Alior Bank: darmowe iKonto Biznes, czyli nawet 1700 zł premii w promocji dla przedsiębiorców

Po krótkiej przerwie powraca popularna wśród przedsiębiorców promocja konta w Alior Banku. Ponownie otwierając iKonto Biznes możecie zdobyć premię gotówkową na poziomie 1700 zł! Skąd aż tyle? Na łączny bonus składa się 200 zł wypłacane przez organizatora promocji (grupa ZPR Media, do której należy dziennik Super Express) oraz do 1500 zł w ramach wewnętrznej promocji Alior Banku. Aby zdobyć premię na start wystarczy zapewnić jeden wpływ o wartości 500 zł 🙂 natomiast zdobycie pełnej puli wymaga już pewnego wysiłku, zważywszy, iż Alior Bank zmienił zasady swojej wewnętrznej promocji. Mimo wszystko, zdobycie bonusu na poziomie 500 zł – 600 zł, powinno Wam przyjść raczej bez trudu. Do tego oczywiście należy dodać 200 zł od ZPR Media. Dodatkowym plusem promocji jest fakt, iż prowadzenie iKonta Biznes jest darmowe. Pamiętajcie, iż osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą tak samo jak klienci detaliczni zakładać niezliczoną ilość kont bankowych i korzystać z oferowanych promocji bankowych. Nie da się ukryć, iż promocje dla przedsiębiorców są o wiele zyskowniejsze, dlatego warto korzystać z nadarzających się okazji.

 

 

Uczestnictwo w promocji

Uczestnikiem promocji może być osoba, która nie posiadała konta firmowego w Alior Banku w ciągu 12 miesięcy przed startem promocji, czyli po 3 stycznia 2019 roku. Fakt ten weryfikowany będzie po numerze NIP znajdującym się w bazie banku. Oznacza to, iż w przypadku, gdy w wymienionym okresie posiadaliście lub nadal posiadacie produkty Alior Banku przeznaczone wyłącznie dla osób prywatnych (konto, pożyczka czy lokata) – śmiało możecie skorzystać z niniejszej promocji dla przedsiębiorców.

 

Jak przystąpić do promocji

Wniosek o promocyjne konto dostępny jest po rejestracji na dedykowanej stronie promocji. Po wypełnieniu formularza otrzymacie link aktywacyjny, który przeniesie Was z powrotem na stronę promocji. Teraz pozostaje Wam już tylko złożenie docelowego wniosku o iKonto Biznes. Pamiętajcie, aby po drodze zaakceptować zgodę na ujawnienie organizatorowi niezbędnych informacji w zakresie realizacji promocji. Chodzi tu oczywiście o fakt przekazania informacji, komu należy się premia za spełnienie warunków, a komu nie 🙂

Rejestracja i złożenie wniosku dostępne są do 7 lutego 2020 roku. Natomiast podpisanie umowy o konto (przelewem weryfikacyjnym lub kurierem) powinno nastąpić w ciągu 30 dni od złożenia wniosku, nie później jednak niż do 8 marca 2020 roku. 

 

Zasady uzyskania 200 zł premii

Warunki uzyskania bonusu na start są banalnie proste. Wystarczy, że w ciągu 60 dni od momentu otwarcia iKonta (nie później jednak niż do 7 maja 2020 roku) dokonacie wpłaty na konto w kwocie co najmniej 500 zł. Możecie to zrobić na przykład przelewając środki z waszego prywatnego lub firmowego konta w dowolnym banku.

Na koniec pozostaje już tylko formalność w postaci wypełnienia danych do wypłaty premii. O przyznaniu bonusu zostaniecie powiadomieni mailowo do 25 maja 2020 roku. Od momentu otrzymania stosownej wiadomości będziecie mieli 5 dni roboczych na zalogowanie się na stronie promocji oraz wypełnienie danych do wykonania przelewu bonusu.

 

Premia zostanie wypłacona w ciągu 14 dni roboczych od momentu wysyłki maili. Po otrzymaniu premii musicie samodzielnie rozliczyć podatek związany z uzyskanym przychodem. 

Po szczegóły odsyłam Was do regulaminu promocji „Konto Biznes Alior Bank – 4 edycja”.

 

 

 

 

Do 1500 zł premii w wewnętrznej promocji Alior Banku

Promocja z premią na start łączy się ze stałą akcją Alior Banku „1500 zł dla firm”, zapewniającą regularne bonusy za aktywne korzystanie z rachunku. Warto jednak pamiętać, iż ta część promocji przeznaczona jest wyłącznie dla całkowicie nowych klientów firmowych w Alior Banku. Aby zdobyć bonus za dany miesiąc należy wykonać co najmniej 4 płatności bezgotówkowe kartą na dowolną kwotę.

 

Warto wiedzieć, iż od nowego roku zmienił się regulamin promocji „1500 zł dla firm”. Zmiany te dotyczą zarówno dotychczasowych, jak i całkiem nowych użytkowników konta. Ogólne zasady pozostały bez zmian – sami decydujecie za co chcecie otrzymywać bonusy. Maksymalny miesięczny bonus do 125 zł, zaś premie możecie odbierać przez 12 kolejnych miesięcy (12 x 125 zł = 1500 zł). Do dyspozycji macie następujące warianty:

 

  • Przelew do ZUS lub US – 30 zł 

Premia 25 zł za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS -u (na kwotę minimum 250 zł) lub do Urzędu Skarbowego (na kwotę minimum 500 zł). To bardzo prosty warunek. Wystarczy z iKonta Biznes zapłacić tradycyjnym przelewem składki do ZUS-u lub zaliczkę na podatek, by cieszyć się zwrotem wynoszącym 30 zł. Z tej premii może skorzystać praktycznie każdy, ponieważ nawet „mały ZUS” spełnia te wymagania. Po 12 miesiącach zarobicie 360 zł na jednej z najbardziej znienawidzonych czynności wśród przedsiębiorców 🙂

Jeśli rozliczacie się kwartalnie, podpytajcie swojego księgowego, czy można robić niejako nadpłaty w przypadku zaliczek do US, wykonując przelewy co miesiąc.

 

  • Przelew SEPA – 10 zł

Premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA, jeśli zostanie wykonany w kwocie minimum 100 EUR z iKonta Biznes. Ta część premii niestety nie jest zbyt opłacalna, gdyż koszty przewalutowania „przejedzą” uzyskany bonus.

 

  • Transakcje kartą – 10 zł

Premia za rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym płatności bezgotówkowych kartą w kwocie minimum 500 zł. Jest to niejako moneyback naliczany w zamian za użytkowanie karty.

 

  • Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 15 zł

Premię za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku otrzymacie, jeśli na wasz rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF (Polskie Centrum Kas Fiskalnych) w kwocie 100 zł. O jaki bonus chodzi? Otóż każdy klient, który po raz pierwszy dokonuje zakupu kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku otrzymuje 100 zł bonusu z tytułu promocji „Kasa za kasę”. Oprócz tego możecie otrzymać upust cenowy w wysokości 15% od rekomendowanej ceny producenta oraz zwrot lub ulgę z Urzędu Skarbowego w wysokości maksymalnie 90% wartości urządzenia fiskalnego (nie więcej niż 700 zł). Regulamin promocji „Kasa za kasę” znajdziecie tutaj.

 

  • Premia za średniomiesięczne saldo

Ten bonus jest niejako substytutem oprocentowania rachunku. Nie jest może ono zbyt wysokie, aczkolwiek mało który rachunek firmowy posiada jakiekolwiek oprocentowanie. Ta transza bonusu jest w pewnym sensie nagrodą dla osób, które posiadają wysoką płynność na koncie firmowym. Bonus wynosi odpowiednio:

– do 2500 zł – 0 zł,

– od 2500,01 zł do 10.000 zł – 5 zł,

– od 10.000,01 zł do 25.000 zł – 10 zł,

– od 25.000,01 zł do 50.000 zł – 20 zł,

– od 50.000,01 zł do 100.000 zł – 40 zł,

– od 100.000,01 zł do 150.000 zł – 50 zł,

– od 150.000,01 zł wzwyż – 60 zł,

 

Kwoty Premii uzyskane w Promocji podlegają opodatkowaniu na zasadach ogólnych tj. na Uczestniku, który otrzyma Premię ciąży obowiązek rozliczenia premii w swoich przychodach z tytułu działalności gospodarczej.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji 1500 zł dla firm.

 

Symulacja opłacalności promocji

Nie da się ukryć, iż z premii na start trzeba skorzystać, no bo jednak 200 zł piechotą nie chodzi. Zatem za samo założenie konta i jeden wpływ zyskujecie już 200 zł na start. Prześledźmy natomiast, ile jeszcze możecie realnie wycisnąć z „wewnętrznej” promocji Alior Banku. Być może niektórym przedsiębiorcom uda się osiągnąć pełny miesięczny bonus wynoszący 125 zł, jednak jest to nie lada wyzwanie.

 

W wersji mniej pracochłonnej do zdobycia może być 30 zł za przelew do ZUS lub US, oraz 10 zł za płatności kartą. Dodatkowo dochodzi premia za saldo, która jest już zależna od wysokości środków na waszych kontach. Załóżmy, że będzie to kwota w granicach pomiędzy 10 a 25 tysięcy złotych, co będzie dodatkowo premiowane kwotą 10 zł miesięcznie. Zatem łączny „łatwy” bonus w każdym z 12 miesięcy wyniesie 50 zł. Rocznie daje to sumę 600 zł. Dodając do tego 200 zł na start otrzymujemy solidne 800 zł dodatkowego przychodu. Jest się zatem po co schylić 🙂

 

Na koniec wersja leniwa, czyli coś dla osób, które chcą założyć konto wyłącznie dla zdobycia premii. W tym przypadku ograniczymy się wyłącznie do jednego przelewu w miesiącu do ZUS-u lub US. W ten oto sposób po 12 miesiącach na wasze konto wpłynie 360 zł premii. Do tego dojdzie 200 zł ekstra od Super Expressu. Summa summarum 560 zł premii w ultra łatwej promocji konta sprawia, iż będą to najłatwiej zarobione pieniądze przez waszą firmę.

 

Szczegóły iKonta Biznes

0 zł  za prowadzenie konta – bezwarunkowo,

0 zł  za kartę do konta w przypadku dokonania 4 transakcji bezgotówkowych (w przeciwnym razie opłata wyniesie 8 zł),

0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,

0 zł za 5 wypłat z bankomatów sieci Euronet, każda kolejna 2 zł,

0 zł za 5 wypłat z bankomatów sieci Planet Cash, każda kolejna 2 zł,

0 zł za 5 wypłat z pozostałych bankomatów, każda kolejna 2 zł,

0 zł za 5 wpłat we wpłatomatach sieci Planet Cash, każda kolejna 10 zł,

0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet (również do US i ZUS),

0 zł za 5 przelewów natychmiastowych w miesiącu, każdy kolejny 10 zł,

0 zł za przelew europejski SEPA wykonany przez bankowość online.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

 

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów