XTB: darmowa akcja o wartości ponad 100 zł na start – promocja przedłużona do 28 lutego! Darmowe konto i prowizja 0%

Trwa do:
28 lutego 2023

Marka XTB postanowiła przedłużyć do 28 lutego 2023 roku swoją promocję z łatwym bonusem na start. Akcja może zostać zakończona wcześniej, jeśli pula rozdanych bonusów przekroczy liczbę 15.000. Oferowana przez XTB darmowa akcja o wartości ponad 100 zł dla nowych użytkowników to świetne uzupełnienie promocji polegającej na rezygnacji z prowizji za kupno i sprzedaż akcji, o czym pisaliśmy już w tym artykule (realna prowizja wynosi 0%). Oczywiście samo prowadzenie konta również jest bezwarunkowo darmowe, a dodatkowo założycie je w pełni online. XTB w ten sposób umacnia swoją pozycję na rynku i daje wyraźny sygnał, że firmie zależy na zwiększaniu świadomości finansowej społeczeństwa oraz zdobywaniu nowych klientów. Do dużych zalet XTB należy także świetna platforma inwestycyjna, mnóstwo materiałów edukacyjnych i dostęp do wyselekcjonowanych wiadomości ze świata finansów. W tym artykule nie będę skupiał się na analizie platformy, bo to zrobiłem już w poprzednich publikacjach. Skupię się na prześwietleniu oferty promocyjnej. Jakie akcje oferuje za darmo XTB? Jak je zdobyć? Ile osób otrzyma maksymalną nagrodę? Sprawdźmy to!

Poprzednie wpisy o XTB

To nie pierwszy raz, gdy na łamach bloga omawiam ofertę polskiego brokera XTB. Zanim więc przejdziecie to dalszej lektury, sugeruję zapoznanie się z poprzednimi tekstami na temat tej firmy. Dzięki temu nie będę musiał powtarzać wielu informacji, a artykuł będzie bardziej lekkostrawny 😉

Promocja XTB – darmowa akcja dla wszystkich?

Z promocji XTB mogą skorzystać wszystkie osoby, które swoje konto na platformie założą 9 stycznia 2023 roku lub później. Akcja jest więc skierowana dla nowych klientów, którzy nie mieli konta XTB przed tą datą, a proces rejestracji rozpoczęli już po starcie promocji (czyli po 9:00 rano, 9 stycznia 2023 roku). Ponadto zarejestrowana osoba powinna poprawnie przejść weryfikację oraz wyrazić zgodę na udział w promocji „Darmowa akcja na dobry początek”.

Darmowa akcja XTB – zasady promocji

Promocja potrwa do 28 lutego 2023 roku 31 stycznia 2023 roku. Ograniczona jest też pula nagród. W akcji weźmie udział maksymalnie 10.000 maksymalnie 15.000 nowych użytkowników, którzy spełnią stawiane przez regulamin warunki. Żeby uczestniczyć w promocji, należy posiadać rezydencję podatkową Unii Europejskiej, a następnie założyć konto, wypełniając formularz na dedykowanej stronie promocji, zaakceptować regulamin i przejść weryfikację tożsamości. Cały proces opisałem dokładnie w tym artykule.

Teraz wystarczy już tylko dokonać pierwszej wpłaty w dowolnej wysokości. Dostępne opcje widzicie poniżej. W większości przypadków najwygodniej będzie prawdopodobnie skorzystać z płatności BLIK. Nie będzie się to także wiązało z koniecznością poniesienia prowizji od depozytu. Oprócz tego darmowy będzie także tradycyjny przelew bankowy oraz płatności PayPal i transakcje za pomocą bramki BlueMedia. Rejestrację i płatność należy wykonać w ciągu jednego cyklu miesięcznego, czyli od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca.

XTB – darmowa akcja – metody płatności

Wydanie nagród

Po wykonaniu depozytu zostaniecie mailowo poinformowani o przyznaniu nagrody. W ciągu maksymalnie 3 dni roboczych od momentu otrzymania tej wiadomości w Waszym portfelu w koncie XTB pojawi się jedna darmowa akcja. Co oczywiste, nie poniesiecie w związku z tym żadnych kosztów (poza tym XTB nie nalicza żadnych prowizji do obrotu o równowartości 100.000 EUR w skali miesiąca). Akcja należy do Was i możecie z nią zrobić, co tylko chcecie – sprzedać lub pozostawić jako część swojego portfela inwestycyjnego, co zdecydowanie bardziej opłaci się w dłuższej perspektywie.

Darmowa akcja XTB – odbierz w kilku krokach

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Czy nagroda podlega opodatkowaniu?

Wartość nagrody nie przekracza kwoty 2000 zł, dzięki czemu nie musicie przejmować się jej opodatkowaniem. Pamiętajcie jednak, że Wasze dalsze ruchy w XTB – sprzedaż akcji, ETF, CFD i innych aktywów, a w zasadzie wypracowany podczas sprzedaży zysk, będą podlegać właściwemu opodatkowaniu.

Pamiętajcie! Inwestowanie pieniędzy zawsze wiąże się z ryzykiem ich częściowej lub nawet całkowitej utraty. Nie jestem doradcą inwestycyjnym, a zamieszczone w tym artykule treści nie mogą być traktowane jak porada. Żaden instrument finansowy nie daje pewności osiągnięcia zysku. Jeśli szukacie rzetelnej i możliwie najlepszej rekomendacji inwestycyjnej, sugeruję zasięgnąć opinii specjalisty w tym zakresie. Pamiętajcie także o ryzyku związanym z wahaniami kursów walut na światowych rynkach.

Zamieszczone w artykule linki to tak zwane linki afiliacyjne. Właściciel serwisu dzięki polecaniu usługi otrzymuje wynagrodzenie, dzięki czemu dalej może rozwijać serwis i dostarczać jak najlepszej jakości treści.

Ile kosztuje konto XTB?

Założenie i prowadzenie konto XTB będzie całkowicie darmowe, pod warunkiem że:

  • wykonacie chociaż jedną operację zamknięcia lub otwarcia pozycji (zakupu lub sprzedaży waloru, na przykład akcji) w ciągu 365 dni lub
  • raz na 90 dni zasilicie konto dowolną kwotą.

W przeciwnym wypadku opłata wyniesie 10 EUR rocznie.

Jak już wspominałem wcześniej, XTB nie pobiera także żadnej prowizji za kupno i sprzedaż polskich i zagranicznych akcji oraz ETF, pod warunkiem że Wasz miesięczny obrót nie przekroczy równowartości 100.000 EUR. Minimalna wartość inwestycji to zaledwie 10 zł dla polskich akcji i 10 EUR dla akcji zagranicznych.

Wypłata środków z konta jest bardzo prosta. Wystarczy, że przejdziecie do zakładki Moje konto, klikniecie Wypłać i wskażecie numer rachunku bankowego, na które mają powędrować pieniądze. Uważajcie jednak na prowizję od wypłaty środków pieniężnych. Dla kwoty poniżej 500 zł – możecie przypadkowo naciąć się na opłatę w wysokości 50 zł. Natomiast dla wypłat od kwoty 500 zł wypłaty są już w pełni darmowe. Dlatego warto uzupełnić konto kwotą co najmniej 500 zł, zanim dokona się jakichkolwiek wypłat.Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 80% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów