Net Credit: instrukcja krok po kroku, czyli zobacz jak zaciągnąć oraz spłacić darmową pożyczkę, by odebrać premię gotówkową o wartości 100 zł

Promocja darmowej pożyczki od Net Credit cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Cóż, premia gotówkowa o wartości 100 zł za tak proste warunki to rynkowy hit. Wiem jednak, iż część z Was ma obawy przed zaciągnięciem szybkiej pożyczki z RRSO na poziomie 0%. Wiadomo, dość często boimy się nowości. W tym celu, stworzyłem istny tutorial, czyli instrukcję, która krok po kroku poprowadzi Was przez proces rejestracji w promocji, wnioskowania o pożyczkę, wypłatę środków oraz spłatę pożyczki. Wpis ten może się również przydać osobom, które już sobie co prawda poradziły z promocją, aczkolwiek mają jakieś dodatkowe pytania. Na koniec przypominam, iż akcja trwa tylko do 11 grudnia 2019 roku, zatem od momentu publikacji niniejszego artykułu, na działania pozostało już niespełna 2 tygodnie. Jako ciekawostkę dodam, iż pożyczkę w Net Credit… możecie spłacić BLIKIEM.

 

Aktualizacja: dodatkowo stworzyłem zbiór najważniejszych pytań i odpowiedzi związanych z promocją. Wygodne Q&A znajdziecie w tym artykule. Uwaga – do końca promocji zostało już niewiele czasu!

 

 

Krótki wstęp, czyli jak premię o wartości 100 zł

O tym, jakie są zasady promocji darmowej pożyczki od Net Credit poświęciłem cały artykuł, który znajdziecie pod tym linkiem. Nie ma sensu dublować tych treści, ponieważ w dzisiejszym artykule chciałbym się skupić na technikaliach. W tym momencie mogę jedynie wypunktować najważniejsze cechy promocji:

  • zaciągacie pożyczkę z RRSO 0% na kwotę od 300 zł do 3000 zł,
  • spłacacie ją nie wcześniej niż po 14 dniach i nie później niż do 30 dni,
  • z promocji możecie skorzystać do 11 grudnia 2019 roku,
  • premię otrzymacie na konto maksymalnie w ciągu 28 dni od zawarcia umowy,
  • w ramach promocji nie musicie spełniać żadnych dodatkowych warunków, typu wpływy na odpowiednią kwotę, płatności kartą, czy też wypełnianie danych do wypłaty premii.

 

Rejestracja oraz wnioskowanie o pożyczkę

Po przejściu na dedykowaną stronę promocji, na początek wypełniamy dane rejestracyjne (po prawej stronie). Należą do nich: imię i nazwisko, adres e-mail oraz kod z obrazka. Aby wszystko wyświetlało się czytelnie, warto przed złożeniem wniosku wyczyścić cookies oraz wyłączyć adblocka, jeśli takowego posiadacie.

 

 

Oprócz tego zaznaczcie wszystkie cztery wymagane okienka oraz kliknijcie ZAREJESTRUJ SIĘ W PROMOCJI.

 

 

Następnie otrzymacie maila z linkiem aktywacyjnym, który z powrotem przeniesie Was na stronę promocji. Nadawcą maila jest [email protected], zaś tytuł wiadomości to Aktywacja konta Blue Bonus.

 

 

Po przejściu na stronę promocji ustalcie swoje hasło do panelu Blue Media. Posłuży Wam ono w przypadku, gdyby podczas składania wniosku o pożyczkę przeglądarka została zamknięta lub pojawił się jakiś inny problem techniczny.

 

 

Gdy już ustalicie hasło, po kliknięciu w Przejdź do promocji zostaniecie przeniesieni bezpośrednio na stronę Net Credit, gdzie złożycie docelowy wniosek o pożyczkę. Po przesunięciu strony nieco w dół, na początek ustalcie kwotę pożyczki oraz czas spłaty. W tym drugim przypadku zostawcie domyślnie ustawione 30 dni. Natomiast kwota pożyczki jest dowolna, zatem możecie wnioskować zarówno o 3000 zł, jak i każdą inną kwotę z zakresu od 300 zł do 3000 zł. Nawet minimalna kwota wynosząca 300 zł uprawnia Was do odebrania nagrody. Osobiście wybrałem kwotę 3000 zł, dlatego w tym momencie klikam Weź 3000 zł.

 

W kolejnym kroku znajdziecie potwierdzenie wnioskowanej kwoty i czasu spłaty, a także potwierdzenie kosztu pożyczki, który wynosi 0 zł. Na tej samej stronie znajdziecie również formularz, w którym ustalicie swoje hasło do panelu Net Credit. Posłuży Wam ono w przyszłości, podczas logowania w celu podglądu pożyczki oraz jej spłaty. Adres e-mail musi być identyczny, jak podczas rejestracji w panelu promocji. Na tej stronie należy również zaakceptować postanowienia ramowej umowy pożyczki, regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną, politykę prywatności oraz regulamin promocji. Nie musicie natomiast wyrażać jakichkolwiek zgód na udostępnianie waszych danych do podmiotów zewnętrznych, czy też zgód marketingowych. Wystarczy zaznaczyć wyłącznie pierwsze okienko i kliknąć Kontynuuj.

 

Na kolejne stronie…znajdziecie jeszcze jedno potwierdzenie wnioskowanej kwoty i braku kosztów oraz formularz do wypełnienia danych osobowych.

 

 

Na końcu znajdziecie kolejne okienka do akceptacji. Trzy z nich są obowiązkowe, natomiast nie musicie udzielać zgody marketingowej. Poniżej podpowiadam, które pola należy zaznaczyć, po czym wystarczy kliknąć Kontynuuj.

 

 

Następnie Net Credit zapyta Was o ogólne dane finansowe, czyli: rodzaj zajęcia (na przykład student, emeryt, pracujący), a także miesięczne dochody oraz zobowiązania. Pożyczkodawca zapyta Was we wniosku również o nazwę banku, w którym posiadacie konto. To właśnie z tego konta dokonacie przelewu weryfikacyjnego na 1 zł, by potwierdzić swoją tożsamość.

 

 

Ostatni krok należy do firmy pożyczkowej. Może ona udzielić Wam pożyczki w żądanej wysokości, zaproponować niższą kwotę lub odmówić udostępnienia środków. Decyzja będzie dostępna już po chwili. Oczywiście uzyskanie nagrody jest niezależne od finalnej kwoty udzielonej pożyczki. Zatem przyznana pożyczka nawet na dość małą kwotę zapewni spełnienie warunków promocji.

 

W przypadku odmowy pożyczki przez automatyczny system weryfikacyjny, możecie poprosić o ponowne rozpatrzenie wniosku przez personel Net Credit. Taką prośbę można zgłosić za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected] lub telefonicznie pod numer infolinii: 22 598 77 99. Wiadomo, system mógł być nieco nadgorliwy, o czym Net Credit informuje na swojej stronie: 

Na podstawie dostarczonych przez Klienta danych wprowadzanych w elektronicznym wniosku, program ocenia, czy Pożyczkodawca może przyznać Klientowi kredyt konsumencki. Automatycznie analizowane są dostarczone przez Klienta informacje w zakresie wiarygodności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy i na ich podstawie ustala się, czy udzielenie pożyczki nie stanowi dla Pożyczkodawcy nadmiernego ryzyka. Wdrożenie tego mechanizmu oznacza dla Klienta, że wskutek decyzji programu może otrzymać odmowę udzielenia pożyczki. W takim wypadku Klient ma prawo zwrócenia się do nas z prośbą o ponowne rozpatrzenie jego wniosku przez nasz personel.

 

W moim przypadku Net Credit zaproponował kwotę 850 zł przy zerowych kosztach pożyczki. W tym miejscu podane są również szczegóły, takie jak termin płatności. Wystarczy zatem zaznaczyć dwa pierwsze okienka i kliknąć Akceptuję. Zgody marketingowe nie są wymagane. W tym momencie otrzymacie również SMS-a i maila z informacją o wstępnym przyznaniu pożyczki.

 

 

Po akceptacji zostaniecie przeniesieni do bramki płatniczej, z której wykonacie przelew weryfikacyjny na kwotę 1 zł, który posłuży potwierdzeniu waszej tożsamości. Oczywiście, złotówka powróci na wasze konto. Jakość i bezpieczeństwo transakcji gwarantuje Blue Media S.A. – krajowa instytucja płatnicza nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Pamiętajcie, iż rachunek musi należeć do Was! Przelew z konta innej osoby sprawi, iż wniosek zostanie odrzucony. Dane adresowe podane w banku muszą się zgadzać z danymi podanymi we wniosku o pożyczkę.

 

 

Po automatycznym przejściu na stronę banku, zalogujcie się w taki sam sposób jak podczas standardowego logowania do konta. Formatka z przelewem weryfikacyjnym będzie już uzupełniona, zatem wystarczy potwierdzić przelew (na przykład SMS-em lub aplikacją mobilną). Po wysłaniu 1 zł, możecie się wylogować z bankowości elektronicznej.

 

 

Po wylogowaniu zostaniecie przeniesieni z powrotem na stronę Net Credit, gdzie znajdziecie informację o weryfikacji statusu opłaty.

 

W moim przypadku weryfikacja trwała mniej niż minutę, po czym na maila i SMS-a otrzymałem informację o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Oprócz tego, w mailu znajdziecie umowę pożyczki oraz harmonogram spłaty. Harmonogram dodatkowo zawiera potwierdzenie braku kosztów udzielonej pożyczki, oczywiście pod warunkiem terminowej spłaty.

 

 

Zarówno kwota 1 zł, jak i kwota udzielonej pożyczki znalazła się na moim koncie w przeciągu kilku minut. Środki zostały wysłane przelewem ekspresowym. Teraz już tylko pozostaje mi pomyśleć, jak zagospodarować wypłacone środki 🙂

 

 

Zatem tak właśnie wyglądał proces wnioskowania i udzielenia pożyczki w Net Credit. Kolejna kwestia dotyczy już spłaty pożyczki, ale o tym dowiecie się już z kolejnego akapitu.

 

Spłata pożyczki w Net Credit

Aby zdobyć nagrodę, należy nie odstępować od umowy pożyczki oraz nie spłacać jej w ciągu 14 dni od momentu zaciągnięcia. Spłata pożyczki dostępna jest po zalogowaniu na stronie NetCredit.pl (klikamy Logowanie). W tym miejscu należy użyć tych samych danych, które podaliście podczas wnioskowania o pożyczkę. Trzeba przyznać, iż interfejs Net Credit jest bardzo prosty i przejrzysty. W panelu odnajdziecie między innymi wasze dane oraz przede wszystkim informacje na temat udzielonej pożyczki.

 

 

Jak widzicie, termin spłaty jest dość mocno zaakcentowany, więc ciężko byłoby go przeoczyć. W tym miejscu znajdziecie również dokumenty związane z przyznaną pożyczką. To ważne w przypadku utraty maila z załączoną dokumentacją, który otrzymaliście od Net Credit. Cóż, w tym miejscu płynnie możemy przejść do kwestii spłaty pożyczki, bo z pewnością jest to najbardziej interesujące zagadnienie.

 

Pożyczkę możecie spłacić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to tradycyjny przelew bankowy. Numer konta oraz pozostałe dane do spłaty pożyczki znajdziecie w harmonogramie.

Druga opcja spłaty to ekspresowa płatność poprzez panel Net Credit. Jako, że system płatniczy udostępnia tutaj spółka Blue Media, spłata pożyczki wygląda niczym płatność w sklepie (opcja ta dostępna jest w zakładce Moja pożyczka w sekcji Spłać pożyczkę).

 

Lista banków umożliwiających ekspresową spłatę jest naprawdę imponująca. Dzięki temu, spłata zostanie natychmiastowo zaksięgowana na koncie Net Credit. W przypadku, gdy waszego banku brakuje na liście dostępnych, wówczas możecie wygenerować formatkę do wykonania standardowego przelewu, klik: Sprawdź dane do wpłaty. Zaskakującą formą spłaty pożyczki jest BLIK. To chyba najwygodniejsza z możliwych opcji. Można ją szczególnie zarekomendować osobom, które uczestniczą w jakiejś promocji z moneyback za płatności BLIKIEM. Dzięki temu spłacając darmową pożyczkę…możecie dodatkowo zarobić. Po dokonaniu spłaty, powinniście otrzymać mailowo stosowne potwierdzenie tego faktu.

 

 

Pożyczka spłacona i co dalej?

Cóż, teraz pozostaje Wam już oczekiwać na wypłatę premii. Nastąpi to maksymalnie w ciągu 28 dni od momentu zawarcia umowy pożyczki. Szczegółowo na temat wypłaty premii piszę w pierwotnym artykule.

 

 

 

 

Przykład reprezentatywny ze strony promocji

Reprezentatywny przykład dla pożyczki udzielonej przez instytucję pożyczkową, na rzecz której Net Credit Sp. z o.o. świadczy usługę pośrednictwa kredytowego: Dla przykładowej pożyczki 1000 zł na 30 dni (Promocyjne Warunki Spłaty) RRSO wynosi 0% (obliczone na dzień 08.10.2018); całkowita kwota pożyczki: 1000 zł; oprocentowanie stałe: 0 %; całkowity koszt pożyczki: 0 zł, w tym: Prowizja 0 zł, Opłata przygotowawcza 0 zł, Odsetki 0 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 1000 zł. Dla przykładowej pożyczki 1000 zł na 30 dni (Standardowe Warunki Spłaty): RRSO wynosi 1971,79% (obliczone na dzień 23.01.2019); całkowita kwota pożyczki: 1000 zł; oprocentowanie zmienne w skali roku: 10 %; całkowity koszt pożyczki: 282,90 zł, w tym: Prowizja 24,70 zł, Opłata przygotowawcza 250 zł, Odsetki 8,20 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 1282,90 zł

Refinansowanie. Pożyczkobiorca ma możliwość skorzystania z pożyczki refinansującej udzielanej przez jednego z Pożyczkodawców współpracujących z Pośrednikiem. Refinansowanie następuje po uiszczeniu przez Pożyczkobiorcę odpowiedniej kwoty za skorzystanie z usługi uzależnionej od kwoty pożyczki refinansowanej oraz terminu na który ma być dokonane refinansowanie.

Opóźnienie w spłacie. W przypadku nieterminowej spłaty udzielonej pożyczki mogą zostać doliczone dodatkowe koszty zawierające odsetki za czas opóźnienia w wysokości odsetek maksymalnych za opóźnienie określonych w art. 481 § 21 Kodeksu cywilnego, tj. dwukrotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie (odsetki ustawowe za opóźnienie wynoszą sumę stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych). Pożyczkodawca ma prawo do przekazania prawa do egzekucji zaległych płatności osobom trzecim, oraz do dochodzenia zwrotu Pożyczki na drodze postępowania sądowego. W przypadku opóźnienia w spłacie Pożyczki oraz po spełnieniu przesłanek określonych przepisami prawa, Pożyczkodawca ma prawo przekazać informacje o zobowiązaniach Pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej oraz Biura Informacji Kredytowej. Pożyczkobiorca jest uprawniony do skorzystania z pozasądowych sposobów rozstrzygania sporów konsumenckich. Podmiotem uprawnionym, właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporów pomiędzy Pożyczkodawcą, a Pożyczkobiorcą jest Rzecznik Finansowy. Szczegółowe informacje dotyczące postępowania, w tym kontakt do Rzecznika Finansowego dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. Pożyczkobiorca, w celu pozasądowego rozstrzygnięcia sporu z Pożyczkodawcą może także skorzystać, z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr/. Platforma ODR służy pozasądowemu rozwiązywaniu sporów drogą elektroniczną.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn, bądź zapisz się na newsletter

 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów