fbpx

XAPO: po 10 dolarów premii w programie poleceń za przetestowanie darmowego portfela cyfrowego – bez wychodzenia z domu!

W związku ze sporym zainteresowaniem promocji aplikacji Bitwala z 30 euro premii na start, postanowiłem przygotować dla Was jeszcze jeden artykuł na temat programu poleceń fintechu z branży blockchain. XAPO, czyli bohater dzisiejszej publikacji to jeden z najbardziej znanych portfeli cyfrowych na rynku. Co prawda, nie posiada on licencji bankowej, tak jak Bitwala, ale działa na bardzo podobnej zasadzie. W tym przypadku możecie zdobyć 10 dolarów premii na start oraz identyczną kwotę za polecanie usługi swoim bliskim. Jako, że kurs dolara obecnie jest bardzo mocny – jest się po co schylić, zważywszy, iż cała procedura odbywa się w pełni online i to bez potrzeby wideoweryfikacji. Wystarczy zrobić zdjęcie dokumentu (na przykład prawa jazdy) oraz selfie twarzy. Prowadzenie konta oraz portfela crypto jest darmowe, tak samo jak przelewy SEPA. Głównym warunkiem otrzymania premii jest zasilenie konta na kwotę 100 euro, po czym bonus otrzymacie w ciągu 24 godzin. Środki możecie wypłacić na konto, zaraz po otrzymaniu premii.

 

 

XAPO – czym jest oraz krótki rys historyczny

Aplikacja XAPO to wielowalutowy cyfrowy portfel zapewniający obsługę w walutach  oraz w kryptowalucie Bitcoin. XAPO wydaje również karty płatnicze, które nie są jednak obecnie dostępne dla klientów z Polski. XAPO obecne jest na wszystkich światowych rynkach, świadcząc swoje usługi poprzez spółki zarejestrowane w Stanach Zjednoczonych, Hong Kongu, Szwajcarii, czy Gibraltarze. Fintech słynie przede wszystkim z oferowania bezpiecznego skarbca do przechowywania Bitcoinów. XAPO specjalizuje się tylko w tej jednej kryptowalucie,  nie skupiając się na mniejszych projektach. Dzięki temu, XAPO ma jedną z kluczowych pozycji na rynku portfeli cyfrowych.

 

XAPO działa przede wszystkim w formie aplikacji mobilnej, dostępnej zarówno na system iOS, jak i na Android. Możliwy jest również dostęp do platformy poprzez przeglądarkę internetową.

 

XAPO powstało w 2013 roku, początkowo jako fizyczny skarbiec do przechowywania bitcoinów. Dość szybko XAPO udostępniło też aplikację mobilną do zarządzania bitcoinami, zaś w 2014 roku wprowadziło kartę debetową, za pośrednictwem której transakcje wykonywane są w ciężar portfela Bitcoin. W 2015 roku siedziba XAPO została przeniesiona ze Stanów Zjednoczonych do Szwajcarii. Natomiast w 2017 roku XAPO otrzymało Europejską licencję na wydawanie pieniądza elektronicznego, dzięki czemu może świadczyć usługi na terenie Unii Europejskiej. XAPO wielokrotnie pozyskiwało zewnętrzne finansowanie na swoją działalność, w ramach kolejnych rund inwestycyjnych.

Pomimo, że kryptowaluty kojarzą nam się głównie z cyfrowym obrotem, jako ciekawostkę warto wspomnieć o działalności skarbca. Jest on stale monitorowany, chroniony przez uzbrojonych konwojentów oraz zabezpieczony biometrycznie. Liczba bitcoinów zebranych w skarbcu odpowiada sumie kryptowalut zgromadzonych na portfelach użytkowników. Jest to tak zwana „bankowość z pełną rezerwą”. Zdecydowanie odstaje ona od realiów tradycyjnej bankowości, gdzie pokrycie dostępnej gotówki do salda depozytów ma ułamkową wartość.

 

Usługi oferowane przez Xapo oraz cennik

Xapo jest typowym fintechem, którego działalność opiera się na kryptowalutach. Oferuje on portfel cyfrowy służący wymianie walut fiducjarnych na kryptowaluty i z powrotem. Do tego umożliwia transfer kryptowaluty na inne portfele oraz tradycyjne przelewy.

 

  • 0 zł za założenie konta,
  • 0 zł za prowadzenie konta w walutach PLN, USD, EUR, GBP – bezwarunkowo,
  • darmowe przelewy walutowe SEPA w walucie euro,
  • 0 zł za założenie i prowadzenie portfela Blockchain,
  • 0 zł za doładowanie portfela za pośrednictwem przelewu SEPA,
  • 2% – 4% prowizji za doładowanie portfela kartą (nie polecam tej opcji),
  • szczegóły w Tabeli pytań i odpowiedzi.

 

Jeśli interesują Was kwestie opłat związanych z transakcjami w ramach kryptowalut, po szczegóły odsyłam na stronę XAPO. Jako, że zakup kryptowalut nie jest warunkiem otrzymania premii, nie analizuję tego zagadnienia.

 

Jak założyć konto w Xapo

Niezbędnik, czyli co przygotować przed rozpoczęciem procesu:

  • paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty,
  • jeśli w Twoim dowodzie tożsamości nie ma podanego adresu, dodatkowo wydrukuj rachunek za prąd, wodę, gaz, ogrzewanie lub Internet albo wyciąg z konta banku lub w fintechu.

 

Wniosek o konto Xapo można założyć wyłącznie za pośrednictwem smartfona. W tym celu należy przejść na dedykowaną stronę promocji, po czym od razu zostaniecie przeniesieni do sklepu z aplikacjami mobilnymi. Jeśli zaś samodzielnie pobierzecie aplikację (bez klikania w link polecenia), wówczas nie otrzymacie premii – polecenie się nie zaczyta.

 

Po pobraniu aplikacji, na początek kliknijcie Sign up i podajcie podstawowe dane, takie jak numer telefonu oraz kraj zamieszkania. Dostaniecie po chwili SMS-a z kodem weryfikacyjnym. Po wpisaniu kodu, w dalszej kolejności podajcie adres e-mail, który należy zweryfikować klikając w link aktywacyjny. W międzyczasie aplikacja poprosi Was o ustalenie 6-cyfrowego PIN-u do logowania.

 

 

Let's get started i podajcie swoje dane osobowe (bez polskich znaków) 🙂 Następnie miejsce zamieszkania oraz typ dokumentu tożsamości, służącego do weryfikacji. Wybierając paszport lub prawo jazdy, zostaniecie poproszeni o przedstawienie wydrukowanego dokumentu potwierdzającego wasze miejsce zamieszkania. Osobiście użyłem mix-u prawo jazdy + wyciąg bankowy.

 

 

Po wykonania zdjęcia dokumentu tożsamości, aplikacja poprosi Was o podanie danych dotyczących miejsca zamieszkania, a następnie o wykonanie zdjęcia dodatkowego dokumentu z ostatnich 3 miesięcy.

 

 

Później aplikacja poprosi o zdjęcie twarzy (trzeba się ustawić w ramce) oraz o wyrażenie jednej zgody.

 

 

Teraz możecie spokojnie poczekać na weryfikację. U mnie trwała ona kilka minut, pomimo, że zdjęcia nie były najwyższej jakości.

 

 

Po krótkiej chwili dostaniecie maila z potwierdzeniem założenia konta w XAPO, zaś w aplikacji ukaże się dostęp do waszych rachunków. Teraz już możecie przejść do kwestii doładowania środków 🙂

 

 

 

Jak doładować konto w XAPO oraz wypłacić środki?

Co tu kryć, w zasadzie wszystkie podstawowe usługi w XAPO niezbędne do otrzymania premii są za darmowe. Pomimo, że XAPO udostępnia rachunki w polskim złotym, dla osób mieszkających w Europie podstawowym kontem jest konto w walucie euro (rachunek w PLN nie jest prowadzony przez polski bank).

Jedynym bezkosztowym sposobem na zasilenie konta jest wykonanie przelewu SEPA w walucie euro. Możecie go wykonać ze swojego konta walutowego w banku lub fintechu typu Revolut, Monese, czy N26. Nawet jeśli w chwili obecnej nie posiadacie waluty euro, możecie ją zakupić w Revolucie po kursie rzeczywistym. Ewentualnie konto w XAPO możecie zasilić przelewając środki z rachunku osobistego w PLN. Jednak w tym przypadku to bank przewalutuje środki po swoim (zazwyczaj niekorzystnym) kursie. Jest to zatem opcja ostateczna dla osób, które nie korzystają z żadnych innych narzędzi walutowych.

 

W celu zasilenia konta w aplikacji kliknijcie ikonkę Add money, a następnie Bank Transfer.

 

 

Teraz ustalcie kwotę zasilenia. Przypominam, iż do zdobycia premii, minimalna kwota zasilenia to 100 euro. Taką też kwotę wpisałem w naszym przykładzie (na screenie znajdziecie potwierdzenie braku opłat za doładowanie).

 

 

Po kliknięciu Go to instructions aplikacja wyświetli Wam dane do wykonania przelewu SEPA. Taką samą instrukcję otrzymacie też na maila. Pamiętajcie, aby w polu tytuł przelewu przepisać reference code. Dzięki temu środki poprawnie zostaną przydzielone do waszej e-portmonetki.

 

Wykonując przelew do XAPO za pośredncitwem Revoluta, wybierzcie „przelew do firmy”, jako kraj odbiorcy ustawcie Wielką Brytanię, zaś jako walutę euro. Adres odbiorcy możecie pominąć. O wiele łatwiej sprawa wygląda w Monese, gdzie przelew wykonujecie do siebie, podając w zasadzie numer konta oraz tytuł przelewu. W razie trudności z wykonaniem przelewu – dajcie znać w komentarzu.

A przy okazji, w Monese do zdobycia jest obecnie 20 funtów premii na start!

 

 

Środki zostaną zaksięgowane na waszym koncie XAPO w ciągu 1-5 dni od wykonania przelewu. Bonus zostanie wypłacony w ciągu 24 godzin. Premia zostanie przelana na portfel Bitcoin (XAPO zakupi dla Was Bitcoiny o równowartości 10 dolarów). Aby wypłacić środki na konto, wymieńcie otrzymane Bitcoiny na euro, po czym możecie zlecić przelew całości środków (wasz depozyt + premia) na wasze konto.

Pamiętajcie również, iż kurs Bitcoina jest dość zmienny, szczególnie w obecnych czasach. W chwili wymiany waluty, wartość Bitcoina może być wyższa lub niższa niż w chwili wypłaty bonusu. Ponadto XAPO udostępnia swoje aktualne kursy, zatem koszt  wymiany kryptowaluty może nieco uszczknąć ostateczną wartość premii. 

 

 

Wypłata środków jest bardzo prosta. W tym celu na głównym ekranie należy przejść do zakładki Withdraw, następnie Transfer to bank account. Dalej w zasadzie wypełniacie dane jak do standardowego przelewu. Szczegółowo (wraz z załączonymi screenami), proces wypłaty środków opisany jest na stronie XAPO pod tym linkiem.

 

 

 

 

 

 

Program poleceń, czyli 10 dolarów za skuteczne polecenie – bez limitu!

Polecanie serwisu XAPO możliwe jest zaraz po założeniu konta. Link polecający wygenerujecie po zalogowaniu w aplikacji i kliknięciu w ikonkę Rewards. Swój link znajdziecie po kliknięciu w przycisk Share Link. Link polecający możecie przesyłać bezpośrednio do znajomych (na przykład mailem) lub poprzez wykorzystanie social mediów.

 

 

Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

 

Informacja o aktualnej stawce obowiązującej w programie poleceń podana jest w aplikacji mobilnej. Znajdziecie tam również warunki jakie trzeba spełnić, aby obie strony otrzymały bonus. Obecnie jest to po 10 dolarów premii dla obu stron programu za założenie konta i doładowanie go kwotą minimum 100 euro.

Szczegóły na stronie programu poleceń XAPO.

 

Podsumowanie oraz jak zamknąć konto w XAPO?

Tego typu promocje są miłym dodatkiem do wszelkich „dużych” promocji bankowych. Oprócz premii na start, można sporo dorobić poprzez polecanie usługi swoim znajomym oraz rodzinie. Działania nie są zbyt skomplikowane, jednak tego typu akcje kierowane są głównie do osób nieco bardziej obytych z obsługą smartfona i aplikacji mobilnych oraz otwartych na nowości. 

 

Pomimo szczerych chęci i starań, w artykule mogłem coś pominąć lub nie do końca zrozumieć. Wszystkie informacje na stronie XAPO są po angielsku, zaś w sieci próżno szukać opracowań promocji w języku polskim. Dla mnie również jest to całkiem nowy produkt, dlatego mam prawo nie ustrzec się od błędów za co z góry przepraszam. Jeśli macie większe doświadczenie w temacie – śmiało dzielcie się nim w komentarzach!

Musicie być świadomi wahań kursów zarówno walut tradycyjnych, jak i kryptowalut. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujecie na własne ryzyko. Osobiście przedstawiłem schemat działania produktu na bazie własnych doświadczeń.

 

Jeśli będziecie chcieli zamknąć konto w XAPO, zrobicie to w pełni online. Wystarczy napisać prośbę do supportu. Więcej na ten temat na dedykowanej podstronie XAPO.

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów