Program poleceń Xoom (PayPal service), czyli po 25 euro premii (ponad 100 zł) dla obu stron za wykonanie jednego przelewu walutowego

Promocja wstrzymana, serdecznie dziękuję wszystkim za udział! Niemniej jednak Xoom planuje wkrótce odpalić nowy program poleceń, o czym przeczytacie tutaj.

No i mamy sporą nowość na blogu. Do grona serwisów oferujących międzynarodowe przekazy pieniężne dołącza serwis Xoom. Mimo, iż marka ta z początku może wydawać Wam się nieznana, jest to naprawdę solidny brand. Xoom działa na rynku od 2001 roku, zaś w 2015 roku został on przejęty przez PayPal, czyli giganta w zakresie transakcji międzynarodowych (wartość transakcji nabycia akcji to ponad miliard dolarów). Od niedawna Xoom świadczy również usługi dla Polaków, oferując na start 25 euro premii dla obu stron programu poleceń. Co tu kryć, ponad 100 zł premii za wykonanie jednego przelewu po bardzo korzystnym kursie przeliczeniowym robi spore wrażenie, dzięki czemu będziecie mogli naprawdę sporo zarobić. Co ważne, serwis dostępny jest w języku polskim oraz co do zasady nie wymaga weryfikacji dowodem osobistym. Zatem z plusów mamy: solidną markę, wysoką premię dla obu stron, dobre kursy, dostępność w języku polskim oraz brak przesyłania danych z dowodu. A minusy? Xoom lubi odrzucać niektóre płatności, ale jak tego uniknąć dowiecie się w dalszej części artykułu. Przy okazji przypominam o trwających promocjach dwóch innych serwisów działających na podobnej zasadzie, a mianowicie TransferGo z 15 funtów premii oraz Xendpay z 10 funtów premii.

Kilka słów o Xoom

Serwisowi Xoom poświęcony został cały artykuł na Wikipedii. Możemy w nim przeczytać między innymi, iż główna siedziba serwisu znajduje się w San Francisco i obsługuje on aż 131 krajów. Biznes serwisu polega na pośredniczeniu w transferze pieniędzy w ten sposób, iż środki nie wędrują z jednego kraju do drugiego, lecz wpłacane są na konto Xoom w kraju A, zaś w kraju B wypłacane są z lokalnego konta firmy. W ten sposób znacząco redukowane są koszty transakcyjne, dzięki czemu Xoom może zaproponować bardzo korzystne kursy przewalutowania. Ponadto Xoom umożliwia opłacanie rachunków oraz doładowania telefonów. Pomimo, że serwis ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, kraje europejskie obsługiwane są przez spółkę PayPal zarejestrowaną w Luksemburgu. Xoom umożliwia również dostęp do swoich usług za pośrednictwem wygodnej aplikacji mobilnej, dostępnej zarówno na system Android, jak i na iOS. 

Program poleceń, czyli po 25 euro dla obu stron – w skrócie

Zasady programu są stosunkowo proste, szczególnie, jeśli korzystaliście już z promocji TransferGo i/lub Xendpay. Do skorzystania z promocji niezbędne będzie konto w serwisie PayPal. Jeśli mieliście je już wcześniej, od razu możecie przejść do działania. Już na wstępie zaznaczę, iż dla Europy (z wyłączeniem Wielkiej Brytanii) walutą bazową jest euro. Zatem przelew międzynarodowy musi zostać wysłany na konto w Wielkiej Brytanii lub do kraju spoza Europy. Przykładowo, przelew z Polski do Niemiec nie spełni warunków promocji.

Aby wziąć udział w promocji jako polecony, na początek zarejestrujcie się w programie Xoom z polecenia osoby uczestniczącej w programie. Oczywiście zachęcam w tym celu do użycia mojego linku polecającego. Cóż, strona promocji to po prostu panel do logowania/rejestracji. Ponadto w Xoom nie podaje się żadnego kodu polecenia, dlatego upewnijcie się, że profil zakładacie bezpośrednio z linku polecającego. Przed całym przedsięwzięciem warto wyczyścić cookies w przeglądarce oraz wyłączyć adBlocka. Po rejestracji powiążcie swoje konto Xoom z kontem w PayPal. Macie na to co prawda 30 dni, aczkolwiek najlepiej to zrobić od razu. Wykonacie to w bardzo łatwy sposób. Wystarczy, że zalogujecie się do konta Xoom za pośrednictwem konta PayPal. 

Po spełnieniu formalności rejestracyjnych wykonajcie przelew na minimum 50 euro (przykładowo na konto brytyjskie Monese lub Revolut), dzięki czemu otrzymacie 25 euro (ponad 100 zł) premii jako poleceni.

Teraz pozostaje już tylko powiązanie konta PayPal. Premia pojawi się na saldzie waszego konta PayPal w ciągu 4 dni roboczych od momentu dokonania przelewu.

Działamy krok po kroku (pełna instrukcja)

Po kliknięciu w mój link polecający przejdziecie do strony rejestracji/logowania w systemie Xoom. Po kliknięciu w Załóż konto możecie bezpośrednio zarejestrować się danymi z konta PayPal lub też zarejestrować się tradycyjnie. Z moich obserwacji wynika, iż pierwsza opcja wyrzuca błąd, zatem wybierzcie rejestrację mailem. Pamiętajcie jednak, aby użyty do rejestracji adres e-mail był taki sam jak podczas zakładania konta w serwisie PayPal. W ten sposób będziecie później mogli powiązać konta i odebrać premię na saldo konta w PayPal. Rejestracja składa się z podstawowych danych, takich jak imię i nazwisko, adres e-mail, hasło oraz numer telefonu. Xoom nie wymaga na tym etapie żadnych poufnych danych.

Kolejny krok to kliknięcie w link aktywacyjny, który Xoom prześle na Waszego maila. Po potwierdzeniu, Xoom od razu przechodzi do rzeczy, ponieważ Waszym oczom ukaże się formatka z zapytaniem do którego kraju chcecie wysłać przelew. Aby zdobyć nagrodę o równowartości 25 euro, wystarczy, że wykonacie przelew na kwotę co najmniej 50 euro. Osobiście rekomenduję ustawić nieco wyższą kwotę, na przykład 60 euro, ponieważ w przeciwnym wypadku organizator promocji może pomyśleć, iż zależy Wam głównie na zdobyciu bonusu. Oczywiście wybór pozostawiam dla Was. Jeśli nie macie zamiaru robić przelewu od razu po rejestracji, możecie oczywiście zrobić to później, normalnie po zalogowaniu w serwisie.

Sprawdź też inną ciekawą aplikację – TransferGo.

Załóżmy, iż mój pierwszy przelew wykonam do Wielkiej Brytanii (przykładowo na konto funtowe w Revolut lub Monese). Przypominam, iż przelew na konto w walucie euro (przykładowo na konto w N26) nie spełni wymogu promocji, bo nie będzie to przelew międzynarodowy. Po kliknięciu Wyślij pieniądze ukaże się formatka dotycząca szczegółów przelewu. Xoom pobiera opłatę za każdy przelew na poziomie 1,99 euro, co zostanie doliczone do łącznej kwoty waszego przelewu.

Następna strona to wybór formy odbioru środków. Oczywiście zostawiamy domyślną opcję, czyli Wpłata na rachunek bankowy. Co prawda Xoom umożliwia również odbiór gotówki, ale taka zabawa kosztuje aż 6,99 euro. Dalej wybierzcie nazwę banku. W tym miejscu mogę podpowiedzieć, iż dla Revoluta, czy też Monese będzie to opcja Inne, zaś nazwy to odpowiednio Revolut LTD oraz Monese LTD.

Zwróćcie uwagę, iż numer konta w Wielkiej Brytanii składa się z dwóch części:

  • numer rachunku (tak zwany numer lokalny) złożony z ciągu 8 cyfr oraz
  • numer rozliczeniowy (tak zwany sort code) złożony z 6 cyfr, które wpiszcie bez myślników.

Po wpisaniu numeru konta odbiorcy, wpiszcie jego podstawowe dane, a w następnym swoje dane adresowe (kod pocztowy z myślnikiem). Teraz zaś przechodzimy do najważniejszego, a mianowicie wybieramy formę płatności. Do wyboru macie kartę debetową lub kredytową, ewentualnie płatność w ciężar salda konta PayPal. Ostatnia opcja wyświetla się osobom, które posiadają już powiązane konto PayPal wraz z kwotą salda wystarczającą na wykonanie przelewu oraz kosztami przelewu (w naszym przykładzie co najmniej 61,99 euro). Jeśli chcecie wybrać tę opcję wcześniej, po prostu doładujcie saldo PayPal'a. Osobiście wybrałem najprostszą opcję, czyli płatność za pośrednictwem karty debetowej wydanej przez polski bank, rzecz jasna na moje nazwisko. Jako, że środki będą pobierane w euro, warto skorzystać z karty zapewniającej korzystne przewalutowania (przykładowo Getin Bank, Pekao S.A. albo Twisto). Jednak przy tak niewielkiej kwocie, koszty przewalutowania nie będą szczególnie dotkliwe, nawet jeśli Wasz bank nie stosuje kursów międzybankowych.

Cóż, na koniec pozostaje potwierdzenie płatności poprzez kliknięcie Autoryzuj płatność. Środki powinny dotrzeć w ciągu 2 dni roboczych. W moim przypadku dotarły one o wiele szybciej, ponieważ w ciągu… 2 godzin. Poszczególne etapy procesu płatniczego możecie śledzić na bieżąco w serwisie PayPal. Ponadto po każdym będziecie otrzymywać stosownego maila.

Powiązanie konta PayPal oraz wypłata 25 euro premii

Przed wypłatą premii musicie powiązać konto Xoom z kontem PayPal. Jest to bardzo proste działanie. Wystarczy, że na stronie logowania do serwisu Xoom wybierzecie opcję Zaloguj się z PayPal i użyjecie danych wykorzystywanych do logowania w systemie PayPal. Powiązanie kont będzie potwierdzone charakterystycznym elementem graficznym.

Premia pojawi się na saldzie waszego konta PayPal w ciągu 4 dni roboczych od momentu dokonania przelewu. Możecie ją wypłacić na swoje konto bankowe (wówczas PayPal dokona przewalutowania na złotówki po własnym kursie). Inna opcja to wykonanie przelewu walutowego poprzez Xoom w ciężar salda konta PayPal. Jeszcze inna możliwość to zrobienie zakupów online, opłaconych PayPalem. Jak zatem widzicie, opcji jest naprawdę sporo.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Mam dla Was jeszcze garść wskazówek, uzyskanych na bazie własnych doświadczeń oraz doświadczeń czytelników, którzy testowali już usługę Xoom.

Po pierwsze, Xoom funkcjonuje w oparciu o przepisy w zakresie przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. W związku z tym, serwis wyrywkowo przeprowadza weryfikacje wybranych użytkowników. Weryfikacją może być telefon od pracownika Xoom lub prośba o dosłanie stosownych dokumentów za pośrednictwem poczty elektronicznej. W niektórych przypadkach Xoom po prostu odrzuca transakcję bez powodu. Wówczas dobrym pomysłem jest ponowienie przelewu na inną kwotę oraz wybór płatności w ciężar salda PayPal zamiast płatności kartą. 

Po drugie, Xoom może anulować Wasz przelew (środki nie zostaną nawet pobrane), po czym zablokować wasze konto Xoom według własnego uznania. Jest to permanentny ban, z którym ciężko coś zrobić. Xoom ma do tego prawo, jeśli uzna danego użytkownika za… niegodnego zaufania. Oczywiście można próbować minimalizować to ryzyko na zasadzie „im mniej kombinujesz, tym Twoja transakcja wzbudza większe zaufanie” 🙂

Po trzecie, przed rejestracją wyłączcie adBlocka oraz wyczyśćcie cookies w przeglądarce. Zapewni to prawidłowe zaczytanie polecenia z dedykowanego linku. 

Jak polecać znajomych w Xoom?

Teraz to Wy możecie polecać serwis swoim bliskim, korzystając z własnego linku polecającego. Otóż osoba polecona może zostać również polecającym! Po rejestracji z waszego linku, znajomy również może wykonać promocyjny przelew za co otrzymacie po 25 euro premii. Dla Was będzie to już druga premia, czyli łączny zarobek wyniesie 50 euro (ponad 200 zł)! Oczywiście serwis możecie polecać większej ilości osób, ponieważ nie ma żadnych limitów polecanych osób!

Pamiętajcie, iż regulamin nie zezwala na polecenie usługi samemu sobie. Może to grozić banem oraz niewypłaceniem środków. Dlatego przygodę z Xoom najlepiej zacząć od skorzystania z polecenia dotychczasowego użytkownika programu. Zabronione jest również tworzenie kolejnych kont, szczególnie tych na fikcyjne dane. Xoom ma prawo poprosić Was o zweryfikowanie swojego konta, na przykład poprzez wysyłkę skanu/zdjęcia któregoś z dokumentów. Pamiętajcie również, iż przelew na konto walutowe założone w polskim banku nie zapewni uzyskania premii. Musi to być realne konto prowadzone przez zagraniczny bank.

Aby zacząć polecać znajomych i zgarniać po 25 euro za każde skuteczne polecenie, wystarczy, że zalogujecie się w serwisie Xoom, po czym w swoim profilu klikniecie zakładkę Zaproś znajomych. Tam też znajdziecie swój link polecający. Link możecie przekazywać bezpośrednio, mailowo lub poprzez media społecznościowe z wykorzystaniem funkcji udostępniania. Standardowo zakazane jest umieszczanie linków w komentarzach zarówno pod artykułem, jak i na profilach bloga w social mediach…

Kwota maksymalnej premii z poleceń jest nieograniczona. Xoom dostępne jest na terytorium wielu krajów, zatem usługę możecie polecać swoim znajomym zarówno w Polsce, jak i zagranicznym przyjaciołom. Statystyki o tym, ile osób spełniło warunki programu z waszego polecenia również dostępne będą w panelu użytkownika. Premia w wysokości 25 euro zostanie Wam przyznana, jeśli polecony wykona przelew międzynarodowy na minimum 50 euro. Premia wypłacana jest w ciągu 4 dni roboczych od momentu wykonania kwalifikowanego przelewu.

Szczegóły promocji:

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów