Monety Allegro: 50 zł lub nawet 100 zł premii za aktywację Allegro Pay oraz 10 zł za aplikację

Trwa do:
20 czerwca 2021

Aktualne informacje dotyczące nowych promocji Monet Allegro na bieżąco możecie śledzić na naszej grupie facebookowej. Jednak najnowsza akcja promująca usługę Allegro Pay jest „na tyle duża”, że postanowiliśmy poświęcić jej dedykowany artykuł. Mianowicie, klienci indywidualni mogą liczyć na łatwe 50 zł premii (każda moneta to po prostu 1 zł zniżki podczas zakupów). W przypadku przedsiębiorców bonus rośnie dwukrotnie, do 100 zł na dobry start. Oprócz tego możecie zyskać 10 zł za pierwszy zakup poprzez aplikację mobilną oraz 5 zł za jej polecanie. Na koniec opowiem jak korzystać z krótkoterminowych akcji z monetami. Dla przykładu, obecnie możecie odebrać 35 monet za zakup telefonu, 3 x 5 monet za zakup prezentu dla dziecka lub 6 monet za zakup z kategorii „Zdrowie”.

50 Monet za aktywację Allegro Pay

Pierwsza z omawianych akcji promuje rozwiązanie, w pewnym sensie, kredytowe. Promocja trwa do 20 czerwca 2021 roku lub do momentu wyczerpania puli 2 milionów Monet. Premia 50 Monet została podzielona na dwie części po 25 Monet. Pierwszą część otrzymacie za samo aktywowanie usługi. Otrzymanie drugiej transzy uzależnione jest od zrobienia niewielkiej transakcji.

Czym jest Allegro Pay?

Allegro Pay to usługa, pozwalająca na opłacenie swoich zakupów z opóźnieniem do 30 dni lub więcej. Możemy wyróżnić trzy sposoby odłożenia płatności i późniejszego uregulowania zobowiązań:

  • Jednorazowa spłata po 30 dniach – całkowicie za darmo.
  • Spłata w trzech częściach, w ciągu 3 miesięcy – opcja dostępna dla posiadaczy pakietu Smart! za darmo.
  • Spłata w ciągu 5/10 lub 20 miesięcy – RRSO 7,44%.

Usługa przypomina więc popularne karty z odroczonym terminem płatności (na przykład Twisto).

Allegro Pay została stworzona po ty, by nie blokować własnych środków, gdy możliwe jest, że będziemy chcieli oddać produkt. Dzięki niej użytkownik może zamówić kilka par butów, przymierzyć i odesłać niepasujące pary, bez wykładania własnych pieniędzy na wszystkie produkty (i w efekcie czekania na ich zwrot do 14 dni).

Allegro Pay może też zastąpić tradycyjne raty, dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy okres. 

Uczestnicy promocji

Promocja jest dla wszystkich użytkowników standardowych kont Allegro, którzy nie korzystali jeszcze z usługi Allegro Pay. Wykluczeni są jedynie posiadacze Kont Junior oraz użytkownicy kont firmowych.

Jak odebrać 50 Monet Allegro w kilku kliknięciach?

W czasie trwania akcji powinniście odwiedzić dedykowaną stronę promocji i kliknąć Przejdź do aktywacji (musicie być zalogowani na swoim koncie).

Tutaj zaczyna się udział w promocji Allegro Pay.

Wykonujcie polecenia pojawiające się na ekranie. Informację o tym, jakimi środkami możecie dysponować w ramach usługi Allegro Pay, otrzymacie już w kilka minut. 

Teraz pozostaje już tylko wykonać dowolny zakup w Allegro o wartości minimum 30 zł (bez kosztów wysyłki), opłacając go za pomocą Allegro Pay. Wykluczone są kategorie, wskazane w regulaminie programu monetowego.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Przekazanie Monet

Obie części nagrody powinny być dostępne w ciągu 2 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Będziecie mieli 7 dni (od aktywacji Allegro Pay) na odbiór nagrody. W tym celu przejdźcie do zakładki Monety i kliknijcie Odbierz. Monety będą ważne przez rok.

100 Monet dla firm za pierwsze zakupy z Odroczoną płatnością

Przejdźmy do drugiej – największej, pod względem wartości premii, promocji monetowej Allegro. Do zgarnięcia jest aż 100 Monet, wymiennych na 100 zł zniżki. Promocja trwa tylko do 31 maja 2021 roku (ale kto wie, być może zostanie przedłużona) i nie zapowiada się, by pula Monet miała się skończyć przed czasem. W momencie powstawania tego artykułu, do rozdania pozostaje jeszcze prawie 400.000 Monet Allegro, czyli 4000 nagród. 

Dla kogo jest ta promocja?

Przede wszystkim – dla przedsiębiorców, posiadających konto firmowe w platformie Allegro.pl. Konto możecie założyć nawet teraz, zajmie to kilka chwil. Dokładna, krótka instrukcja procesu znajduje się tutaj

Jak skorzystać z Odroczonej płatności i odebrać 100 Monet Allegro

Po pierwsze – zalogujcie się do swojego konta firmowego Allegro i kliknijcie przycisk Przejdź do aktywacji. Aktywujcie opcję odroczonej płatności, a następnie przejdźcie do zakupów w serwisie. Zamówcie dowolne produkty za minimum 100 zł bez kosztów wysyłki (regulamin nie wyklucza żadnych kategorii), a jako metodę płatności wybierzcie odroczoną płatność. 

Tak, jak nie każdy produkt można kupić z dostawą w usłudze Smart, tak samo nie każdy produkt będzie dostępny w systemie odroczonej płatności. Zwróćcie więc na to uwagę podczas kompletowania koszyka. 

Jak dokładnie działa odroczona płatność przeczytacie na dedykowanej stronie. Dowiecie się tam, w jaki sposób spłaca się powstałe w ten sposób zobowiązanie. Polecam też krótki film Allegro, opisujący tę metodę:

Koszty odroczonej płatności przedstawiają się następująco:

  • 21 dni – 0,5% + VAT,
  • 45 dni – 3% + VAT,
  • 60 dni – 4,5 + VAT.

Im szybsza spłata, tym mniejsza prowizja. 

Przekazanie Monet

Promocyjne Monety trafią na Wasze konto w ciągu 3 dni roboczych od daty zakupu. Pamiętajcie, że powinniście odebrać je w zakładce Monety – dopiero wtedy będziecie mogli skorzystać z nich przy zakupie. 

Bonusowe środki będą ważne przez 365 dni. 

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji.

10 Monet Allegro za zainstalowanie i zakup w aplikacji mobilnej

Serwis chce nakłonić użytkowników do korzystania z aplikacji mobilnej, dlatego w ramach programu monetowego organizuje także mniejszą promocję, w której możecie zdobyć 2 x 5 Monet Allegro. Akcja trwa do 31 maja 2021 roku.

Promocja skierowana jest do wszystkich użytkowników Allegro, którzy w okresie od 6 maja 2020 roku do 5 maja 2021 roku nie robili zakupów przez aplikację mobilną, a ich konto nie zostało zablokowane. 

5 Monet otrzymacie za zainstalowanie i zalogowanie się do aplikacji mobilnej (dla systemów Android i iOs). Po otwarciu aplikacji kliknijcie przycisk Odbierz 5 Monet na start.

Dodatkowe 5 Monet otrzymacie, gdy za pomocą aplikacji mobilnej zrobicie zakupy za minimum 40 zł i opłacicie je przez Usługę Operatora Płatności. 

Aplikacja Allegro musi być aktualna, to jeden z warunków uczestnictwa w promocji.

Wykluczone są zakupy w niektórych kategoriach. Dokładna lista i inne szczegóły znajdują się w regulaminie promocji.

Przekazanie Monet

Druga część nagrody zostanie przekazana na Wasze konto w ciągu 1 dnia roboczego od momentu opłacenia zakupów w aplikacji. Pamiętajcie, by odebrać bonus, przechodząc do zakładki Monety i klikając Odbierz.

Program Poleceń Allegro – 5 Monet za skuteczne polecenie

Kolejna promocja z zestawu to opcja na zarobienie kilku (złotych) Monet. Jeśli tylko jesteście użytkownikami najnowszej wersji aplikacji (Android – od wersji 6.3.2, iOs – od wersji 5.11.2), możecie wygenerować własny link polecający i przekazać go znajomym. Znajdziecie go po zalogowaniu się w aplikacji Allegro i kliknięciu przycisku Moje Allegro w prawym dolnym rogu.

Po kliknięciu Poleć aplikację możecie wybrać metodę polecenia lub po prostu skopiować własny link i wkleić go, gdzie tylko chcecie – w swoich mediach społecznościowych czy stopce maila. 

Link polecający do Allegro znajdziecie w tym miejscu.

5 Monet otrzymacie za każdym razem, gdy polecony znajomy, który za pomocą aplikacji nie dokonał żadnego zakupu w okresie od 6 maja 2020 roku do 5 maja 2021 roku, pobierze aplikację, a następnie wykona za jej pomocą zakupy za minimum 10 zł. 

Akcja trwa do 31 maja 2021 roku, choć bardzo możliwe, że zostanie przedłużona. Działo się tak już niejednokrotnie.

Szczegóły oraz listę wykluczonych kategorii znajdziecie w regulaminie promocji.

Przekazanie Monet

Monety za skuteczne polecenie trafią na Wasze konto w ciągu 24 godzin od momentu, gdy polecony spełni postawione warunki. Będą ważne przez 365 dni. Każdy użytkownik może zgarnąć do 50 Monet w programie poleceń.

Monety Allegro – krótkie promocje

Oprócz dłuższych akcji promocyjnych, Allegro organizuje też krótkie promocje, nagradzając użytkowników za zakupy w określonych kategoriach. Akcje trwają zazwyczaj 2-4 dni, a znajdziecie w tej zakładce

W promocjach odbierzecie od kilku do kilkudziesięciu Monet! 

Informacje o krótkich promocjach monetowych znajdziecie także w naszej facebookowej grupie dyskusyjnej. Dołączcie, żeby być na bieżąco. 🙂

Jak wykorzystać Monety Allegro?

Monety Allegro to forma punktów rabatowych. Monety możecie zbierać na dwa sposoby:

  • biorąc udział w opisanych wyżej promocjach,
  • kupując produkty w ofertach z Monetami – listę wyszukiwania można przefiltrować specjalnie pod tym kątem.

Ilość zebranych Monet znajdziecie w swoim koncie, w zakładce Monety.

Monety możecie wykorzystać podczas płatności za zakupy o wartości minimum 40 zł. Wystarczy, że podczas wyboru metody płatności, w polu Płać mniej, zaznaczycie Płać mniej z Monetami, a następnie wskażecie ile posiadanych Monet chcielibyście wykorzystać do płatności. Minimalna ilość to 5, maksymalna – 100 dla jednej transakcji. Pozostałą część zapłacicie inną metoda. Monety mogą obniżyć rachunek do 1 zł. 

Więcej o Monetach przeczytacie na dedykowanej stronie.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie programu monetowego.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów