Ostatni dzień promocji Western Union: jak wysyłać tanie przelewy walutowe do ponad 200 krajów na świecie? + 150 zł premii za samo założenie konta – tylko do końca 31 stycznia 2024 roku! HIT tej zimy!

Trwa do:
31 stycznia 2024
Dostępność wniosków
5000

Western Union to organizacja, do przeanalizowania której zabieraliśmy się już od dłuższego czasu. Trudno o bardziej ikoniczną i rozpoznawalną markę finansową od tego amerykańskiego giganta. Pozwólcie więc, że dziś opowiem Wam więcej o samej platformie, oferowanym przez Western Union darmowym koncie z kartą płatniczą oraz o możliwościach w kwestii tanich przelewów międzynarodowych. Wisienką na torcie będzie specjalna premia na start dla nowych użytkowników konta w kwocie 150 zł – wypłacana już za samo założenie i zweryfikowanie rachunku! Promocja potrwa tylko do końca dnia 31 stycznia 2024 rokuTYLKO DLA CZYTELNIKÓW BLOGA !!!

Aktualizacja: w sieci i w samych komentarzach pojawiła się informacja, jakoby konsultanci na infolinii WU informowali o zakończeniu promocji i wyczerpaniu puli. Jest to nieprawda. Potwierdziłem to u szefa agencji marketingowej, organizującej promocję. Konsultanci, nazywani przeze mnie per „studenty” gadają, to co im się wydaje, nie mając wiedzy o tej dedykowanej promocji dla czytelników bloga.

Western Union – uznana marka z wieloletnią tradycją

Dziś powiemy kilka słów o najdłużej funkcjonującej na rynku instytucji finansowej, jaką kiedykolwiek przyszło mi na łamach tego bloga omawiać. Western Union to marka znana od 1851 roku. Pod tym względem na naszym polskim podwórku może jej (prawie) dorównać jedynie… Bank Spółdzielczy w Brodnicy działający od 1862 roku 😉 Ale żarty na bok! Western Union to jedna z najpopularniejszych amerykańskich instytucji, która znana jest obecnie głównie z realizowania międzynarodowych przekazów finansowych. Jako że firma nie przestaje się rozwijać, Western Union organizuje specjalną promocję, w ramach której możecie zdobyć 150 zł za samo założenie konta i zweryfikowanie swojej tożsamości w terminie do 31 stycznia 2024 roku. Zaczniemy jednak od omówienia, czym tak w zasadzie zajmuje się dziś Western Union, jak możecie z tego skorzystać i czy aplikacja może zastąpić którąś z tych, które już posiadacie na swoich smartfonach 😉

Western Union Digital Banking w praktyce – czy warto założyć konto?

Główna działalność Western Union obejmuje głównie szybkie przelewy międzynarodowe z opcją przewalutowania. W opcji standardowej przelew na konto bankowe (dowolnego banku, nie tylko Western Union) powinien dotrzeć do innego kraju w 1-2 dni robocze, jednak w przypadku wielu państw dostępne są też przelewy na telefon komórkowy. Wówczas płatność trafia w kilka minut na portfel mobilny Western Union, powiązany z numerem telefonicznym operatora współpracującego z tą firmą w danym kraju.

Inną opcją na pieniądze w kilka minut jest przelew z karty debetowej/kredytowej (dowolnej, nie tylko Western Union). W takim przypadku odbiorca udaje się po pieniądze do lokalnej placówki Western Union (znajdują się one najczęściej w oddziałach innych banków). Kartą Western Union możecie również bezkosztowo doładować Revoluta lub inny fintech.

Western Union pozwala na przelewy kwoty w maksymalnej wysokości 20.000 zł co 3 dni. Dotyczy to użytkowników, którzy przeszli weryfikację tożsamości online. Bez tego kroku możliwe jest przesyłanie tylko 4000 zł.

Co ciekawe, Western Union pozwala na wykonanie przekazu pieniężnego w gotówce – z nadaniem w jednej placówce i odbiorem po okazaniu dokumentu tożsamości w drugiej (choćby i na drugim krańcu świata). W tym przypadku nie ma już sztywnych limitów. Przekazać można zazwyczaj dowolną kwotę, o ile jest ona zgodna z zasadami konkretnej placówki (przykładowo SKOK-i narzucają limit odebrania maksymalnie 10.000 zł na jedną osobę dziennie w ramach przekazów Western Union).

Dokładny koszt przelewu międzynarodowego możecie wyliczyć w udostępnionym kalkulatorze. Pamiętajcie jednak, że Western Union może naliczać także swoją marżę podczas wymiany walut, co też trzeba traktować jako koszt. W obecnej promocji pierwsza transakcja nowego klienta nie jest obarczona opłatą.

Western Union – przykładowy przekaz pieniężny

Klikając przycisk Wyślij pieniądze, będziecie mogli dokonać dokładniejszej analizy kosztów i przede wszystkim wybrać sposób przekazania pieniędzy (gotówka/przelew online/przelew na numer telefonu).

Kalkulator kosztów przekazu Western Union

Darmowe konto bankowe z kartą debetową

Bazą wszystkiego jest oczywiście darmowy rachunek bankowy z gwarancją depozytu do równowartości 100.000 EUR. Zakładając konto w Western Union w Polsce, będziecie obsługiwani przez austriacką siedzibę banku (Western Union International Bank GmbH) zlokalizowaną we Wiedniu. Aplikacja, którą tutaj dziś przedstawiamy, jest więc tak samo bezpieczna, jak każdy inny bank tradycyjny, w którym na co dzień trzymacie swoje środki.

Podstawowe konto, pozwalające prowadzić rachunek w walucie bazowej PLN i dodatkowe konto walutowe w walucie EUR jest darmowe. Funkcjonalność konta można jednak znacznie rozszerzyć, inwestując 9,99 zł miesięcznie w wersję Premium. W ten sposób będziecie mogli między innymi otworzyć 5 dodatkowych kont walutowych. Waluty te wybierzecie spośród 13 dostępnych w Western Union. Wszystkie konta prowadzone w Western Union w Polsce będą miały austriacki IBAN (AT).

Z kontem Premium zyskacie jednak znacznie więcej, na przykład: 2 darmowe wypłaty z bankomatów, niższy kurs wymiany walut przy płatnościach kartą, wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

Darmowe konto w Western Union oferuje też kartę debetową z dostawą standardową bez dodatkowych opłat. Oferta ta będzie ważna w terminie do 31 marca 2024 roku. Skorzystałem więc i ja 😉

Jakie możliwości daje plan premium w Western Union?

Zarówno posiadacze darmowych kont, jak i kont Premium mogą liczyć na wsparcie polskiego supportu w aplikacji mobilnej przez całą dobę.

150 zł za samo założenie konta w Western Union!

W nowej promocji dla nowych użytkowników, Western Union ma specjalną premię – 150 zł przekazywane bezpośrednio na konto w aplikacji. Najważniejsze zasady promocji opiszemy w dalszej części artykułu. Aby otrzymać bonus, należy po prostu pobrać aplikację mobilną, założyć konto i zweryfikować tożsamość zgodnie z poniższą instrukcją w terminie do 31 stycznia 2024 roku.

Promocja Western Union trwa tylko do końca stycznia 2024 roku!

Jak założyć konto w Western Union?

Zakładanie konta w Western Union z pewnością nie sprawi Wam kłopotu. Amerykański gigant zadbał o dobre tłumaczenie aplikacji na wiele języków, dlatego dostępna jest polska wersja językowa. Jeśli chcecie otrzymać premię na start w kwocie 150 zł, zacznijcie od pobrania aplikacji mobilnej z dedykowanego odnośnika (otwórzcie go na smartfonie), a następnie odpowiedzcie na pytania dotyczące Waszych danych osobowych, sytuacji finansowej, pochodzenia środków i tak dalej – pytania są standardowe dla każdej instytucji finansowej i wynikają z obowiązującego prawa.

Aplikacja Western Union w Google Play

Na końcu procesu potrzebny będzie dowód osobisty, paszport lub karta pobytu, które posłużą podczas weryfikacji. Gdy konto zostanie już aktywowane, wystarczy jeszcze na koniec zamówić kartę debetową WU, która od razu będzie dostępna jako karta wirtualna.

Do wyboru macie weryfikację poprzez selfie i zdjęcie dowodu osobistego. Możecie również wybrać wideoweryfikację z konsultantem (spokojnie to nic strasznego – opisuję w kolejnym akapicie 😉 ). W przypadku, gdy do weryfikacji chcecie użyć paszportu – do wyboru będziecie mieli wyłącznie wideoweryfikację.

Pamiętajcie, że weryfikacja jest obowiązkowa, jeśli chcecie otrzymać premię. Cały proces należy zakończyć w terminie do 31 stycznia 2024 roku.

Wideoweryfikacja w języku polskim

Domyślam się, iż większość z Was wybierze weryfikację poprzez selfie i zdjęcie dowodu osobistego. Western Union umożliwia jednak także dokonanie wideoweryfikacji. Proces przebiega w języku polskim. Po połączeniu z konsultantem (kilkanaście sekund oczekiwania), wystarczy wykonywać czynności, o które poprosi. Będzie więc trzeba zbliżyć dokument tożsamości do kamery smartfona, obrócić głowę i wyrazić zgodę na wykonanie nam zdjęcia do weryfikacji. Introwertyków uspokajam, że to nic strasznego. Konsultant/ka to ostatnia osoba, którą interesuje pogawędka z Wami, rozczochrane włosy lub nieogolona twarz 😉 Proces trwa około 1-2 minut.


Weryfikacja tożsamości w Western Union

Wydanie nagrody – Western Union

Bonusy zostaną wydane dla pierwszych 5000 zarejestrowanych i zweryfikowanych użytkowników. Promocja jest przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów, którzy nie posiadają konta w Western Union.

Nagroda trafi na Wasze konto w aplikacji w terminie do 7 dni od chwili spełnienia warunków promocji, czyli rejestracji i poprawnego zweryfikowania konta. Bonus zazwyczaj trafia na konto w ciągu 1 dnia. Premię można wypłacić przelewem (co jest płatne) lub przykładowo doładować konto w Revolut (za pośrednictwem karty wirtualnej Western Union).

Z waszych dotychczasowych relacji wynika, że bonus potrafi być wypłacony nawet następnego dnia po założeniu konta. Po odebraniu nagrody, na sam koniec wpiszcie jeszcze w aplikacji nasz kod polecający: Nm89wOeI1DjWBl7. Wystarczy, że otworzycie aplikację, wybierzecie zakładkę „Nagrody” na dole aplikacji, a następnie klikniecie opcję „Zrealizuj polecenie” i wpiszecie nasz kod polecenia: Nm89wOeI1DjWBl7. Jeśli kod nie zadziała, to najpierw trzeba wykonać płatność kartą lub przelew na kwotę minimum 50 zł. To wszystko!

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów