WealthSeed: darmowa akcja lub ETF o wartości 50-200 zł + darmowe konto inwestycyjne na 4%* w skali roku

Trwa do:
31 marca 2023

Promocja polskiej platformy inwestycyjnej zostaje przedłużona! Rozdawana przez WealthSeed darmowa akcja lub ETF o gwarantowanej wartości od 50 zł do 200 zł będzie dla Was dostępna jeszcze do końca marca 2023 roku. To naprawdę dobra okazja do rozpoczęcia przygody z inwestowaniem i zdobycia pierwszego papieru wartościowego za darmo. Warunki akcji są dziecinnie proste, o czym przekonacie się sami, czytając niniejszą krótką analizę. Oprócz tego na uwagę zasługuje także samo konto inwestycyjne, które już samo w sobie daje niewielki zysk w postaci oprocentowania. Mówimy co prawda o wartości 4% w skali roku, jednak to i tak pionierska oferta wśród brokerów (stawka 4% odnosi się do stopy rocznej procentowej jaką klienci otrzymaliby za styczeń 2023. Oprocentowanie zmienne w oparciu o stawkę WIBID ON minus marża). Skoro nikt tego nie wymagał, a WealthSeed i tak postanowiło stworzyć taką możliwość, to z całą pewnością należy im się uznanie 😉 Zresztą platforma ma też inne asy w rękawie: dopracowaną aplikację w języku polskim, konto, które może w zasadzie pełnić podstawowe funkcje zwykłego rachunku osobistego z gwarancją depozytów, niskie koszty transakcyjne i duży katalog dostępnych instrumentów. Kompleksowe omówienie platformy znajdziecie w dedykowanym artykule na ten temat.

WealthSeed – darmowa inwestycja dla nowych klientów

Promocja miała pierwotnie trwać do 28 lutego 2023 roku, jednak organizator zdecydował się przedłużyć ją o kolejny miesiąc. Darmowa inwestycja o wartości od 50 zł do 200 zł (akcja lub ETF) będzie więc dostępna do 31 marca 2023 roku.

Oprócz tego możecie liczyć na 4% w skali roku dla środków na koncie inwestycyjnych WealthSeed. Szczegóły rachunku znajdziecie w dalszej części artykułu.

Pierwsza z ofert kierowana jest do osób fizycznych, które nie miały dotąd konta na platformie WealthSeed. Firma jest wciąż nowością na naszym rynku, więc taki warunek nie powinien szczególnie dziwić 😉 Oprocentowanie na koncie inwestycyjnym dostępne jest z kolei zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów.

Darmowa akcja od WealthSeed i inne atuty polskiej platformy

WealthSeed – jak założyć konto i odebrać darmowy papier wartościowy?

Zasady promocji są wyjątkowo proste. Jeśli tylko spełniacie opisany powyżej warunek, czyli nie mieliście wcześniej konta WealthSeed, powinniście otworzyć je do 31 marca 2023 roku, korzystając z dedykowanej strony promocji. Proces możecie rozpocząć na komputerze, jednak w pewnym momencie i tak konieczne będzie zainstalowanie aplikacji i dokończenie działań na smartfonie. Rejestracja nie jest wymagająca, a cały formularz dostępny jest oczywiście w języku polskim. W formularzu będziecie musieli wskazać urząd skarbowy, w którym się rozliczacie. Pamiętajcie, że urząd dyktowany jest przez Wasz adres zamieszkania, a nie zameldowania. Pamiętajcie, by zaakceptować regulaminy obu akcji – bez tego nie otrzymacie swojej nagrody ani promocyjnego oprocentowania.

Po rejestracji przyjdzie czas na weryfikację tożsamości. Wystarczy do tego wykonanie dwóch zdjęć dokumentu tożsamości, a następnie krótkie video-selfie. Możliwości weryfikacji nie musicie szukać w aplikacji. Już po zalogowaniu zobaczycie okno z przyciskiem do jej przeprowadzenia.

Promocja wymaga ponadto wykonania dwóch prostych kroków:

  1. Do 31 marca powinniście wpłacić środki na swoje konto inwestycyjne w PLN.
  2. Następnie, w ciągu 30 dni od chwili złożenia wniosku rejestracyjnego, dokonajcie zakupu jednego z premiowanych aktywów: ETF-a, akcji lub jednostek funduszu inwestycyjnego. Kwota inwestycji nie ma znaczenia!

Swój rachunek zasilicie, przechodząc do zakładki Konta i klikając przycisk Przelej przy koncie w PLN. Następnie przejdźcie do zakładki Market funduszy (jeśli chcecie kupić jednostki funduszu) lub Usługa maklerska (tam kupicie między innymi akcje i ETF).

Jak zasilić konto w WealthSeed

Kliknijcie Kup instrument, a następnie wybierzcie spośród pokaźnej listy dostępnych opcji. Jeśli chodzi o ETF i akcje, minimalna kwota inwestycji nie istnieje. Możecie zatem kupić walor o wartości kilku złotych, by odebrać sowitą premię. Inaczej jest z funduszami inwestycyjnymi, tutaj pojawia się zazwyczaj próg od 100 zł dla jednorazowego zakupu (lub więcej, jeśli wymaga tego statut konkretnego funduszu). Wybierzcie instrument, wpiszcie kwotę, którą chcecie przeznaczyć na inwestycję i to wszystko – warunek zostanie zaliczony 😉 Zakupy poniżej równowartości 750 EUR są obarczone prowizją w wysokości 2 EUR. Powyżej tej kwoty opłata nie występuje.

Część oferty WealthSeed

Nagrodę w postaci darmowej akcji lub jednostki ETF-a odbierzecie po zalogowaniu do aplikacji WealthSeed w ciągu 30 dni od chwili złożenia wniosku o konto.

Podobnie jak w poprzedniej edycji promocji, i tym razem nowi użytkownicy otrzymują bonus przydzielany losowo według kolejności rejestracji. Wartość nagród waha się w granicach od 50 do 200 zł. Nagrody zostały wytypowane na podstawie wycen z dnia 24 stycznia 2023 roku i nie są aktualizowane w trakcie trwania promocji. Możliwe więc, że nagroda, którą dostaniecie, będzie nieco mniejsza niż 50 zł lub nieco większa niż 200 zł – zależnie od wzrostu lub spadku.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji „Darmowa Inwestycja 2.0”.

Kwestie podatkowe – uwaga!

Na pewno pamiętacie, że podczas rejestracji na platformie konieczne było podanie kilku danych związanych z podatkami – między innymi urzędu skarbowego, w którym się rozliczacie. Taka informacja służy WealthSeed do tego, by po nowym roku wysłać Wam formluarz PIT, który powinniście rozliczyć. Dotyczy to oczywiście sytuacji, gdy sprzedacie aktywa otrzymane w promocji. Jeśli pozostawicie je do dalszego wzrostu, oczywiście nie będzie takiej konieczności. Sam fakt przyznania nagrody jest bowiem zwolniony z opodatkowania, jak wszystkie inne bonusy i premie bankowe.

WealthSeed – 4% w skali roku na koncie inwestycyjnym

Oprocentowanie konta będzie obejmowało środki umieszczone na Waszym rachunku inwestycyjnym prowadzonym w walucie PLN. Na koncie WealthSeed Wasze środki będą pracować na 4% w skali roku bez górnego limitu kwotowego i bez ograniczenia czasowego. To główne różnice względem poprzedniej promocji, która co prawda podnosiła oprocentowanie do 10% w skali roku, jednak narzucała mały limit (do kwoty 3000 zł) oraz krótki okres promocyjnego oprocentowania (90 dni).

Oprocentowanie rachunku pieniężnego w złotych jest liczone w oparciu o stopę procentową WIBID ON pomniejszoną o 2,2 punktu procentowego w skali roku. WIBID ON (Overnight) to referencyjna stawka oprocentowania, wyznaczana dla jednodniowych lokat międzybankowych, administrowana przez GPW Benchmark SA. W styczniu 2023 średnia wartość WIBID ON kształtowała się na poziomie 6,25%, co oznaczałoby oprocentowanie rachunku pieniężnego w wysokości 4,05%. Oprocentowanie naliczane jest od salda środków zgromadzonych na rachunku pieniężnym na koniec dnia kalendarzowego, bez względu na wysokość tego salda i bez dodatkowych warunków. Kapitalizacja naliczonych odsetek następuje na koniec ostatniego dnia każdego miesiąca.

WealthSeed – poradnik dla początkującychUważam, że oferta WealthSeed to bardzo ciekawe posunięcie. Dzięki oprocentowaniu środki nie tracą tak drastycznie na wartości, gdy czekacie na odpowiednią okazję i nie musicie mieć przez to wyrzutów sumienia, że w tym czasie „zarabiałyby” na koncie oszczędnościowym. W standardowej sytuacji budżet przeznaczony na inwestycje zazwyczaj leży na zupełnie nieoprocentowanym koncie brokera. W tym przypadku jest inaczej.

Co ważne, oprocentowanie dostępne jest dla nowych i obecnych klientów (choć zakładałem konto w zeszłym roku, również otrzymałem oprocentowanie na swoim rachunku). Odsetki naliczane będą od salda na koniec każdego miesiąca kalendarzowego, a ich wypłata na konto następuje zawsze pierwszego dnia następnego miesiąca.

WealthSeed potrąci oczywiście podatek Belki, czyli podatek od zysków kapitałowych – identyczny jak w przypadku każdego innego depozytu.

*Jest to oprocentowanie zmienne, wyliczane w oparciu o stawkę WIBID ON minus marża. Stawka 4% odnosi się do stopy rocznej procentowej jaką Klienci otrzymaliby za styczeń 2023.

WealthSeed – darmowa akcja/ETF to dopiero początek

Pamiętajcie! Inwestowanie pieniędzy zawsze wiąże się z ryzykiem ich częściowej lub nawet całkowitej utraty. Nie jestem doradcą inwestycyjnym, a zamieszczone w tym artykule treści nie mogą być traktowane jak porada. Żaden instrument finansowy nie daje pewności osiągnięcia zysku. Jeśli szukacie rzetelnej i możliwie najlepszej rekomendacji inwestycyjnej, sugeruję zasięgnąć opinii specjalisty w tym zakresie. Pamiętajcie także o ryzyku związanym z wahaniami kursów walut na światowych rynkach.

Zamieszczone w artykule linki to tak zwane linki afiliacyjne. Właściciel serwisu dzięki polecaniu usługi otrzymuje wynagrodzenie, dzięki czemu dalej może rozwijać serwis i dostarczać jak najlepszej jakości treści. Artykuł powstał we współpracy z WealthSeed.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów