EnveloBank: 120 zł premii za regularne wpływy wynagrodzenia lub innego świadczenia na EnveloKonto oraz 200 zł zwrotu za e-zakupy

W EnveloBanku ruszyła bardzo ciekawa promocja dla nowych i dotychczasowych posiadaczy EnveloKonta. Zapewniając regularne wpływy na kwotę 1500 zł miesięcznie, możecie zdobyć 120 zł premii. Dla tych, którzy nie posiadają konta w e-oddziale Banku Pocztowego, przypominam, iż EnveloKonto to jeden z najlepszych rachunków osobistych na rynku. W łatwy sposób możecie uniknąć wszelkich opłat z tytułu użytkowania konta, jednocześnie zapewniając sobie wszystkie bankomaty w Polsce za darmo. Oprócz tego możecie skorzystać z wewnętrznej promocji Banku Pocztowego zapewniającej do 200 zł zwrotu za e-zakupy dostarczane Pocztą Polskią. Oprócz premii pieniężnych, ważnym aspektem przemawiającym za otwarciem EnveloKonta są bardzo korzystne rozwiązania w zakresie płatności zagranicznych. EnveloBank nie pobiera żadnych opłat z tytułu przewalutowania płatności zagranicznych oraz stosuje bardzo korzystny kurs przeliczeniowy udostępniany przez organizację VISA.

 

 

Uczestnicy promocji

Uczestnikiem promocji może być klient, który od 1 stycznia 2018 roku nie otrzymywał wynagrodzenia na EnveloKonto. Jeśli spełniacie ten warunek, na początek zarejestrujcie się na dedykowanej stronie promocji, podając imię, nazwisko, PESEL a także akceptując oba checkboxy. Na przystąpienie do promocji macie czas od 1 września 2018 roku do 31 października 2018 roku. Limit rejestracji w promocji wynosi 500 sztuk! Po wyczerpaniu puli, rejestracja zostanie zamknięta.

 

Jak definiowane jest wynagrodzenie na poczet promocji

Zanim przejdę do omawiania warunków promocji, zacznę od najważniejszego, czyli definicji wynagrodzenia według regulaminu promocji. Możemy w nim przeczytać, iż:

Wynagrodzenie – jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 1500 zł z tytułu wynagrodzenia w ramach umowy o pracę, renty, emerytury świadczenia ZUS / KRUS /lub od innego świadczeniodawcy z siedzibą na terenie Polski realizowany z rachunku firmowego. Nie będą̨ brane pod uwagę̨ przelewy pomiędzy rachunkami tego samego Klienta, wpływy własne realizowane w oddziałach lub wpłatomatach Banku, przelewy od osób fizycznych z innych banków lub konta w tym samym Banku.

Teraz przełóżmy to na nasze.

  • Kwota – minimum 1500 zł.
  • Forma – w zasadzie dowolna, może to być zarówno wynagrodzenie, jak i inne świadczenie. 
  • Nadawca – to kwestia kluczowa. Odpadają wpłaty własne w oddziale lub we wpłatomacie, tak samo jak i przelewy między naszymi rachunkami w różnych bankach. Ba, przelew od innej osoby fizycznej też nie wchodzi w grę, Musi to być rachunek firmowy.

Skrupulatność banku jest nieco śmieszna, ponieważ polskie prawo nie wymaga zakładania rachunku firmowego, jeżeli prowadzi się jednoosobową działalność gospodarczą. Mało tego, nazwa naszej firmy może składać się z samego imienia i nazwiska, bez żadnych dodatków. A czy w praktyce bank jest w stanie odróżnić konto osobiste od konta firmowego, na przykład po jego numerze? Z moich informacji wynika, że…nie, zatem prawdopodobnie będzie on weryfikował prawidłowość wpływów po tytule przelewu i/lub nazwie nadawcy.

 

Warunki uzyskania 120 zł premii

Gdy zarejestrujecie się już w promocji, złóżcie u swojego pracodawcy lub świadczeniodawcy dyspozycję przelewania wynagrodzenia na EnveloKonto. Minimalna kwota wpływów gwarantująca wypłatę premii wynosi 1500 zł. Premia podzielona jest na sześć miesięcznych transz po 20 zł. Wpływy na konto muszą mieć miejsce od 1 listopada 2018 roku do 30 kwietnia 2019 roku. 

Drugim z warunków otrzymywania premii jest comiesięczne wykonywanie płatności bezgotówkowych kartą na kwotę minimum 500 zł. Oprócz tego w całym okresie trwania promocji należy posiadać aktywne zgody marketingowe oraz na otrzymywanie informacji handlowych.

Premie będą wypłacane w kolejnym miesiącu po zapewnieniu wpływu. W przypadku niespełnienia warunków promocji w danym miesiącu, możecie z niej korzystać w kolejnych miesiącach, jednak okres premiowania nie zostanie wydłużony. Po prostu premia w wysokości 20 zł za dany miesiąc Wam przepadnie. 

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji „Bonus za wynagrodzenie”.

 

200 zł zwrotu za e-zakupy

Zakładając EnveloKonto w niniejszej promocji, możecie również skorzystać z wewnętrznej promocji banku „EnveloBonus za e-zakupy”. W ramach tej promocji możecie zdobyć do 200 zł w formie zwrotów za zakupy internetowe dostarczane za pośrednictwem Poczty Polskiej w ramach jednej z poniższych usług:

  • Paczka pocztowa,
  • Pocztex,
  • Paczka EKSTRA24,
  • PACZKA24,
  • PACZKA48,
  • List polecony,
  • Przesyłka firmowa polecona.

Za dokonany zakup otrzymacie 2 zł premii pod warunkiem, iż wartość zamawianych produktów wynosi co najmniej 30 zł oraz dokonaliście płatności EnveloKartą lub przelewem Pay-By-Link. Co dziesiąte zgłoszenie przesyłki nagrodzone będzie bonusem w wysokości 10 zł.

Aby otrzymać zwrot należy zarejestrować wykonaną płatność w ramach bankowości online lub mobilnej, podając numer przesyłki. Macie na to do 30 dni od dokonania danego zakupu. Bonus będzie wypłacony już następnego dnia po dokonaniu zgłoszenia.

 

Do programu moneyback możecie przystąpić poprzez bankowość online, akceptując jednocześnie regulamin promocji. Ponadto musicie wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z realizacją promocji oraz na przetwarzanie danych w celach marketingowych i otrzymywanie informacji handlowych.

Maksymalnie w skali miesiąca możecie zdobyć 20 zł premii, zaś w skali roku 200 zł. Premie zwolnione są z opodatkowania.

Szczegóły w regulaminie promocji „EnveloBonus za e-zakupy”.

 

Transakcje zagraniczne i korzystne przewalutowania

Korzystne przewalutowania transakcji zagranicznych to prawdopodobnie największa zaleta EnveloKonta. Po pierwsze, bank nie pobiera żadnej prowizji za dokonanie przewalutowania (jest taki bank w Polsce, który za każde przewalutowanie dolicza sobie aż 5,8% wartości transakcji). Po drugie, EnveloBank przelicza wykonane płatności według średniego kursu oferowanego przez organizację VISA. Nie muszę chyba Was mocno uświadamiać, iż kurs ten jest bardzo korzystny i nie zawiera znaczących spreadów stosowanych przez inne banki. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest cytat z regulaminu prowadzenia EnveloKonta:

Wszystkie transakcje dokonane kartami (w walucie rachunku jak i w innych walutach), rozliczane są przez Bank w walucie rachunku, przy czym transakcje dokonane w walutach innych niż waluta rachunku przeliczane są przez organizacje Visa bezpośrednio na walutę rachunku zgodnie z kursem stosowanych w dniu rozliczenia operacji przez tę organizacje; kursy stosowane przez organizację Visa prezentowane są na stronie internetowej www.visaeurope.com.

 

Kurs po jakim zostanie rozliczona płatność możecie sprawdzać na bieżąco, korzystając z kalkulatora walutowego na stronie VISY. Wysokość opłaty za przewalutowanie pozostawiacie jako 0%. Przykładowo, 6 czerwca 2018 roku kurs VISY dla waluty Euro wynosił  4,291477 zł, natomiast średni kurs NBP 4,2829 zł. W przypadku USD VISA proponował kurs na poziomie 3,678932 zł, zaś NBP 3,6470 zł. Różnice w stosunku do średnich kursów NBP są zatem znikome. Propozycja EnveloBanku jest tak korzystna, iż wyjeżdżając za granicę nie musicie otwierać dodatkowego pakietu konta i karty walutowej, czy też rejestrować się w którymś z kantorów online. Być może część z Was postanowi pozostawić sobie EnveloKonto jako główne narzędzie rozliczeniowe podczas wakacyjnych wojaży lub też zakupów online w zagranicznych sklepach.

 

Wypłaty z zagranicznych bankomatów wiążą się z opłatą równą 1% wartości transakcji (nie mniej niż 5 zł). Możecie jednak skorzystać z opłaty abonamentowej zapewniającej darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie. Koszt takiego abonamentu to tylko 5 zł, czyli równowartość jednej wypłaty z bankomatu (a nawet mniej, jeśli wypłata jest na kwotę ponad 500 zł).

 

EnveloKonto – charakterystyka

EnveloKonto to obecnie jeden z najlepszych rachunków osobistych na rynku. Jego najważniejsze cechy to bezwarunkowo darmowe: prowadzenie konta, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz przelewy internetowe i mobilne. Karta do konta jest bezpłatna bez spełniania żadnych warunków jeżeli macie mniej niż 26 lat. Jeśli jesteście starsi, wystarczy, że wykonacie minimum 1 płatność kartą w miesiącu oraz zapewnicie wpływy z zewnątrz na łączną kwotę co najmniej 1000 zł (przykładowo ze swojego konta w innym banku). EnveloBank umożliwia również wykonywanie przelewów natychmiastowych. Co ciekawe, koszt takiego przelewu zleconego przez bankowość mobilną wynosi jedynie 2,50 zł, co jest bardzo intratną propozycją w porównaniu do innych banków. Być może część z Was postanowi pozostawić EnveloKonto jako główny rachunek rozliczeniowy. Warto dodać, iż tradycjonaliści mogą również za darmo korzystać z obsługi gotówkowej. Bank nie pobiera ani złotówki za wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronetu oraz w placówkach Banku Pocztowego / Poczty Polskiej.

 

Najważniejsze opłaty związane z obsługą EnveloKonta

0 zł za prowadzenie konta,

0 zł za kartę VISA dla osób powyżej 26 lat przy 1 płatności kartą i przelewach z innych banków łącznie na minimum 1000 zł w miesiącu poprzedzającym naliczenie opłaty (w przeciwnym razie opłata wynosi 5 zł miesięcznie),

– 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,

– 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronet,

– 0 zł za wpłaty gotówki w placówce banku lub na poczcie,

1,5 zł za wypłaty gotówki w placówce banku lub na poczcie,

– 0,50 zł za wypłaty gotówki w ramach usługi Cash Back,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,

0 zł prowizji za przewalutowania transakcji zagranicznych,

5 zł za internetowe przelewy natychmiastowe, 

2,5 zł za mobilne przelewy natychmiastowe,

– szeroka sieć placówek z obsługą kasową oraz dobra aplikacja mobilna,

– dostęp do promocji w ramach VISA Oferty.

 

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów