Bank Citi Handlowy: darmowa karta kredytowa Citi Simplicity + voucher 400 zł na morele.net

Bank Citi Handlowy kontynuuje reedycje swoich promocji bankowych. Tym razem po raz kolejny w zamian za wyrobienie darmowej karty Citi Simplicity możecie otrzymać bon o wartości 400 zł do wykorzystania w sklepie internetowym morele.net. Równolegle trwają bardzo podobne (a w zasadzie identyczne) akcje z voucherami do Douglasa oraz mall.pl. Dzięki takiej strategii, macie dość spore pole manewru w zakresie wyboru nagrody (cały czas trwa również promocja z bonem na Allegro.pl o wartości 500 zł). Nowym czytelnikom bloga przypominam: opłata za wydanie oraz opłata za użytkowanie karty kredytowej Simplicity wynoszą 0 zł. Jeśli zatem terminowo spłacicie zadłużenie z tytułu wykonywanych transakcji, promocja będzie dla Was w 100% bezkosztowa.

 

 

Uczestnicy promocji

W stosunku do poprzedniej edycji promocji, bank skrócił o rok okres karencji w kwestii bycia nowym klientem. Obecnie, zgodnie z regulaminem, z promocji wyłączone są osoby, które posiadały główną kartę kredytową w banku Citi Handlowy po 1 stycznia 2015 roku. Jak widzicie, czasem warto zamykać nieużywane konta lub karty, tak by móc szybciej załapać się na kolejne promocje.

Tradycyjnie, z promocji nie mogą skorzystać pracownicy banku oraz spółek zależnych. Więcej na temat wykluczeń w regulaminie.

Dodatkową kwestią w zakresie uczestnictwa w promocji jest możliwość uzyskania karty kredytowej (po złożeniu wniosku bank będzie badał wasza zdolność kredytową). W ogólnym zarysie, oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualnych, powyżej 21-go roku życia (lub 25 lat w przypadku przedsiębiorców), pracujących w obecnej firmie minimum 3 miesiące (umowa o pracę, umowa zlecenie lub umowa o dzieło). O kartę mogą również wnioskować renciści, emeryci, czy osoby osiągające dochody z innych tytułów. Szczegółowy wykaz dokumentów poświadczających dochody w załączniku – ostatnie strony regulaminu. W przypadku przedsiębiorców, działalność gospodarczą należy prowadzić przez co najmniej 2 lata. Jeśli minimalnie nie spełniacie któregoś z warunków, również możecie spróbować złożyć wniosek. Być może analityk podejmie pozytywną decyzję kredytową i dostaniecie szansę na odbiór nagrody. Citi Handlowy świętuje w tym roku 20 lat funkcjonowania kart kredytowych na polskim rynku. Być może będzie on bardziej łaskawy w zakresie wydawania nowych kart 🙂

 

Jak zawnioskować o kartę oraz spełnić warunki promocji

Jeśli zdecydowaliście się na udział w promocji, pierwszym krokiem będzie wypełnienie formularza na dedykowanej stronie akcji. W tym miejscu wystarczy podać podstawowe dane, takie jak imię i nazwisko, pesel, numer kontaktowy oraz adres e-mail. Macie na to czas do 30 czerwca 2017 roku.

Po wypełnieniu formularza zadzwoni do Was konsultant, by potwierdzić dane oraz poinformować o wymogach udokumentowania dochodu niezbędnego do ubiegania się o wydanie karty kredytowej. Jeśli wstępna decyzja będzie pozytywna, konsultant zaproponuje terminy wizyty kuriera. Konsultant zapewne będzie Was namawiał również na różne dodatkowe produkty, które nie są raczej opłacalne, na przykład ubezpieczenie lub konto osobiste. Pamiętajcie, nie musicie korzystać z propozycji konsultanta. Powiedźcie wprost, iż interesuje Was sama karta kredytowa bez żadnych dodatków.

Po podpisaniu dokumentów w obecności kuriera, zostaną one przesłane do centrali w celu weryfikacji. Jeśli wszystko będzie OK, karta zostanie wysłana pocztą. Gdy już ją otrzymacie, wystarczy, że nie później niż do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data zawarcia umowy będzie widoczna na umowie) zalogujecie się co najmniej 1 raz w serwisie bankowości internetowej Citibank Online lub za pomocą aplikacji mobilnej Citi Mobile. Podczas pierwszego logowania możecie na przykład aktywować swoją kartę.

Głównym warunkiem otrzymania nagrody będzie dokonanie transakcji  bezgotówkowych na łączną kwotę minimum 1000 zł nie później niż do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data zawarcia będzie widoczna na umowie). Przykładowo, gdy umowę podpiszecie na początku kwietnia, na wykonanie transakcji będziecie mieli czas do końca czerwca 2017 roku (prawie 3 pełne miesiące). Zważywszy, iż płatności możecie wykonywać zarówno w Internecie, jak i w punktach stacjonarnych – spełnienie warunków promocji nie powinno być większym problemem. Warto mieć na uwadze, iż wartość vouchera to aż 400 zł, zatem Wasz „moneyback” wyniesie około 40%.

 

Przyznanie vouchera

Voucher do morele.net zostanie przesłany poprzez wiadomość w serwisie bankowości internetowej Citibank Online najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnicie warunki oferty. Przykładowo spełniając wszystkie warunki już w kwietniu, bon zostanie do Was wysłany w maju. Jego ważność upływa 31 grudnia 2017 roku, więc będziecie mieli sporo czasu na dokonanie zakupów. Voucher można wykorzystać jednorazowo. W przypadku zakupów na kwotę poniżej 400 zł (co jest bez sensu) nie wydaje się reszty w gotówce. Oczywiście nadwyżkę ponad wartość bonu należy dopłacić tradycyjnie, na przykład…kartą Citi Simplicity. Więcej na temat realizacji vouchera w regulaminie promocji.

Warto również krótko wspomnieć o morele.net, jednym z najpopularniejszych sklepów internetowych w Polsce. Powstał on w 2004 roku, obecnie posiadając ponad 170 tysięcy produktów w ofercie. Główne kategorie zakupowe dostępne w sklepie to: laptopy, komputery, RTV, AGD, telefony i tablety, foto i kamery, gry oraz biuro. Dzięki efektom skali morele.net proponuje bardzo konkurencyjne ceny przy zachowaniu wysokiej jakości obsługi oraz bezpieczeństwa. Sklep morele.net zapewnia darmowy odbiór osobisty w następujących miastach: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa-Białołęka, Warszawa-Ursynów, Wrocław.

 

Szczegóły karty

Konsultant podczas rozmowy zapyta Was, którą kartę kredytową chcecie otrzymać. Do wyboru macie kilka kart, aczkolwiek zawsze rekomenduję jedną – darmową kartę Citi Simplicity. Jej walory to:

  • opłata za wydanie karty – 0 zł
  • opłata roczna za kartę – 0 zł
  • opłata za wysłanie monitu – 0 zł
  • opłata za powiadomienia SMS – 0 zł
  • okres bezodsetkowy – 56 dni

Oprocentowanie poza okresem bezodsetkowym wynosi 10% w skali roku. Jednak rozsądni czytelnicy bloga (a wiem, że są tylko tacy) nie pozwolą sobie na wpadnięcie w okres odsetkowy 🙂

Oprócz vouchera, karta kredytowa ma wiele innych zalet. Możecie nią regulować wszelkie codzienne płatności, jednocześnie utrzymując wolne środki pieniężne na rachunku oszczędnościowym. Gdy zaś nadejdzie okres spłaty karty, wykonacie po prostu przelew, spłacając całość zadłużenia na karcie. Czynność oczywiście można powtarzać co miesiąc. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania kart kredytowych oraz zalet płynących z ich posiadania, polecam mój artykuł Jak działa karta kredytowa?

 
Screen Shot 01-08-16 at 08.27 PM
 .
 
Karta kredytowa Citi Handlowego może być obarczona opłatą za korzystanie z usługi Citiphone (6 zł). Jednak zaraz po aktywacji karty, warto zalogować się do serwisu Citionline. Tam, w wiadomości wewnętrznej najlepiej zrezygnować z Citiphone. Wystarczy napisać krótkie sformułowanie: Rezygnuję z obsługi Citiphone, jednocześnie zostaję zwolniony/a z comiesięcznej opłaty z tego tytułu.
 

Więcej w tabeli opłat i prowizji.

 

Jeżeli z pewnych przyczyn będziecie chcieli zrezygnować z karty (mimo, iż jest bezwarunkowo bezpłatna), możecie to uczynić w każdej chwili. To Wy decydujecie jak długo chcecie z niej skorzystać. Jedyny wymóg to fakt, iż w dniu przyznania nagrody musicie być posiadaczami karty.

Od uzyskanej nagrody nie musicie uiszczać żadnych podatków. Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji. 

 

 

Pamiętajcie, iż po otrzymaniu karty, możecie zwiększyć swoje dodatkowe dochody o kolejne 200 zł lub 300 zł. Wystarczy, że założycie konto Citi Priority oraz spełnicie warunki promocji. Po szczegóły odsyłam do wpisu.

Inne promocje karty Citi Simplicity:

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów