fbpx

PKO BP: 300 zł premii z kartą kredytową, 100 zł bonusu dla dziecka oraz bon 20 zł za doładowanie w Orange

Pod koniec ubiegłego tygodnia mogliście przeczytać artykuł o ruszającym właśnie programie poleceń PKO BP. Dla przypomnienia, możecie tam zdobyć 100 zł bardzo łatwej premii na start. Uznałem to za dobrą okazję do wspomnienia o kilku promocjach „uzupełniających”, które odbywają się obecnie w tym samym banku. Akcje i benefity możecie ze sobą łączyć, by zysk był jak największy. Zapraszam Was na omówienie trzech promocji, w ramach których zgarniecie: ponad 20 tys. punktów do programu Mastercard Bezcenne Chwile (o wartości około 300 zł) w promocji karty kredytowej, voucher o wartości 100 zł do Smyka lub Empiku za założenie konta dziecku oraz kartę podarunkową o wartości 20 zł do Allegro za doładowanie numeru w sieci Orange za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKO, stworzonej przez PKO BP.

20.400 punktów do programu Bezcenne Chwile z kartą kredytową PKO BP

W promocji karty kredytowej wystarczy wyrobić „plastik”, dołączyć do programu Mastercard Bezcenne Chwile, wykonać płatności na 300 zł i 20.400 punktów powitalnych będzie Wasze. 

Ba, promocja nie wyklucza obecnych klientów i nie przewiduje okresu karencji! Z akcji wyłączone są jedynie osoby, które rejestrowały już kartę kredytową PKO BP w programie lojalnościowym Mastercarda. Wszystko pięknie, szkopuł jednak w tym, iż promowaną kartą jest karta w wersji Platinum, zatem trzeba mieć się na baczności, aby uniknąć opłat (karta Platinum jest wyżej niż złota karta). Co tu kryć, PKO BP poprzez tę promocję ewidentnie podkreśla hasło, iż „pieniądz lubi pieniądz”. 🙂

Zasady promocji

Promocja trwa do 31 marca 2021 roku lub do wyczerpania puli 2200 uczestników. W przypadku zakończenia promocji przed czasem – stosowna informacja pojawi się na dedykowanej stronie promocji. Z promocji mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci PKO Banku Polskiego. Wniosek o kartę możecie złożyć w oddziale lub wyklikać w serwisie iPKO. Pamiętajcie jednak, iż minimalny limit kredytowy dla karty Mastercard Platinum to 5000 zł. Jeśli nie posiadacie jeszcze dostępu do serwisu iPKO, na początek załóżcie konto w ramach programu poleceń i zgarnijcie przy tym 100 zł

mastercard platinum pko BP
Składanie wniosku w iPKO

W czasie trwania promocji należy podpisać umowę o kartę Platinum oraz przystąpić (u swojego doradcy) do programu Mastercard Bezcenne Chwile. Następnie do końca kwietnia 2021 należy wykonać płatności bezgotówkowe na łączną kwotę co najmniej 300 zł. Punkty zostaną Wam przyznane do 25. dnia kolejnego miesiąca po wykonaniu transakcji. Zatem im szybciej wykonacie płatności, tym szybciej otrzymacie punkty. Fakt ten jest dość ważny w odniesieniu do opłat za kartę, o czym przekonacie się w dalszej części wpisu. Na wykorzystanie punktów macie 6 miesięcy.

Wartość zebranych punktów najlepiej zobrazować na przykładzie voucherów. Za 20.400 punktów możecie odebrać vouchery o łącznej wartości 300 zł do Decathlonu, Merlin.pl, Circle K, Douglas, Vistula, Wólczanka, RTV Euro AGD, Free Now i wiele innych. Zazwyczaj voucher o wartości 50 zł „kosztuje” 3400 punktów. Oczywiście zdobyte punkty możecie wymieniać na różnego rodzaje vouchery, a nie tylko jednego typu.

Szczegóły w regulaminie promocji Bonusowe punkty na start II.

PKO Mastercard Platinum – ile kosztuje karta?

Standardowa opłata roczna za kartę Platinum wynosi 250 zł. W przypadku wykonania płatności na kwotę 60.000 zł w skali roku (średniomiesięcznie 5000 zł) zostaniecie z niej zwolnieni. Jeśli zapewnicie transakcje o wartości o połowę niższej, wówczas opłata zostanie również zredukowana o połowę (do 125 zł).

Fakt, opłata wydaje się być wysoka. Na szczęście, w przypadku wcześniejszego zamknięcia karty, opłata zostanie pobrana proporcjonalnie (wychodzi około 21 zł za miesiąc). Stąd też jak już Was informowałem, im wcześniej spełnicie warunki promocji, tym szybciej będziecie mogli podziękować bankowi za współpracę. Dzięki temu wasza łączna opłata za użytkowanie karty będzie niższa, z czysty zysk uzyskany w ramach promocji – zmaksymalizowany.

Karta Platinum zapewnia między innymi pakiet atrakcyjnych ubezpieczeń, usługę Concierge, czy też dostęp do prestiżowych salonów VIP na lotniskach (choć już z dodatkową opłatą). Umowę możecie podpisać w placówce lub zdalnie za pośrednictwem bankowości online, bądź aplikacji mobilnej. Kartę możecie zamknąć za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Więcej na temat opłat na stronie banku oraz w tabeli opłat i prowizji.

100 zł za założenie konta dziecku

Jestem ogromnym zwolennikiem wdrażania dzieci w zarządzanie finansami już na wczesnych etapach rozwoju. Sądzę, że pomaga to uchronić je przed wieloma złymi decyzjami w przyszłości i wyrabia w nich zdrowe nawyki związane z pieniędzmi. Zdaje się, że PKO BP jest podobnego zdania. W ramach akcji Z dziećmi warto się liczyć Wasza pociecha zgarnie 100 zł do wykorzystania w sklepach Empik lub Smyk. Wystarczy założenie konta i wykonanie dwóch transakcji. 

Dla kogo jest ta promocja?

Premiowaną czynnością jest założenia jednego z dwóch kont. Wiek dziecka podyktuje Wam właściwy wybór rachunku i możliwą do otrzymania nagrodę:

  • Dla dzieci i młodzieży do 13. roku życia – PKO Konto dla Dziecka – nagroda to 100 zł do Smyka,
  • Dla młodzieży w wieku 13-18 lat – PKO Konto Pierwsze – nagroda w postaci 100 zł do Empiku. 

Limit nagród to po 1400 sztuk dla każdej z wymienionych. 

Uczestnikiem promocji jest oczywiście opiekun (przedstawiciel) głównego zainteresowanego. Dziecko z kolei nie może być posiadaczem konta osobistego w PKO BP na dzień przed startem promocji (25 stycznia 2021 roku).


PKO Konto dla Dziecka zapewnia bezwarunkowo darmowe prowadzenie rachunku, obsługę karty oraz przelewy internetowe. Wypłaty z bankomatów są darmowe w przypadku maszyn należących do PKO BP, zaś dla pozostałych bankomatów opłata wynosi 5 zł.

PKO Konto Pierwsze zapewnia bezwarunkowo darmowe prowadzenie rachunku oraz przelewy internetowe. Karta jest bezpłatna pod warunkiem wykonania 2 płatności bezgotówkowych kartą lub BLIKIEM w danym miesiącu (w przeciwnym razie opłata to 3,90 zł). Wypłaty z bankomatów są darmowe w przypadku wszystkich bankomatów zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Zasady promocji

Technicznie rzecz biorąc, opiekun nie musi mieć konta w PKO BP w momencie zawierania umowy o rachunek dla dziecka. Musi on jednak mieć aktywne konto w momencie otrzymywania nagrody. Warto więc mimo wszystko zadbać o to wcześniej. Tym bardziej, że za założenie swojego konta dorosły zarobi teraz szybkie 100 zł

Dodatkowo pomoże fakt, że posiadanie dostępu do serwisu bankowości elektronicznej znacznie ułatwi proces zakładania konta dla latorośli. 

Co należy zrobić:

Po pierwsze. Do 31 marca 2021 roku załóżcie konto dla siebie, zgarniając 100 zł bonusu, a następnie, za pomocą bankowości internetowej iPKO, strony internetowej lub w placówce banku otwórzcie konto swojemu dziecku. 

W tym samym terminie zarejestrujcie się w promocji, za pomocą dedykowanej strony.

Po drugie. Zadbajcie o to, by w trakcie promocji wyrażona pozostała zgoda na otrzymanie od banku informacji marketingowych za pomocą urządzeń elektronicznych (jak sprawdzić wyrażone zgody w swoim koncie).

Po trzecie. Dopilnujcie, by dziecko, do 16 kwietnia 2021 roku, wykonało swoją kartą co najmniej 2 transakcje bezgotówkowe na dowolną kwotę. 

Płatności mogą zostać wykonane w sklepach stacjonarnych oraz online. 

Przekazanie nagród

Kody elektroniczne do wykorzystania w sklepach zostaną przekazane za pomocą skrzynki odbiorczej w bankowości internetowej opiekuna.

Jeśli uda się Wam spełnić wszystkie warunki do 19 marca, nagrodę otrzymacie do 2 kwietnia 2021 roku lub do 30 kwietnia, jeśli warunki spełnicie do końca promocji (16 kwietnia 2021 roku).

Kody mają ważność do 31 sierpnia 2021 roku. Można z nich korzystać wielokrotnie (na zasadzie zbliżonej do kart przedpłaconych).

Każdy uczestnik może otrzymać po jednej nagrodzie dla każdego swojego dziecka. 

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

20 zł do Allegro za doładowanie telefonu w aplikacji IKO

Jeśli jesteście klientami sieci Orange na kartę i banku PKO BP, możecie zgarnąć szybką i łatwą nagrodę, w postaci 20 zł do wydania w serwisie Allegro.pl.

Reguły można opisać jednym zdaniem:

Do 11 kwietnia 2021 roku, za pomocą aplikacji mobilnej IKO, doładujcie swoje konto w Orange na minimum 100 zł.

Bon do Allegro dotrze do Was za pomocą SMS na doładowany numer najpóźniej 30 kwietnia 2021 roku. Możecie aktywować go do 31 grudnia 2021 roku w serwisie Allegro lub aplikacji mobilnej. Bon nie pokrywa kosztów przesyłki, a w jednej transakcji możecie wykorzystać tylko jeden bon. Każdy bon jest jednorazowy (niewykorzystane środki przepadają).

Pula nagród jest limitowana i obejmuje 3000 kodów.

Jak doładować telefon za pomocą IKO.


Szczegóły w regulaminie promocji oraz na tej stronie.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów