fbpx

Podwyżki opłat w banku Citi Handlowy! Karta Simplicity nawet za 12 zł miesięcznie!

Bank Citi Handlowy  rozesłał do swoich klientów nową tabelę opłat i prowizji, która wejdzie w życie 15 lipca 2020 roku. Jak pewnie zauważyliście (lub dopiero się tego dowiecie), za wiele z dotychczasowych usług przyjdzie zapłacić znacznie więcej niż do tej pory. Zmiany sięgną nawet flagowego produktu Citibanku, czyli karty kredytowej Citi Simplicity – bohaterki wielu spektakularnych promocji, która zawsze promowana była jako bezwarunkowo darmowa. W dzisiejszym artykule przeanalizuję wprowadzane podwyżki oraz podpowiem, jak wyjść cało z tej bankowej opresji.

Karta kredytowa Citi Simplicity płatna tylko dla nowych klientów

Ustanowienie stałej miesięcznej opłaty w wysokości 12 zł za korzystanie z karty Citi Simplicity dotknie jedynie nowych klientów. Uffff… Aktualni użytkownicy będą mogli niezmiennie cieszyć się z darmowego plastiku. Jedyny warunek to posiadanie karty przed 21 maja 2020 roku. Wszystkie karty wydane 21 maja 2020 roku lub później będą płatne

Bank przewidział jednak pewną możliwość pozbycia się niechcianej opłaty i zaproponował usunięcie jej w zamian za wykonanie płatności bezgotówkowych każdego miesiąca na kwotę minimum 1000 zł. Jeśli suma wydaje Wam się duża, pamiętajcie, że oprócz codziennych zakupów spożywczych czy płatności za paliwo, kartą możecie opłacać również większość rachunków i comiesięcznych zobowiązań. Wykorzystać możecie do tego chociażby serwis Moje Usługi, o którym więcej pisałem tutaj.

Które usługi podrożeją? 

Na zwiększone koszty prowadzenia rachunku powinni przygotować się klienci korzystający z bankomatów w celu wypłaty środków objętych limitem kredytowym. Za tę czynność przyjdzie im zapłacić 10% wypłacanej kwoty, lecz nie mniej, niż 20 zł (dotychczas minimalna kwota prowizji wynosiła 10 zł, a jej wartość 8%). Tyle samo zapłacicie również za tak zwane transakcje szczególne, czyli przede wszystkim doładowywanie Revoluta 🙂 Lepiej tego unikać i używać karty kredytowej wyłącznie do normalnych płatności.

Wzrośnie też prowizja od przewalutowań (z 5,8% do 6,8%). Jeśli chcecie robić zakupy w obcej walucie, dużo lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kart Twisto, Revolut czy Bitwala. Zmieni się również cena niezbyt popularnej usługi CitiPhone, czyli bankowości telefonicznej – z dotychczasowych 6 zł na 9 zł. 

Pozostałe zmiany zainteresują zapewne wąskie grono użytkowników, dlatego nie będę ich tutaj wymieniał. Szczegółowe zestawienia bank wysłał klientom drogą elektroniczną. Dodatkowo zamieszczam je na końcu artykułu. Zmiany będą z pewnością zauważalne, choć nie powinny zrujnować domowego budżetu. Najbardziej bolesne wydaje się wprowadzenie opłaty za flagową kartę Citi Simplicity, która dając ogromne możliwości, była zawsze darmowa. Mimo wszystko liczę na to, że Citibank jeszcze nas zaskoczy. 

Co powinniśmy robić w obliczu podwyżek i zawirowań w bankowości?

Ostatnie miesiące fundują nam wszystkim finansowy niepokój. Część osób ze strachem patrzy na swoje oszczędności. Niektórzy wypłacają je z banku i trzymają w gotówce, inni szukają alternatyw. Pojawiają się pytania Co robić?. 

Odpowiadam: trzymać rękę na pulsie i szukać najlepszych ofert, ale przede wszystkim nie panikować i spać spokojnie. Krążące pocztą pantoflową gdybanie o zajmowaniu pieniędzy przez banki i zamiana oszczędności na obligacje Skarbu Państwa to mrzonki i całkowicie niepotrzebne sianie zamętu. Środki w bankach są niczym niezagrożone, do 100.000 euro nad ich bezpieczeństwem czuwa Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Wzrost cen usług bankowych i obniżenie stóp procentowych są pewne, ale wydatki z tego tytułu wzrosną w niewielkim stopniu. Ofertę najlepszych kont oszczędnościowych i lokat, a także propozycje tanich lub całkowicie darmowych rachunków zawsze znajdziecie na blogu. 

Które karty kredytowe pozwolą aktualnie zarobić?

Niestety, w obecnej chwili Citi Handlowy nie prowadzi żadnej sensownej promocji karty kredytowej. W przeszłości Citi Handlowy słynął wręcz z ultra promocji, przebijając niejednokrotnie samego siebie. Obecnie znalazłem jednak dla Was dwa inne ciekawe rozwiązania.

Pierwsze dostępne jest w Banku Millennium. W ramach promocji kart kredytowych VISA do zdobycia jest aż 300 zł premii w formie voucherów Allegro. Promocja karty kredytowej Banku Millennium jest świetnym uzupełnieniem akcji promującej Konto 360º. W ten sposób zapewnicie sobie zestaw 200 zł + 300 zł premii. Do tego dochodzi nawet 760 zł moneyback wypłacanego jako 5% zwrotu od zakupów dokonanych kartą kredytową u wybranych partnerów. Dodatkowym smaczkiem promocji jest zwolnienie z opłaty miesięcznej za obsługę karty w każdym z kolejnych 12 miesięcy kalendarzowych. 

Druga z opcji dostępna jest w Santander Bank Polska. W ramach promocji karty kredytowej VISA Akcja Pajacyk do zdobycia jest 200 zł premii oraz do 600 zł moneyback. Promocja karty kredytowej Santandera jest świetnym uzupełnieniem akcji promującej Konto Jakie Chcę. W ten sposób zapewnicie sobie zestaw 200 zł + 250 zł premii. Do tego dochodzi nawet 600 zł moneyback wypłacanego jako 1% zwrotu od zakupów dokonanych kartą kredytową. Dodatkowym smaczkiem promocji jest zwolnienie z opłaty miesięcznej za obsługę karty przez pierwsze 2 lata.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów