Ciekawe zmiany w Twisto: Google Pay i Apple Pay, spłata karty… kartą, cashback do 10% oraz ponownie 100 zł łatwej premii na start!

Trzeba przyznać, iż zeszłoroczny debiut Twisto był jednym z najważniejszych wydarzeń na rynku usług płatniczych w Polsce. Czeski start-up nie spoczął jednak na laurach i stale rozwija swoje usługi. W ostatnim czasie Twisto umożliwiło swoim użytkownikom możliwość dodawania kart do Google Pay, a w niedalekiej przyszłości ma do tego dołączyć Apple Pay. Ponadto zadłużenie wygenerowane w ramach limitu kredytowego możecie spłacać poprzez nową funkcję – bramkę płatniczą imoje. Dzięki temu, oprócz standardowego przelewu oraz BLIKA, do spłaty zadłużenie możecie wykorzystać… inną kartę płatniczą, w tym nawet kredytową! To zaś pozwoli dalej odraczać daną płatność. Kolejny plus Twisto to wdrożenie usługi cashback. Otóż w ramach współpracy z wieloma sklepami, w aplikacji Twisto znajdziecie mnóstwo ciekawych zniżek w formie zwrotów na konto. Cashback może wynieść nawet 10% wartości zamówienia! Jakiś czas temu wspominałem również na blogu o ciekawym połączeniu Twisto oraz platformy do opłacania rachunków Moje Usługi. W ten oto sposób możecie odroczyć ostateczną płatność rachunków nawet o 45 dni oraz zarobić dodatkowe 30 zł. Co do kwestii pieniężnych, niezmiennie na start otrzymacie 50 100 zł premii za samo wyrobienie karty oraz wykonanie jednej płatności kartą. Dodatkowe dochody będziecie mogli też generować dzięki polecaniu Twisto swoim bliskim.

Google Pay, potem Apple Pay, a w przyszłości rezygnacja z plastiku

Pierwsza z prezentowanych zmian ucieszy zarówno nowych, jak i dotychczasowych użytkowników Twisto. Na początku marca, fintech umożliwił dodanie karty do Google Pay testowej grupie klientów. Obecnie technologia Google Pay dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych. Co ciekawe, w przeciwieństwie do tradycyjnych dostawców kart płatniczych, fintech nie wymaga autoryzacji płatności dla kwot przewyższających 50 zł. Warunkiem skorzystania z tego przywileju jest stosowanie biometrii do odblokowywania funkcji telefonu. Ponadto Twisto udostępniło możliwość wygenerowania osobnej karty wirtualnej, którą możecie podpiąć do Google Pay, bez podawania danych karty fizycznej!

W najbliższej przyszłości Twisto wdroży również usługę Apple Pay, dzięki czemu miłośnicy „jabłek” nie będą poszkodowani. Natomiast w nieco dalszej przyszłości (według zapowiedzi prezesa Twisto – w 2024 roku), fintech ma definitywnie zrezygnować z wydawania plastikowych kart na rzecz wirtualnych narzędzi płatniczych. Wiecie, ekologia, #zerowaste i takie tam 🙂

Wdrożenie platfomy imoje jako formy spłaty zadłużenia

Ta zmiana weszła nieco po cichutku, a jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Mianowicie, dotychczasowo zadłużenie wygenerowane kartą Twisto mogliśmy spłacać wyłącznie przelewem albo BLIKIEM. Od niedawna doszła trzecia opcja, czyli bramka płatnicza imoje. Podobnie, jak Twisto i serwis Moje Usługi, imoje jest silnie powiązane z grupą ING. Bramka ta pozwala dokonywać transakcji ekspresowym przelewem lub za pośrednictwem karty płatniczej. Zatem kartę można spłacać… kartą. Osobiście przetestowałem ten trik, spłacając zadłużenie na Twisto moją kartą kredytową w BNP Paribas. W ten oto sposób płatność oddelegowałem o okres bezodsetkowy w Twisto, by teraz zrobić to samo w ramach okresu bezodsetkowego w ramach karty kredytowej. Niestety nie wiem, jaki kod MCC mają tego typu transakcje (obstawiam kod MCC 4900, ale nie jest to potwierdzone info). Ponadto jak pokazuje historia, niektóre banki traktują tego typu transakcje jako przelew z karty (mimo, że księgowana jest jako transakcja bezgotówkowa). Przykładowo Citi Handlowy nalicza prowizję za doładowania Revoluta, zaś Curve „nie lubi kart kredytowych”. Dla bezpieczeństwa, Twisto najlepiej spłacać po prostu kartą debetową.

Jak spłacić zadłużenie poprzez bramkę imoje? Oto mój przykład (robiony na komputerze). Na początek wchodzimy oczywiście w szczegóły transakcji, którą chcemy opłacić lub też w szczegóły wygenerowanego rachunku za cały miesiąc.

Po kliknięciu w Zapłać teraz pojawią się dostępne formy płatności, w tym nowość – opcja imoje.

Po kliknięciu Zapłać przez imoje pojawi Wam się wybór finalizacji płatności. Jest to bardzo zbliżony proces do tradycyjnego opłacania zakupów w sklepach online. Jeśli wybieracie kartę, wystarczy podać jej dane, zaakceptować płatność i gotowe!

Nawet 10% cashback w ponad 850 sklepach współpracujących z Twisto

Aplikacja Twisto to nie tylko zwykłe płatności, ale też kombajn możliwości zakupowych. Bez rejestracji w osobnym portalu możecie korzystać z solidnych zwrotów za zakup w danym sklepie. Zniżki znajdziecie w zakładce Benefity, w tej samej, w której dostępne są informacje na temat programu poleceń.

Jedyne co musicie zrobić to wejść w szczegóły danego sklepu oraz przejść na jego stronę internetową za pośrednictwem dedykowanego linku w ramach aplikacji. Resztę załatwią już pliki cookies. Zwroty będą zasilały wasze konto punktowe w Twisto, za pośrednictwem którego będziecie mogli spłacać zadłużenie, analogicznie jak w przypadku punktów za program poleceń. Okres oczekiwania na zwrot sięga od 12 do 70 dni. 

Czym jest funkcja “split”?

Ciekawostką w ramach usługi Twisto jest funkcja split. Służy ona do rozdzielania zaksięgowanej płatności pomiędzy różne osoby. Jest to narzędzie bardzo przydatne podczas wspólnych wypadów do restauracji lub organizowania zrzutki na prezent. Wówczas jedna osoba płaci swoją kartą Twisto, a następnie wysyła do pozostałych osób informację o wymaganej kwocie zrzutki. Domyślnie Twisto oferuje podział na równe kwoty, jednak jest możliwość podzielenia płatności na różne części. Co ciekawe, odbiorcami zlecenia mogą być również osoby nieposiadające aktualnie Twisto. W tym celu należy podać adres e-mail lub numer telefonu takowej osoby. W wiadomości można też przesłać krótką notkę oraz śmiesznego gifa. Na wykonanie płatności (kartą Twisto, BLIKIEM lub przelewem) odbiorcy splita mają 7 dni. Jeśli nie wykonają oni żadnej czynności, zlecenie wygasa, a przyjaźń zostaje mocno nadszarpnięta 😉 Minimalna kwota o jaką możemy się zwrócić to 1 zł.

100 zł premii na start!

Na koniec przypominam o promocji, w której otrzymacie 100 zł premii na start za wyrobienie karty oraz wykonanie 1 płatności bezgotówkowej. Szczegółowy proces wnioskowania o kartę przedstawiam w pierwotnym artykule.

Aby wziąć udział w promocji, wniosek należy złożyć za pośrednictwem dedykowanej strony promocji. Ponadto podczas wnioskowania o kartę Twisto nie wpisujcie kodu polecenia (kod promocji pojawi się automatycznie). Na złożenie wniosku macie czas do wyczerpania puli 5000 promocyjnych wniosków. Z moich informacji wynika, iż promocja potrwa jeszcze długo 😉

Sprawdź też TransferGo.

Waszym ostatnim zadaniem będzie aktywacja karty oraz wykonanie co najmniej jednej płatności kartą (w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych lub w Internecie). Premia w wysokości 100 zł wypłacona będzie zaraz po wykonaniu transakcji. Informację o uzyskanej premii znajdziecie po zalogowaniu w profilu w zakładce Punkty. Ponadto otrzymacie stosownego maila z informacją o aktywowaniu usługi oraz przyznaniu bonusu.

Szczegóły w regulaminie promocji „Bonus Twisto”.

Złóż wniosek o darmową kartę Twisto z 100 zł premii!

Szczegóły dotyczące konta i karty Twisto

  • 0 zł za wydanie i obsługę miesięczną karty Twisto – bezwarunkowo,
  • 0 zł za dostawę karty Twisto,
  • 0 zł za użytkowanie konta z limitem kredytowym – bezwarunkowo,
  • brak możliwości korzystania z bankomatów oraz wykonywania przelewów,
  • wysokość limitu wynosi od 1500 zł do 10.000 zł i może być zwiększana wraz z waszą aktywnością oraz regularnymi spłatami,
  • program poleceń z 30 zł premii dla obu stron programu,
  • dzielenie płatności w ramach funkcji split.

Na koniec garść statystyk. Na obecną chwilę Twisto w Polsce i w Czechach ma łącznie 140.000 klientów. Do końca roku wynik ten ma być podkręcony do 300.000 osób, a do 2024 roku nawet do 2,5 miliona… mają rozmach 😉

Twisto stawia też na ekspansję. Po Polsce i Czechach fintech zamierza oferować swoje usługi w Rumunii, czyli rynku o liberalnym prawie i dużym potencjale rozwoju.

Złóż wniosek o darmową kartę Twisto z 100 zł premii!

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów