fbpx

„Wszystko za 39 zł w NJU Mobile” – analiza najlepszej oferty telekomunikacyjnej na rynku

Dla tych, którzy nie wiedzą, NJU Mobile to marka telefonii komórkowej obsługiwana przez sieć Orange. Rozwój usług telekomunikacyjnych doprowadził do sytuacji, w której użytkownicy telefonów komórkowych mogą z nich korzystać bez limitu. Jednocześnie ich rachunki nie będą doprowadzać do bólu głowy. Taka właśnie jest propozycja NJU Mobile. 

 

 

Aż trudno w to uwierzyć, że jeszcze kilka lat temu cena za jedną minutę połączenia oscylowała w granicach 1 zł. Dzisiejsze rachunki za telefon mogą być zdecydowanie niższe niż to bywało w przeszłości. Dotyczy to szczególnie osób, które dużo korzystają z telefonu komórkowego i nie chcą się ograniczać w żaden sposób. Obecnie najlepszą ofertą rynkową typu „No limit” jest NJU z rachunkiem za 39 zł miesięcznie.

 

Co dostajecie w zamian?

 • Nielimitowane połączenia krajowe z komórkowymi i stacjonarnymi do wszystkich sieci;
 • Nielimitowane SMS i MMS do wszystkich sieci w kraju;
 • Nielimitowany transfer danych do 2 GB.

W tym momencie stwierdzicie z pewnością, iż zbliżone oferty można znaleźć u innych „dużych” operatorów. NJU Mobile wyróżnia się jednak czymś jeszcze. Jest to niejako furtka bezpieczeństwa w sytuacji gdybyście nie chcieli korzystać z komórki w NJU. Odznacza się ona w dwóch aspektach. Po pierwsze, wysokość abonamentu w NJU nie jest stała tak jak w przypadku abonamentów w dużych sieciach. Akurat w tym przypadku, brak stałych cen jest jak najbardziej pozytywny. Jeżeli nie korzystacie z telefonu w ogóle, albo korzystacie bardzo mało zapłacicie jedynie 9 zł miesięcznie. Jest to tak zwana minimalna wartość rachunku, jaką zapłacicie w danym miesiącu. Maksymalna zaś wartość rachunku to 39 zł. Do osiągnięcia pułapu 39 zł, płacicie jedynie za wykorzystane
minuty/SMS-i i MMS-y/jednostki transferu danych.

Cennik usług jest następujący:

 • minuta 0,19 zł
 • SMS 0,09 zł
 • MMS 0,19 zł
 • 1 MB przesyłu danych 0,19 zł

 

Jak to wygląda w praktyce?

 • Wariant 1 – wykorzystujecie 30 minut, 20 SMSów i 5 MB Internetu

Obliczenia: 30 x 0,19 + 20 x 0,09 + 5 x 0,19 = 8,64 zł

W takim razie płacicie minimalną wysokość rachunku, czyli 9 zł

 • Wariant 2 – wykorzystujecie 60 minut, 50 SMSów i 15 MB Internetu

Obliczenia: 60 x 0,19 + 50 x 0,09 + 15 x 0,19 = 18,75 zł

W tym wypadku płacicie za rzeczywiście wykorzystane usługi, czyli 18,75 zł.

 • Wariant 3 – wykorzystujecie 200 minut, 100 SMSów i 100 MB Internetu

Normalnie zapłacilibyście: 200 x 0,19 + 100 * 0,09 + 100 * 0,19 = 66 zł

Jednak maksymalna wysokość rachunku to 39 zł i tyle właśnie wyniesie wasza płatność. Każda kolejna minuta czy SMS nie zwiększają już wartości rachunku. To na prawdę uczciwe rozwiązanie.

 

Drugą ważną cechą oferty NJU Mobile jest możliwość zerwania umowy w każdym momencie bez konsekwencji. Pomimo, iż jest to oferta na abonament, nie musicie podpisywać zobowiązania na 24 czy 36 miesięcy. Jeżeli zdecydujecie, iż nie chcecie dalej korzystać z usług NJU, wystarczy że złożycie wypowiedzenie umowy. W przypadku NJU Mobile z rachunkiem, umowa zostanie zakończona z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia. W praktyce wygląda to następująco:

Załóżmy, iż wasz okres rozliczeniowy trwa od 4 dnia danego miesiąca do 3 dnia następnego miesiąca. Składając wypowiedzenie na przykład 17 grudnia, wasza umowa będzie obowiązywać do 3 stycznia + jeden cykl rozliczeniowy, czyli do 3 lutego.

Możliwość zakończenia umowy w dowolnym momencie sprawia, iż oferta jest bardzo elastyczna. Gdyby na rynku pokazała się inna – lepsza oferta lub zdecydowalibyście się na wyjazd z kraju, możecie zerwać umowę bez konsekwencji.

Podsumowując:

 • Najniższa stawka 39 zł „za wszystko”
 • W przypadku sporadycznego korzystania z telefonu, opłata za wykorzystane usługi
 • Możliwość zerwania umowy bez konsekwencji

Już wiecie, dlaczego w tytule artykułu jest napisane najlepszej oferty telekomunikacyjnej.

 

Teraz przejdźmy do kwestii operacyjnych

NJU Mobile nie ma rzecz jasna swoich salonów stacjonarnych. Jest to projekt niskokosztowy, dlatego może zaoferować tak niskie ceny. Cała obsługa odbywa się na odległość. Wniosek składa się przez Internet, umowę i kartę SIM dostarcza kurier, faktury dostarczane są poprzez pocztę e-mail, zaś obsługa odbywa się poprzez maila, czat lub infolinię. Tej ostatniej niestety nie polecam, gdyż jest płatna. Zasięg NJU Mobile gwarantuje operator Orange, dlatego nie można na niego powiedzieć złego słowa.

Aktywacja usługi kosztuje 0 zł przy wyborze e-faktury. Wybór rachunków papierowych wiąże się z opłaceniem aktywacji wynoszącej… 200 zł. Dlatego jednak lepiej wybrać faktury na maila.
Jeżeli macie już swój numer komórkowy i chcecie przy nim pozostać, NJU Mobile oczywiście daje możliwość darmowego przeniesienia numeru.

 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów