fbpx

Walutomat: 75% upustu na pierwszą wymianę walut oraz darmowy przelew zagraniczny

Wakacje tuż tuż, zatem mam dla Was kolejne rozwiązanie płatnicze, które sprawdzi się podczas zagranicznych wojaży. Na blogu opisywałem już działanie kantoru internetowego na przykładzie Kantoru Walutowego Alior Banku, a także korzystanie z karty debetowej EnveloBanku, zapewniającej bezprowizyjne przewalutowanie po kursach VISY. Dzisiaj przygotowałem natomiast analizę funkcjonowania Walutomatu, największej w Polsce giełdy walutowej, na której wymiana walut odbywa się pomiędzy jej uczestnikami. Walutomat spełnia rolę niejako platformy społecznościowej, „krzyżującej” oferty kupna i sprzedaży danej waluty. Dzięki takiej konstrukcji, kursy wymiany są bardzo korzystne, ponieważ wyeliminowane są spready stosowane przez banki, czy też kantory online. W zamian za to Walutomat pobiera od każdej transakcji symboliczną prowizję. Obecnie w ramach promocji organizowanej razem z Walutomatem, na start otrzymujecie aż 75% zniżki na prowizję przy pierwszej wymianie walut oraz darmowy przelew zagraniczny.

 

 

Czym jest Walutomat

Walutomat to pośrednik gwarantujący płynne oraz bezpieczne przeprowadzenie transakcji wymiany walut pomiędzy jego użytkownikami. Dzięki niemu macie pewność, iż zakupiona waluta, jakby nie było od obcej osoby, trafi na Wasze konto. Walutomat pobiera za swoje usługi standardową prowizję wynoszącą 0,2% wartości transakcji. Spready (wynikające z kursów ustalanych przez użytkowników) są mikroskopijne, wynoszą mniej niż 1 grosz w przypadku wszystkich kursach walut obsługiwanych przez Walutomat (EUR, USD, CHF, GBP ).

W Walutomacie możecie wymieniać środki na dwa sposoby. Albo bezpośrednio przelewem z waszego konta, po czym „wymienione środki” wracają do Was, lub poprzez utworzenie elektronicznego portfela (w ramach rachunków walutowych skupionych w waszym e-portfelu). Po zasileniu danego konta (na przykład konta złotówkowego, w celu zakupu waluty obcej) użytkowanie serwisu jest bardzo intuicyjne. Osobiście korzystałem z wymiany poprzez portfel, wybierając najlepszą aktualnie propozycję, dzięki czemu transakcja została zrealizowana natychmiastowo. Innym rozwiązaniem jest wystawienie własnej pozycji i oczekiwanie na chętnego do realizacji.

 

 

Jeśli chodzi o wypłatę z Walutomatu, obsługuje on wszystkie banki w Polsce. Jednak bezpłatne przelewy mogą być zlecane do klientów banków: Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Bank Millennium, mBank korporacyjny (mBank detaliczny – 5 zł), BZ WBK, Pekao SA, PKO BP, ING Bank Śląski, Raiffeisen Polbank, Deutsche Bank, BGŻ BNP Paribas. Z racji, iż Walutomat posiada własne rachunki w tych bankach, realizowane są one natychmiastowo. Do pozostałych banków przelewy realizowane są standardowo, opłaty zaś wynoszą odpowiednio 0 zł – PLN, 4 zł – EUR, 9 zł – pozostałe (opłata za każdy przelew). Walutomat ostrzega, iż niektóre banki pobierają opłaty za przyjęcie przelewów walutowych. W praktyce nie spotkałem się z takim działaniem, ale może macie inne doświadczenia?

 

Przelewy zagraniczne oferowane przez Walutomat

W stosunku do ofert banków, Walutomat ma bardzo korzystne warunki pod względem przelewów walutowych. Jak wcześniej wspomniałem koszt takiego przelewu (w standardzie SHA) to 4 zł dla EURO oraz 9 zł w przypadku pozostałych walut. Wiadomo, tego typu przelewy mogą przydać się gdy przesyłacie środki członkom rodziny mieszkającym poza granicami kraju lub gdy płacicie za zagraniczne zakupy. Przelewy zagraniczne możecie wykonywać do 33 europejskich krajów. W ramach promocji, do końca lipca grudnia 2018 roku, zarówno nowi, jak i obecni klienci serwisu Walutomat mogą skorzystać z jednego darmowego przelewu walutowego bez względu na kwotę. Promocją objęte są wszystkie waluty dostępne w serwisie. Ponadto przelew może być wykonany zarówno na wasze konto, jak i konto osoby trzeciej.

Więcej na temat promocji darmowego przelewu na stronie.

 

75% upustu na pierwszą prowizję od wymiany waluty

Planujecie wymianę większej ilości środków przed zbliżającymi się wakacjami? Świetnie trafiliście! W ramach promocji na start otrzymacie 75% upustu na pierwszą wymianę walut. Zamiast standardowej prowizji wynoszącej 0,2% wartości transakcji, Walutomat pobierze od Was tylko 0,05% prowizji. Przykładowo, transakcja o wartości 1000 zł będzie Was kosztować wyłącznie 50 groszy. Dla 5000 zł, koszt wyniesie 2,50 zł itd.

Promocja trwa do 31 grudnia 2018 roku. Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem serwisu Walutomat i zarejestrować się za pośrednictwem dedykowanego linku. Na realizację rabatu macie 6 miesięcy od momentu przystąpienia do promocji.

Więcej na temat promocji „75% taniej na start” w regulaminie.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów