Revolut Biznes, czyli darmowe konto firmowe z kartą wielowalutową oraz 200 zł premii za samo założenie konta i zasilenie na dowolną kwotę

Ta promocja została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna. Tylko dla Czytelników bloga JakDorobic.pl do zdobycia jest nawet 145 zł premii.

Po ogromnym sukcesie karty wielowalutowej dla osób indywidualnych, Revolut postanowił rozepchać się również na rynku biznesowym. Trzeba przyznać, iż fintech zrobił to z mocnym przytupem, ponieważ na start uzyskacie aż 200 zł premii. Warunkiem zdobycia bonusu jest założenie darmowego konta oraz… zasilenie go na dowolną kwotę. Konto Biznes czerpie doświadczenia z pozytywnego odbioru karty walutowej, której w Polsce zaufało już ponad 700.000 osób, a na świecie nawet 10 razy tyle. Główne zalety oferowane przez brytyjski fintech to prostota, intuicyjność, międzynarodowość oraz niskie koszty. Konto Revolut Biznes Free polecane jest drobnym przedsiębiorcom oraz freelancerom, których udział na rynku pracy drastycznie rośnie. Konto Biznes otwiera się w przeciągu kilku minut z poziomu aplikacji mobilnej. Przy okazji, przypominam o trwającej promocji dla osób indywidualnych, gdzie do zdobycia jest 40 zł premii na start oraz darmowa dostawa karty fizycznej. Jeśli macie zamiar założyć konto firmowe, warto na początek skorzystać z propozycji dla osób indywidualnych. W ten oto sposób zapewnicie sobie o wiele krótszy proces weryfikacji podczas zakładania konta biznesowego.

Jak zdobyć 200 zł premii na start?

Konto firmowe Revolut przeznaczone jest zarówno dla spółek, jak i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Wykluczone są natomiast podmioty prowadzące działalność w niektórych branżach, zazwyczaj związanych z nieco „mocniejszą rozrywką” 😉 Zanim złożycie wniosek, przygotujcie sobie dokumenty weryfikacyjne, o które może poprosić Revolut. Ich lista dostępna jest pod tym linkiem.

Zasady promocji są niezwykle proste. Aby zdobyć premię, na początek złóżcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Samo wypełnienie wniosku zajmie Wam góra 10 minut, zaś weryfikacja może potrwać od 1 do 7 dni.

Po założeniu konta oraz zweryfikowaniu danych, pozostaje Wam już tylko ostatnie zadanie. Chodzi tu o doładowanie konta na dowolną kwotę. Możecie to zrobić przelewem lub za pośrednictwem karty płatniczej. Oczywiście wpłata ze swojego konta bankowego spełni warunki promocji. Na zapewnienie zasilenia konta macie maksymalnie 10 dni od momentu jego aktywacji (nie później jednak niż do 1 stycznia 2020 roku).

Premia o wartości 200 zł powinna znaleźć się na waszym koncie w ciągu 10 dni od momentu pierwszego zasilenia. Z doświadczenia wiem, iż może się to wydarzyć (choć nie musi) nawet tego samego dnia, w którym zostanie zaksięgowany wpływ.

Szczegóły w regulaminie na stronie promocji.

Charakterystyka darmowego konta Revolut Biznes Free

  • 0 zł za założenie i prowadzenie rachunków w 28 różnych walutach: PLN, GBP, EUR, USD, CHF, ZAR, TRY, SGD, SEK, SAR, RUB, RON, NZD, NOK, MXN, JPY, ILS, HUF, HKD, DKK, CZK, CAD, AUD, AED, HRK, BGN, QAR i THB,
  • 0 zł za wydanie i użytkowanie jednej karty wielowalutowej.

Cóż, nie da się ukryć, iż bezwarunkowo darmowych kont i kart walutowych nie uświadczymy raczej w żadnym banku. Ponadto gigantyczną przewagą Revoluta jest dostęp do szerokiego wachlarza par walutowych. Banki zazwyczaj oferują konta walutowe w czterech walutach bazowych (poza oczywiście PLN). 

  • 0 zł za nielimitowaną ilość przelewów w dowolnej walucie na inne konta Revolut.

Jeśli już robić przelewy, zarówno w walucie krajowej, jak i obcej to najlepiej na konto prowadzone w ramach Revoluta. Dotyczy to zarówno kont dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Dlatego warto, aby wasi kontrahenci również zastanowili się nad założeniem rachunków w Revolucie 🙂

  • 0 zł za pakiet 5 przelewów lokalnych w EUR oraz GBP.

W darmowej wersji konta otrzymujecie pakiet 5 przelewów lokalnych w walucie EUR oraz GBP. Uwaga, limit odnosi się do łącznej liczby przelewów wychodzących oraz przychodzących. Koszt każdego kolejnego przelewu to 1 zł.

  • 0,4% prowizji wobec kursu rzeczywistego w przypadku wymiany walut.

Revolut przyzwyczaił swoich klientów indywidualnych do przewalutowań po kursach rzeczywistych. W przypadku konta biznesowego w wersji Free, Revolut dorzuca do kursu rzeczywistego dodatkową prowizję na poziomie 0,4%. Trzeba przyznać, że i tak końcowy kurs będzie o wiele korzystniejszy niż przypadku rozliczeń stosowanych przez większość banków. W przypadku płatnych pakietów, otrzymacie kwotowe limity, dla których przewalutowanie będzie się odbywać po kursach rzeczywistych, bez prowizji. 

  • 15 zł za przelewy międzynarodowe.

Przelewy poza Revolutem są już płatne. Dotyczy to również przelewów z konta w PLN na inne konto w PLN. Revolut deponuje swoje środki w brytyjskich bankach, a do przelewów używa systemu SWIFT. Zatem przelew w ramach waluty PLN w praktyce jest przelewem międzynarodowym. Warto jednak pamiętać, iż konto Revolut nie będzie Wam jednak służyło do przelewów w złotówkach, tylko do rozliczeń walutowych. 

  • 2% prowizji za wypłaty z bankomatów.

Prowizja za wypłatę z bankomatów jest stała i nie ma ani wartości minimalnej, ani maksymalnej. Dodatkowo, w przypadku potrzeby przewalutowania należy doliczyć prowizję za wymianę waluty.

  • Dodatkowe korzyści dla konta Biznes w wersji Free.

Oprócz wymienionych usług, Revolut zapewni Wam międzynarodowy numer IBAN w walucie PLN, karty wirtualne do bezpłatnych transakcji online, czy też otwarty interfejs API. W przypadku darmowej opcji, dostęp do konta firmowego mogą uzyskać 2 osoby (na przykład właściciel i księgowy). Uzyskanie dostępu przez kolejne osoby wiąże się z kosztem na poziomie 25 zł. Dodatkową funkcją konta Revolut jest połączenie jego usług z zewnętrznymi aplikacjami do księgowania i organizacji pracy, takimi jak Slack, Xero, FreeAgent czy Zapier.

Więcej informacji na temat płatnych planów znajdziecie w cenniku opłat. Aby zadecydować, czy przejście na płatną subskrypcję ma sens, musicie policzyć ile obecnie płacicie za obsługę rozliczeń walutowych w waszym banku oraz ile hipotetycznie kosztowałoby to w przypadku Revoluta. Moim zdaniem sam dostęp do międzybankowych kursów rzeczywistych może wygenerować setki, a nawet tysiące złotych na samym przewalutowaniu transakcji.

Czym jest Revolut?

Revolut powstał w 2015 roku jako odpowiedź dla osób podróżujących po świecie, robiących zakupy w zagranicznych sklepach online oraz regularnie wymieniających środki na walutę obcą. Revolut nie posiada placówek stacjonarnych, nie emituje reklam w telewizji oraz nawet nie udostępnia bankowości na komputerze. Wszystko dzieje się w bardzo intuicyjnej aplikacji mobilnej, do której udostępniania jest karta Mastercard w fizycznej i wirtualnej postaci. Ten niskokosztowy model działania wpływa na świetne warunki, jakie Revolut oferuje swoim użytkownikom.

Na koniec października 2019 roku, Revolut miał w Polsce już ponad 700 tysięcy klientów, między innymi dzięki udostępnianiu polskich numerów IBAN. Polska jest trzecim rynkiem dla Revoluta po rodzimej Wielkiej Brytanii oraz Francji, którą po mału doganiamy.

Dotychczasowo Revolut pośredniczył w transakcjach o wartości 85 miliardów dolarów! W Europie Revolut prowadzi już 200.000 kont firmowych. W przyszłości, Revolut ma również zaproponować oferty depozytów, kredytów, limitów w koncie oraz szybkich pożyczek.

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów