„Premiowanie za bankowanie”, czyli do 741 zł premii za założenie oraz aktywne korzystanie
z konta firmowego w Idea Banku

Screen Shot 04-07-16 at 09.53 AM

W dzisiejszym wpisie powracam do promocji prawdopodobnie najlepszego konta bankowego dla firm. Konto Firma to Ja w Idea Banku oprócz świetnych warunków prowadzenia konta zapewnia sowity bonus dla nowych (i nie tylko) klientów banku. Łącznie do zdobycia jest aż 600 zł 741 zł brutto, zaś zasady promocji są łatwe i klarowne. Wystarczy wykonywać podstawowe operacje związane z rachunkiem, by zgarnąć pełną pulę. Co prawda warunki promocji są nieco gorsze niż w pierwszej edycji (gdzie do zdobycia było 900 zł), ale i tak jest to najlepsze konto dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Oprócz konta, bank zapewnia wiele udogodnień, między innymi mobilny wpłatomat, oddział online oraz zróżnicowane produkty kredytowe.

 

 

Uczestnicy

Uczestnikami promocji mogą zostać osoby, które otworzą promocyjne Konto Firma to Ja, bądź już je posiadają. W tym drugim przypadku, do promocji należy przystąpić poprzez system transakcyjny Idea Cloud. Ponadto, jeśli posiadacie już Konto Firma to Ja, nie możecie wziąć udziału w akcji jeżeli w ciągu ostatnich trzech miesięcy (poprzedzających przystąpienie do promocji) dokonaliście jakąkolwiek operację polegającą na:

 • zasileniu lub obciążeniu rachunku rozliczeniowego wpływem zewnętrznym (przelewem z innego banku, wpłatą gotówkową z uwzględnieniem wpłat za pomocą karty) lub przelewem do innego banku na łączna kwotę min. 1000,00 PLN,
 • transakcji bezgotówkowej kartą na łączną kwotę min. 400,00 PLN,
 • przelewie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) lub Urzędu Skarbowego (US).

Nawet jeżeli posiadacie już główne konto w swojej firmie, rachunek w Idea Banku możecie potraktować jako dodatkowy. Dzięki temu zabiegowi uzyskacie dodatkowy dochód, praktycznie bez jakiegokolwiek wysiłku. Polskie prawo zezwala na posiadanie więcej niż 1 rachunku firmowego. Dla niektórych jest to wręcz niezbędna kwestia ze względu na przyspieszenie rozliczeń z kontrahentami (przelew w ramach tego samego banku dociera błyskawicznie). Pamiętajcie, aby o fakcie dodania nowego rachunku bankowego poinformować ZUS oraz Urząd Skarbowy.

 

Ile można zyskać

Maksymalna miesięczna premia to 50 zł netto 62 zł brutto. Okres wypłacania premii to 12 miesięcy. Wobec tego łącznie możecie uzyskać aż 600 zł premii netto 741 zł premii brutto. Sami jednak decydujecie z jakiego tytułu ją otrzymacie.

Screen Shot 04-07-16 at 10.30 AM

 

 • Pierwsza część premii wypłacana jest za samo utrzymywanie salda na koncie. Można to utożsamiać z oprocentowaniem rachunku firmowego. Jednak stawki dla granicznych kwot robią dość dobre wrażenie. Utrzymując na koncie średnio 5000,01 zł, po roku otrzymacie z tego tytułu 120 zł netto 144 zł brutto. Licząc efektywne oprocentowanie dla tego typu „lokaty” otrzymujemy 2,88% brutto. Żaden inny rachunek firmowy nie zagwarantuje takiego oprocentowania. Oczywiście ciężko jest się wstrzelić akurat w kwotę równą dolnemu progowi, ale i tak to bardzo sowite wynagrodzenie.

 

 • Za każdą wpłatę we wpłatomacie otrzymacie 20 zł netto 25 zł brutto. Byłem pewien, iż w regulaminie znajdę jakieś ograniczenia typu maksymalnie 1-2 wpłaty. Okazuje się, że ograniczeń… brak. Spacerek (lub zamówienie mobilnego wpłatomatu jeśli w waszym mieście jest dostępna takowa usługa) do wpłatomatu, 3 wpłaty po 1000 zł i… 62 zł premii. Będą to zapewne najprościej zarobione pieniądze przez waszą firmę 🙂

 

 • Przelewy do ZUS-u lub US-u nie należą do przyjemnych. Jednak Idea Bank solidnie motywuje do wpłacania składek/zaliczek na podatek. Wystarczy przelew na 250 zł do wybranej instytucji, by cieszyć się 37 zł bonusu. Coś co dotychczas było rutynowym działaniem, teraz pozwala zarabiać. Takie rzeczy tylko w Idea Bank 🙂

 

 • Ostatni element dotyczy osób, które zdecydują się korzystać z księgowości Idea Cloud. Za każdą wystawioną i opłaconą fakturę (na kwotę minimum 100 zł) dostaniecie 25 zł. Oczywiście jeśli wolicie korzystać z zewnętrznej obsługi rachunkowej, nie musicie korzystać z systemu księgowo-fakturowego Idea Cloud.

 

Screen Shot 04-07-16 at 09.58 AM

Premia będzie wypłacana w  formie przelewu na rachunek do 10. dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonana była analiza spełniania warunków promocji. Jeśli zainteresowała Was ta promocja, wniosek możecie złożyć na dedykowanej stronie promocji. Pamiętajcie, aby podczas rozmowy z konsultantem wspomnieć o aktywacji promocji na waszym koncie.

 

Opodatkowanie

Od kwoty wypłaconej Premii Bank obliczy i pobierze 19% zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodu Uczestnika z tytułu otrzymania Premii, zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 4b Ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, i odprowadzi go do urzędu skarbowego właściwego według siedziby Banku. Bank obciąży Rachunek Uczestnika kwotą podatku w dniu wypłaty Premii.

Co to oznacza? W rzeczywistości otrzymacie aż 741 zł, aczkolwiek bank potrąci z tej kwoty 141 zł z tytułu podatku dochodowego, który następnie wpłaci do Urzędu Skarbowego. Dowiedzcie się jednak u swojego księgowego czy taka forma jest u Was akceptowalna.

 

Od 4 kwietnia 2016 roku regulamin w kwestiach opodatkowania przyjął brzmienie:

Wartość przyznanej Premii powiększa przychód z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej Uczestnika.

Więcej na temat zmian w artykule.

 

Szczegóły Konta Firma To Ja

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta firmowego
 • 0 zł za wydanie karty debetowej
 • 0 / 4,99 zł za obsługę karty debetowej

Opłata nie jest pobierana w przypadku dokonania transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 400 zł miesięcznie. Posiadanie karty nie jest obowiązkowe.

 • 0 zł za przelewy internetowe, w tym do ZUS i US
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za program do wystawiania faktur
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach (Euronet oraz Idea Banku) i Mobilnym Wpłatomacie
 • 0 zł za dwa pierwsze przelewy natychmiastowe w miesiącu (pozostałe 3,50 zł)
 • 0 zł za wirtualny sejf do przechowywania dokumentów
 • 0 zł za korzystanie z przestrzeni do pracy w Idea Hub

Rachunek ten przeznaczony jest tylko dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. 

.

.Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?

Polub stronę na facebooku lub zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

Zapisz się na Newsletter


JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów