fbpx

Alior Bank: dedykowana karta dla graczy LoL z punktami Riot oraz 300 zł premii

Alior Bank mocno stawia na e-sport. Od maja tego roku bank został sponsorem tytularnym Ultraligi – czyli profesjonalnych rozgrywek e-sportowych w Polsce. Natomiast Mastercard od pewnego czasu jest globalnym partnerem najsłynniejszej gry sieciowej w modelu multiplayer League of Legends. Obie instytucje postanowiły ze sobą współpracować i w ten oto sposób możecie wyrobić kartę płatniczą dedykowaną dla graczy League of Legends, z wizerunkiem Mistrzowskiej Ashe – jednej z bohaterek gry. Jako, że sama karta z wizerunkiem to trochę mało, Alior umożliwia zbieranie punktów wymienialnych na Riot Points. Punkty możecie zbierać na dwa sposoby: płacąc kartą lub zbliżeniowo telefonem, ale o tym opowiem szczegółowo w dalszej części artykułu. Oprócz tego, na start otrzymacie aż 300 zł rekordowej premii gotówkowej za założenie i aktywne korzystanie z konta!


Jak zdobywać Riot Points z Alior Bankiem?

Aby przystąpić do promocji, podczas wnioskowania o konto, wybierzcie dedykowaną kartę LoL. O samym procesie zakładania konta opowiem później, natomiast teraz tylko wspomnę, iż kartę z wizerunkiem Ashe wybieracie już na pierwszej stronie wniosku.

Pierwszy ze sposobów na zbieranie punktów polega na przystąpieniu do programu Mastercard Bezcenne Chwile, znanego również jako Priceless Specials. Do programu możecie przystąpić zaraz po założeniu konta. Punkty w programie Mastercarda będziecie otrzymywali za każdą wykonaną transakcję kartą. Standardowo, za każde wydane 50 zł otrzymacie 1 punkt. Jeszcze więcej, bo od 2 do 8 punktów otrzymacie za transakcje u partnerów programu i to już przy płatności za minimum 5 zł. Ponadto Mastercard organizuje regularnie ciekawe oferty promocyjne, dzięki czemu punkty zdobędziecie jeszcze szybciej. Punkty w programie Priceless Specials, możecie wymieniać na różne nagrody, w tym na Riot Points.

Drugi ze sposobów to jedna z korzyści dołączanych do Konta Jakże Osobistego, a mianowicie Punkty dla Graczy. Korzyść tę możecie aktywować zaraz po otwarciu konta. W tym przypadku również będziecie otrzymywali punkty Priceless Specials, aczkolwiek będą one naliczane za transakcje w sklepach stacjonarnych wykonane BLIKIEM, Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay. Za każde wydane 1,50 zł otrzymacie 1 punkt. W skali miesiąca maksymalna liczba punktów do zdobycia to 2666 sztuk. Będziecie je mogli wymienić na nawet 1380 Riot Points. Zwrotem nie są objęte wybrane klasy kodów MCC (wspomniane poniżej w ramach promocji z 300 zł premii na start).

Pamiętajcie, iż do rachunku nie można wybrać w tym samym czasie korzyści „Zwrot za zbliżeniowe płatności mobilne” oraz „Punkty dla Graczy”.

Szczegóły w regulaminie korzyści Konta Jakże Osobistego.

Jak założyć promocyjne konto?

Aby skorzystać z promocji należy w okresie do 31 lipca 2020 roku złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji. Oprócz Konta Jakże Osobistego, zawnioskujcie również o kartę debetową dedykowaną dla graczy LoL. Wniosek możecie wypełnić zarówno na komputerze, jak i na smartfonie.

Jeśli podczas składania wniosku pojawi się jakiś błąd uniemożliwiający dokończenie procesu lub nadal macie aktywną bankowość elektroniczną Alior Banku, wybierzcie opcję kontaktu telefonicznego ze strony konsultanta banku. W ten sposób podczas rozmowy dokończycie składanie wniosku, a przy okazji pozostaniecie w promocji.

Na podpisanie umowy o konto i kartę debetową macie czas do 30 sierpnia 2020 roku. Umowę możecie zawrzeć na trzy sposoby:

 • kurierem – może on dostarczyć umowę do waszego domu, ale również miejsca pracy lub szkoły,
 • poprzez przelew weryfikacyjny –  obecnie w tym systemie uczestniczą oprócz Alior Banku: Bank Pekao, Santander Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PBS Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe (lista banków ulega pewnym wahaniom). W tym przypadku należy wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę ustaloną przez Alior Bank (na przykład 1 zł) z banku, w którym posiadacie konto (przelew podlega zwrotowi). Pamiętajcie, iż wszystkie dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi w obecnym banku i w dowodzie osobistym. Przelew weryfikujący można wykonać wyłącznie z konta, które zostało założone w placówce banku lub poprzez kuriera (tak, by obecny bank posiadał wasz wzór podpisu).
 • poprzez videorozmowę z pracownikiem banku – umowa może być podpisana nawet w ciągu 5 minut. Pamiętajcie, aby wasz komputer był wyposażony w sprawną kamerę oraz mikrofon.

Kto może zostać uczestnikiem promocji?

Z promocji mogą skorzystać zarówno całkiem nowi, jak i powracający klienci Alior Banku. Mówiąc bardziej szczegółowo, akcja przeznaczona jest dla osób, które w ciągu dwóch lat od momentu złożenia wniosku nie posiadały konta osobistego w Alior Banku (złotówkowego i/lub walutowego), a także karty kibica Alior Banku. Przykładowo, składając wniosek 18 czerwca 2020 roku, wystarczy, że swoje poprzednie konto zamknęliście przed 18 czerwca 2018 roku. Ponadto nie możecie mieć złożonego wniosku o Konto Jakże Osobiste w dniach od 31 grudnia 2019 roku do 31 maja 2020 roku.

Co ważne, posiadanie innych produktów (przykładowo konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, konta w Kantorze Walutowym Alior Banku oraz konta osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe) pozwala na udział również w niniejszej promocji!

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać 300 zł premii?

Premia od Alior Banku podzielona jest na dwie części. Pierwsze 100 zł premii zostanie Wam wypłacone za samo założenie konta i karty. Bonus powędruje na wasze konto do końca kolejnego miesiąca po podpisaniu umowy. Przykładowo, podpisując umowę w czerwcu – premia zostanie wypłacona w lipcu.

Kolejne 200 zł wypłacone zostanie w ośmiu transzach po 25 zł w każdym kolejnym miesiącu. Aby zdobyć premię za dany miesiąc wystarczy:

 • zalogować się do aplikacji mobilnej banku co najmniej raz w miesiącu,
 • zapewniać wpływy na kwotę co najmniej 1500 zł,
 • wykonywać minimum 3 płatności kartą na dowolną kwotę.

Warunki należy zacząć spełniać od kolejnego miesiąca po zawarciu umowy. Przykładowo, gdy umowę sfinalizujecie w czerwcu, wówczas od lipca zacznie się Wasz okres obowiązywania promocji. Gdy w danym miesiącu nie spełnicie warunków – po prostu nie otrzymacie premii za ten miesiąc, jednak nadal będziecie mogli korzystać z promocji w kolejnych miesiącach. Wypłaty premii będą odbywały się w do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków. Przykładowo, za warunki spełnione w lipcu, premia zostanie wypłacona w sierpniu i tak dalej.


Wymagany wpływ może pochodzić przykładowo z waszego konta w innym banku. Po zaksięgowaniu wpływu, środki możecie z powrotem przelać na swoje konto (nie musicie ich utrzymywać przez określony czas). 

Co do 3 płatności kartą, pamiętajcie, iż możecie je wykonać w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie. Mogą to być również płatności za pośrednictwem karty wirtualnej (Google Pay oraz Apple Pay są jak najbardziej akceptowalne). Bank nie reguluje natomiast minimalnej kwoty transakcji, zatem drobne zakupy w sklepie spełnią warunki promocji. Z promocji wykluczone są jedynie „mniej typowe transakcje kartą” określone według kodów MCC:

 • 7995 – określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999 – określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111 – określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012 – określający instytucje finansowe,
 • 6211 – określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne (na przykład doładowanie Revoluta),
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne (a tak naprawdę płatności rachunków domowych kartą poprzez pośredników płatniczych typu Moje Usługi, czy Blue Media).

Szczegóły w regulaminie promocji „Z nami najlepiej – 4 edycja”


Konto Jakże Osobiste – charakterystyka

0 zł za prowadzenie konta po zapewnieniu jednorazowego wpływu na co najmniej 1500 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł; dla osób w wieku do 26 lat prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe,

0 zł za użytkowanie karty debetowej pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na minimum 300 zł, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł,

– 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,

– 0 zł za wypłaty dowolnego bankomatu – wykonane BLIKIEM,

– 0 zł za wypłaty gotówki w sklepie w ramach usługi cashback,

– 2,50 zł za wypłaty z obcych bankomatów,

– 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich banku,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,

– możliwość korzystania z BLIKA, Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay,

– szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji Alior Banku.


Kim jest Mistrzowska Ashe?

Jak możemy dowiedzieć się z oficjalnej strony League of Legends, Ashe to córa Lodu i wojmatka avarosańskiego plemienia. Ashe włada najliczniejszą hordą na całej północy. Stoicka, inteligentna i idealistyczna, lecz nie czująca się pewnie w swej roli przywódczyni, czerpie z magii przodków, by władać łukiem Prawdziwego Lodu. Skoro jej ludzie wierzą, że to ona jest wcieleniem mitycznej bohaterki Avarosy, Ashe ma nadzieję na wtórne zjednoczenie Freljordu poprzez ponowne zajęcie starożytnych ziem jej plemienia. Jej umiejętności to:

 • lodowy strzał,
 • skupienie tropicielki,
 • salwa,
 • sokole oko,
 • zaczarowana kryształowa strzała.

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Jeśli po odebraniu premii zdecydujecie się jednak zakończyć współpracę z Alior Bankiem, możecie to zrobić na cztery sposoby:

 • poprzez infolinię,
 • w bankowości elektronicznej (również na smartfonie),
 • w oddziale banku,
 • korespondencyjnie, wysyłając wypowiedzenie na adres banku.

Z pewnością większość z Was zainteresuje głównie opcja numer dwa (jest najwygodniejsza). Aby zamknąć konto w bankowości elektronicznej, wystarczy wysłać wiadomość przez pocztę wewnętrzną banku. W tym celu klikacie po kolei: Wiadomości Napisz nową wiadomość Dyspozycja, Rachunki bankowe (zamknięcie konta). Na końcu wymienionej ścieżki wybierzcie natomiast powód zamknięcia konta, oczywiście wedle uznania.

W treści wiadomości podajecie numer rachunku/rachunków, który chcecie zamknąć. Oprócz tego możecie dodać numer konta, na które ma zostać przelany „osad” pozostały po zamknięciu rachunku. Możecie na przykład zamknąć tylko konto osobiste, a konto oszczędnościowe zostawić otwarte. Jeśli chcecie zamknąć wszystko, w wiadomości dodajcie również numery kont oszczędnościowych. Pomimo zamknięcia rachunków, umowa ramowa pozostanie w mocy. Dzięki temu wasz dostęp do bankowości online będzie nadal aktywny. Umowę ramową możecie wypowiedzieć w placówce banku lub korespondencyjnie. 

Proces zamykania konta przez bankowość internetową jest na tyle prosty, że możecie go wykonać z pozycji smartfona 🙂

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów