Bonus WealthSeed: odbierz ETF lub akcję o wartości nawet 50-200 zł od polskiej platformy inwestycyjnej + 10% w skali roku na koncie!

Bonus WealthSeed to specjalna nagroda przyznawana przez polską platformę inwestycyjną i robodoradczą. W zamian za założenie i zweryfikowanie konta oraz wykonanie zakupu ETF, akcji lub jednostek funduszy inwestycyjnych na dowolną kwotę otrzymacie darmową inwestycję – ETF lub akcję o wartości od 50 zł do nawet 200 zł! Dodatkową promocją będzie oprocentowanie na koncie na poziomie aż 10% w skali roku do kwoty 3000 zł. Może okazać się, że to początek Waszej inwestorskiej przygody. Rozpoczęciu nauki sprzyja niski próg wejścia – do inwestowania w poszczególne papiery wartościowe wystarczy Wam 100 zł wolnych środków. Robodoradca pomoże z kolei w wyborze odpowiednich aktywów. Nie musicie więc mieć szczególnej wiedzy finansowej ani dużej gotówki. A jeśli nie wiecie czym są fundusze ETF – spokojnie, wszystko Wam wyjaśnimy 🙂 Więcej na temat oprocentowania na koncie WealthSeed przeczytacie w tym artykule.

Uczestnicy promocji

Promocja skierowana jest do osób fizycznych, które do momentu złożenia wniosku w promocji nie posiadały konta w WealthSeed. O spełnienie tego warunku nie powinno być trudno – mam wrażenie, że użytkownicy częściej wybierali do tej pory zagraniczną konkurencję, dlatego WealthSeed ma na naszym rynku spore pole do popisu. Analizowana tu promocja świadczy o tym, że firma chce urwać swój kawałek tortu 😉

Obie akcje (podwyższone oprocentowanie na koncie i darmowa akcja/ETF) mają potrwać do 28 lutego 2023 roku.

Bonus WealthSeed – jak założyć i zweryfikować konto?

Udział w promocji jest bardzo prosty. Jeśli chcecie zdobyć darmowy papier wartościowy (ETF lub akcję) spośród przygotowanej puli, powinniście przejść na dedykowaną stronę promocji i założyć konto w aplikacji WealthSeed. Proces możecie rozpocząć na komputerze, jednak w pewnym momencie i tak konieczne będzie zainstalowanie aplikacji i dokończenie działań na smartfonie. Rejestracja nie jest wymagająca, a cały formularz dostępny jest oczywiście w języku polskim. Pamiętajcie o zaakceptowaniu regulaminów obu promocji!

W formularzu będziecie musieli wskazać urząd skarbowy, w którym się rozliczacie. Pamiętajcie, że urząd dyktowany jest przez Wasz adres zamieszkania, a nie zameldowania. 

Po rejestracji przyjdzie czas na weryfikację tożsamości. Wystarczy do tego wykonanie dwóch zdjęć dokumentu tożsamości, a następnie krótkie video-selfie. W moim przypadku wystarczyło wypowiedzieć na głos trzy liczby wyświetlane na ekranie i obrócić głowę w lewo. Możliwości weryfikacji nie musicie szukać w aplikacji. Już po zalogowaniu zobaczycie okno z przyciskiem do jej przeprowadzenia.

Jak zdobyć ETF lub akcję o wartości nawet 200 zł?

Zdobycie darmowej inwestycji o wartości do 500 zł, oprócz założenia konta i jego zweryfikowania, wymaga w zasadzie tylko dwóch czynności: zasilenia rachunku PLN i wykonania zakupu dowolnego aktywa spośród premiowanych (ETF, akcje lub fundusze inwestycyjne) za dowolną kwotę.

Zastanawiacie się, skąd wiadomo, jak duży bonus otrzymacie? Już tłumaczę. Wartość uzależniona jest od tego, którymi z kolei użytkownikami będziecie. Za każdym razem, gdy kolejna osoba zakłada konto, system odlicza: 1, 2, 3, 4… i tak dalej, przydzielając użytkowników do jednej z czterech pul nagród (A-D). W każdej puli znajduje się kilkanaście różnych papierów wartościowych. Pod uwagę brany jest moment rejestracji – nie weryfikacji czy aktywacji konta przelewem.

Gdy zweryfikujecie swoją tożsamość i zasilicie konto złotówką, będziecie mogli wybrać jeden papier wartościowy z puli, do której Was przydzielono.

Koniecznie pochwalcie się w komentarzu, jak dużej wartości akcję lub ETF udało się Wam złapać!

Sugeruję Wam nie traktować tej promocji jako sposobu na szybkie zarobienie gotówki. Proponuję za to poznać nową platformę i sprawdzić przy okazji, czy Polacy stworzyli usługę wartą uwagi. Darmowy ETF będzie za to ciekawym upominkiem na początek znajomości. 

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji Darmowe Inwestowanie 2.0.

Wydanie nagród od WealthSeed

Bonus w WealthSeed przyznawany jest w ciągu 30 dni od momentu podpisania umowy.

Darmowy ETF wybierzecie samodzielnie z przydzielonej Wam puli. Jeśli skorzystacie z tej możliwości w godzinach pracy giełdy, czyli w dni robocze od 8:00-22:00, to ETF /akcja pojawi się w zbiorze Waszych aktywów od razu. Jeśli zrobicie to poza godzinami działania giełdy, zlecenie zakupu zostanie dodane do kolejki i zrealizowane po otwarciu rynku. WealthSeed opłaci cały proces zakupu aktywa – zarówno cenę, jak i ewentualne koszty manipulacyjne i prowizje. To istotne w przypadku niższych nagród. Zakup papierów wartościowych o wartości poniżej 750 EUR kosztuje 2 EUR.

Co zrobić z otrzymanym ETF/akcją?

Cóż, opcje mamy dwie, więc krótko opiszę ich konsekwencje.

Jeśli wartość instrumentu, który otrzymaliście, jest dla Was satysfakcjonująca i nie chcecie kontynuować przygody z inwestowaniem, możecie zwyczajnie sprzedać papier wartościowy i cieszyć się zyskiem. Transakcja będzie jednak obarczona opłatą w kwocie 2 EUR i podatkiem, o którym napisałem w kolejnym akapicie. Sprzedawać aktywa możecie bezpośrednio w aplikacji. Przejdźcie do zakładki Usługa Maklerska, a następnie Kup/Sprzedaj. Kliknijcie Moje inwestycje, wybierzcie otrzymany ETF i złóżcie zlecenie sprzedaży. WealthSeed wydaje się być bardzo fair pod tym względem i nie narzuca żadnych ograniczeń czasowych.

Opłaty i prowizje za sprzedaż/zakup w WealthSeed

Jeśli jednak gotówka nie jest Wam potrzebna, możecie po prostu zostawić ETF/akcję w swoim portfelu inwestycyjnym i zaczekać na rozwój sytuacji. Gdy pomysł inwestowania na tej platformie Wam się spodoba, możecie dobrać kolejne aktywa do portfela – bez kosztów i konsekwencji. To chyba lepsza opcja, niż tylko złapać bonus – sprzedać – podziękować 😉

Kwestie podatkowe – uwaga!

Na pewno pamiętacie, że podczas rejestracji na platformie konieczne było podanie kilku danych związanych z podatkami – między innymi urzędu skarbowego, w którym się rozliczacie. Taka informacja służy WealthSeed do tego, by po nowym roku wysłać Wam formluarz PIT, który powinniście rozliczyć. Dotyczy to oczywiście sytuacji, gdy sprzedacie aktywa otrzymane w promocji. Jeśli pozostawicie je do dalszego wzrostu, oczywiście nie będzie takiej konieczności.

WealthSeed – polski robodoradca, czyli jak zacząć inwestować bez specjalistycznej wiedzy

Na temat WealthSeed z całą pewnością napiszę jeszcze jeden, obszerny artykuł. Polska platforma robodoradcza zasługuje moim zdaniem na wnikliwą analizę. Póki co zróbmy jednak szybki rzut oka na tę usługę. Za jej stworzeniem stoją bowiem osoby dobrze znane na rynku finansowym. Spółka Fair Place Finance jest prowadzona przez Filipa Lachowskiego (syna twórcy mBanku – pierwszego banku „wirtualnego”) oraz byłego dyrektora mBanku oraz Banku SMART – Piotra Gawrona.

WealthSeed umożliwia inwestowanie w światowe akcje i ETF-y, a także tradycyjne fundusze inwestycyjne oraz wymianę walut po korzystnych kursach. Lista dostępnych aktywów przekracza już ponad 3000 instrumentów, a dostarczaniem portfeli inwestycyjnych zajmuje się znana firma Black Rock.

Prowadzenie konta w PLN, EUR i USD z polskim numerem IBAN jest całkowicie darmowe. Oznacza to, że konta można używać jak rachunku osobistego. Tym bardziej że fundusze zgromadzone na kontach przechowywane są w Banku Gospodarstwa Krajowego, który chroni środki bez limitu – Skarb Państwa odpowiada w tym przypadku za wszystkie pieniądze klientów co do złotówki. Zwolnione z jakichkolwiek opłat są także zlecenia zakupy aktywów od 750 EUR. Transakcje poniżej tej kwoty będą kosztował zlecającego 2 EUR. Darmowe jest za to przechowywanie inwestycji do równowartości 100.000 EUR – w przypadku akcji oraz ETF. Jeśli chodzi zaś o tradycyjne fundusze inwestycyjne, WealthSeed zapewnia nawet 30% zwrotu opłaty TFI za zarządzanie aktywami. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

WealthSeed planuje także wprowadzenie darmowej wielowalutowej karty debetowej, która umożliwi płatności oraz korzystanie z bankomatów – na przykład podczas wakacji. Ma też współpracować z popularnymi aplikacjami płatniczymi, w tym Google i Apple Pay. Niebawem w aplikacji pojawią się także akcje spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.Ciekawym narzędziem udostępnianym na stronie WealthSeed jest symulator – możecie dzięki niemu sprawdzić, ile byście zarobili, inwestując w przeszłości pieniądze według swoich preferencji. Oczywiście należy traktować to z przymrużeniem oka 😉

Symulator zysku z akcji i ETF – WealthSeed

Szczegółów dotyczących działalności WealthSeed szukajcie na oficjalnej stronie firmy oraz w sekcji Dokumenty dla klientów.

Pamiętajcie! Inwestowanie pieniędzy zawsze wiąże się z ryzykiem ich częściowej lub nawet całkowitej utraty. Nie jestem doradcą inwestycyjnym, a zamieszczone w tym artykule treści nie mogą być traktowane jak porada. Żaden instrument finansowy nie daje pewności osiągnięcia zysku. Jeśli szukacie rzetelnej i możliwie najlepszej rekomendacji inwestycyjnej, sugeruję zasięgnąć opinii specjalisty w tym zakresie. Pamiętajcie także o ryzyku związanym z wahaniami kursów walut na światowych rynkach.

Zamieszczone w artykule linki to tak zwane linki afiliacyjne. Właściciel serwisu dzięki polecaniu usługi otrzymuje wynagrodzenie, dzięki czemu dalej może rozwijać serwis i dostarczać jak najlepszej jakości treści.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów