fbpx

Nest Bank: zapewnij wpływy na konto w ramach programu Rodzina 500+ i odbierz 200 zł premii w promocji „Nest Kieszonkowe”

Nest Bank od początku swojego istnienia kreował się jako „bank dla rodzin”. Potwierdzeniem tego faktu jest z jednej strony przekaz reklamowy, w którym poczciwy dziadziuś uczy swoje wnuki, jak ważne jest oszczędzanie. Z drugiej zaś, Nest Bank posiada w ofercie konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności, w którym premiowane jest oszczędzanie z myślą o przyszłości dziecka. Bank postanowił dołożyć kolejną „rodzinną promocję bankową” dla osób zapewniających wpływy na konto z tytułu programu Rodzina 500+. Promocja „Nest Kieszonkowe” dostępna jest zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych klientów Nest Banku. W ramach promocji otrzymacie cztery kwartalne premie po 50 zł każda. Dla tych, którzy jeszcze nie znają oferty brązowego banku, przypominam, iż zapewnia on darmowe prowadzenie konta oraz kartę debetową, a także bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Oprócz tego, na start możecie założyć Lokatę Witaj na 4% w skali roku oraz konto oszczędnościowe z solidną premią za regularne oszczędzanie.

 

 

Kto może skorzystać z promocji

Promocja przeznaczona jest dla osób, które posiadają lub założą konto w Nest Banku. Gdy już spełniacie podstawowy warunek, złóżcie wniosek o przystąpienie do promocji w ramach bankowości elektronicznej banku: zakładka Wnioski i umowy, następnie Wypełnij wniosek, Oświadczenia Przystąpienie do promocji Nest Kieszonkowe.

 

Zasady promocji

Łączna premia w promocji składa się z czterech kwartalnych premii po 50 zł każda. Aby otrzymać premię kwartalną należy w każdym miesiącu kalendarzowym danego okresu kwartalnego spełnić kilka warunków.

Po pierwsze uczestnik promocji musi być odbiorcą świadczenia „Rodzina 500 plus” wypłacanego bezpośrednio na ROR prowadzony przez Nest Bank. Wniosek o świadczenie możecie złożyć poprzez bankowość elektroniczną Nest Banku (pod warunkiem, że umowę o konto podpisywaliście w oddziale lub za pośrednictwem kuriera). Inne formy składania wniosku o 500+ to wizyta w odpowiednim urzędzie, bądź skorzystanie z platform PUE ZUS, [email protected] lub ePUAP.

 

Po drugie, musicie posiadać, bądź założyć konto Nest Rodzinne Oszczędności lub Nest Konto Samodzielne. Pierwszy z rachunków jest już dobrze znany czytelnikom bloga. Zapewnia on premię za regularne oszczędzanie kwot z zakresu od 50 zł do 600 zł. Więcej na temat rachunku pisałem tutaj. Natomiast Nest Konto Samodzielne to rachunek młodzieżowy, przeznaczony dla osób w wieku od 13 do 18 lat. Podobnie jak Nest Konto, jest on zupełnie darmowy. Jego cechą szczególną jest oprocentowanie wynoszące do 3% w skali roku dla kwoty do 3000 zł. Zakładając swojemu dziecku Nest Konto Samodzielne wprowadzacie je w świat finansów, tak by samo mogło przekonać się jak w praktyce funkcjonuje konto bankowe. Więcej na temat tego rachunku na stronie banku.

 

Trzecim z warunków jest zaakceptowanie odpowiednich zgód, a mianowicie zgody na przetwarzania danych w celach marketingowych przez bank oraz wyrażenie zgody, aby bank kontaktował się telefonicznie lub za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (np. komputera, tabletu, smartfonu) w celach marketingowych, w tym aby przesyłał informacje handlowe za pomocą ww. urządzeń, w szczególności drogą SMS lub email i taki stan zostanie przez Was utrzymany co najmniej do czasu wypłaty należnej premii.

 

Czwarta kwestia to zapewnianie odpowiednich wpływów na konto. W przypadku standardowego ROR-u, bank wymaga wpływu wynagrodzenia na kwotę co najmniej 2500 zł. Regulamin dość precyzyjnie określa czym jest wpływ wynagrodzenia.

Wpływ Wynagrodzenia – suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz jego posiadacza z tytułu:

– wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę lub

– renty lub emerytury dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub

– stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub

– świadczenia z programu Rodzina 500 plus dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie.

 

Skoro regulaminowym wpływem jest tak naprawdę suma wpływów, oznacza to, iż w przypadku gdy na wasze konto trafia co miesiąc 500 zł z tytułu 500+, wówczas z pozostałych tytułów (na przykład pensji) musi wpłynąć co najmniej 2000 zł. Jeśli z rządowego programu trafi 1000 zł, wówczas z pozostałych tytułów musicie zapewnić już tylko 1500 zł i tak dalej. Przynajmniej, ja tak rozumuję ten zapis regulaminu.

 

W przypadku posiadaczy konta firmowego należy zapewnić wpływy na rachunek firmowy w kwocie co najmniej 6000 zł oraz zrealizować terminową płatność miesięcznej zaliczki podatku dochodowego, bądź składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

Kiedy otrzymam premie

Pierwszy okres kwartalny liczony jest od miesiąca, w którym nastąpi pierwsza wypłata świadczenia w ramach rządowego programu Rodzina 500+. Od sierpnia zaczął się nabór nowych wniosków na kolejny okres świadczeniowy programu (trwa on od 1 października 2017 roku do 30 września 2018 roku). Jeśli zatem wniosek o 500+ złożycie w sierpniu, pierwsza wypłata nastąpi w październiku. Będzie to jednocześnie pierwszy miesiąc kwartału definiowanego przez regulamin promocji. Zgodnie z tym przykładem, premie będziecie otrzymywać za następujące kwartały: październik-grudzień, styczeń-marzec, kwiecień-czerwiec oraz lipiec-wrzesień.

Premia za dany kwartał zostanie wypłacona na konto w terminie 20 dni roboczych od zakończenia okresu kwartalnego (czyli w naszym przykładzie 20 stycznia 2018 roku, 20 kwietnia 2018 roku i tak dalej). W przypadku zamknięcia rachunku przed tym terminem, premia nie będzie wypłacona.

 

Opodatkowanie

Jeśli z promocji będziecie korzystać jako posiadacze konta osobistego, wówczas kwota wypłaconych premii jest kwotą netto. Nie musicie odprowadzać od niej żadnych podatków, ani wykazywać w zeznaniach PIT. Sprzedaż premiowa w ramach tego typu promocji  zwolniona jest z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Inaczej jest w przypadku konta firmowego. Tutaj samodzielnie musicie samodzielnie rozliczyć i opodatkować przychód uzyskany w ramach promocji, zgodnie z formą opodatkowania stosowaną w waszej firmie. Oprócz tego, bank zostawia sobie w regulaminie furtkę, dzięki której będzie mógł zweryfikować, czy przelew do US lub ZUS na pewno dotyczy wpłaty z tytułu zaliczki lub składek. Bank zapewne skorzysta z tego przywileju, gdy postanowicie opłacać symboliczne kwoty typu 1 zł.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji „Nest Kieszonkowe” oraz na stronę promocji.

 

Dlaczego warto założyć Nest Konto

Nest Konto to jedno z nielicznych w pełni darmowych kont osobistych na rynku. Oprócz bezwarunkowo darmowego prowadzenia konta oraz użytkowania karty debetowej, za 0 zł możesz między innymi wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce, czy wpłacać środki we wpłatomatach Euronet lub kasach banku. Poniżej szczegóły związane z użytkowaniem Nest Konta:

  • 0 zł za prowadzenie rachunku,
  • 0 zł za użytkowanie karty debetowej,
  • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów Polsce,
  • 0 zł za wypłaty gotówki w ramach Cash back,
  • 0 zł za internetowe przelewy Elixir,
  • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach,
  • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet,
  • pozostałe opłaty i prowizje w Tabeli Opłat i Prowizji.

 

Nest Bank oferuje również bardzo korzystne produkty oszczędnościowe. Nest Lokata Witaj to typowa lokata na start, przeznaczona dla osób, które zdecydują się na otwarcie konta w Nest Banku. Oprocentowanie wynoszące 4% w skali roku obowiązuje dla kwoty od 1000 zł do 10.000 zł. Okres deponowania środków to 3 lub 6 miesięcy. Ta druga opcja dostępna jest dla osób, które zapewnią wpływ wynagrodzenia na Nest Konto w wysokości co najmniej 2500 zł (w ciągu 60 dni od założenia lokaty). Lokatę Witaj można założyć w ciągu 30 dni od momentu otwarcia Nest Konta. Założenie lokaty odbywa się w pełni online. Więcej na temat Lokaty Witaj w osobnym artykule.

W chwili pisania tego artykułu Nest Bank umożliwia również założenie 6-miesięcznej Nest Lokaty na Nowe Środki z oprocentowaniem wynoszącym 2,6% w skali roku. Na tej lokacie możecie ulokować środki z zakresu od 1000 zł do 2.000.000 zł. Warto jednak pamiętać o zasadzie „nie wsadzaj wszystkich jajek do jednego koszyka”. Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje w 100% depozyty do 100.000 euro (na tę chwilę około 420.000 zł).

Szczegóły w tabeli oprocentowania.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów