fbpx

Alior Bank dla przedsiębiorców: do 1700 zł w promocji solidnego iKonta Biznes

Trwa do:
12 października 2020

Alior Bank, w kolejnej promocji firmowego iKonta Biznes, zachęca przedsiębiorców do założenia nowego rachunku. Imponująca premia, sięgająca nawet 1700 zł, składa się z dwóch części: łatwych do zdobycia 200 zł (wystarczy wykonać wpłatę na konto w wysokości 500 zł w ciągu 60 dni od momentu otwarcia rachunku) oraz nagrody większego kalibru, wynoszącej 1500 zł. Drugą część premii będziecie mogli wypracować, wykonując standardowe dla konta firmowego czynności (między innymi przelewy do ZUS czy US). W artykule zamieściłem krótką symulację opłacalności tej akcji. Policzyłem, jak dużą premię może zgarnąć przeciętny przedsiębiorca, który nie ma czasu na skrupulatne pilnowanie terminów i spełnianie wszystkich warunków.

Kto może wziąć udział w promocji

Promocja skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców, którzy nie są i nie byli nigdy wcześniej klientami biznesowymi Alior Banku. Bank identyfikuje klientów firmowych na podstawie numeru NIP.

Jeśli jednak byliście klientami indywidualnymi Alior Banku, nadal możecie wziąć udział w promocji dla firm.

Łatwe 200 zł premii

Pierwszym krokiem na drodze po 200 zł będzie złożenie wniosku o otwarcie iKonta Biznes i wydanie do niego karty płatniczej. Macie na to czas do 12 października 2020 roku. Wszystkich formalności dopełnicie za pomocą dedykowanej strony promocyjnej. Umowę podpiszecie za pośrednictwem kuriera lub przelewu weryfikacyjnego z konta w innym banku.

200 zł premii zostanie przekazane Wam po spełnieniu jednego, wyjątkowo prostego, warunku: w ciągu 60 dni od momentu otwarcia nowego rachunku powinniście zasilić konto kwotą 500 zł. Pieniądze mogą trafić z innego konta, należącego do Was, możecie je wpłacić w oddziale banku, we wpłatomacie lub po prostu – otrzymać przelew od klienta. Liczy się efekt.

Do 1 lutego 2021 roku bank poinformuje Was mailowo o przyznanej premii. 14 dni roboczych później przelew trafi na Wasze konto. Będziecie jednak musieli pamiętać, by w ciągu 5 dni roboczych od momentu otrzymania wiadomości z powiadomieniem, uzupełnić swoje podstawowe dane w sposób wskazany w wiadomości.

Szczegóły w regulaminie promocji iKonta Biznes.

1500 zł – zasady przyznawania

Mam nadzieję, że choć jesteśmy już po dużej przystawce, nadal macie apetyt na danie główne. 🙂 

W teorii do zgarnięcia jest aż 1500 zł. Trzeba jednak zaznaczyć, że prawdopodobnie niewielu przedsiębiorców wypracuje maksymalny poziom premii. Nie traćcie jednak rezonu, nawet mało aktywni “gracze” mogą ze spokojem upolować dodatkowe kilkaset złotych!  

Przejdźmy do konkretów. Bonus naliczany będzie co miesiąc, przez 12 kolejnych miesięcy, od momentu założenia konta (miesiąc powstania rachunku jest już pierwszym liczącym się miesiącem). Każdego miesiąca będziecie mogli zgarnąć maksymalnie 125 zł, co w skali roku da omawiane 1500 zł. Niezależnie od tego, które czynności wykonacie każdego miesiąca, nadrzędnym warunkiem będzie zrobienie co najmniej 4 płatności kartą – co miesiąc. Bez tego bonus za dany miesiąc nie zostanie wypłacony. 

Za co bank będzie naliczał premię:

 • Przelew do ZUS lub US – 20 zł

Premia 20 zł za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS (na kwotę minimum 250 zł) lub do Urzędu Skarbowego (na kwotę minimum 500 zł) – to bardzo prosty warunek. Wystarczy z iKonta Biznes zapłacić tradycyjnym przelewem składki do ZUS-u lub zaliczkę na podatek, by cieszyć się zwrotem wynoszącym 20 zł. Z tej premii może skorzystać praktycznie każdy, nawet osoby opłacające składki w ramach rządowej Ulgi na start. Po 12 miesiącach zarobicie 240 zł na jednej z najbardziej znienawidzonych czynności wśród przedsiębiorców. Pamiętajcie jednak, by nie korzystać z przelewów natychmiastowych ani usługi zlecenia stałego, które nie zostaną zaliczone w promocji.

 • Przelew SEPA – 10 zł

Premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA, jeśli zostanie wykonany w kwocie minimum 100 EUR z iKonta Biznes. Ta część premii niestety nie jest zbyt opłacalna, gdyż koszty przewalutowania “przejedzą” uzyskany bonus. Chyba, że i tak mieliście wykonać takowy przelew. Wówczas 10 zł nieco złagodzi ból portfela. 🙂

 • Transakcje kartą – 25 zł

Premia za rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym płatności bezgotówkowych kartą w kwocie minimum 2000 zł. Jest to niejako moneyback naliczany w zamian za użytkowanie karty. Jeśli i tak wykonujecie zakupy firmowe, 25 zł wpadnie bez oglądania się za siebie. Mimo wszystko, nie wszystkie płatności zostaną zaliczone przez bank. Mowa tu o podmiotach bukmacherskich i hazardowych, transportowych czy ubezpieczeniowych. Pełną listę znajdziecie w regulaminie. Wystarczy użyć kod ctrl+f, a następnie wpisać frazę MCC.

 • Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 10 zł

Premię za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku otrzymacie, jeśli na wasz rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF (Polskie Centrum Kas Fiskalnych) w kwocie 100 zł. O jaki bonus chodzi? Otóż każdy klient, który po raz pierwszy dokonuje zakupu kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku, otrzymuje 100 zł bonusu z tytułu promocji “Kasa za kasę”. Oprócz tego możecie otrzymać upust cenowy w wysokości 15% od rekomendowanej ceny producenta oraz zwrot lub ulgę z Urzędu Skarbowego w wysokości maksymalnie 90% wartości urządzenia fiskalnego (nie więcej niż 700 zł). Regulamin promocji “Kasa za kasę” znajdziecie tutaj.

 • Premia za średniomiesięczne saldo

Ten bonus jest niejako substytutem oprocentowania rachunku. Nie jest może ono zbyt wysokie, aczkolwiek mało który rachunek firmowy posiada jakiekolwiek oprocentowanie. Ta transza bonusu jest w pewnym sensie nagrodą dla osób, które mają wysoką płynność na koncie firmowym. Bonus wynosi odpowiednio, dla kwoty:

do 10.000 zł – 0 zł,

od 10.000,01 zł do 50.000 zł –5 zł,

– od 50.000,01 zł do 100.000 zł – 10 zł,

– powyżej 100.000 zł – 20 zł.

 • Możecie także zgarniać 25 zł miesięcznie za wykonanie transakcji walutowych o wartości od 5000 jednostek waluty obcej w usłudze Autodealing i 15 zł za wykonanie co najmniej 3 przelewów zagranicznych.

Miesięczne bonusy będą wypłacane do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym wypełnicie poszczególne warunki. 

Przykład: Maciej zrobił we wrześniu premiowany przelew składek ZUS i wydał za pomocą karty wymaganą kwotę. Jego średniomiesięczne saldo wyniosło 11.990 zł. Premia w wysokości 50 zł zostanie dodana do jego konta najpóźniej do końca października.

Szczegóły w regulaminie promocji „1500 zł dla firm”.


Symulacja opłacalności – realna wartość premii

Nie da się ukryć, iż z premii na start trzeba skorzystać, no bo jednak 200 zł piechotą nie chodzi. Zatem za samo założenie konta i zasilenie go kwotą 500 zł zdobędziecie już 200 zł na start. Prześledźmy natomiast, ile jeszcze możecie realnie wycisnąć z “aktywnościowej” promocji Alior Banku. Być może niektórym przedsiębiorcom uda się osiągnąć pełny miesięczny bonus wynoszący 125 zł, jednak jest to nie lada wyzwanie.

W wersji „umiarkowanej” do zdobycia może być 20 zł za przelew do ZUS lub US, oraz 25 zł za płatności kartą. Dodatkowo dochodzi premia za saldo, która jest już zależna od wysokości środków na waszych kontach. Załóżmy, że będzie to kwota w granicach pomiędzy 10 a 25 tysięcy złotych, co będzie dodatkowo premiowane kwotą 5 zł miesięcznie. Zatem łączny “łatwy” bonus w każdym z 12 miesięcy wyniesie 50 zł. Rocznie daje to sumę 600 zł. Dodając do tego 200 zł na start, otrzymujemy solidne 800 zł dodatkowego przychodu. Jest się zatem po co schylić.

Teraz wersja „leniwa”, czyli coś dla osób, które chcą założyć konto wyłącznie dla zdobycia premii. W tym przypadku ograniczymy się wyłącznie do jednego przelewu w miesiącu do ZUS-u lub US. W ten oto sposób po 12 miesiącach na wasze konto wpłynie 240 zł premii. Do tego dojdzie 200 zł ekstra na start. Summa summarum 440 zł premii w ultra łatwej promocji konta sprawia, iż będą to najłatwiej zarobione pieniądze przez waszą firmę.

Musicie przyznać, że nawet najniższe kwoty w tym podsumowaniu robią wrażenie. Na blogu znajdziecie jeszcze kilka sposobów na firmowe oszczędności. Osoby nowe w biznesie, zdecydowanie powinny zainteresować się możliwością zaoszczędzenia na składkach ZUS. Ile? Bez naciągania – ponad 24 tysiące złotych w ciągu 36 miesięcy. Tyle zyska osoba korzystająca z dostępnych ulg. 

iKonto Biznes – podsumowanie kosztów

 • 0 zł  za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł  za kartę do konta w przypadku dokonania 4 transakcji bezgotówkowych (w przeciwnym razie opłata wyniesie 8 zł),
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,
 • 0 zł za pierwsze 2 wypłaty z bankomatów sieci Euronet oraz Planet Cash, każda kolejna 5 zł,
 • 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet (również do US i ZUS),
 • 0 zł za pierwsze 10 SMS autoryzacyjnych, za każdy kolejny opłata wyniesie 20 groszy,
 • 0 zł za 1 przelew natychmiastowy w miesiącu, każdy kolejny 10 zł,
 • 0 zł za przelewy SEPA wykonywane przez bankowość online.

Szczegółowo o opłatach poczytacie tutaj.Kwestie podatkowe

Na koniec dodam tylko, że przedsiębiorcy powinni traktować premie bankowe jako dochód, który należy opodatkować. Przed Urzędem Skarbowym nic się nie ukryje, dlatego warto o tym pamiętać, by uniknąć ewentualnych kłopotów. 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów