ING Bank Śląski: 100 zł w II edycji promocji konta IKE oraz 140 zł za założenie Konta z Lwem

16 kwietnia 2018 roku ING Bank Śląski wypłacił premię z tytułu promocji „100 zł z IKE”. Tego samego dnia ruszyła druga edycja promocji w ramach której ponownie do zdobycia jest 100 zł premii za przetestowanie Indywidualnego Konta Emerytalnego. Promocja ta dość mocno przypomina kilkukrotnie opisywaną na łamach bloga akcję „100 zł za regularne inwestowanie”. Również i w tym przypadku można skorzystać z oferty funduszy pieniężnych, które uznawane są za najbezpieczniejsze. Dla osób nieposiadających jeszcze konta w pomarańczowym banku, przypominam o promocji Konta z Lwem, w której do zdobycia jest 140 zł premii. Ponadto będziecie mogli skorzystać z promocyjnego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym – 2,5% w skali roku dla kwoty nawet 200.000 zł. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć wszystkie wymienione promocje 🙂

 

 

Uczestnicy promocji „100 zł za Indywidualne Konto Emerytalne”

W promocji mogą wziąć udział posiadacze konta osobistego lub Otwartego Konta Oszczędnościowego w ING Banku Śląskim, którzy w momencie rozpoczęcia promocji (16 kwietnia 2018 roku) nie posiadają jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych w ramach umowy IKE. Jeśli natomiast macie jednostki uczestnictwa w ramach standardowych inwestycji (poza IKE), wówczas śmiało możecie skorzystać również z tej promocji. Jest to z pewnością ważna informacja dla osób, które korzystały z promocji „100 zł za regularne oszczędzanie”.

 

Jak przystąpić do promocji

Pierwszym krokiem będzie zapisanie się do promocji w Moim ING w sekcji Oferty. Macie na to czas od 16 kwietnie 2018 roku do 30 maja 2018 roku. Następnie wypełnijcie ankietę inwestycyjną oraz podpiszcie z bankiem umowę pośrednictwa (mówiąc dokładniej, umowę o świadczenie usług przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia tytułów uczestnictwa w instytucjach wspólnego inwestowania). Spokojnie, wszystkie te czynności będą wykonywane intuicyjnie, system sam będzie Wam podsuwał odpowiednie formularze do akceptacji. Kolejne kroki to:

  • podpisanie umowy o prowadzenie indywidualnego konta emerytalnego z funduszami NN Investment Partners TFI SA – IKE ING (dalej Umowa IKE) z jednoczesnym otwarciem nowego rejestru w funduszach inwestycyjnych w ramach oferty IKE ING,
  • dokonanie wpłaty za nabycie jednostek na wymieniony rejestr za minimum 250 zł,
  • złożenie dyspozycji regularnego inwestowania w ramach rejestru na kwotę minimum 250 zł miesięcznie.

 

Warunki uzyskania premii oraz kwestia wypłaty bonusu

Aby uzyskać prawo do odbioru premii należy w okresie od 16 kwietnia 2018 roku do 31 grudnia 2018 roku co najmniej sześć razy nabyć jednostki uczestnictwa w ramach dyspozycji regularnego inwestowania (za każdym razem na minimum 250 zł). Ponadto w dniu wypłaty premii – 16 stycznia 2019 roku należy posiadać:

  • aktywne konto osobiste lub Otwarte Konto Oszczędnościowe,
  • aktywną dyspozycję regularnego inwestowania,
  • dodatnie saldo otwartego rejestru.

 

Podsumowując, na potrzeby promocji należy zaangażować 1750 zł, by spełnić jej warunki (250 zł na start i sześć regularnych składek po 250 zł). Bonus w wysokości 100 zł jest kwotą netto, tyle zostanie przelane na wasze konto osobiste lub oszczędnościowe w dniu 16 stycznia 2019 roku. Bank załatwi za Was wszelkie sprawy związane z opodatkowaniem (dodaje nagrodę dodatkową, którą w formie podatku przekazuje na konto odpowiedniego urzędu).

Po szczegóły odsyłam na stronę promocji oraz do regulaminu promocji „100 zł za Indywidualne Konto Emerytalne”.

 

Tyle regulamin. Zasady promocji mogą wydawać się Wam skomplikowane, dlatego poniżej krok po kroku dokonuję „rozbioru promocji”. Pomimo dość formalnego zapisu, warunki uzyskania premii okazują się dość proste do spełnienia. W razie pytań, zachęcam do pozostawiania komentarzy pod wpisem.

 

Instrukcja „krok po kroku”

Po zalogowaniu w bankowości elektronicznej, przejdźcie do zakładki Oferta, następnie Promocje i teraz 100 zł za Indywidualne Konto Emerytalne. W tym miejscu możecie szczegółowo zapoznać się z promocją, by następnie kliknąć Zapisz się do promocji i otwórz IKE.

 

 

Pierwszym krokiem będzie wypełnienie ankiety inwestycyjnej (chyba, że wypełnialiście już ją podczas poprzednich promocji). Ankieta ma na celu sprawdzić stan waszej wiedzy na temat inwestowania oraz określić wasz profil inwestycyjny. Jej wypełnienie jest jednym z warunków otrzymania 100 zł bonusu. Po wypełnieniu ankiety należy zaakceptować umowę ramową oraz umowę pośrednictwa w nabyciu jednostek funduszy (otwarcie rejestru). Nie zdziwcie się, jeśli wynikiem ankiety będzie formułka „produkt jest dla Ciebie nieodpowiedni”. Tego typu ocena pojawia się w przypadku, gdy nigdy dotychczasowo nie korzystaliście z funduszy inwestycyjnych. W ten sposób bank musi Was dość dosadnie poinformować o ryzyku związanym z inwestowaniem.

 

Kolejny krok to wybór konkretnego funduszu inwestycyjnego. W tym miejscu macie do wyboru całą paletę funduszy, które możecie posegregować według różnych kryteriów (na przykład poziomu ryzyka). Załóżmy, iż wybiorę typ funduszy – Fundusze pieniężne. Teraz z listy funduszy wybieram ten, który najbardziej mnie interesuje (po zapoznaniu się z dokumentami określającymi dany fundusz). Po kliknięciu Wybierz pojawi się pole do wpisania kwoty pierwszej wpłaty (w zależności od wymogów danego TFI). Następnie ustawcie Regularne inwestowanie na minimum 250 zł wraz z terminami pobierania wpłat oraz wszystko zatwierdźcie.

Kwestię wyboru danego funduszu zostawiam dla Was. Analiza wszystkich dostępnych funduszy oczywiście wykracza poza ramy tego artykułu. Musicie mieć świadomość możliwości utraty części lub nawet całości środków zainwestowanych w dany fundusz. Obowiązkowo zapoznajcie się również z dokumentami charakteryzującymi dany fundusz. Z mojej strony przedstawiam jedynie, jak technicznie skorzystać z promocji, natomiast decyzje finansowe należą już do Was i musicie być w pełni ich świadomi. Warto wybrać fundusz, który nie pobiera opłat z tytułu zakupu i umorzenia jednostek uczestnictwa oraz pobiera względnie niską opłatę za zarządzanie.

Jeśli zależy Wam wyłącznie na zdobyciu premii przy maksymalnie niskim ryzyku inwestycyjnym, wówczas możecie wybrać jeden z funduszy pieniężnych. Przykładowo fundusze: NN Lokacyjny Plus oraz NN Gotówkowy charakteryzują się brakiem opłaty za nabycie oraz opłaty za umorzenie jednostek. Pierwszy z wymienionych funduszy pobiera 1% opłaty za zarządzanie, zaś drugi 0,75%. Co do wyników historycznych funduszy – ich analiza to już wasze zadanie 🙂 Warto pamiętać, iż specyfiką podawania wyników funduszy jest uwzględnienie w nich już opłat za zarządzanie.

 

Jak zamknąć konto IKE

Indywidualne Konto Emerytalne jest nieco bardziej skomplikowanym instrumentem niż tradycyjne inwestowanie w fundusze inwestycyjne. Działanie IKE regulowane jest przez dedykowaną ustawę o IKE i IKZE. Analiza jak działa IKE zdecydowanie wykracza poza łamy tego artykułu. Warto pamiętać, iż każda osoba może mieć w danej chwili tylko jedno konto IKE i jedno konto IKZE. Dziś skupię się wyłącznie na fakcie likwidacji konta IKE przed momentem przejścia na emeryturę, czyli dokonania tak zwanego zwrotu środków i wypowiedzenia umowy IKE. 

Z moich informacji wynika, iż ostateczne zamknięcie konta IKE może się odbyć wyłącznie w oddziale. Zanim do tego dojdzie, sami możecie wyłączyć regularne oszczędzanie, tak by nowe środki nie wpływały na konto IKE (gdy już otrzymacie premię). W regulaminie prowadzenia IKE ING (z którym powinniście się zapoznać) można odnaleźć jedną niepokojącą kwestię:

Jeśli odkupisz Jednostki Uczestnictwa z IKE ING aby dokonać Wypłaty, Wypłaty Transferowej nie będącej Konwersją lub Zwrotu w ciągu 12 miesięcy od zawarcia Umowy, Fundusze Inwestycyjne NN mogą pobrać Opłatę Umorzeniową, w wysokości zgodnej z Tabelą Opłat.

Na szczęście w załączniku do regulaminu (ostatnia strona) znajdziemy informację, iż 

4) Opłata Umorzeniowa – OPŁATA NIE JEST POBIERANA

 

 

Za podrzucenie informacji o promocji IKE dziękuję czytelniczce Monice. Jeśli i ty znasz jakiś ciekawy sposób na uzyskanie dodatkowego dochodu – napisz do mnie poprzez zakładkę Kontakt lub wiadomość na Facebooku 🙂

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


6

lat
na rynku

21

tysięcy
polubień

2.1

tysięcy członków
grupy

1.7

tysięcy
artykułów