Bonus WealthSeed: odbierz ETF o wartości nawet 500 zł od polskiej platformy inwestycyjnej – bez depozytu!

Bonus WealthSeed to specjalna nagroda przyznawana przez polską platformę inwestycyjną i robodoradczą. W zamian za założenie i zweryfikowanie konta oraz wykonanie przelewu aktywacyjnego na kwotę minimum 1 zł otrzymacie darmowy ETF o wartości nawet 500 zł! Może okazać się, że to początek Waszej inwestorskiej przygody. Rozpoczęciu nauki sprzyja niski próg wejścia – do inwestowania w poszczególne papiery wartościowe wystarczy Wam 100 zł wolnych środków. Robodoradca pomoże z kolei w wyborze odpowiednich aktywów. Nie musicie więc mieć szczególnej wiedzy finansowej ani dużej gotówki. A jeśli nie wiecie czym są fundusze ETF – spokojnie, wszystko Wam wyjaśnimy 🙂

Na temat WealthSeed piszemy również w drugim artykule w formie wygodnego FAQ oraz w szczegółowej analizie funkcjonowania platformy.

Od 8 września 2022 roku bonus w WealthSeed (w postaci darmowego ETF) przyznawany jest w ciągu 30 dni od momentu podpisania umowy.

Uczestnicy promocji

Promocja skierowana jest do osób fizycznych, które do momentu złożenia wniosku w promocji nie posiadały konta w WealthSeed. O spełnienie tego warunku nie powinno być trudno – mam wrażenie, że użytkownicy częściej wybierali do tej pory zagraniczną konkurencję, dlatego WealthSeed ma na naszym rynku spore pole do popisu. Analizowana tu promocja świadczy o tym, że firma chce urwać swój kawałek tortu 😉

Promocja nie ma daty końcowej – organizator poinformuje o jej zakończeniu 3 dni wcześniej. Regulamin nie mówi też nic o z góry założonej łącznej puli promocyjnej.

Bonus WealthSeed – jak założyć i zweryfikować konto?

Udział w promocji jest bardzo prosty. Jeśli chcecie zdobyć darmowy papier wartościowy (ETF) spośród przygotowanej puli, powinniście przejść na dedykowaną stronę promocji i założyć konto w aplikacji WealthSeed. Proces możecie rozpocząć na komputerze, jednak w pewnym momencie i tak konieczne będzie zainstalowanie aplikacji i dokończenie działań na smartfonie. Rejestracja nie jest wymagająca, a cały formularz dostępny jest oczywiście w języku polskim. 

W formularzu będziecie musieli wskazać urząd skarbowy, w którym się rozliczacie. Pamiętajcie, że urząd dyktowany jest przez Wasz adres zamieszkania, a nie zameldowania. 

Po rejestracji przyjdzie czas na weryfikację tożsamości. Wystarczy do tego wykonanie dwóch zdjęć dokumentu tożsamości, a następnie krókie video-selfie. W moim przypadku wystarczyło wypowiedzieć na głos trzy liczby wyświetlane na ekranie i obrócić głowę w lewo. Możliwości weryfikacji nie musicie szukać w aplikacji. Już po zalogowaniu zobaczycie okno z przyciskiem do jej przeprowadzenia.

Jak zdobyć ETF o wartości nawet 500 zł?

Zdobycie darmowego ETF-a o wartości do 500 zł, oprócz założenia konta i jego zweryfikowania, wymaga w zasadzie tylko jednej czynności: zasilenia rachunku PLN, EUR lub USD równowartością 1 zł. Taki przelew ma oczywiście za zadanie aktywację konta.

Zastanawiacie się, skąd wiadomo, jak duży bonus otrzymacie? Już tłumaczę. Wartość uzależniona jest od tego, którymi z kolei użytkownikami będziecie. Za każdym razem, gdy kolejna osoba zakłada konto, system odlicza: 1, 2, 3, 4… i tak dalej, przydzielając użytkowników do jednej z czterech pul nagród (A-D). W każdej puli znajduje się kilkanaście różnych papierów wartościowych. Pod uwagę brany jest moment rejestracji – nie weryfikacji czy aktywacji konta przelewem.

Gdy zweryfikujecie swoją tożsamość i zasilicie konto złotówką, będziecie mogli wybrać jeden papier wartościowy z puli, do której Was przydzielono. Maksymalną i średnią wartość aktywów w każdej z pul znajdziecie poniżej. 

Bonus WealthSeed zależy od przydzielonej Wam puli

Tutaj natomiast możecie zobaczyć, jak wygląda schemat przydzielania użytkowników do każdej z pul. Jak nietrudno było się domyślić, najtrudniej będzie załapać się do puli A z najdroższymi ETF-ami. Taką szansę dostanie 1/24 użytkowników. 

Kolejność przydzielania użytkowników do pul promocyjnych

Koniecznie pochwalcie się w komentarzu, jak dużej wartości ETF udało się Wam złapać 😉 

Sugeruję Wam nie traktować tej promocji jako sposobu na szybkie zarobienie gotówki. Proponuję za to poznać nową platformę i sprawdzić przy okazji, czy Polacy stworzyli usługę wartą uwagi. Darmowy ETF będzie za to ciekawym upominkiem na początek znajomości. 

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji Darmowe Inwestowanie.

Wydanie nagród od WealthSeed

Od 8 września 2022 roku bonus w WealthSeed (w postaci darmowego ETF) przyznawany jest w ciągu 30 dni od momentu podpisania umowy.

Darmowy ETF wybierzecie samodzielnie z przydzielonej Wam puli. Jeśli skorzystacie z tej możliwości w godzinach pracy giełdy, czyli w dni robocze od 8:00-22:00, to ETF pojawi się w zbiorze Waszych aktywów od razu. Jeśli zrobicie to poza godzinami działania giełdy, zlecenie zakupu zostanie dodane do kolejki i zrealizowane po otwarciu rynku. WealthSeed opłaci cały proces zakupu aktywa – zarówno cenę ETF, jak i ewentualne koszty manipulacyjne i prowizje. To istotne w przypadku niższych nagród. Zakup papierów wartościowych o wartości poniżej 750 EUR kosztuje 2 EUR.

Gdy na moim koncie pojawił się już przelew weryfikacyjny, po zalogowaniu do aplikacji zobaczyłem poniższe okno. System przypisał mnie do puli D, w związku z czym do wyboru miałem aktywa o wartości zbliżonej do 5 EUR. Wybrałem jedną z propozycji Black Rock i po chwili nowy ETF miałem już w swoim portfelu.

Po zalogowaniu do aplikacji czekał komunikat…
Aktywa w puli, do której mnie przypisano
Wybrany przeze mnie papier wartościowy

Co zrobić z otrzymanym ETF?

Cóż, opcje mamy dwie, więc krótko opiszę ich konsekwencje.

Jeśli wartość ETF, który otrzymaliście, jest dla Was satysfakcjonująca i nie chcecie kontynuować przygody z inwestowaniem, możecie zwyczajnie sprzedać papier wartościowy i cieszyć się zyskiem. Transakcja będzie jednak obarczona opłatą w kwocie 2 EUR i podatkiem, o którym napisałem w kolejnym akapicie. Sprzedawać aktywa możecie bezpośrednio w aplikacji. Przejdźcie do zakładki Usługa Maklerska, a następnie Kup/Sprzedaj. Kliknijcie Moje inwestycje, wybierzcie otrzymany ETF i złóżcie zlecenie sprzedaży. WealthSeed wydaje się być bardzo fair pod tym względem i nie narzuca żadnych ograniczeń czasowych.

Opłaty i prowizje za sprzedaż/zakup w WealthSeed

Jeśli jednak gotówka nie jest Wam potrzebna, możecie po prostu zostawić ETF w swoim portfelu inwestycyjnym i zaczekać na rozwój sytuacji. Gdy pomysł inwestowania na tej platformie Wam się spodoba, możecie dobrać kolejne aktywa do portfela – bez kosztów i konsekwencji. To chyba lepsza opcja, niż tylko złapać bonus – sprzedać – podziękować 😉

Kwestie podatkowe – uwaga!

Na pewno pamiętacie, że podczas rejestracji na platformie konieczne było podanie kilku danych związanych z podatkami – między innymi urzędu skarbowego, w którym się rozliczacie. Taka informacja służy WealthSeed do tego, by po nowym roku wysłać Wam formluarz PIT, który powinniście rozliczyć. Dotyczy to oczywiście sytuacji, gdy sprzedacie aktywa otrzymane w promocji. Jeśli pozostawicie je do dalszego wzrostu, oczywiście nie będzie takiej konieczności.

Czym jest fundusz typu ETF?

Skrót oznacza exchange-traded fund, co tłumaczymy jako fundusze notowane na giełdzie. Inwestując w ETF-y nie kupujemy akcji konkretnych spółek, lecz zazwyczaj inwestujemy w określony rynek (indeks giełdowy). Oznacza to nic innego, jak dywersyfikację ryzyka. Indeks uśrednia wynik całego rynku. Jego wartość nie poleci więc na łeb na szyję, ale i nie wystrzeli jak z procy (chyba że cały rynek zaliczy bardzo dynamiczny wzrost, co w praktyce jest raczej niemożliwe). Działanie funduszy ETF i ich kurs jest tym samym bardziej zrozumiały na przykład dla początkujących inwestorów. O płynność danego rynku pod względem dostarczania odpowiedniej ilości aktywów dbają tak zwani animatorzy.

Czy takie podejście ma sens? Tak, jeśli liczymy na stabilność inwestycji i nie chcemy bardzo ryzykować nagłej utraty całości kapitału. W notowaniach całych indeksów rzadko zdarzają się drastyczne tąpnięcia, które mogłyby zaprzepaścić lata oszczędzania. Jednak takie ryzyko wciąż istnieje i musicie być go w pełni świadomi (nawet w postaci ETF inwestujemy w akcje przedsiębiorstw, które mogą upaść, przez co odpowiednio zmniejszy się wartość funduszu).

WealthSeed – polski robodoradca, czyli jak zacząć inwestować bez specjalistycznej wiedzy

Na temat WealthSeed z całą pewnością napiszę jeszcze jeden, obszerny artykuł. Polska platforma robodoradcza zasługuje moim zdaniem na wnikliwą analizę. Póki co zróbmy jednak szybki rzut oka na tę usługę. Za jej stworzeniem stoją bowiem osoby dobrze znane na rynku finansowym. Spółka Fair Place Finance jest prowadzona przez Filipa Lachowskiego (syna twórcy mBanku – pierwszego banku „wirtualnego”) oraz byłego dyrektora mBanku oraz Banku SMART – Piotra Gawrona.

WealthSeed umożliwia inwestowanie w światowe akcje i ETF-y, a także tradycyjne fundusze inwestycyjne oraz wymianę walut po korzystnych kursach. Lista dostępnych aktywów przekracza już ponad 3000 instrumentów, a dostarczaniem portfeli inwestycyjnych zajmuje się znana firma Black Rock.

Prowadzenie konta w PLN, EUR i USD z polskim numerem IBAN jest całkowicie darmowe. Oznacza to, że konta można używać jak rachunku osobistego. Tym bardziej że fundusze zgromadzone na kontach przechowywane są w Banku Gospodarstwa Krajowego, który chroni środki bez limitu – Skarb Państwa odpowiada w tym przypadku za wszystkie pieniądze klientów co do złotówki. Zwolnione z jakichkolwiek opłat są także zlecenia zakupy aktywów od 750 EUR. Transakcje poniżej tej kwoty będą kosztował zlecającego 2 EUR. Darmowe jest za to przechowywanie inwestycji do równowartości 100.000 EUR – w przypadku akcji oraz ETF. Jeśli chodzi zaś o tradycyjne fundusze inwestycyjne, WealthSeed zapewnia nawet 30% zwrotu opłaty TFI za zarządzanie aktywami. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

WealthSeed planuje także wprowadzenie darmowej wielowalutowej karty debetowej, która umożliwi płatności oraz korzystanie z bankomatów – na przykład podczas wakacji. Ma też współpracować z popularnymi aplikacjami płatniczymi, w tym Google i Apple Pay. Niebawem w aplikacji pojawią się także akcje spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.Ciekawym narzędziem udostępnianym na stronie WealthSeed jest symulator – możecie dzięki niemu sprawdzić, ile byście zarobili, inwestując w przeszłości pieniądze według swoich preferencji. Oczywiście należy traktować to z przymrużeniem oka 😉

Symulator zysku z akcji i ETF – WealthSeed

Szczegółów dotyczących działalności WealthSeed szukajcie na oficjalnej stronie firmy oraz w sekcji Dokumenty dla klientów.

Pamiętajcie! Inwestowanie pieniędzy zawsze wiąże się z ryzykiem ich częściowej lub nawet całkowitej utraty. Nie jestem doradcą inwestycyjnym, a zamieszczone w tym artykule treści nie mogą być traktowane jak porada. Żaden instrument finansowy nie daje pewności osiągnięcia zysku. Jeśli szukacie rzetelnej i możliwie najlepszej rekomendacji inwestycyjnej, sugeruję zasięgnąć opinii specjalisty w tym zakresie. Pamiętajcie także o ryzyku związanym z wahaniami kursów walut na światowych rynkach.

Zamieszczone w artykule linki to tak zwane linki afiliacyjne. Właściciel serwisu dzięki polecaniu usługi otrzymuje wynagrodzenie, dzięki czemu dalej może rozwijać serwis i dostarczać jak najlepszej jakości treści.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów