PKO BP: 100 zł premii za założenie konta w VII edycji promocji „Mam PKO” oraz 50 zł bonusu za polecenie konta znajomemu

Screen Shot 09-23-15 at 01.24 PM 001

Ruszyła kolejna edycja kultowej już promocji organizowanej przez PKO Bank Polski „Mam PKO”. W VII edycji programu poleceń ponownie możecie otrzymać 100 zł premii za założenie jednego z kont banku PKO BP oraz 50 zł za polecenie konta znajomemu. Ponadto organizator zapewnia nagrody dodatkowe dla trzech osób, które polecą jak największą liczbę kont. Warunki promocji są identyczne, jak w poprzednich edycjach, czyli bardzo proste. Wśród promowanych kont odnajdziemy darmowe rachunki takie jak Konto dla Młodych czy Konto za Zero. PKO Bank Polski organizuje również cykliczne promocje dla obecnych posiadaczy konta. W tej chwili trwają dwie takie promocje. Łącznie możecie w nich uzyskać 30 zł łatwej premii. Szczegóły w dalszej części artykułu.

 

 

Uczestnicy promocji – nowy klient

Promocja przeznaczona jest dla nowych klientów, którzy obecnie nie posiadają konta w PKO BP ani nie byli posiadaczami konta w ciągu ostatnich trzech lat (liczonych od daty rozpoczęcia edycji programu). Jako, że promocja rozpoczyna się 2 sierpnia 2017 roku, graniczną datą zamknięcia rachunku dla klientów powracających jest 2 sierpnia 2014 roku.

Ponadto z promocji wykluczone są osoby, wobec których rozpatrywany jest wniosek o konto, złożony przed startem bieżącej edycji.

 

Jak założyć promocyjne konto

Aby zdobyć tytułowe 100 zł premii należy założyć jedno z kont oferowanych przez PKO BP: Konto dla Młodych, Konto za Zero (również w wersji Rodzina 500+) lub Konto bez Granic. Wśród tych rachunków szczegółowiej omówię Konto dla Młodych, Konto za Zero oraz Konto za Zero dla rodziny 500+, których prowadzenie jest darmowe. Konto bez Granic kosztuje miesięcznie…17,90 zł i lepiej je sobie darować.

Wniosek o promocyjne konto dostępny jest na dedykowanej stronie programu Mam PKO BP (należy kliknąć Otwórz konto pod nazwą wybranego rachunku). Wraz z kontem, musicie również zawnioskować o kartę debetową (choć nie ma obowiązku utrzymywania jej do momentu wypłaty nagrody), wyrazić zgodę na przekazywanie materiałów marketingowych przez bank oraz zaakceptować regulamin programu. Po złożeniu wniosku, zadzwoni do Was konsultant, by potwierdzić wasze dane osobiste oraz umówić wizytę kuriera.

 

Podczas wypełniania wniosku należy podać kod polecenia (tak zwany kod MGM) osoby, która uczestniczy w programie „Mam PKO”. Kod możesz uzyskać na przykład od członka rodziny lub znajomego. Jeśli jednak nikt z twoich bliskich nie uczestniczy w programie poleceń, możesz wykorzystać mój kod: 603367619. W ten sposób masz pewność, iż po spełnieniu warunków otrzymasz premię. W programie „Mam PKO” uczestniczę od jego pierwszej edycji i spełniam wszelkie warunki jako polecający. Korzystając z mojego kodu dajesz mi oczywiście szansę na zarobienie 50 zł z tytułu polecenia, dzięki czemu zarabiamy oboje.

 

Kod ten podajecie na końcu formularza, poniżej screen z wniosku:

 

 

Jak zdobyć 100 zł premii na start

Po otwarciu konta oraz aktywowaniu karty debetowej należy:

 • w ciągu 30 dni od aktywacji konta wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę minimum 200 zł w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych (nie mogą to być transakcje internetowe);
 • w tym samym terminie wykonać płatności poprzez aplikację IKO na kwotę co najmniej 10 zł, korzystając z kodu lub czeku BLIK (także bez transakcji internetowych)

W przypadku transakcji kartowych może to być jedna płatność na kwotę od 200 zł w górę lub kilka mniejszych transakcji o sumarycznej wartości co najmniej 200 zł. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak aktywować aplikację IKO, odsyłam Was na dedykowaną stronę aplikacji. Znajdziecie tam między innymi informacje jak płacić aplikacją oraz mapę akceptantów tego typu płatności.

 

Kiedy otrzymam premię

VII edycja programu poleceń trwa od 2 sierpnia 2017 roku do 30 października 2017 roku. W tym okresie oprócz złożenia wniosku należy również podpisać umowę oraz aktywować konto. Jeśli będziecie zatem korzystać z promocji pod koniec jej trwania, pamiętajcie, aby zachować kilka dni zapasu na dostarczenie umowy przez kuriera.

Obecna edycja podzielona jest na 3 etapy:

1. etap: 2.08.2017 roku – 31.08.2017 roku

2. etap: 1.09.2017 roku – 30.09.2017 roku

3. etap: 1.10.2017 roku– 30.10.2017 roku

 

Tak naprawdę daty zakończenia poszczególnych etapów determinują okres w jakim zostanie wypłacona premia. Nie ma zatem znaczenia, w którym etapie założycie konto. Oczywiście, im wcześniej to zrobicie, tym szybciej otrzymacie premię. Premia wypłacana jest po sprawdzeniu przez bank faktu spełnienia przez Was warunków promocji. PKO BP szczegółowo opisuje w regulaminie ile może potrwać procedura przyznania nagród:

Bank dokonuje tego sprawdzenia każdorazowo, w terminie do maksymalnie 50 dni kalendarzowych po zakończeniu każdego etapu Programu. Wypłata nagrody nastąpi w terminie do 25 dni kalendarzowych od momentu sprawdzenia kwestii spełnienia warunków do wypłaty.

 

Z doświadczenia mogę zdradzić, iż wszystko odbywa się o wiele szybciej. Pomimo, że bank ma tak naprawdę 75 dni na wypłatę bonusu od momentu zakończenia się danego etapu, wypłata następuje zazwyczaj w ciągu 30 dni.

 

Opodatkowanie

Kwota 100 zł za otwarcie rachunku jest kwotą netto. Jeżeli pojawi się potrzeba odprowadzenia podatku dochodowego, bank zwiększy kwotę nagrody i przekaże ją do Urzędu Skarbowego. Gwarantuje to zapis:

W przypadku konieczności odprowadzenia przez Organizatora, jako płatnika podatku, zryczałtowanego podatku od uzyskanych nagród, Organizator zwiększy wartość jednostkową nagrody o kwotę odpowiadającą wartości należnego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych od uzyskanej nagrody. Kwotę tę Organizator przekaże na rachunek właściwego Urzędu Skarbowego tytułem należnego podatku dochodowego.

 

Po szczegóły promocji odsyłam do:

 

Jak polecać konta w programie „Mam PKO”

Jeśli posiadacie już rachunek w PKO BP możecie uzyskiwać dodatkowe dochody poprzez polecanie konta swoim bliskim. Co więcej, polecającym może zostać nawet osoba, która założyła konto w programie jako polecony. Przykładowo pan X założył konto z mojego polecenia i spełnił warunki do otrzymania 100 zł premii jako polecony. Jednocześnie pan X może zarejestrować się w programie Mam PKO i polecić konto swojej żonie. W ten sposób pan X zyska 50 zł za polecenie, zaś żona pana X – 100 zł jako nowy klient.

Aby zostać polecającym należy posiadać aktywne konto w banku PKO BP (może to być również pakiet konta dla osób prowadzących działalność gospodarczą). Rejestracji należy dokonać na stronie programu Mam PKO. Pamiętajcie, aby w formularzu rejestracyjnym podać numer telefonu, którego używacie do obsługi konta w PKO BP. Numer ten będzie jednocześnie kodem MGM, który będziecie podawać swoim bliskim.

Za każde skuteczne polecenie otrzymacie 50 zł netto (kwestie podatkowe załatwia za Was bank). Oprócz tego przewidziane są nagrody dodatkowe dla trzech osób o największej liczbie skutecznych poleceń:

 • I miejsce – 5000 zł,
 • II miejsce – 3000 zł,
 • III miejsce – 1000 zł.

Po szczegóły odsyłam na stronę promocji, regulaminu programu oraz zasad VII edycji.

 

Szczegóły promowanych kont

 

Konto dla Młodych (dla osób w wieku 18-26 lat)

 • 0 zł za konto bez żadnych warunków,
 • 0 zł za wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą,
 • 0 zł za kartę debetową – wystarczy dokonać 5 płatności w okresie, w którym jest pobierana miesięczna opłata, w przeciwnym razie opłata wynosi od 1 zł do 5 zł w zależności od liczby wykonanych transakcji,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe,
 • 0 zł za pakiet 5 SMS w ramach usługi Powiadomienia SMS.

Szczegóły w tabeli opłat i prowizji

 

Konto za Zero

 • 0 zł za prowadzenie konta, jeśli posiadasz kartę debetową,
 • 0 zł za kartę debetową w przypadku rozliczenia transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł, w pozostałych przypadkach 6,90  zł,
 • 0 zł za wypłaty kartą z szerokiej sieci bankomatów PKO Banku Polskiego,
 • 3%, minimum 5 zł za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe oraz realizację zleceń stałych,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach PKO BP.

Szczegóły w tabeli opłat i prowizji

 

Konto za Zero dla Rodziny 500+

 • 0 zł za prowadzenie konta – wystarczy, że świadczenie otrzymywane w ramach programu „Rodzina 500+” będzie wpływało na wasze konto,
 • 0 zł za kartę debetową, w przypadku rozliczenia transakcji bezgotówkowych na 200 zł, w pozostałych przypadkach 1,90  zł,
 • 0 zł za wypłaty kartą z szerokiej sieci bankomatów PKO Banku Polskiego,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe oraz realizację zleceń stałych,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach PKO BP.

 

Dodatkowe promocje dla posiadaczy kont w PKO BP

Swoje dodatkowe dochody możecie powiększyć, dzięki korzystaniu z cyklicznych promocji organizowanych dla posiadaczy kont w PKO BP. Obecnie trwają dwie takie akcje. W pierwszej z nich możecie zyskać 10 zł za aktywację aplikacji IKO. W drugiej do zdobycia jest natomiast 20 zł za…aktywne korzystanie z aplikacji IKO 🙂

 

Otwórz konto z polecenia i odbierz 100 zł premii

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów