Virgin Mobile: analiza oferty #Freemium, czyli najlepsza propozycja na dodatkowy numer telefonu dla minimalistów + prezent na start

W dzisiejszym wpisie powracam do analiz ofert telekomunikacyjnych. O ile w ostatnim tego typu artykule omawiałem propozycję Plush Abo, gwarantującą „full wypas”, czyli nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y oraz 10 GB lub 15 GB pakietu danych, o tyle dziś skupiam się na ofercie minimalistycznej. Virgin Mobile w taryfie Freemium zapewnia jedynie 30 minut, 30 SMS-ów oraz 300 MB internetu. Jednak nie wielkości pakietów są tutaj najważniejsze, a fakt, iż oferta Freemium jest zupełnie darmowa i to bez potrzeby comiesięcznego doładowania konta! Virgin Mobile dokonał istnej rewolucji, wychodząc naprzeciw osobom, które w mniejszym stopniu korzystają z telefonu. Osobiście taryfę Freemium wykorzystuję jako dodatkowy numer telefonu – do kontaktów z bankami oraz podczas różnych promocji (dużym ułatwieniem jest tutaj posiadanie telefonu z opcją dual-sim). Dlatego z takiej właśnie perspektywy przedstawię dzisiejszą analizę (roboczo numer we Freemium nazywam spam-kontaktem). Na start możecie dodatkowo otrzymać gratisy: darmowy starter wraz z darmową dostawą, saldo początkowe w kwocie 5 zł, konto ważne przez 365 dni oraz nietypowy prezent na start.

 

 

Freemium, czyli za darmo

W ramach taryfy Freemium otrzymujecie co miesiąc:

  • 30 minut do wszystkich sieci i na stacjonarne,
  • 30 SMS-ów do wszystkich sieci,
  • 300 MB Internetu.

Aby skorzystać z taryfy Freemium wystarczy raz na pół roku aktywować pakiet oraz wyrazić zgody handlowe. Konto ważne jest przez 365 dni, aczkolwiek każde doładowanie odnawia jego ważność na kolejne 365 dni. Wystarczy zatem po roku doładować konto za 5 zł i w ten sposób przedłużycie jego ważność o 365 dni. Istne perpetum mobile, czy tam Virgin Mobile 😀

Po wykorzystaniu paczki minut, SMS-ów i Internetu, opłaty za usługi pobierane są standardowo w ciężar środków na koncie. Jeśli macie zamiar nieco intensywniej korzystać z telefonu w Virgin Mobile, możecie skorzystać z dostępnych, odpłatnych pakietów. Nie będę tutaj przytaczał szczegółów pakietów, bo jak stwierdziłem we wstępie, numer ma służyć głównie do odbierania połączeń czy SMS-ów, zaś usługi wychodzące są tylko miłym dodatkiem.

Aktywacja #Freemium oznacza zgodę na otrzymywanie od Virgin informacji handlowych i marketingowych środkami komunikacji elektronicznej – wyrażenie takiej właśnie zgody jest warunkiem uzyskania „darmowości” od Virgin Mobile. Szczerze mówiąc, byłem przekonany, że od teraz będę zasypywany różnej maści propozycjami zakupu garnków czy kursów „master sushi”. Jednak od kilku miesięcy jest cisza, spamu jest o wiele mniej niż w moim telefonie na abonament (nie taki tani) w jednej z wiodących sieci telefonii komórkowej. Także pod tym względem również duży plus dla Virgin Mobile.

 

Początkowo numer będzie aktywowany w „gołej” taryfie #ChcęWszystko. Aby aktywować pakiet Freemium wystarczy wstukać na klawiaturze *222*000#. Aktywacji możecie również dokonać na stronie Virgin Mobile lub w aplikacji mobilnej. Z resztą, wszystkie najważniejsze informacje techniczne będą zawarte w przesyłce od Virgin Mobile, takiej jak moja:

 

Przeniesienie numeru czy nowy numer?

Jeśli zdecydowaliście się skorzystać z oferty Virgin Mobile, więcej zyskacie przenosząc numer z innej sieci (na przykład z karty prepaid). Przenosząc numer otrzymacie darmowy starter z saldem wynoszącym 5 zł. Oprócz tego możecie wybrać prezent na start: 90-dniowy dostęp do TIDAL-a lub…3 prezerwatywy SKYN.. Przeniesienie numeru jest bardzo proste, wszystkie formalności załatwia za Was Virgin Mobile. Sami możecie wybrać datę przeniesienia – konkretny dzień (tryb natychmiastowy) lub zgodnie z okresem wypowiedzenia. Nową kartę SIM wraz z dokumentami do podpisania dostarczy Wam kurier DPD (oczywiście na koszt Virgin Mobile). Szczegółowy poradnik dostępny jest tutaj (kliknij Zobacz szczegółowy przewodnik!).

W przypadku nowego numeru możecie wybrać darmowy starter z saldem 5 zł (ale bez prezentu) lub zapłacić 5 zł (które zasili konto prepaid) i odebrać prezent w postaci vouchera o wartości 10 zł do wykorzystania na przejazd z mytaxi lub…3 prezerwatywy SKYN. Jeśli wolicie wersję z przeniesieniem, a nie posiadacie wolnego numeru, możecie zamówić darmowy starter w innej sieci, po czym przenieść numer do Virgin Mobile. Obecnie T-Mobile rozdaje darmowe startery o czym pisałem w tym artykule.

 

Podsumowując, za 5 zł rocznie otrzymujecie aktywny numer, z którego można dodatkowo wykonać trochę połączeń, wysłać SMS-y, czy sprawdzić maila. Poniżej zamieszczam moje linki afiliacyjne, z których możecie skorzystać, jeśli zdecydujecie się na współpracę z Virgin Mobile. Do wyboru macie trzy warianty:

  • Przeniesienie numeru – na górze rozwińcie napis Przenieś numer, kliknijcie Do oferty na kartę, a następnie Wypełnij wniosek,
  • Nowy numer z darmowym starterem – wybierzcie zakładkę Darmowy starter, następnie kliknijcie na Sprawdź, a na końcu Zamów.
  • Nowy numer z prezentem na start – na górze rozwińcie napis Na kartę, kliknijcie Oferta na kartę, a następnie przy ofercie Freemium kliknijcie na Sprawdź.

 

Mój blog słynie z dość długich analiz. Dzisiaj chciałem streścić wszystko w jak najkrótszy sposób (oferta jest minimalistyczna, to i wpis musi być krótki). Jeśli coś pominąłem, śmiało pytajcie w komentarzach. Poniżej zamieszczam najważniejsze dokumenty:

– Regulamin promocji Darmowy starter

Regulamin taryfy #Freemium

Darmowy prezent dla przenoszących numer (regulamin)

Darmowy prezent dla nowych klientów (regulamin)

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów