ING Bank Śląski: 140 zł premii za założenie Konta z Lwem Direct oraz 2,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 100.000 zł

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

Cechą szczególną ING Banku Śląskiego jest spójność w zakresie następujących po sobie akcji promocyjnych. W odróżnieniu od innych banków, w kolejnej edycji promocji Konta z Lwem Direct ponownie do zdobycia jest 140 zł premii na start. Porównując warunki niniejszej promocji do akcji wakacyjnej, w zasadzie należy stwierdzić, iż wszystko zostało po staremu. A nie, przepraszam. Zaszła jedna bardzo pozytywna zmiana! Okres karencji dla byłych klientów został skrócony o 3 miesiące, dzięki czemu wiele “osób oczekujących”, nareszcie będzie mogło zdobyć solidną premię. Tradycyjnie, z promocji możecie skorzystać bezkosztowo, ponieważ prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo darmowe, zaś opłaty za kartę bardzo łatwo można się pozbyć (mam na to specjalny fortel). Dodatkowo w nagrodę otrzymacie 30 minut darmowej jazdy na elektryczne hulajnogi i skutery od ING i blinkee.city o wartości 20 zł. Wisienką na torcie jest konto oszczędnościowe na 2,5% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł. Ogromną zaletą konta oszczędnościowego jest możliwość dokonywania nielimitowanych wpłat i wypłat bez żadnych kosztów. Co do technikaliów, Konto z Lwem założycie w pełni online, składając wniosek chociażby na smartfonie oraz potwierdzając umowę przelewem weryfikacyjnym.

Uczestnictwo w promocji

Promocja skierowana jest zarówno do całkiem nowych, jak i powracających klientów ING Banku Śląskiego. Mianowicie, akcja przeznaczona jest dla osób, które nie posiadały lub nie współposiadały któregokolwiek z kont osobistych oferowanych przez ING Bank Śląski (w opcjach Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student, Mobi, PRP) w okresie od 1 lipca 2018 roku do 30 września 2019 roku. Warto zwrócić uwagę, iż w poprzedniej edycji promocji okres karencji ustawiony był na 1 kwietnia 2018 roku.

Jak założyć konto

Wniosek o promocyjne konto z premią 140 zł dostępny jest na dedykowanej stronie banku. Na złożenie wniosku w promocji macie czas od 1 października 2019 roku do 31 grudnia 2019 roku. Oprócz Konta z Lwem Direct, należy również zawrzeć umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz o kartę płatniczą. Ponadto wyraźcie zgody handlowe i marketingowe.

Po wypełnieniu wniosku, umowę możecie finalizować na 3 sposoby:

 • za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego – w pełni online,
 • za pośrednictwem kuriera (zweryfikuje on waszą tożsamość, zaś umowa zostanie dosłana mailem),
 • poprzez zweryfikowanie się w placówce banku.

Pamiętajcie, iż podczas składania wniosku należy załączyć skany/fotki dowodu osobistego, dlatego przygotujcie je sobie przed rozpoczęciem całego procesu. Przelew weryfikacyjny może zostać wykonany z następujących banków: Alior Bank, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Pekao S.A., eurobank, mBank, Santander Bank.

Warunki otrzymania 140 zł premii

Łączny bonus na start podzielony jest na trzy transze, odpowiednio po 100 zł, 20 zł oraz 20 zł. Warunkiem uzyskania 100 zł bonusu jest wykonanie płatności bezgotówkowych kartą lub BLIKIEM na kwotę co najmniej 1000 zł w okresie do 2 marca 2020 roku. Płatności można wykonać zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych (na przykład sklepy, stacje benzynowe, kina), jak i w Internecie. W tym momencie możecie poprzestać na podstawowej premii w wysokości 100 zł lub spróbować zwiększyć swoje dodatkowe dochody.

Kolejne 20 zł otrzymacie, jeśli również do 2 marca 2020 roku wykonacie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (przykładowo na Allegro lub w sklepach internetowych) albo zapewnicie wpływ wynagrodzenia na konto w wysokości minimum 1000 zł. Zatem spełniając jeden z wymienionych warunków uzyskacie 120 zł łącznej premii.

Ostatnią transzę (również w wysokości 20 zł) bank wypłaci jeśli spełnicie drugi z wymienionych powyżej warunków, również do 2 marca 2020 roku. Aby zatem zdobyć pełne 140 zł należy wykonać 3 płatności BLIKIEM w Internecie oraz zapewnić wpływ wynagrodzenia na minimum 1000 zł.

Jeśli zapewnienie wpływu wynagrodzenia jest dla Was nie do przeskoczenia, w dość łatwy sposób możecie zdobyć 120 zł. Co ważne, płatności BLIKIEM mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących premii bazowej. Co do kwestii wynagrodzenia, bank zastrzega, iż wpływ ten nie może pochodzić z rachunku, którego właścicielem jest osoba indywidualna. Ponadto pod uwagę nie będą brane również wpłaty własne w oddziałach banku lub we wpłatomatach.

Wypłata premii

Wypłata premii nastąpi w dwóch terminach:

 • do 10 stycznia 2020 roku, jeśli warunki zdążycie spełnić do 31 grudnia 2019 roku,
 • lub do 18 marca 2020 roku, jeśli warunki spełnicie po 31 grudnia 2019 roku.

W chwili wypłaty premii należy posiadać aktywne konto osobiste, Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz kartę debetową (choć może to być choćby karta wirtualna). Premia zostanie wypłacona na konto oszczędnościowe. Nagroda zwolniona jest z opodatkowania. Szczegóły w regulaminie promocji Konta z Lwem Direct.

200 zł za przetestowanie funkcji „regularne inwestowanie”

ING Bank Śląski ruszył z III edycją promocji “Im więcej inwestujesz, tym więcej zyskujesz”, w której do zdobycia jest 100 zł, 150 zł, a nawet 200 zł premii. Warunkiem uzyskania bonusu jest przetestowanie funkcji regularnego inwestowania w dowolny fundusz inwestycyjny dostępny na platformie ING. Promocja ma bardzo korzystną formę, ponieważ wartość bonusu uzależniona jest od wysokości waszych regularnych wpłat do funduszu. ING nie narzuca natomiast, w co konkretnie należy zainwestować, zatem możecie wybrać przykładowo któryś z funduszy zaklasyfikowanych do funduszy o bardzo niskim ryzyku.

Szczegóły w artykule 200 zł premii w promocji regularnego inwestowania.

20 zł łatwej premii za wykonanie 2 płatności poprzez Google Pay

Kolejne 20 zł premii trafi do Was za przetestowanie Google Pay. Zasady są bardzo proste – wykonujecie 2 płatności na minimum 5 zł każda z wykorzystaniem Google Pay za co otrzymujecie 20 zł premii. Co ważne, transakcje możecie wykonać w Internecie lub w aplikacji mobilnej, dlatego nie musicie nawet posiadać modułu NFC w swoich telefonach. 

Szczegóły w artykule 20 zł premii za wykonanie 2 płatności poprzez Google Pay.

30 minut darmowej jazdy o wartości 20 zł z blinkee.city

Posiadając konto w ING Banku Śląskim w nagrodę otrzymacie dodatkowo 30 minut jazdy elektrycznymi hulajnogami i skuterami od ING i blinkee.city. Wartość rabatu wynosi 20 zł. Aby skorzystać z promocji należy wpisać w aplikacji blinkee.city kod: INGdlaEKO, aktywując go do 30 listopada 2019 roku. Na wykorzystanie darmowych minut macie czas do 31 grudnia 2019 roku. 

Szczegóły w regulaminie promocji „Hulaj bez spalin”.

Szczegóły Konta z Lwem Direct

 • 0 zł za prowadzenie konta, 
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash,
 • 1 darmowa wypłata z obcych bankomatów, pozostałe 2,50 zł,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego,
 • dostęp do szerokiej liczby placówek banku w całym kraju,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay oraz BLIK,
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty wirtualnej Mastercard w telefonie,
 • 0 zł lub 7 zł za tradycyjną kartę debetową.

Karta debetowa jest darmowa pod warunkiem, że miesięczna wartość rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wyniesie co najmniej 300 zł. Okres rozliczeniowy stosowany przez ING Bank Śląski rozpoczyna się od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia kolejnego miesiąca (na przykład od 29 kwietnia do 28 maja).

W kolejnym akapicie podpowiadam, jak uniknąć opłaty za kartę bez potrzeby wydawania kwoty 300 zł 🙂

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Jak pozbyć się opłat za kartę debetową?

Dopóki będziecie spełniali warunki transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę 1000 zł, tak naprawdę z automatu będziecie zapewniali zwolnienie z opłaty za kartę. Jednak po spełnieniu wszystkich warunków promocji, nieco bez sensu będzie wydawać co miesiąc 300 zł kartą, która nie daje żadnego moneyback. Jeszcze bardziej bez sensu byłoby płacenie co miesiąc kwoty 7 zł w przypadku niespełnienia warunku zwalniającego z opłaty.

Warto jednak pamiętać, iż jednym z wymogów promocji jest utrzymanie karty aż do momentu wypłaty premii. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie zawnioskowanie o kartę mobilną Mastercard i zamknięcie karty plastikowej (na infolinii lub poprzez bankowość online). Karta wirtualna jest bezwarunkowo darmowa z gwarancją do grudnia 2019 roku.

Powyższy zabieg możecie wykonać już na początku promocji. Dopuszczalną opcją będzie aktywacja karty plastikowej, następnie aktywacja karty wirtualnej, a na końcu zamknięcie karty plastikowej. Otóż bank wymaga posiadania dowolnej karty (w tym między innymi właśnie karty wirtualnej) w chwili wypłaty premii. Pamiętajcie jednak, iż z tego dobrodziejstwa mogą skorzystać posiadacze smartfonów wyposażonych w system Android 4.4 (lub wyższy) oraz funkcję NFC. W przypadku telefonów bez NFC, karta nie zostanie aktywowana. Minusem karty wirtualnej jest fakt, iż nie można nią płacić przez Internet oraz wypłacać gotówki z bankomatów. Jednak w obu przypadkach rozwiązaniem będzie BLIK.

Konto oszczędnościowe na 2,5% w skali roku

W ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego możecie ulokować środki na 2,5% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł. Preferencyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez 4 pierwsze miesiące od momentu otwarcia OKO. Później oprocentowanie będzie naliczane już według standardowej stawki. Na chwilę obecną jest to 0,7% w skali roku. Identyczne oprocentowanie obowiązuje od początku dla nadwyżki ponad 100.000 zł. Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Ponadto wpłaty i wypłaty środków w ramach z/na konto osobiste są darmowe bez żadnych limitów.

Szczegóły w tabeli oprocentowania.

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

 
 
 
 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów