fbpx

Odbierz 200 zł za założenie konta IKZE w AXA TFI oraz obniż swoje podatki nawet o 1830 zł!

Końcówka roku to świetny okres na świąteczne zakupy, ale również na skorzystanie z możliwości obniżenia swoich podatków. Jednym ze skutecznych sposobów jest założenie konta IKZE, dzięki któremu możecie oszczędzić nawet 1830 zł na podatku dochodowym za 2019 rok! Przełom roku to również okres, w którym podejmujemy ważne decyzje. Z pewnością dla części z Was będzie to rozpoczęcie oszczędzania z myślą o przyszłej emeryturze. Aby Was do tego mocniej zachęcić, AXA TFI organizuje promocję w ramach której otrzymacie aż 200 zł łatwej premii na start! Warto się jednak pospieszyć, ponieważ akcja trwa tylko do końca roku. W odróżnieniu od promocji bankowych, w tym przypadku nie musicie spełniać wyśrubowanych warunków, zaś cały proces odbywa się w pełni online. Koszty? Założenie i prowadzenie rachunku IKZE jest darmowe, tak samo jak nabycie, czy też odsprzedaż jednostek. Osobiście skorzystałem z tej promocji rok temu i bez problemu otrzymałem premię, zaś fundusz osiągnął przyzwoite wyniki.

 

 

Uczestnicy promocji

Definicja nowego klienta na potrzeby niniejszej promocji jest bardzo przejrzysta. Otóż w promocji mogą wziąć udział osoby, które nie posiadały wcześniej IKZE w AXA TFI, z którego dokonali zwrotu, wypłaty lub transferu środków. Druga kwestia w zakresie uczestnictwa to fakt, iż ustawowo w jednym momencie można posiadać wyłącznie jedno konto IKZE. Jeżeli zatem posiadacie już IKZE w innej instytucji, możecie wziąć udział w niniejszej promocji w formie przeniesienia IKZE do AXA. W celu przeniesienia IKZE, stosowną informację na ten temat zawrzecie w pierwszym kroku wniosku. Jeśli zaś obecnie nie posiadacie nigdzie konta w IKZE, po prostu zaznaczcie opcję NIE.

 

 

Warto również zauważyć, iż ogromnym plusem promocji IKZE jest z pewnością prostota. Otóż w ramach akcji „200 za 2000” nie musicie otwierać kolejnego konta osobistego, umawiać się z kurierem, chodzić po placówkach, pilnować terminów uzupełniania danych do wypłaty premii, czy też wykonywać płatności kartą na określoną kwotę. Rejestracja profilu na platformie oraz zakup jednostek funduszy odbywa się w pełni online i zajmuje tak naprawdę kilka minut. Kolejny duży plus to brak wymogu przesyłania skanów dowodu osobistego. Co ważne, liczba uczestników promocji jest nieograniczona.

 

Zasady promocji

Co należy zrobić, aby uzyskać 200 zł premii? W skrócie, aby wziąć udział w promocji, należy:

  • zarejestrować się na stronie AXA IKZE, klikając Załóż konto,
  • w trakcie rejestracji wpisać w odpowiednim polu kod promocyjny: 200za2000,
  • złożyć deklarację nabycia jednostek funduszy inwestycyjnych w ramach IKZE,
  • wyrazić zgody marketingowe/handlowe podczas wnioskowania o konto,
  • zaakceptować regulamin promocji oraz regulamin programu inwestycyjnego „Tanie oszczędzanie”.

 

Dla pewności, w kolejnym akapicie krok po kroku opisuję jak dokonać prawidłowej rejestracji w promocji, w jaki sposób wybrać odpowiednie fundusze oraz gdzie dokładnie wpisać kod polecenia. Minimalna kwota za jaką należy nabyć jednostki w ramach promocji to 2000 zł. Natomiast maksymalna kwota jaką można wpłacić do IKZE w 2019 roku to 5718 zł. Przelew środków należy wykonać do 31 grudnia 2019 roku. Możecie być jednak spokojni, jeśli chodzi o spełnienie tego warunku, ponieważ decydująca jest data wyksięgowania środków z waszego rachunku bankowego. W związku z tym, do promocji możecie przystąpić nawet ostatniego dnia jej trwania.

 

Nagroda w promocji wypłacana jest w dwóch transzach po 100 zł. AXA nie wypłaci Wam jednak gotówki na konto, lecz przekaże środki w ramach jednostek tego samego funduszu, co fundusz wybrany w ramach IKZE. Będą to jednak standardowe jednostki poza IKZE – w tym celu AXA otworzy Wam specjalny rejestr podstawowy w ramach programu inwestycyjnego „Tanie oszczędzanie” (z jednostkami kategorii D) i zakupi jednostki za kwotę premii. No chyba, że akurat już posiadaliście takowy rejestr, to drugi raz nie będzie on otwierany 😉 Jednostki uczestnictwa kupione za kwotę nagrody będziecie mogli zbyć w dowolnym momencie. Premia zwolniona jest z opodatkowania.

 

Pierwsza transza zostanie wypłacona do 31 marca 2020 roku, pod warunkiem, iż do 31 grudnia 2019 roku nie zamkniecie swojego konta IKZE. Druga transza powędruje natomiast na wasze rejestry do 31 marca 2021 roku. Tutaj warunkiem jest utrzymanie aktywnego IKZE do 31 grudnia 2020 roku. Dodatkowym warunkiem jest utrzymanie w wymienionych terminach aktywnych zgód marketingowych oraz handlowych.

Szczegóły w regulaminie promocji „200 za 2000 – V edycja”.

 

Instrukcja „krok po kroku”

Po przejściu na dedykowaną stronę AXA IKZE klikacie ZAŁÓŻ KONTO i oświadczacie, czy posiadacie już IKZE w innej instytucji, czy też nie. W pierwszym przypadku należy podać nazwę instytucji, z której zostaną przeniesione środki. Domyślam się jednak, iż większość z Was nie ma jeszcze nigdzie IKZE, zatem wybieracie opcję Nie. W tym miejscu wpisujecie również kod promocyjny: 200za2000.

 

 

Po kliknięciu Dalej, wybieracie interesujący Was fundusz. Do wyboru macie całą paletę funduszy, posegregowanych według typów. Załóżmy, iż dla przykładu wybiorę typ funduszy uznawanych za najbezpieczniejsze, czyli fundusze lokacyjne. Po wejściu w szczegóły wybranego funduszu, na dole możecie sprawdzić jego dokładne warunki. W tym miejscu podajecie kwotę za jaką chcecie nabyć jednostki (przypominam, że promocją objęte są zakupy jednostek za minimum 2000 zł), adres mailowy oraz akceptujecie oba okienka dotyczące zgód marketingowych i handlowych.

 

 

Kolejna strona to wasze dane osobowe, w tym rachunek z którego dokonacie przelewu oraz akceptacje różnej maści oświadczeń. Na samym końcu znajdziecie pola dotyczące regulaminu promocji oraz programu inwestycyjnego „Tanie oszczędzanie”, o czym wspominałem nieco wcześniej.

 

 

Na koniec ankieta „odpowiedniości produktu” oraz weryfikacja SMS. Po tym wszystkim zostaje już tylko wykonanie przelewu. Do wyboru macie szybki przelew Paybynet lub tradycyjny przelew bankowy. W ciągu kolejnych 2 dni roboczych otrzymacie dostęp do platformy AXA TFI, gdzie będziecie mogli śledzić wyniki swoich funduszy. To wszystko!

 

 

 

 

Kwestię wyboru danego funduszu zostawiam dla Was. Ważnym kryterium wyboru funduszu są koszty. Warto wybierać fundusze, które nie pobierają opłat z tytułu zakupu i umorzenia jednostek uczestnictwa oraz pobierają względnie niską opłatę za zarządzanie (wliczoną w wycenę funduszu). Na szczęście, w przypadku wszystkich funduszy w ramach AXA IKZE, TFI nie pobiera opłaty za nabycie i umorzenie jednostek. Natomiast opłaty za zarządzanie są na obniżonych poziomach względem tradycyjnego inwestowania w fundusze. W przypadku IKZE obowiązuje tabela opłat dla kategorii E. Przykładowo, dla funduszu AXA Ostrożnego Inwestowania, TFI pobiera wyłącznie 0,5% opłaty za zarządzenie funduszem.

 

Analiza wszystkich dostępnych funduszy oczywiście wykracza poza ramy niniejszego artykułu. Musicie mieć świadomość możliwości utraty części lub nawet całości środków zainwestowanych w dany fundusz. Obowiązkowo zapoznajcie się również z dokumentami charakteryzującymi dany fundusz. Z mojej strony przedstawiam jedynie, jak technicznie skorzystać z promocji, natomiast decyzje finansowe należą już do Was i musicie być w pełni ich świadomi (osobiście nie mogę rekomendować Wam wyboru konkretnego funduszu).

 

Szczegóły w:

 

 

Rachunek IKZE w AXA TFI – szczegóły

  • 0 zł za otwarcie rachunku,
  • 0 zł opłaty miesięcznej za prowadzenie rachunku,
  • 0 zł za przeniesienie środków do innej instytucji w ramach wypłaty transferowej,
  • 0 zł za zamknięcie rachunku, czyli tak zwany pełny zwrot,
  • 0 zł za nabycie, umorzenie, konwersję oraz zamianę jednostek.

 

 

 

 

 

A tak to wyglądało u mnie…

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów