ING Bank Śląski: 100 zł łatwej premii w promocji „100 zł za regularne inwestowanie”

Screen Shot 09-02-15 at 09.46 AM

Posiadacze konta w ING Banku Śląskim mogą w łatwy sposób zdobyć 100 zł bonusu w ramach promocji „100 zł premii za regularne inwestowanie”. Informacja ta powinna szczególnie zainteresować osoby, które założyły rachunek w promocji 100 zł za założenie konta + 50 zł w ramach programu poleceń, o której pisałem kilka dni temu. Być może dzisiejsza analiza promocji dodatkowo zmotywuje również osoby, które dotychczas wahały się nad założeniem konta z bonusem. W celu zdobycia 100 zł premii należy niejako przetestować usługę Regularnego inwestowania w ramach ING Konta Funduszowego lub nabycia jednostek funduszy inwestycyjnych.

 

 

Uczestnicy

W promocji mogą wziąć udział osoby, które posiadają konto osobiste lub Otwarte Konto Oszczędnościowe w banku ING oraz wyrażą zgodę na otrzymywanie komunikacji marketingowej. Jeśli nie posiadacie jeszcze konta w banku, przypominam o trwającej promocji z łączną premią nawet 150 zł.

Ponadto uczestnicy promocji nie mogą posiadać jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych w ramach umowy pośrednictwa z bankiem ING, w momencie rozpoczęcia promocji, czyli 17 października 2016 roku.

Z promocji wyłączeni są pracownicy banku.

 

Zasady promocji

Zgodnie z regulaminem, w okresie od 17 października do 17 grudnia 2016 roku należy:

  • wypełnić ankietę inwestycyjną,
  • podpisać z bankiem umowę pośrednictwa,
  • złożyć zlecenie otwarcia nowego rejestru w funduszach inwestycyjnych,
  • dokonać pierwszej wpłaty na wymieniony rejestr,
  • złożyć deklarację regularnego inwestowania w ramach rejestru.

Tyle regulamin. Zapisy mogą wydawać się Wam skomplikowane, dlatego poniżej krok po kroku dokonuję „rozbioru promocji”. Pomimo dość formalnego zapisu warunków uzyskania premii, okazują się one bajecznie proste do spełnienia.

 

Instrukcja „krok po kroku”

W ramach promocji możecie wybrać inwestowanie w jednostki konkretnego funduszu inwestycyjnego lub wybrać jeden z trzech pakietów w ramach Konta Funduszowego. W moim poradniku najpierw przedstawię wariant z Kontem Funduszowym, który jest o wiele prostszy, a następnie wariant nabycia jednostek tradycyjnego funduszu inwestycyjnego.

W tym miejscu warto przytoczyć nieco informacji na temat Konta Funduszowego. Otóż składa się ono z trzech pakietów inwestycyjnych do wyboru: Ostrożny, Umiarkowany lub Dynamiczny. Za skład danego pakietu odpowiadają eksperci z NN Investment Partners TFI, którzy dobierają paletę funduszy do danego pakietu. Za nabycie oraz umorzenie jednostek w ramach Konta Funduszowego zapłacicie 0 zł. Opłata za zarządzanie jest zróżnicowana ze względu na wybrany pakiet. Opłaty tej nie ponosicie jednak bezpośrednio, ponieważ wyniki funduszów uwzględniają już potrąconą opłatę. Więcej na temat Konta Funduszowego przeczytacie na stronie banku ING – Konto Funduszowe.

Po zalogowaniu do serwisu Moje ING przechodzicie do zakładki Oferta ING, a następnie do zakładki Inwestycje. Teraz odszukujecie button z promocją 100 zł za regularne inwestowanie. Poniżej screen z serwisu Moje ING:

login.ing.pl

W tym miejscu możecie kliknąć Więcej, by szczegółowo zapoznać się z promocją bądź Ustaw, gdy już znacie jej warunki. Ja w tym miejscu klikam na Ustaw, ponieważ zapoznałem się już z warunkami promocji. Po kliknięciu na Rozpocznij, pierwszym krokiem będzie wypełnienie ankiety inwestycyjnej. Ankieta ma na celu sprawdzić stan waszej wiedzy na temat inwestowania oraz określić wasz profil inwestycyjny. Jej wypełnienie jest jednym z warunków promocji z 100 zł bonusu. Po wypełnieniu ankiety należy zaakceptować umowę ramową oraz umowę pośrednictwa w nabyciu jednostek funduszy (otwarcie rejestru).

Teraz możecie już przejść do otwarcia Konta Funduszowego. W tym miejscu macie do wyboru 3 pakiety funduszy o różnym profilu ryzyka: Ostrożny, Umiarkowany oraz Dynamiczny. Ja dla przykładu wybieram Pakiet Ostrożny, ponieważ głównie zależy mi na uzyskaniu premii, przy minimalizacji ryzyka inwestycyjnego. Rozwijając listę możecie zapoznać się z dokumentami związanymi z danym pakietem. Teraz ustalam kwotę pierwszej wpłaty (może to być 100 zł), a w dalszym kroku kwoty regularnych wpłat na Konto Funduszowe w kolejnych miesiącach. Również może to być 100 zł. W tym miejscu należy również podać termin, w jakich realizowane będą wpłaty. Na koniec zatwierdzacie zlecenie kodem SMS i w zasadzie to wszystko. Wasze zlecenie zostanie przyjęte do realizacji, po czym jednostki zostaną nabyte w ramach waszego rejestru.

 

W przypadku wyboru Funduszu Inwestycyjnego (zamiast Konta Funduszowego), w zakładce Inwestycje wybieracie Fundusze Inwestycyjne i klikacie na Kup fundusz. Podgląd z systemu Moje ING:

login.ing.pl

W tym miejscu macie do wyboru całą paletę funduszy, które możecie posegregować według różnych kryteriów. Załóżmy, iż wybiorę typ funduszy – Fundusze pieniężne. Teraz z listy funduszy wybieram ten, który najbardziej mnie interesuje (po zapoznaniu się z dokumentami określającymi dany fundusz). Po kliknięciu Wybierz pojawi się pole do wpisania kwoty pierwszej wpłaty (w zależności od wymogów danego TFI). Następnie nieco niżej, po lewej stronie należy koniecznie zmienić sposób wpłat z Dowolne wpłaty na Regularne inwestowanie (to warunek promocji z bonusem). Teraz, podobnie, jak w przypadku Konta Funduszowego określacie kwotę regularnych wpłat wraz z ich terminem oraz wszystko zatwierdzacie.

 

Kwestię wyboru danego funduszu czy Konta Funduszowego zostawiam dla Was. Analiza wszystkich dostępnych funduszy oczywiście wykracza poza ramy tego artykułu. Musicie mieć świadomość utraty części lub całości środków zainwestowanych w dany fundusz. Obowiązkowo zapoznajcie się również z dokumentami, charakteryzującymi dany fundusz. Z mojej strony przedstawiam jedynie, jak technicznie skorzystać z promocji, natomiast decyzje finansowe należą już do Was i musicie być w pełni ich świadomi.

 

Warunki uzyskania premii oraz wypłata bonusu

Aby uzyskać prawo do odbioru premii należy w okresie od 17 października 2016 roku do 31 stycznia 2017 roku co najmniej raz nabyć jednostki uczestnictwa w ramach dyspozycji Regularnego inwestowania. Ponadto w dniu wypłaty premii (16 lutego 2017 roku) należy posiadać aktywne konto osobiste lub Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz jednostki na rejestrze.

Dodatkowo w regulaminie znajdziemy zapis:

Uczestnik korzystający z Promocji deklaruje, że będzie regularnie nabywać jednostki uczestnictwa w ramach Dyspozycji Regularnego Inwestowania otwartej zgodnie z ust.1.3) przez okres 12 miesięcy; począwszy od dnia otwarcia rejestru.

Doświadczenie zdobyte w toku analiz wielu regulaminów promocji nauczyło mnie, iż jeśli bank chce zobligować nas do danego działania przez określony czas, musi albo wypłacać premię po zakończeniu okresu promocji, albo dołączyć informację, iż w przypadku niespełnienia warunków, premia będzie podlegać zwrotowi. Żadna z wymienionych przesłanek nie występuje w regulaminie. Zapytałem więc w banku, czy zamierza on w jakiś sposób egzekwować wypłaconą premię, gdy ktoś jednak nie zapewni deklarowanych wpłat przez okres 12 miesięcy, na przykład z przyczyn losowych (utrata pracy, choroba). W odpowiedzi otrzymałem informację, iż jest to tylko deklaracja, a bank nie będzie egzekwował premii w przypadku zamknięcia konta po odebraniu premii czy też zaprzestaniu dokonywania regularnych wpłat. Oczywiście pracownik banku zachęcał mnie do regularnego oszczędzania i przedstawił zalety płynące z tego typu inwestycji. Rzecz jasna, była to odpowiedź na moje, indywidualne zapytanie, nie zaś oficjalna wykładnia. Jeśli macie taką wolę, sami możecie o to podpytać. Osobiście zamierzam odkładać środki przez 12 miesięcy, bardziej z przyczyn edukacyjnych, niż dla osiągania ponadprzeciętnych zysków. W ogóle promocja ta jest dobrym sposobem na wypróbowanie, jak w praktyce wygląda bezpośrednie inwestowanie w jednostki funduszy inwestycyjnych lub chociaż z wykorzystaniem pakietów Konta Funduszowego. Warto rozwijać swoją edukację finansową, szczególnie, gdy możemy na tym zarobić 🙂

Bonus w wysokości 100 zł jest kwotą netto, tyle zostanie przelane na wasze konto. Bank załatwia za Was wszelkie sprawy związane z opodatkowaniem (dodaje nagrodę dodatkową, którą przekazuje na konto odpowiedniego urzędu).

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji „100 zł za regularne inwestowanie” oraz na stronę promocji

 

 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów