WealthSeed: polskie akcje i ETF-y z rekordowo niską prowizją, czyli inwestowanie na GPW z 0,1% prowizji – bez haczyków! + 50-200 zł premii na start i 4%* na koncie!

Wiem, że duża część z Was na to czekała i na całe szczęście – doczekała się! Oferowane przez WealthSeed polskie akcje i ETF-y notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych to realna konkurencja dla brokera XTB i prawdopodobnie najlepsza regularna (bo nie oferowana w promocji) oferta konta maklerskiego dla GPW. Główny wabik w ofercie WealthSeed to 0,1% prowizji od handlu akcjami, co przy rynkowych stawkach na poziomie 0,39% robi naprawdę duże wrażenie. Sprawdźcie, co z tego wyszło: jakie realne koszty wiążą się z inwestowaniem na polskiej giełdzie i czy platforma nie rekompensuje ich w innym miejscu? Przy okazji przypominam o promocji WealthSeed, w ramach której odbierzecie darmową inwestycję o wartości do 200 zł oraz możliwość zdeponowania środków na koncie z oprocentowaniem aż 4% w skali roku (stawka 4% odnosi się do stopy rocznej procentowej jaką klienci otrzymaliby za styczeń 2023. Oprocentowanie zmienne w oparciu o stawkę WIBID ON minus marża).

​WealthSeed: polskie akcje – fintech trafił w niszę?

Każdy, kto choć trochę orientuje się w aktualnych trendach na rynku doskonale wie, że w ostatnich latach akcje giełdowe poszły nieco w odstawkę. Oczywiście nie mam na myśli tego, że nikt nie chce już ich kupować – absolutnie. Chodzi raczej o rozkwit form tak zwanego oszczędzania pasywnego, które objawia się głównie w rosnącej popularności ETF-ów, którym poświęciłem już całkiem sporo uwagi w dedykowanym artykule. Ba, nawet wspominane dziś WealthSeed oferuje olbrzymią ofertę ETF. „Surowe akcje” zatoczyły więc swego rodzaju koło i znów przyciągają głównie bardziej zaawansowanych inwestorów, którzy oprócz chęci zysku i zabezpieczenia przyszłości, zwyczajnie znają się na giełdzie i lubią inwestować w spółki. Doświadczeni traderzy są też bardzo dobrze zorientowani w realiach i zdają sobie sprawę, że kupowanie i zbywanie akcji jest… drogie. Domy maklerskie prowadzone przy popularnych bankach komercyjnych pobierają prowizje na poziomie przynajmniej 0,2-0,4% w przypadku polskich akcji (najczęściej 0,38% lub 0,39%). Inwestowanie w zagraniczne akcje jest zazwyczaj nieco tańsze procentowo, ale wyższa jest minimalna wartość prowizji (nominalna).

Czy oferta WealthSeed na polskie akcje będzie tą najrozsądniejszą? Przeanalizujmy to wspólnie!

​WealthSeed: polskie akcje za 0,1%. Mówię: sprawdzam!

Niedawno WealthSeed, czyli polska platforma inwestycyjna z kontem wielowalutowym i polskim numerem IBAN pochwaliła się w komunikacji z użytkownikami wprowadzeniem nowości, która była zapowiadana już od jakiegoś czasu. Od teraz możecie inwestować w akcje i ETF-y notowane na GPW w Warszawie z prowizją na poziomie 0,1% (nie mniej niż 4 zł). Tym samym WealthSeed bije na głowę niemal cały rynek „tradycyjnych” domów maklerskich w Polsce. Co szczególnie istotne – taka stawka prowizji nie jest wynikiem specjalnej promocji, a regularną ofertą brokera (w przypadku 0% w XTB do czynienia mamy w końcu z akcją promocyjną do kwoty obrotu na poziomie o równowartości 100.000 euro).

WealthSeed – polskie akcje i ETF-y z GPW w Twojej aplikacji z minimalną prowizją

​A co z innymi opłatami?

Niska prowizja to całkiem dobry początek, jednak w przypadku, gdy broker „odbija sobie” to na innych opłatach, cała impreza zaczyna tracić sens. Jak to wygląda w przypadku WealthSeed? Utrzymanie inwestycji na koncie do kwoty 1 miliona złotych (biorąc pod uwagę wycenę aktywów na koniec kwartału) jest całkowicie darmowe. W przypadku nadwyżki inwestycja objęta jest prowizją na poziomie 0,001% wartości aktywów.

Nie występuje opłata za depozyt ani wypłatę środków z konta. Zwróćcie uwagę, że w przypadku akcji zagranicznych oraz zagranicznych ETF-ów, w które zainwestujecie w WealthSeed, inwestycje do równowartości 750 EUR będą obarczone prowizją o stałej wartości 2 EUR (czyli obecnie około 9,40 zł). Inwestując w akcje na warszawskiej GPW równowartość tej kwoty (około 3500 zł), zapłacicie minimalną stawkę 4 zł.

Dokładna wartość prowizji znajdzie się zawsze na ekranie aplikacji przed zatwierdzeniem zakupu/sprzedaży danego aktywa. Nie musicie więc wróżyć z fusów ani czekać na zestawienie. Taka transparentność pozwala ponadto szybko zorientować się, że WealthSeed nie obarcza nas dodatkowymi kosztami. Przykładowe polskie akcje znajdujące się w panelu widzicie poniżej.

Przykłady akcji z GPW w panelu WealthSeed

W WealthSeed możecie także przenieść polskie aktywa na konto innego użytkownika całkowicie za darmo. Jeśli nadal interesują Was kwoty, a o czymś nie napisałem, zachęcam do przestudiowania prostej Tabeli Opłat i Prowizji. W dalszej części zajmę się ofertą GPW w aplikacji WealthSeed 😉

Więcej na temat polskich akcji w WealthSeed znajdziecie w dedykowanej zakładce.

​Gdzie znajdę w WealthSeed polskie akcje i ETF?

Każdy użytkownik WealthSeed posiadający dostęp do konta może znaleźć w nim papiery wartościowe (akcje, ETF) notowane na polskiej giełdzie. Jeśli nie macie jeszcze swojego konta – czytajcie dalej, powiem Wam, jak założyć je za darmo, zgarniając przy tym darmowy ETF lub akcję o wartości do 200 zł 🙂

Do wyboru mamy 400 polskich instrumentów, więc wybór dotyczy nie tylko największych spółek, ale także i mniejszych graczy na rynku. Oczywiście nie są to wszystkie dostępne papiery wartościowe na GPW, a spora część z nich to notowane w Polsce ETF-y, jednak taki katalog pozwoli już na znaczną dywersyfikację portfela. Dostępne aktywa możecie dowolnie filtrować i wyszukiwać, jak poniżej.

Dostępne filtry wyszukiwania akcji, ETF i innych produktów w WealthSeed

Do inwestowania na GPW potrzebne są Wam środki w krajowej walucie. Jeśli oszczędności trzymacie w EUR lub USD, możecie przewalutować je bezpośrednio w WealthSeed lub zadbać o to wcześniej, korzystając z zewnętrznej usługi (jak na przykład Revolut).

Jeśli w Waszej aplikacji nie widać polskich akcji i ETF, sugeruję zaktualizować ją do najnowszej wersji – to powinno pomóc.

Polskie akcje w WealthSeed

Promocja WealthSeed – darmowy ETF o wartości do 200 zł + 4% w skali roku na koncie WealthSeed – jak zdobyć?

Tej promocji poświęciliśmy oddzielny, dedykowany artykuł, dlatego nie będę opisywał jej jeszcze raz ze szczegółami. Skrót warunków zamieszczam jednak poniżej – jeśli to Was zainteresuje, zapraszam do dedykowanego artykułu, który wyjaśni wszystko krok po kroku. Znajdziecie tam również informacje o oprocentowaniu konta inwestycyjnego. Możecie oszczędzać na 4% w skali roku bez dodatkowych warunków  (stawka 4% odnosi się do stopy rocznej procentowej jaką klienci otrzymaliby za styczeń 2023. Oprocentowanie zmienne w oparciu o stawkę WIBID ON minus marża).

Udział w promocji jest bardzo prosty. Jeśli chcecie zdobyć darmowy papier wartościowy spośród przygotowanej puli, powinniście przejść na dedykowaną stronę promocji i założyć oraz zweryfikować konto w aplikacji WealthSeed.

Promocja wymaga ponadto wykonania dwóch prostych kroków:

  1. Do 30 kwietnia 2023 roku powinniście wpłacić środki na swoje konto inwestycyjne w PLN.
  2. Następnie, w ciągu 30 dni od chwili złożenia wniosku rejestracyjnego, dokonajcie zakupu jednego z premiowanych aktywów: ETF-a, akcji lub jednostek funduszu inwestycyjnego. Kwota inwestycji nie ma znaczenia!

Pamiętajcie! Inwestowanie pieniędzy zawsze wiąże się z ryzykiem ich częściowej lub nawet całkowitej utraty. Nie jestem doradcą inwestycyjnym, a zamieszczone w tym artykule treści nie mogą być traktowane jak porada inwestycyjna. Żaden instrument finansowy nie daje pewności osiągnięcia zysku. Jeśli szukacie rzetelnej i możliwie najlepszej rekomendacji inwestycyjnej, sugeruję zasięgnąć opinii specjalisty w tym zakresie. Pamiętajcie także o ryzyku związanym z wahaniami kursów walut na światowych rynkach.

Zamieszczone w artykule linki to tak zwane linki afiliacyjne. Właściciel serwisu dzięki polecaniu usługi otrzymuje wynagrodzenie, dzięki czemu dalej może rozwijać serwis i dostarczać jak najlepszej jakości treści. WealthSeed jest partnerem bloga.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów