Konto Firmowe Godne Polecenia Santander Bank Polska: nawet 1500 zł premii i bezterminowe zwolnienie z opłat! + 300 zł bonusu za przetestowanie taniej eKsięgowości!

Trwa do:
30 września 2023

Konto Firmowe Godne Polecenia Santander Bank Polska podbija promocyjną stawkę! Oprócz dostępnej obecnie premii w wysokości aż 1500 zł, bank dorzuca dodatkową nagrodę – 300 zł bonusu za włączenie usług eKsięgowości dostarczanych przez InFakt we współpracy z bankiem. Podstawowy pakiet będzie Was kosztował od 5 zł netto miesięcznie. Nie zaszkodzi więc spróbować 😉 W tym artykule przedstawiamy Wam analizę całej promocji i sprawdzamy, ile w praktyce da się zdobyć z aż 1500 zł 1800 zł proponowanej premii. Dużym atutem omawianego konta jest jego bezterminowe i bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za prowadzenie i korzystanie z podstawowych usług – w świecie kont firmowych to wciąż nie jest standard. Przy okazji przypominam o trwającej do 30 września 2023 roku promocji Konta Jakie Chcę, czyli rachunku dla klientów indywidualnych Santander Bank Polska z premią w wysokości nawet 500 zł i dostępem do lokaty na 7% w skali roku!

Uczestnicy promocji

Na początek uspokoję: bycie właścicielem lub współwłaścicielem konta osobistego w Santander Bank Polska nie wyklucza Was z udziału w promocji konta firmowego. Mało tego, możecie najpierw wziąć udział w promocji rachunku dla osób indywidualnych i odebrać nawet 500 zł premii, by potem założyć jeszcze konto biznesowe i zwiększyć zysk z promocji. 

W akcji mogą wziąć udział przedsiębiorcy, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy w okresie od 1 stycznia 2022 roku nie korzystali z żadnego rachunku dla firm, prowadzonego przez Santander Bank Polska. Wykluczone są również osoby o łącznych przychodach przewyższających 10 milionów złotych.

Zasady promocji – jak założyć konto

Promocja trwa do 30 września 2023 roku. To ostatni dzień, w którym możecie założyć konto w ramach opisywanej akcji. Żeby to zrobić, przejdźcie na dedykowaną stronę promocji i złóżcie wniosek o otwarcie rachunku i wydanie do niego karty debetowej Mastercard lub Visa Business oraz dostęp do bankowości elektronicznej Mini Firma. Konieczne jest oczywiście wyrażenie zgody na przetwarzanie danych marketingowych oraz na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych – bez tego nie otrzymacie swojej premii i nie będziecie brani pod uwagę w promocji.

Uwaga! Jeśli chcecie odebrać dodatkowe 300 zł premii za przetestowanie usług eKsięgowości, przed założeniem konta zarejestrujcie się w formularzu, który znajdziecie na dedykowanej stronie promocji (link powyżej). Szczegóły akcji „Bonus z eKsięgowością” opiszemy w dalszej części artykułu.

900 zł premii za transakcje kartą

Największą premię możecie odebrać w ramach zwrotu za transakcje kartą debetową. By było to możliwe, konieczne jest wykonywanie dwóch czynności: płacenie kartą wydaną do konta oraz robienie przelewów do ZUS (płatności na rzecz urzędu należy wykonywać do 20. dnia miesiąca, w ciągu kolejnych 6 pełnych miesięcy po założeniu konta). Przelew do ZUS powinien opiewać na kwotę co najmniej 200 zł. Pierwszy przelew musicie zrobić w miesiącu następującym po tym, w którym założyliście konto, z kolei płatności możecie zacząć wykonywać od razu po otrzymaniu karty. 

Oznacza to, że 3% zwrotu kwoty zapłaconej kartą otrzymacie wtedy, gdy w kolejnym miesiącu zrobicie przelew do ZUS. Premia będzie zazwyczaj wypłacona do końca kolejnego miesiąca (tak wynika z mojego doświadczenia), jednak bank na wszelki wypadek daje sobie nieco więcej czasu. W regulaminie widnieje informacja, że premia za każdy miesiąc zostanie wypłacona w ciągu 45 dni po miesiącu, w którym wykonano transakcje.

Może wydawać się to nieco zagmatwane, dlatego rozpiszę dokładnie przebieg promocji. W symulacji uwzględnię, że konto zostało założone w sierpniu 2023 roku.

 • Sierpień: w tym miesiącu zakładacie konto i wykonujecie płatności kartą debetową. 
 • Wrzesień: w tym miesiącu również wykonujecie transakcje kartą, a dodatkowo robicie pierwszy przelew do ZUS. Otrzymacie dzięki temu 3% zwrotu za sierpniowe transakcje
 • Październik: ponownie wykonujecie płatności kartą, a dzięki przelewowi do ZUS otrzymacie zwrot za transakcje z września

…i tak dalej. Jeśli więc założycie konto w sierpniu 2023 roku, ostatni przelew do ZUS musicie wykonać w lutym 2024 roku.

Mam nadzieję, że udało się to nieco rozjaśnić.Maksymalny zwrot za transakcje to 900 zł, jednak miesięcznie nie może on przekroczyć 150 zł. Żeby więc odebrać najwyższy możliwy zwrot, konieczne będzie wykonanie płatności na minimum 5000 zł miesięcznie, co w warunkach firmowych (gdy płacimy za najem powierzchni, narzędzia lub materiały) nie powinno być bardzo trudne. 

Pod uwagę nie będą brane transakcje wykonane w kasynach, firmach bukmacherskich, loteriach czy totalizatorach (również internetowych). Wykluczone są także płatności za pośrednictwem usługi Przelew24 (nie mylić z pośrednikiem przelewy24.pl). Z promocji zostaniecie wykluczeni także wtedy, gdy Wasze roczne przychody przekroczą 10 milionów złotych.

300 zł za kredyt lub leasing (razem nawet 600 zł)

Kolejną część nagrody w postaci 300 zł premii otrzymają osoby, które w ciągu 6 miesięcy od dnia przystąpienia do promocji podpiszą z bankiem:

 • umowę kredytu z Santander Bank Polska,
 • umowę leasingu z Santander Leasing,
 • umowę pożyczki leasingowej z Santander Leasing.

Ponadto konieczne będzie wyrażenie niezbędnych zgód marketingowych.

Możecie otrzymać maksymalnie 600 zł premii: 300 zł za skorzystanie z oferty kredytu oraz kolejne 300 zł bonusu za skorzystanie z pożyczki leasingowej lub leasingu.

W obu przypadkach do spełnienia całości warunków konieczne będzie wykonywanie przelewów do ZUS-u na kwotę minimum 200 zł, do 20. dnia każdego miesiąca. Pierwsza wpłata na rzecz ZUS powinna odbyć się w najbliższym terminie płatności po podpisaniu umowy , a ostatnia co najmniej do miesiąca następującego po miesiącu, w którym podpisano umowę.

Premia zostanie wypłacona w ciągu 45 dni po miesiącu, w którym podpiszecie umowę.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji.

Dodatkowy bonus – 300 zł premii za przetestowanie eKsięgowości!

Dodatkowym bonusem, o którym wspominaliśmy we wstępie, jest 300 zł premii za włączenie usług eKsięgowości. Usługa nie jest realizowana bezpośrednio przez bank, a dzięki współpracy ze znaną platformą InFakt. Jeśli przed założeniem konta wypełniliście krótki formularz promocyjny, o którym pisałem nieco wyżej, a rachunek otworzyliście do 30 września 2023 roku, to pozostaje już tylko kilka formalności.

Żeby otrzymać nagrodę, musicie włączyć usługę eKsięgowości w dowolnym pakiecie, łącząc z nią swój nowy firmowy rachunek. Będzie to wymagało dodania niezbędnych danych dotyczących Waszej firmy. Wszystkie te czynności należy wykonać do 23 października 2023 roku. Połączenie promocyjnego konta z eKsięgowością musi zostać utrzymane co najmniej do momentu wypłaty bonusu. Bank wypłaci premie najpóźniej 13 listopada 2023 roku.

W promocji bierze udział dowolny plan eKsięgowości! Ich zakres oraz cennik widzicie poniżej:

eKsięgowość – wybierz dowolny pakiet i odbierz 300 zł premii!

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

e-usługi dla firm

Konto Firmowe Godne Polecenia to także bogaty pakiet usług online, które przydają się niemal każdemu przedsiębiorcy. Bank oferuje aż 7 różnych e-usług, dostępnych online. 

Usługi dla firm w ramach konta firmowego Santander Bank Polska

eKsięgowość od 5 zł miesięcznie

To narzędzie do prowadzenia księgowości (samemu lub z pomocą dedykowanej księgowej): wystawiania faktur, generowania i wysyłania plików JPK czy opłacania kosztów. Korzystając z darmowej eKsięgowości, otrzymacie wsparcie księgowego InFakt od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-22:00. Wszystkie te usługi dostępne są w ramach bankowości online Mini Firma oraz za pomocą aplikacji mobilnej. 

eFaktoring

Faktoring to nazwa usługi, pozwalającej przetrwać w sytuacji, gdy gonią Was koszty i zobowiązania, a Wasi klienci nie opłacili jeszcze zamówień. Faktoring Santander Bank Polska pozwala mieć gotówkę na koncie w ciągu 5 minut. Koszt finansowania zaczyna się od 1,99 zł za każde 100 zł. Usługa serwowana przez bank to faktoring cichy lub jawny – zależnie od potrzeb. 

eUmowy

Za pomocą bankowości elektronicznej Santander Bank Polska możecie tworzyć, wysyłać i podpisywać umowy online z wykonawcami i klientami bez względu na ich położenie. Pozwala to zaoszczędzić czas i unikać niepotrzebnego kontaktu z innymi osobami (istotne w ostatnim czasie). Możecie też mieć pewność, że sporządzone w ten sposób umowy mają pełną moc prawną. 

eWadia

Usługa eWadia pozwala uzyskać poręczenie wadialne dla firm startujących w przetargach czy konkursach, wymagających tego typu zabezpieczeń bez blokowania własnych środków. Na początku współpracy otrzymacie limit do 50.000 zł poręczenia!

eZdrowie

W ramach tej usługi zyskacie dostęp do ponad 7000 lekarzy w ramach grupy LUX MED w ponad 850 placówkach w całej Polsce. Będziecie mogli także skorzystać z wygodnych e-recept i konsultacji online.

eLeasing

Usługa oferowana w ramach Santander Leasing, skorzystacie z niej za pomocą bankowości MiniFirma, finansując swoje przedsięwzięcia, zakup maszyn, oprogramowania i innych narzędzi.

Oprócz tego wśród usług dla firm znajdziecie także zakładkę eSklep. To pakiet korzyści dla osób działających w sektorze e-commerce lub dopiero planujących założenie sklepu online. Znajdziecie tam zniżki do przydatnych usług, platform i narzędzi (Shoper, Apaczka.pl, Omnipack). Szczegóły oraz dokładne zasady promocji znajdziecie w dedykowanej zakładce.

Konto Firmowe Godne Polecenia – Santander Bank Polska – szczegóły i koszty

W ramach promocji z moneyback otrzymujecie bezterminową gwarancję zwolnienia z opłat za większość usług związanych z użytkowaniem konta!

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za wydanie i obsługę pierwszej karty debetowej,
 • 0 zł za przelewy internetowe w systemie Elixir,
 • 0 zł za 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu (system Bluecash),
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą,
 • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia przelewu do innego banku,
 • 0 zł za smsKody autoryzacyjne,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska. 

Szczegóły dotyczące obecnie obowiązujących stawek znajdziecie w Taryfie opłat i prowizji.

Opodatkowanie premii – konto firmowe Santander Bank Polska

Promocje dla przedsiębiorców rządzą się swoimi prawami w kwestii opodatkowania. Przychód uzyskany w ramach promocji bankowych musicie rozliczyć samodzielnie, zgodnie ze stosowaną formą opodatkowania. O szczegóły pytajcie swojego księgowego. W regulaminie promocji znajdziemy jedynie zapis:

Wartość zwrotów i premii (określonych w par.4 ust. 4, 5, 6 i 7 Regulaminu) otrzymanych przez Uczestnika w ramach promocji, stanowi dla niego przychód z działalności gospodarczej. Uczestnik jest zobowiązany do samodzielnego odprowadzenia należnego podatku z tego tytułu.

Mam już konto firmowe, po co mi drugie?

Przedsiębiorcy tak samo jak osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej mogą posiadać więcej niż jeden rachunek bankowy. Jest to bardzo wygodne w przypadku, gdy chcecie, aby środki na waszym koncie zostały zaksięgowane natychmiastowo. Wówczas podajecie kontrahentowi numer konta założonego w banku, w którym posiada on konto. Tego typu przelewy księgowane są natychmiastowo. Innym motywatorem do zakładania kolejnych rachunków są promocje, taka jak ta.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów