż zaczynacie dbać o swoją jesień życia. Rozmawiając ze znajomymi, macie satysfakcję, iż postanowiliście zadbać o swoją przyszłość, jesteście dojrzali. Znajomi Wam zazdroszczą lub wymieniają się własnymi spostrzeżeniami, iż oni wybrali jakiś inny produkt lub dopytują się o szczegóły waszego. Nie ważne, najważniejsze, że zaczęliście.

Z czasem mogą przyjść kolejne refleksje. Myślicie wtedy, że samo założenie rachunku i wpłata drobnej kwoty nie zapewnią Wam emerytury. Wnioskujecie, że może śniadania w kawiarni, zakupy w sklepie osiedlowym, czy częsta wymiana garderoby to wyrzucanie pieniędzy w błoto i lepiej przerzucić je na „fundusz jesieni życia”. Być może macie silne postanowienie, aby wprowadzić regularność w swoich działaniach. Wasze poświęcenie może być dodatkowo docenione. Jako, że mimo wszystko lubimy „tu i teraz”, warto, aby korzyści były dostępne zanim jeszcze przejdziemy na emeryturę. W przypadku konta zabezpieczenia emerytalnego takimi korzyściami będzie zwolnienie od zysków kapitałowych, możliwość odliczenia składek od podstawy opodatkowania oraz niższe koszty lub nawet ich brak, jeśli chodzi o obsługę waszego produktu. Dwie pierwsze korzyści zapewnia państwo, zaś ostatnie, instytucja oferująca produkt emerytalny.

Jednak czegoś się boicie. Boicie się, że nie będziecie w stanie dopłacać kolejnych środków. Boicie się, że zgromadzony kapitał będzie Wam nagle potrzebny. Boicie się, że to nie ma sensu, ponieważ spędzicie na tym łez padole mniej czasu niż okres wyczekiwania na emeryturę. Obawy te jednak nie mają podstaw. Konto zabezpieczenia emerytalnego nie wymaga od Was regularnych wpłat, sami decydujecie o tym, kiedy i czy w ogóle będziecie wpłacali kolejne środki. W pilnej potrzebie wypłaty środków możecie w zasadzie bez konsekwencji dokonać zwrotu pełnego. Oprócz tego, zgromadzone środki są w pełni dziedziczone, dlatego nawet w najgorszej możliwej sytuacji, wasi bliscy będą Wam wdzięczni za to, że zabezpieczyliście ich po swoim odejściu. 

Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem, więcej szczegółów na temat działania Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego znajdziecie w artykule Memento o emerituro, czyli jakie cechy powinien posiadać optymalny produkt emerytalny… 

Kwestię, jakie w nim poruszam to:

 • jakie cechy powinien mieć idealny produkt emerytalny,
 • czym jest IKZE i jakie posiada zalety,
 • jak rozliczać wpłaty i wypłaty w ramach IKZE.

W tym miejscu natomiast przechodzę do analizy promocji, którą serwuje nam AXA TFI.

 

Uczestnicy promocji

Definicja nowego klienta na potrzeby niniejszej promocji jest bardzo przejrzysta. Otóż w promocji mogą wziąć udział osoby, które nie posiadały wcześniej IKZE w AXA TFI, z którego dokonali zwrotu, wypłaty lub transferu środków. Druga kwestia w zakresie uczestnictwa to fakt, iż ustawowo w jednym momencie można posiadać wyłącznie jedno konto IKZE. Jeżeli zatem posiadacie już IKZE w innej instytucji, możecie wziąć udział w promocji, jeśli przeniesiecie IKZE do AXA. Stosowaną informację na ten temat zawrzecie w pierwszym kroku we wniosku. 

Warto również zauważyć, iż ogromnym plusem promocji IKZE jest z pewnością prostota. Otóż w ramach akcji „200 za 2000” nie musicie otwierać kolejnego konta osobistego, umawiać się z kurierem, chodzić po placówkach, pilnować terminów uzupełniania danych do wypłaty premii, czy też wykonywać płatności kartą na określoną kwotę. Rejestracja profilu na platformie oraz zakup jednostek funduszy odbywa się w pełni online i zajmuje tak naprawdę kilka minut. Kolejny duży plus to brak wymogu przesyłania skanów dowodu osobistego. Co ważne, liczba uczestników promocji jest nieograniczona.

 

Zasady promocji

Co należy zrobić, aby uzyskać 200 zł premii? W skrócie, aby wziąć udział w promocji, należy:

 • zarejestrować się na stronie AXA IKZE, klikając Załóż konto,
 • w trakcie rejestracji wpisać w odpowiednim polu kod promocyjny: 200za2000,
 • złożyć deklarację nabycia jednostek funduszy inwestycyjnych w ramach IKZE,
 • wyrazić zgody marketingowe/handlowe podczas wnioskowania o konto.

 

Dla pewności, w kolejnym akapicie krok po kroku opisuję jak dokonać prawidłowej rejestracji w promocji, w jaki sposób wybrać odpowiednie fundusze oraz gdzie dokładnie wpisać kod polecenia. Minimalna kwota za jaką należy nabyć jednostki w ramach promocji to 2000 zł. Natomiast maksymalna kwota jaką można wpłacić do IKZE w 2018 roku to 5331,60 zł. Przelew należy wykonać do 31 grudnia 2018 roku. Możecie być zatem spokojni, jeśli chodzi o spełnienie tego warunku, ponieważ decydująca jest data wyksięgowania środków z waszego rachunku bankowego. W związku z tym, do promocji możecie przystąpić nawet podczas ostatniego dnia jej trwania.

 

Nagroda w promocji wypłacana jest w dwóch transzach po 100 zł. AXA nie wypłaci Wam jednak gotówki na konto, lecz przekaże środki w ramach jednostek tego samego funduszu, co fundusz wybrany w ramach IKZE. Będą to jednak jednostki poza IKZE – w tym celu AXA otworzy Wam specjalny rejestr podstawowy (z jednostkami kategorii A), jeśli takowego nie posiadacie i zakupi jednostki za kwotę premii. Jednostki uczestnictwa kupione za kwotę nagrody będziecie mogli zbyć w dowolnym momencie. Premia zwolniona jest z opodatkowania.

Pierwsza transza zostanie wypłacona do 31 marca 2019 roku, pod warunkiem, iż do 31 grudnia 2018 roku nie zamkniecie swojego konta IKZE. Druga natomiast powędruje na wasze rejestry do 31 marca 2020 roku. Tutaj warunkiem jest utrzymanie aktywnego IKZE do 31 grudnia 2019 roku. Dodatkowym warunkiem jest utrzymanie w wymienionych terminach aktywnych zgód marketingowych/handlowych.

Szczegóły w regulaminie promocji.

 

Instrukcja „krok po kroku”

Po przejściu na dedykowaną stronę AXA IKZE klikacie ZAŁÓŻ KONTO i oświadczacie, czy posiadacie już IKZE w innej instytucji, czy też nie. W tym drugim przypadku należy podać nazwę instytucji, z której zostaną przeniesione środki. W tym miejscu wpisujecie również kod 200za2000.

 

 

Po kliknięciu Dalej, wybieracie interesujący Was fundusz. Do wyboru macie całą paletę funduszy, posegregowanych według typów. Załóżmy, iż dla przykładu wybiorę typ funduszy uznawanych za najbezpieczniejsze, czyli fundusze lokacyjne. Po wejściu w szczegóły wybranego funduszu, na dole możecie sprawdzić jego dokładne warunki. W tym miejscu podajecie kwotę za jaką chcecie nabyć jednostki (przypominam, że promocją objęte są zakupy jednostek za minimum 2000 zł), adres mailowy oraz akceptujecie oba okienka dotyczące zgód marketingowych i handlowych. Kolejna strona to wasze dane osobowe, w tym rachunek z którego dokonacie przelewu oraz akceptacje różnej maści oświadczeń. Na koniec nieobowiązkowa aniketa oraz weryfikacja SMS. Po tym wszystkim zostaje już tylko wykonanie przelewu. Do wyboru macie szybki przelew Paybynet lub tradycyjny przelew bankowy. W ciągu kolejnych 2 dni roboczych otrzymacie dostęp do platformy AXA TFI, gdzie będziecie mogli śledzić wyniki swoich funduszy. To wszystko!

 

Weź udział w promocji i odbierz 200 zł premii

 

Kwestię wyboru danego funduszu zostawiam dla Was. Ważnym kryterium wyboru funduszu są koszty. Warto wybierać fundusze, które nie pobierają opłat z tytułu zakupu i umorzenia jednostek uczestnictwa oraz pobierają względnie niską opłatę za zarządzanie (wliczoną w wycenę funduszu). Na szczęście, w przypadku wszystkich funduszy w ramach AXA IKZE, TFI nie pobiera opłaty za nabycie i umorzenie jednostek. Natomiast opłaty za zarządzanie są na obniżonych poziomach względem tradycyjnego inwestowania w fundusze. W przypadku IKZE obowiązuje tabela opłat dla kategorii E. Przykładowo, dla funduszu lokacyjnego, TFI pobiera wyłącznie 0,5% opłaty za zarządzenie funduszem.

Analiza wszystkich dostępnych funduszy oczywiście wykracza poza ramy niniejszego artykułu. Musicie mieć świadomość możliwości utraty części lub nawet całości środków zainwestowanych w dany fundusz. Obowiązkowo zapoznajcie się również z dokumentami charakteryzującymi dany fundusz. Z mojej strony przedstawiam jedynie, jak technicznie skorzystać z promocji, natomiast decyzje finansowe należą już do Was i musicie być w pełni ich świadomi (osobiście nie mogę rekomendować Wam wyboru konkretnego funduszu).

 

Szczegóły w:

 

Rachunek IKZE w AXA TFI – szczegóły

 • 0 zł za otwarcie rachunku,
 • 0 zł opłaty miesięcznej za prowadzenie rachunku,
 • 0 zł za przeniesienie środków do innej instytucji w ramach wypłaty transferowej,
 • 0 zł za zamknięcie rachunku, czyli tak zwany pełny zwrot,
 • 0 zł za nabycie, umorzenie, konwersję oraz zamianę jednostek.

 

 

Weź udział w promocji i odbierz 200 zł premii

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

 

 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów