Alior Bank: nawet 2600 zł w promocji bezwarunkowo darmowego konta dla firm – w tym ultra łatwe 350 zł i 10% zwrotu za paliwo!

Trwa do:
31 sierpnia 2022

Promocja darmowego konta dla firm Alior Bank została rozbudowana o dodatkową nagrodę! Teraz do zdobycia jest nie 2000 zł, a znacznie, znacznie więcej – wszystko dzięki 10-procentowemu zwrotowi za paliwo do końca roku (nawet 750 zł)! Zacznijmy jednak od początku: za założenie konta i zapewnienie niewielkiego wpływu otrzymacie na start ultra łatwe 350 zł premii. Ponadto nowi klienci firmowi cały czas mogą zdobyć nawet 1500 zł premii za aktywność, czyli rutynowe czynności związane z użytkowaniem konta. Maksymalna wartość premii pozostaje w Waszych rękach. Co prawda zdobycie pełnej puli może okazać się dość trudne, jednak nawet mniej aktywni użytkownicy, korzystający ze swojego konta w bardzo podstawowy sposób, mogą bez problemu wzbogacić się o co najmniej 1000 zł lub więcej. Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe, zaś w ramach promocji dodatkowo zostaniecie zwolnieni z opłaty za kartę debetową.

Uczestnicy promocji Alior Bank

Zestaw promocji, który dla Was opisuję, to trzy oddzielne akcje, różniące się od siebie warunkami.

 • W promocji z 350 zł premii na start mogą wziąć udział osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które nie posiadały w Alior Banku żadnego produktu biznesowego w ciągu 12 miesięcy, licząc wstecz od dnia przystąpienia do promocji. Oznacza to, że jeśli do promocji przystąpicie 10 sierpnia 2022 roku, poprzednie konto powinniście zamknąć do 10 sierpnia 2021 roku. Jest to więc okazja dla klientów powracających. Bank będzie weryfikował w tym przypadku numer NIP firmy, zatem posiadanie produktów przeznaczonych dla klientów indywidualnych nie przeszkadza w możliwości wzięcia udziału w niniejszej promocji.
 • W przypadku promocji z 1500 zł maksymalnej premii za aktywność wykluczenie jest znacznie bardziej rygorystyczne. Nie ma tu bowiem 12-miesięcznego okresu karencji. Jeśli kiedykolwiek posiadaliście w Alior Banku któryś z produktów dla firm – nie weźmiecie udziału w tej części promocji.
 • Trzecia promocja to 10% zwrotu za paliwo do 150 zł miesięcznie w 2022 roku. W akcji Biznes na plusie, ceny na minusie wezmą udział osoby, które nie miały konta firmowego w Alior Banku przed 1 lipca 2022 roku. Akcja jest więc przeznaczona dla całkowicie nowych klientów firmowych banku.

Jeśli więc Alior Bank jest dla Waszej firmy całkowitą nowością, możecie odebrać do 2600 zł premii i to nawet wtedy, gdy macie już w banku swoje konto osobiste lub inny produkt indywidualny! Składa się na to 350 zł premii na start + 1500 zł bonusu za aktywność oraz 5 premii miesięcznych po maksymalnie 150 zł (od sierpnia do grudnia 2022 roku).

Zasady promocji Alior Bank

W tej sekcji rozpiszę po kolei zasady każdej z trzech dostępnych w Alior Banku akcji dla firm. Premie możecie ze sobą łączyć, o ile spełniacie opisane wyżej wymagania.

 • 350 zł to najłatwiejsza z premii – wystarczy jedynie założenie konta i zapewnienie wpływu, by na Wasze konto spłynęło sporo gotówki.
 • Premia 1500 to nagroda za aktywność. Zdobycie pełnej puli może być trudne, postarajcie się jednak wykroić z tego tortu jak najwięcej 🙂
 • 10% zwrotu za paliwo to w obecnych czasach bardzo ciekawa promocja. 10% to nie w kij dmuchał – rzadko spotyka się bank z tak dużą wartością zwrotu za jakiekolwiek zakupy. Biorąc pod uwagę, że litr benzyny kosztuje obecnie 7 zł, uczestnicy promocji zapłacą za niego jedynie 6,30 zł! Matematykę zostawiam Wam 😉

350 zł za założenie iKonta Biznes

 • Pierwszym krokiem będzie przejście na dedykowaną stronę promocji i złożenie wniosku o otwarcie iKonta Biznes wraz z kartą debetową Mastercard z Plusem. Macie na to czas do 31 sierpnia 2022 roku
 • Podpisanie umowy o rachunek powinno odbyć się w ciągu 30 dni od momentu złożenia wniosku. Finalizacja umowy może się odbyć w pełni online.
 • Do 60 dni od momentu zawarcia umowy zapewnijcie wpływ na konto o wartości 500 zł. Może to być przelew od kontrahenta lub Wasza wpłata – na przykład z konta w innym banku. Ta prosta czynność wystarczy do zgarnięcia 350 zł premii.

Promocja Alior Bank w skrócie

Przekazanie 350 zł premii

Organizator przekaże Wam premię do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełnicie warunki (najpóźniej do 31 grudnia 2022 roku, jednak nie wcześniej niż 1 września 2022 roku). Do tego momentu nie wypowiadajcie umowy, ani też nie przekształcajcie swojego konta w inny produkt.

Pamiętajcie, że jako przedsiębiorcy macie obowiązek rozliczyć każdy przychód firmowy – także ten, będący premią bankową. Poinformujcie swoją księgowość o udziale w promocji. Tam będą już wiedzieć, co należy z tym zrobić.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji 350 zł na start.

Do 1500 zł za aktywność

Jeśli chodzi o największą część premii, jest to w pewnym sensie „stała” promocja Alior Banku. W niniejszej promocji udział mogą wziąć wyłącznie całkowicie nowi klienci firmowi, którzy nigdy wcześniej nie posiadali konta dla przedsiębiorców w Alior Banku.

W teorii do zgarnięcia jest aż 1500 zł bonusów. Trzeba jednak zaznaczyć, że prawdopodobnie niewielu przedsiębiorców wypracuje maksymalny poziom premii. Nie traćcie jednak rezonu, nawet mało aktywni “gracze” mogą ze spokojem upolować dodatkowe kilkaset złotych!  

Przejdźmy do konkretów. Bonus naliczany będzie co miesiąc, przez 12 kolejnych miesięcy, od momentu założenia konta (miesiąc otwarcia rachunku jest już pierwszym liczącym się miesiącem). Każdego miesiąca będziecie mogli zgarnąć maksymalnie 125 zł, co w skali roku da omawiane 1500 zł. Niezależnie od tego, które czynności wykonacie każdego miesiąca, nadrzędnym warunkiem będzie zrobienie co najmniej 4 płatności bezgotówkowych firmową kartą debetową – co miesiąc. Bez tego bonus za dany miesiąc nie zostanie wypłacony (nie dotyczy pierwszego miesiąca udziału w promocji). 

Za co bank będzie naliczał premię? Oto odpowiedź:

 • Przelew do ZUS lub US – 20 zł

Premia 20 zł za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS lub do Urzędu Skarbowego (na kwotę minimum 500 zł) – to bardzo prosty warunek. Wystarczy z zapłacić tradycyjnym przelewem składki do ZUS-u lub zaliczkę na podatek, by cieszyć się zwrotem wynoszącym 20 zł. Z tej premii może skorzystać praktycznie każdy, nawet osoby opłacające składki w ramach rządowej Ulgi na start. Po 12 miesiącach zarobicie 240 zł na jednej z najbardziej znienawidzonych czynności wśród przedsiębiorców. Pamiętajcie jednak, by nie korzystać z przelewów natychmiastowych ani usługi zlecenia stałego, które nie zostaną zaliczone w promocji. Jeśli korzystacie z programów do księgowości, które pośredniczą (za pomocą bramki płatniczej) w przelewach do urzędu, taka płatność również nie powinna zostać zaliczona. Skupcie się na bezpośrednim przelewie z konta.

 • Przelew SEPA – 10 zł

Premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA, jeśli zostanie wykonany w kwocie minimum 100 EUR. Ta część premii niestety nie jest zbyt opłacalna, gdyż koszty przewalutowania “przejedzą” uzyskany bonus. Chyba że i tak mieliście wykonać takowy przelew. Wówczas 10 zł nieco złagodzi ból portfela.

 • Transakcje kartą – 25 zł

Premia za rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym płatności bezgotówkowych kartą w kwocie minimum 2000 zł. Jest to niejako moneyback naliczany w zamian za użytkowanie karty. Jeśli i tak wykonujecie zakupy firmowe, 25 zł wpadnie bez oglądania się za siebie. Mimo wszystko, nie wszystkie płatności zostaną zaliczone przez bank. Mowa tu o podmiotach bukmacherskich i hazardowych, transportowych czy ubezpieczeniowych. Pełną listę znajdziecie w regulaminie. Wystarczy użyć skrótu ctrl+f, a następnie wpisać frazę MCC.

 • Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 10 zł

Premię za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku otrzymacie, jeśli na wasz rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF (Polskie Centrum Kas Fiskalnych) w kwocie 100 zł. O jaki bonus chodzi? Otóż każdy klient, który po raz pierwszy dokonuje zakupu kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku, otrzymuje 100 zł bonusu z tytułu dedykowanej promocji. Oprócz tego możecie otrzymać upust cenowy w wysokości 15% od rekomendowanej ceny producenta oraz zwrot lub ulgę z Urzędu Skarbowego w wysokości maksymalnie 90% wartości urządzenia fiskalnego (nie więcej niż 700 zł). Regulamin promocji znajdziecie tutaj.

 • Premia za średniomiesięczne saldo

Ten bonus jest niejako substytutem oprocentowania rachunku. Nie jest może ono zbyt wysokie, aczkolwiek mało który rachunek firmowy posiada jakiekolwiek oprocentowanie. Ta transza bonusu jest w pewnym sensie nagrodą dla osób, które mają wysoką płynność na koncie firmowym. Bonus wynosi odpowiednio, dla kwoty:

– od 250,01 do 10.000 zł – 0 zł,

– od 10.000,01 zł do 50.000 zł –5 zł,

– od 50.000,01 zł do 100.000 zł – 10 zł,

– powyżej 100.000 zł – 20 zł.

 • Możecie także zgarniać 25 zł miesięcznie za wykonanie transakcji walutowych o wartości od 5000 jednostek waluty obcej w usłudze Autodealing i 15 zł za wykonanie co najmniej 3 przelewów zagranicznych.

Miesięczne bonusy będą wypłacane do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym wypełnicie poszczególne warunki. 

Krótka ściąga dla uczestników promocji Alior Bank 🙂

Przykład: Maciej zrobił w maju premiowany przelew składek ZUS i wydał za pomocą karty wymaganą kwotę. Jego średniomiesięczne saldo wyniosło 11.990 zł. Premia w wysokości 50 zł zostanie dodana do jego konta najpóźniej do końca czerwca.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji 1500 zł dla firm.

10% zwrotu za paliwo, czyli nawet 750 zł w kieszeni od Alior Bank!

Jak już wspomniałem – ta promocja jest całkowitą nowością. Udział mogą wziąć w niej osoby, które nigdy wcześniej przed 1 lipca 2022 roku nie posiadały konta firmowego w Alior Banku. Nagrodą w promocji jest comiesięczny zwrot za transakcje na stacjach paliw kartą Mastercard z Plusem, o którą zawnioskujecie podczas zakładania rachunku. Pod uwagę brane będą Wasze transakcje do ostatniego dnia 2022 roku, macie więc 5 miesięcy (o ile konto założycie jeszcze w sierpniu), by oszczędzać spore kwoty na paliwie! Maksymalny zwrot miesięczny to aż 150 zł, więc nietrudno policzyć, że osoby często przemieszczające się samochodem mogą zaoszczędzić nawet 750 zł!

Żeby jednak bank wypłacił Wam zwrot za paliwo w danym miesiącu, powinniście spełnić w każdym z nich dwa warunki:

 • Warunek pierwszy to wykonanie kartą lub kartami wydanymi do konta firmowego w Alior Banku transakcji na kwotę co najmniej 500 zł w miesiącu, za który chcecie otrzymać zwrot za paliwo. Zapis o 500 zł nie odnosi się wyłącznie do płatności na stacjach paliw. Wasze wydatki kartą powinny po prostu opiewać na kwotę co najmniej 500 zł. Mogą to być zarówno płatności bezgotówkowe (kartą stacjonarnie lub online), jak i gotówkowe, czyli zwykłe wypłaty kartą z bankomatów. Nie zostaną jednak zaliczone płatności polegające na wypłatach z terminali i podobne transakcje.
 • Warunek drugi to wykonanie co najmniej 1 przelewu do ZUS lub Urzędu Skarbowego w tym samym miesiącu. Kwota nie ma znaczenia.

Zwroty będą wypłacane przez bank do 15. dnia kolejnego miesiąca. Zwrot za transakcje wykonane w grudniu 2022 roku otrzymacie więc do 15. stycznia 2023 roku.

Zwrot za paliwo od Alior Bank!

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

iKonto Biznes Alior Bank – szczegóły rachunku

 • 0 zł  za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł  za kartę do konta w przypadku dokonania 4 transakcji bezgotówkowych (w przeciwnym razie opłata wyniesie 8 zł),
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,
 • 0 zł za pierwszą wypłatę z bankomatu sieci Euronet oraz pierwszą wypłatę z bankomatu sieci Planet Cash, każda kolejna 5 zł,
 • 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet (również do US i ZUS),
 • 0 zł za pierwsze 10 SMS autoryzacyjnych, za każdy kolejny opłata wyniesie 20 groszy,
 • 0 zł za przelewy SEPA wykonywane przez bankowość online.

Szczegółowo o opłatach poczytacie tutaj.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów