fbpx

40 zł zniżki do aplikacji Wolt, czyli testujemy konkurencję UberEats!

Usługi typu UberEats, Pyszne.pl czy Glovo instnieją na rynku już od kilku lat. Ich działalność polega na sprawnym zorganizowaniu transportu zamówionych posiłków. Dzięki temu restauracja nie musi przejmować się utrzymywaniem floty pojazdów, a klienci mogą cieszyć się jedzeniem z ulubionych restauracji – nawet tych, które do tej pory nie oferowały możliwości dowozu. Trend ten szczególnie nasilił się w okresie pandemii, gdy z jasnych przyczyny nie mogliśmy zjeść posiłku na miejscu. W związku z tym dziś przyjrzymy się aplikacji Wolt, która uruchomiła właśnie (prawdopodobnie) najciekawszy program partnerski spośród wszystkich dostępnych na rynku. Po zarejestrowaniu się z kodem polecającym zyskacie po 10 zł zniżki na 4 zamówienia! To w sumie 40 zł zniżki na jedzenie. Sam korzystam z usług aplikacji od pewnego czasu i chętnie podzielę się spostrzeżeniami. Pod koniec 2018 roku opisałem nawet obowiązujący wtedy program poleceń, w ramach którego obie strony otrzymywały darmową dostawę. Dziś, jak widzicie, warunki są znacznie bardziej okazałe. Dodatkowo będziecie mogli zgarnąć nawet 20 zł na kolejne zamówienia, polecając aplikację swoim bliskim.

Jedzenie na dowóz w XXI wieku

Podobno pierwsza pizza na wynos została dostarczona już ponad 120 lat temu we Włoszech. Żona króla Włoch – Małgorzata Sabaudzka – cierpiąca na dolegliwości żołądkowe zażyczyła sobie danie „zwyczajnych Włochów” z dostawą do domu. Tak właśnie powstała pizza z pomidorami, bazylią i białym serem mozzarella, czyli Margherita. Wiecie już, skąd wzięła się nazwa najpopularniejszej pizzy na świecie. 🙂

Dziś zamawianie jedzenia wygląda zupełnie inaczej. Do lamusa odchodzą już nawet zamówienia telefoniczne. Gdy każdy w dłoni trzyma smartfon, wystarczy jedynie kilka kliknięć, by za kilkadziesiąt minut cieszyć się już gorącym posiłkiem. 

Na rynku funkcjonuje kilku dużych graczy, jednak co i rusz na ulicach można zauważyć dostawców nowych marek, pędzących na rowerach i skuterach. 

Usługi tego rodzaju zdobyły szczególną popularność podczas pandemii koronawirusa, kiedy to zamknięto większość restauracji. Zewnętrzne aplikacje pozwoliły im na przetrwanie. W końcu nie każda restauracja dysponuje flotą samochodów i obsadą kierowców. Z kolei czasy, jakie teraz mamy, nie sprzyjają dużym inwestycjom.

Aplikacja Wolt – kod i instalacja

Aplikację Wolt pobierzecie zarówno ze sklepu Google Play, jak również z AppStore.

Po jej zainstalowaniu należy założyć darmowe konto. Ważne, by w odpowiednim momencie podać kod polecający, który umożliwi Wam zdobycie aż 40 zł zniżki na zamówione posiłki (4×10 zł – każda zniżka może być wykorzystana przy jednym zamówieniu). O kod możecie poprosić dowolnego znajomego, korzystającego z aplikacji. Jeśli jednak nie macie do niego dostępu, polecam swój: JAKDOROBIC. Wpiszcie go, gdy na ekranie pojawi się informacja, jak na poniższej grafice. 

kod promocyjny WOLT 40 zł
WOLT – jak wpisać kod polecenia.

Po zatwierdzeniu ujrzycie taki komunikat:

40 zł kod zniżka WOLT
WOLT – 40 zł jest już Twoje!

Wolt – koszty dostawy

Cena, jaką należy zapłacić za dowiezienie posiłku jest uzależniona od wielu czynników: odległość pomiędzy restauracją i zamawiającym, ilością dostępnych aktualnie kurierów oraz bieżącej ilości zamówień. Sposób wyliczania należności jest standardowy dla większości tego rodzaju usług. Kwoty wahają się w granicach 5,99-10 zł (choć wiele zależy także od lokalizacji). Na szczęście co rusz pojawiają się promocje darmowej dostawy. Może to dotyczyć konkretnych restauracji lub tokeny na darmową dostawę możecie otrzymać indywidualnie. Warto też śledzić profile WOLT w mediach społecznościowych.

Na szczęście środki uzyskane z polecenia również pokrywają koszty dostawy, co jest ewenementem dla tego typu aplikacji.

Wolt kurier zniżka
WOLT – typowy obrazek z polskich ulic.

Wolt dzieli restauracje na standardowe kategorie, jak pizza, makarony, kuchnia tajska i wiele innych. Do tego możecie przeglądać restauracje, które niedawno pojawiły się w aplikacji i tworzyć listę ulubionych lokali. Co ciekawe, Wolt udostępnia także możliwość osobistego odbioru zamówienia. Po kliknięciu ikony Odbiór pokazuje się mapa, na której widoczne są dostępne w pobliżu opcje. 

W przypadku jakichkolwiek problemów z dostawą lub aplikacją, użytkownicy Wolt mogą liczyć na wsparcie polskojęzycznego supportu. Marka odpowiada na zapytania błyskawicznie (według deklaracji w ciągu 40 sekund!).

Czas dostawy nie powinien przekroczyć 40 minut. Osobiście nie zdarzyło mi się czekać na dostawę dłużej.

Kod do Wolt – szczegóły

Naliczanie zniżki z kodu, który otrzymacie jako poleceni, jest dziecinnie proste. Rabat zostanie automatycznie uwzględniony w rachunku podczas zamawiania posiłku. Tak naprawdę nie wymaga to od Was żadnej reakcji. Warto jedynie skontrolować, czy zniżka faktycznie została naliczona. Zrobicie to w podsumowaniu zamówienia. Przypominam, mój kod zniżkowy to: JAKDOROBIC.

Wolt zniżka 10 zł
WOLT – prawidłowe naliczenie zniżki.

Po rejestracji otrzymacie pierwszą zniżkę (Wolt Credits), którą należy wykorzystać w ciągu 30 dni. Każdą kolejną otrzymywać będziecie po dostarczeniu poprzedniego zamówienia. Płatności za dokonane zamówienia będę pobierane automatycznie w ciężar karty płatniczej dodanej do aplikacji (identycznie jak na przykład w Uberze lub abonamentach subskrypcyjnych).

Skąd wziąć własny kod?

Zniżka na zamówienia to nie jedyna korzyść, jaką możecie zyskać w nowym programie poleceń. Gdy staniecie się klientami i zaczniecie korzystać z aplikacji, sami będziecie mogli wygenerować własny kod i przesyłać go swoim znajomym. Zyskają oni standardowy pakiet zniżek na zamówienia, a Wy, jako polecający, otrzymacie 5 zł za każde z czterech pierwszych zamówień poleconego do wykorzystania w aplikacji. Uczciwy układ, prawda?. 🙂 

Żeby uzyskać indywidualny kod przejdźcie do zakładki Profil (w prawym dolnym rogu) i odszukajcie przycisk Zdobywaj Wolt Credits. Po kliknięciu go zobaczycie ekran podobny do tego na dole.

WOLT – kod polecenia.

Wolt a konkurencja

Ze wszystkich aplikacji mobilnych, służących do zamawiania jedzenia, aplikacja Wolt przypadła mi do gustu najbardziej. W mojej opinii jest najbardziej czytelna, intuicyjna i prosta w obsłudze. Program poleceń ma zdecydowanie najciekawsze warunki ze wszystkich mi znanych.

Kurierów Wolt znajdziecie obecnie w ośmiu polskich miastach: Warszawie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Gdyni, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. 

Mimo wszystko uważam, że warto korzystać z wielu usług dostępnych na rynku. Dzięki temu można być zorientowanym i korzystać z różnych kodów i promocji, pojawiających się tu i tam. 

Jeśli będziecie chcieli skorzystać z aplikacji Glovo, możecie wpisać przy rejestracji kod 2D1Z1JJ – da Wam to w sumie 30 zł zniżki (trzy zniżki po 10 zł przy zamówieniach od 30 zł).

Gdy z kolei najdzie Was ochota na wypróbowanie UberEats, skorzystajcie z kodu dla nowych klientów: EATS-GUQIF. Zgarniecie w ten sposób 20 zł zniżki przy zamówieniu za minimum 40 zł. 🙂

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów