Pekao S.A.: Lokata na 3% w skali roku, do 250 zł premii oraz 50 zł ekstra dla Twojego dziecka!

Bez ani dnia przerwy, Bank Pekao S.A. rusza z kolejną edycją promocji Konta Przekorzystnego. Tym razem do zdobycia jest nawet 250 zł premii. Na łączną gratyfikację składa się: 100 zł premii startowej, 50 zł bonusu w ramach programu Mastercard „Bezcenne chwile” oraz 100 zł za polecenie konta w programie poleceń. Ba, w całym programie możecie dorobić nawet 1500 zł premii ekstra. Dla posiadaczy oszczędności, Żubr przygotował natomiast świetną Lokatę PeoPay na 3% w skali roku dla kwoty do 10.000 zł i na okres 3 miesięcy! Po drastycznym cięciu stóp procentowych przez NBP, oferta lokaty od Pekao to rynkowy HIT. Co ciekawe, do Konta Przekorzystnego oprócz Karty Przekorzystnej Mastercard, możecie domówić ekskluzywną kartę debetową VISA Gold. Moim zdaniem to najładniejsza złota karta debetowa na rynku. Będzie ona dla Was bezpłatna już po wykonaniu 4 płatności na dowolną kwotę. Konto Przekorzystne otworzycie w pełni online – bez wychodzenia z domu. Na koniec info dla posiadaczy dzieci. Mianowicie, za założenie konta dziecku możecie otrzymać 50 zł premii ekstra. Więcej na ten temat w osobnym artykule.

Uczestnicy promocji z 100 zł premii na start

Promocja skierowana jest do osób, które od 1 stycznia 2019 roku do 20 maja 2020 roku nie posiadały (również jako współposiadacz) konta osobistego lub lokaty w Banku Pekao S.A.

Natomiast posiadanie innego produktu (przykładowo: kredytu, karty kredytowej, czy pożyczki) nie koliduje z możliwością wzięcia udziału w niniejszej promocji!

Jak założyć konto w promocji?

Promocja trwa od 21 maja 2020 roku do 30 czerwca 2020 roku – w tym czasie należy zarówno złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji, jak i zawrzeć umowę o Konto Przekorzystne wraz z kartą debetową i aplikacją PeoPay. Do wyboru macie przepiękną kartę VISA Debit Gold lub kartę Mastercard zapewniającą przewalutowania bez prowizji oraz 50 zł premii w programie „Bezcenne Chwile” (w Pekao S.A. można posiadać obie karty). Wniosek złożycie za pośrednictwem komputera lub smartfona (w aplikacji PeoPay). Najważniejsze, aby posiadać sprawną kamerkę oraz mikrofon. Możliwe jest również rozpoczęcie procesu na komputerze i dokończenie w aplikacji.

Co do kwestii finalizacji umowy, w obecnej edycji dostępna jest jedna opcja – biometria, czyli tak zwane „konto otwierane przez selfie”. Mówiąc prościej, podczas wypełniania wniosku, bank poprosi Was o zrobienie zdjęcia twarzy oraz dowodu osobistego (przypomina to wnioskowanie o konto w Revolut). 

Jeśli natomiast finalizacja umowy się nie powiedzie z przyczyn technicznych, wówczas możecie wybrać opcję podpisania umowy w placówce (ale tylko w takim przypadku!). 

Jak zdobyć 100 zł premii na start?

No dobrze. Skoro już spełniacie warunki uczestnictwa, możemy przejść do konkretów. Aby zdobyć 100 zł premii startowej, wystarczy, że w okresie od momentu aktywowania konta do końca pierwszego pełnego miesiąca po podpisaniu umowy oraz przez 3 kolejne pełne miesiące kalendarzowe (w każdym miesiącu z osobna):

 • zapewnicie wpływ na konto w kwocie co najmniej 500 zł,
 • wykonacie minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową lub z wykorzystaniem aplikacji PeoPay,
 • co najmniej raz zalogujecie się do aplikacji PeoPay.

Przykładowo, otwierając konto w maju 2020 roku, warunki spełnijcie:

 • w maju, w czerwcu, w lipcu oraz w sierpniu 2020 roku lub
 • w czerwcu, w lipcu, w sierpniu oraz we wrześniu 2020 roku.

Natomiast, otwierając konto w czerwcu 2020 roku, warunki spełnijcie:

 • w czerwcu, w lipcu, w sierpniu oraz we wrześniu 2020 roku lub
 • w lipcu, w sierpniu, we wrześniu oraz w październiku 2020 roku.

Wymagane wpływy mogą pochodzić przykładowo z waszego rachunku w innym banku. Wyłączone są natomiast wpłaty gotówkowe (we wpłatomacie lub w kasie banku), przelewy wewnętrzne (pomiędzy kontami w Banku Pekao S.A.) oraz wpływy z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek.

Płatność kartą lub aplikacją PeoPay może opiewać na dowolną kwotę. Pamiętajcie jednak, iż w przypadku PeoPay chodzi o zbliżeniową płatność telefonem lub płatność ekspresową w Internecie. Wyłączone są natomiast zwykłe przelewy mobilne oraz płatności BLIKIEM.

Wypłata 100 zł premii startowej

Premię otrzymacie przelewem najpóźniej do 30 listopada 2020 roku. Oczywiście w tym dniu wasze konto musi pozostawać aktywne.

Szczegóły: regulamin promocji Konta Przekorzystnego z premią.

Lokata PeoPay na 3% w skali roku do 10.000 zł

Na nowych klientów Pekao S.A. czeka również bardzo dobra oferta lokaty oszczędnościowej. O ile, wszystkie banki masowo obniżają oprocentowanie swoich produktów oszczędnościowych, tak Pekao S.A. postanowił je…podwyższyć. Maksymalna kwota obowiązywania preferencyjnego oprocentowania wynosi 10.000 zł na okres 3 miesięcy.

Z promocji lokaty możecie skorzystać od 21 maja 2020 roku do 30 czerwca 2020 roku. Jest ona dostępna w najnowszej wersji aplikacji mobilnej PeoPay (wersja 3.4). Bank udostępni możliwość założenia lokaty w bankowości mobilnej PeoPay w terminie do 3 dni roboczych po dniu zawarcia umowy o konto osobiste. Dla klientów otwierających konto osobiste w dniach 22-30 czerwca 2020 roku, lokata będzie dostępna do 5 lipca 2020 roku (włącznie).

W ramach promocji możecie założyć tylko jedną Lokatę PeoPay. Ma ona charakter nieodnawialny. W przypadku zerwania lokaty przed czasem, bank nie wypłaci odsetek.

Szczegóły w regulaminie oferty specjalnej Lokaty PeoPay.

Konto Przekorzystne – szczegóły

 • 0 zł za prowadzenie konta pod warunkiem zapewnienia wpływów zewnętrznych na co najmniej 500 zł, w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 6 zł,
 • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne,
 • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziale lub we wpłatomatach banku,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Pekao S.A. – dla obu rodzajów kart,
 • 0,20 zł za SMS autoryzacyjny w przypadku przelewów internetowych. Opłata nie jest pobierana w przypadku potwierdzania przelewów za pośrednictwem aplikacji PeoPay.

Jeśli macie mniej niż 26 lat, wówczas prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą są dla Was bezwarunkowo darmowe. Dotyczy to zarówno karty VISA Gold, jak i Karty Przekorzystnej Mastercard. 

Szczegóły w Tabeli opłat i prowizji.

Vouchery o wartości 50 zł w promocji Mastercard

Od kilku miesięcy Bank Pekao S.A. jako kolejny podmiot dołączył do grona oferujących punkty lojalnościowe w programie Mastercarda. Z tej okazji trwa promocja, dzięki której otrzymacie 1000 punktów za samo przystąpienie do programu. Kolejne 2400 otrzymacie za… zalogowanie się do aplikacji PeoPay do 30 czerwca 2020 roku.

Z promocji mogą skorzystać zarówno klienci, którzy założyli konto i wyrobili kartę przed startem promocji (czyli do 31 marca 2020 roku włącznie), jak i osoby, które założą konto i wyrobią kartę w czasie trwania promocji (czyli pomiędzy 1 kwietnia a 30 czerwca 2020 roku).

Aby skorzystać z promocji, zarejestrujcie swoją Kartę Rewolucyjną Mastercard na stronie programu lub w bankowości Pekao24. Rejestracji należy dokonać od 1 kwietnia do 30 czerwca 2020 roku. Pula nagród w promocji ograniczona jest do 50.000 klientów (czyli naprawdę bardzo dużo). Punkty startowe w programie Priceless Specials zostaną przydzielone w ciągu 14 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Natomiast “punkty ekstra” w ciągu 30 dni od zalogowania się w aplikacji. W dniu przyznania nagrody wasza karta musi być aktywna oraz nie może być w fazie wypowiedzenia.

Punkty przyznane w ramach nagrody są ważne przez okres 6 miesięcy od dnia ich udostępnienia. Najciekawszym sposobem wymiany punktów będzie wybór voucherów o wartości 50 zł, na przykład Free Now, empik, Decathlon, czy RTV Euro AGD.

Szczegóły w regulaminie promocji – 3400 punktów na start.

Świetne karty debetowe do wyboru!

Bank Pekao S.A. ma w swojej ofercie dwie świetne karty debetowe. Możecie zdecydować się na jedną z nich lub domówić drugą i korzystać z obu naraz 🙂 Poniżej charakterystyki obu kart.

 • Karta Rewolucyjna Mastercard

Główna zaleta Karty Rewolucyjnej to przewalutowania bez prowizji. W praktyce, oznacza to, iż płacąc zarówno w sklepach stacjonarnych za granicą, jak i przez Internet, środki zostaną przeliczone po średnim kursie Mastercarda, bez narzucania jakiejkolwiek prowizji. Kursy oferowane przez organizację Mastercard to tak zwane kursy rzeczywiste, czyli nieobarczone wysokim spreadem. Kursy stosowane w danym dniu możecie śledzić na bieżąco na specjalnej podstronie Mastercarda. Dzięki temu nie musicie specjalnie zakładać kont walutowych, wyrabiać dodatkowych kart płatniczych, czy tez korzystać z kantorów walutowych. Jeśli jednak zdecydujecie się na otwarcie kont walutowych, wówczas Karta Rewolucyjna będzie działała niczym karta wielowalutowa. Oznacza to, iż inteligentny system będzie pobierał środki z konta walutowego, zgodnego z walutą płatności.

Przewalutowania po kursie średnim Mastercarda stosowane są również w przypadku wypłat z zagranicznych bankomatów. Oprócz tego, nie zapłacicie ani grosza prowizji za takową wypłatę. Warunkiem niepobierania opłat za wypłaty z zagranicznych bankomatów jest zapewnienie w danym miesiącu wpływu na co najmniej 500 zł oraz wykonanie minimum 1 płatność na dowolną kwotę. 

Karta Rewolucyjna jest darmowa po wykonaniu 1 płatności bezgotówkowej na dowolną kwotę w danym miesiącu. W przeciwnym razie opłata wyniesie 3 zł.

Karta zapewnia również darmowe wypłaty gotówki z bankomatów należących do sieci Banku Pekao S.A. Dodatkowo spełniając warunki zwalniające z opłaty za konto i kartę, bank sprezentuje Wam w danym miesiącu 2 darmowe wypłaty z obcych bankomatów w Polsce oraz darmowe wypłaty z zagranicznych bankomatów bez ograniczeń.

Dla osób w wieku do 26 lat, użytkowanie Karty Przekorzystnej Mastercard jest bezwarunkowo darmowe, tak samo jak wypłaty ze wszystkich bankomatów.

 • Złota karta debetowa VISA Gold, czyli powiew prestiżu bez wysokich kosztów

Dotychczasowo złote i platynowe karty płatnicze przeznaczone były wyłącznie dla osób bardzo majętnych. Dla podkreślenia statusu tych osób, banki wydawały im prestiżowe karty kredytowe, co wiązało się niejednokrotnie z wysokimi kosztami obsługi danego produktu lub wysokimi progami wejścia do tego elitarnego klubu (na przykład aktywa na poziomie miliona złotych). Bank Pekao S.A. wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów i postanowił wydawać złote karty debetowe – nie tylko do kont w ramach private bankingu, ale również dla swojego bazowego produktu jakim jest Konto Przekorzystne. Oprócz prestiżu, karta Gold zapewnia zniżki i rabaty w programie VISA Oferty.

Karta VISA Gold jest darmowa po wykonaniu 4 płatności bezgotówkowych na dowolną kwotę w danym miesiącu. W przypadku niespełnienia tego warunku, miesięczny koszt karty to 9,99 zł. 

Karta VISA Debit Gold zapewnia nielimitowane wypłaty z bankomatów Pekao S.A. za 0 zł. Standardowa opłata za wypłatę z pozostałych bankomatów w Polsce to 5 zł. Jednak zapewniając miesięczne wpływy na konto na kwotę od 500 zł do 4999 zł oraz wykonując minimum 1 płatność bezgotówkową kartą zapewniacie sobie 2 darmowe wypłaty gotówki z dowolnego bankomatu w Polsce. Natomiast, gdy wpływ wynosi minimum 5000 zł, wówczas wszystkie krajowe bankomaty macie za darmo! Z wymaganych wpływów wyłączone są wpłaty gotówkowe, wpływy z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz polecenia przelewów wewnętrznych pomiędzy rachunkami własnymi klientów. Ponadto spełniając wymienione warunki zapewnicie sobie darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą. To ważne, ponieważ kurs rozliczeniowy stosowany dla karty Gold to kurs hurtowy zapewniany przez organizację VISA bez dodatkowej prowizji (podobnie jak w przypadku karty Mastercard).

Dla osób w wieku do 26 lat, użytkowanie karty VISA Gold jest bezwarunkowo darmowe, tak samo jak wypłaty ze wszystkich bankomatów.

Nawet 1500 zł premii ekstra w programie poleceń

Konto Przekorzystne z premią możecie polecać swoim bliskim. Za skuteczne polecenie otrzymacie 100 zł bonusu, jednak maksymalna liczba osób poleconych to 15 duszyczek. Program poleceń trwa do 30 czerwca 2020 roku. Więcej na temat funkcjonowania programu pisałem w osobnym artykule, do którego Was teraz odsyłam, by nie dublować treści.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów