fbpx

IQ Money: 5% w skali roku gwarantowanego zysku dla kwoty do 10.000 zł w ramach funduszu Altus SuperLokator + program poleceń

Kolejna ciekawa świeżynka, która pozwoli nam zarobić więcej niż na standardowej lokacie przy zachowaniu bardzo niskiego ryzyka. W ramach promocji platformy IQ Money oraz funduszu pieniężnego SuperLokator (należącego do TFI Altus) możecie skorzystać z gwarantowanego promocyjnego oprocentowania wynoszącego 5% w skali roku dla kwoty do 10.000 zł. Zysk uzyskacie bezkosztowo, ponieważ fundusz nie pobiera opłat za zakup i umorzenie jednostek oraz zarządzanie funduszem. Dodatkowe profity otrzymacie w ramach programu poleceń. SuperLokator lokuje zgromadzone środki w najlepsze na rynku depozyty bankowe oraz po części w obligacje skarbowe. Dzięki SuperLokatorowi nie będziecie mieli przestojów, w sytuacji gdy wasze środki będą leżały na nieoprocentowanym ROR. Jako, że zarówno platforma IQ Money, jak i fundusz SuperLokator to nowe twory na rynku finansowym, promocja nie przewiduje okresu karencji. Wszyscy traktowanie są jako nowi klienci. Dodatkowym plusem jest w pełni darmowe przetestowanie funkcjonalności platformy do zakupu funduszu inwestycyjnych. Będzie to przydatne dla osób, które dotychczasowo korzystały wyłącznie z depozytów bankowych. Na własnej skórze (i to w pełni za darmo) zobaczycie jak wygląda inwestowanie w ramach funduszu inwestycyjnego.

 

 

Platforma IQ Money oraz fundusz SuperLokator – charakterystyka

IQ money to platforma służąca do zakupu funduszy inwestycyjnych w pełni online. Flagowym produktem dostępnym w ramach platformy jest fundusz SuperLokator, oferowany przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Altus. Co do samego Altusa, warto wspomnieć, iż jest to jedno z największych niezależnych TFI w Polsce, powstałe w 2008 roku. Altus TFI od 2014 roku jest spółką giełdową, zaś na koniec 2017 roku zarządzał aktywami o wartości niemal 15 miliardów złotych.

Altus SuperLokator to natomiast subfundusz pieniężny, wydzielony w ramach Altus Funduszu Inwestycyjnego Otwartego „Parasolowego”. Głównym zadaniem SuperLokatora jest ochrona środków przed „podgryzaniem” ich przez inflację. Nie da się ukryć, iż SuperLokator jest rozwiązaniem dla osób, którym nie chce się samodzielnie wyłuskiwać najlepszych ofert lokat bankowych na rynku lub po prostu nie mają na to czasu. Zarządzający funduszem zrobią to za Was. Mówiąc bardziej precyzyjnie, zrobi do algorytm (nazywany również robotem), który będzie zajmował się skanowaniem rynku i zawieraniem transakcji. Tego typu rozwiązanie sprawia, iż koszty funduszu są niezmiernie niskie. Konkrety:

  • 0 zł opłaty manipulacyjnej,
  • 0 zł za umorzenie jednostek,
  • 0% za zarządzanie.

Spytacie pewnie, to na czym oni zarabiają? Otóż, platforma IQ Money umożliwia również zakup innych funduszu inwestycyjnych, które mogą być oferowane klientom SuperLokatora. Oczywiście jeśli nie chcecie, nie musicie z nich korzystać. Dużym plusem SuperLokatora jest odroczenie podatku od zysków kapitałowych, dopiero do momentu umorzenia jednostek. W przypadku korzystania z lokat krótkoterminowych, podatek pobierany jest po każdym rolowaniu lokaty.

 

Polityka inwestycyjna i kwestia bezpieczeństwa

Jak możemy przeczytać w polityce inwestycyjnej funduszu, nie mniej niż 80% aktywów inwestowane jest w depozyty w bankach krajowych lub instytucjach kredytowych, o terminie zapadalności nie dłuższym niż rok, płatne na żądanie lub które można wycofać przed terminem zapadalności. Do 20% aktywów mogą stanowić papiery wartościowe emitowane, poręczane lub gwarantowane przez Skarb Państwa lub Narodowy Bank Polski. Serwis Analizy.pl nadał SuperLokatorowi ocenę ryzyka jako 1 w siedmiostopniowej skali ryzyka. „Jedynka” klasyfikowana jest jako niskie ryzyko. Warto również wspomnieć o specyfice działalności funduszy w Polsce. Otóż wszystkie aktywa przechowywane są u depozytariusza, czyli banku prowadzącym rachunki funduszu oraz rejestr aktywów. W związku z tym macie pewność, iż fundusz nie zawinie się ot tak z waszymi pieniędzmi.

Altus SuperLokator powstał 19 czerwca 2018 roku, zatem nie ma jeszcze długiej historii. Wyniki funduszu możecie śledzić między innymi na stronie Analizy.pl. Znajdziecie tam pełną charakterystykę funduszu, w tym przede wszystkim kartę funduszu, sprawozdanie finansowe oraz prospekt funduszu.

 

Zasady promocji

Aby uzyskać preferencyjne oprocentowanie na poziomie 5% w skali roku należy zakupić jednostki funduszu na kwotę od 1000 zł do 10.000 zł. Z racji, iż SuperLokator to fundusz inwestycyjny, w trakcie trwania promocji możecie do niego dopłacać kolejne środki. Preferencyjne oprocentowanie będzie naliczane od średniej ważonej wartości środków znajdujących się na rejestrze (nie więcej jednak niż od kwoty 10.000 zł). Świadczenie dodatkowe, czyli różnica pomiędzy gwarantowanym 5% w skali roku, a wynikiem funduszu wypłacona zostanie na wasze konto bankowe w ciągu 30 dni od momentu naliczenia świadczenia.

Dodatkowym warunkiem jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez IQ. Preferencyjne oprocentowanie gwarantowane jest przez okres 30 dni. Możecie jednak je wydłużyć nawet do pełnego roku, ale o tym piszę w akapicie poświęconym programowi poleceń. Po okresie promocji oprocentowanie będzie już standardowe, zależne od tego co wypracuje fundusz. To do Was należy decyzja, czy wolicie pozostawić środki w ramach SuperLokatora na dłużej, czy też wypłacić je na swoje konto. Oczywiście obsługa platformy odbywa się w pełni online.

Wniosek o otwarcie platformy w ramach akcji promocyjnej dostępny jest na dedykowanej stronie promocji. Wydaje mi się, iż wypełnienie wniosku nie sprawi Wam większych problemów, jest to dość proste i intuicyjne. Platforma jest bardzo czytelna i estetyczna. IQ Money nie wymaga przesyłania skanu dowodu osobistego. Możecie to zrobić wyłącznie w przypadku, gdy nie chcecie wpisywać danych ręcznie, lecz wolicie, aby zrobił to za Was system. Umowę zawieracie w pełni online po wykonaniu przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł. Oczywiście dane podane w banku muszą idealnie zgadzać się z danymi, które wpisaliście w formularzu. Z tego samego konta, z którego wykonaliście przelew musicie również zasilić rejestr. Promocja trwa do wyczerpania puli 3000 uczestników. Na szczęście informacja o zakończeniu promocji pojawi się na stronie IQ Money. Organizator zastrzega jednak możliwość zwiększenia maksymalnej liczby uczestników promocji.

 

Program poleceń IQ Money

Jeśli 30 dni preferencyjnego oprocentowania to dla Was za krótko, możecie w łatwy sposób przedłużyć tę sielankę. Wystarczy, że ofertę IQ Money polecicie swojemu znajomemu, który ulokuje na SuperLokatorze kwotę od 1000 zł do 10.000 zł. Za jedno skuteczne polecenie, będziecie mogli oszczędzać na 5% w skali roku przez kolejne 30 dni. Maksymalny okres naliczania podwyższonego oprocentowania to 360 dni (30 dni „za siebie” oraz 330 dni za maksymalnie 11 osób poleconych). Link polecenia znajdziecie po zalogowaniu na platformie w szczegółach portfela, klikając na pole PRZEDŁUŻ PROMOCJĘ. Linki polecające możecie przekazywać znajomym mailowo lub poprzez social media. Oczywiście wasz znajomy również będzie mógł skorzystać z preferencyjnego oprocentowania 5% w skali roku oraz polecać ofertę kolejnym osobom.

Szczegóły w regulaminie promocji „Pewne 5% w skali roku przez 30 dni”.

 

Weź udział w promocji IQ Money i oszczędzaj na 5% w skali roku

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów