Zarządzanie firmowymi finansami jeszcze nie było tak proste i… tanie. Poznaj platformę Wallester!

Zarządzanie firmowymi finansami to duże wyzwanie. Zwłaszcza dla osób, które nie mają za sobą sztabu specjalistów w postaci doświadczonych księgowych, doradców podatkowych i rozbudowanej korporacyjnej struktury. Jeśli szukacie nowoczesnego i taniego rozwiązania, które pomoże Wam zachować kontrolę nad firmowym budżetem, z pomocą przychodzi Wallester. Udostępnione przez ten estoński fintech narzędzia umożliwiają błyskawiczne wdrażanie i uruchamianie innowacyjnych spersonalizowanych rozwiązań płatniczych dla wszystkich firm — od jednoosobowych działalności gospodarczych, poprzez start-upy, a skończywszy na rynkowych gigantach. Ze względu na fakt, że Wallester oferuje szereg różnych usług, a samo omówienie jej funkcjonalności wymaga sporej ilości treści, w tym artykule znajdziecie ogólne informacje na temat fintechu, platformy Wallester, najważniejszych korzyści z jej użytkowania oraz sposobu założenia konta na platformie. W kolejnych omówię specyfikę wydawanych przez Wallester kart i wgłębię się bardziej w nowoczesne funkcjonalności narzędzia.

Przejdźmy teraz do konkretów i sprawdźmy, czym jest w praktyce Wallester, czym punktuje i jakie korzyści może Wam zapewnić. Później zaś sprawdź nasz drugi artykuł na temat Wallester:

Wirtualna karta płatnicza dla firmy w kilka minut, w dodatku zupełnie za darmo — poznaj karty od Wallester

Czym jest Wallester?

Wallester jest licencjonowaną estońską instytucją finansową, która rozwija finansową technologię cyfrową i wydaje karty VISA. Od 2018 roku firma jest oficjalnym partnerem Visa i członkiem programu Visa FinTech Fast Track wydającym fizyczne i wirtualne karty debetowe, kredytowe, przedpłacone i firmowe. W ramach programu Wallester Business możecie wydawać korporacyjne wirtualne i fizyczne karty VISA z kontem IBAN (EUR). Otrzymacie również dostęp do platformy CRM oraz wielofunkcyjnej aplikacji mobilnej do zarządzania wszystkimi procesami finansowymi.

Możliwość otrzymania karty płatniczej bardzooooo szybko jest jedną z najważniejszych zalet tego fintechu.

Karta płatnicza nawet w kilka minut

Choć może się wydawać, że otrzymanie karty płatniczej w polskim banku jest szybkie (wystarczy przecież tylko złożyć wniosek i zawrzeć umowę o kartę), w Wellaster możecie dostać wirtualną kartę płatniczą nawet… w kilka minut! Ogromnym walorem, zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy działają na rynkach zagranicznych i/lub dużo podróżują, jest możliwość dokonywania płatności w euro lub innych walutach bez prowizji i z automatycznym przewalutowaniem po najkorzystniejszym kursie. Kartę możecie oczywiście (Wy lub Wasi pracownicy) podpiąć do cyfrowego portfela, a następnie płacić zbliżeniowo smartfonem lub zegarkiem. Wszystkie karty Wallester są oczywiście chronione systemem 3D Secure, a natychmiastowe powiadomienia o wydatkach zmniejszają ryzyko utraty środków poprzez nieuprawnione użycie plastiku.

Co ważne, jeśli chcecie (a zazwyczaj — w przypadku działalności — musicie ;)) dokumentować i archiwizować wszystkie wydatki, korzystając z karty Wallester, zrobicie to szybko i sprawnie. Wystarczy, że zrobicie zdjęcie faktury za pomocą aplikacji Wallester, a zostanie ona automatycznie dodana do systemu.

Karty płatnicze Wallester

Współdzielony dostęp do kart płatniczych

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie chcecie wyrabiać wirtualnych kart dla wszystkich pracowników, możecie zdecydować się na jedną lub dwie, a następnie — zapewnić członkom zespołu współdzielony dostęp do środków (link umożliwiający dostęp do karty zostanie wysłany automatycznie w wiadomości SMS do każdego pracownika)

Dzięki temu będą mogli korzystać z pieniędzy równocześnie. A informacje o tym, kto, kiedy i jakie operacje zrealizował, znajdziecie oczywiście na platformie 😉

Współdzielony dostęp to także świetna opcja, jeśli realizujecie określony projekt i chcecie wydać na niego konkretną kwotę. “Projektowa karta” pozwoli zachować kontrolę nad budżetem, monitorować wydatki w czasie rzeczywistym, a dzięki temu — ekspresowo reagować na jakiekolwiek nieścisłości.

Wszystkie wydatki są oczywiście archiwizowane. Jeśli będziecie potrzebować raportu (na przykład po to, aby dowiedzieć się, ile pieniędzy w ubiegłym miesiącu wydali Wasi pracownicy na taksówki), wygenerujecie go w ciągu kilku sekund.

Kontrola wydatków w czasie rzeczywistym

Jeśli zatrudniacie pracowników, którzy regularnie płacą kartami debetowymi lub przedpłaconymi, zachowanie kontroli nad przepływem środków może być dużym wyzwaniem. Na szczęście — nie z Wallester. Na platformie możecie śledzić wszystkie wydatki w czasie rzeczywistym, dostosowywać limity do aktualnych potrzeb i panować nad kosztami firmy.

Wallester: kontrola wydatków w czasie rzeczywistym

Wszystkie faktury w jednym miejscu 

Zachowanie kontroli nad fakturami to wyzwanie dla wielu przedsiębiorców prowadzących jednoosobowe firmy. W przypadku tych zatrudniających pracowników jest ono zdecydowanie większe 😉 Jeśli każdy zatrudniony regularnie płaci firmową kartą i generuje dokumenty księgowe brak konkretnych zasad archiwizowania faktur i rachunków to murowany bałagan. A tego w firmowych finansach lepiej uniknąć. Jakie rozwiązanie proponuje Wallester? Jak nietrudno zgadnąć — łatwe i użyteczne 😉 Po otrzymaniu dokumentu pracownik robi jego zdjęcie za pomocą aplikacji mobilnej Wallester. Wy możecie zobaczyć wszystkie przychodzące faktury na koncie i natychmiast wyeksportować je do swojego systemu w celach księgowych. Obawiacie się, że pracownicy będą zapominać o konieczności przesłania zdjęcia? Wallester znalazł odpowiedź także na tę bolączkę — po dokonaniu transakcji wyśle im przypomnienie o konieczności sfotografowania dokumentów 😉

Dokumenty są oczywiście przechowywane w bezpieczny sposób, a dostęp do nich macie w dowolnym momencie i z każdego miejsca na świecie. 

Wallester: nowoczesne zarządzanie fakturami

Zakup mediów online

Media społecznościowe służą obecnie nie tylko do utrzymywania kontaktów ze znajomymi, ale również do poszukiwania pracy, mieszkania czy promocji firmowych produktów i usług. Trudno się dziwić. Do lutego 2023 r., liczba polskich użytkowników Facebooka przekroczyła 23 miliony! Z platformy korzysta więc aż 70% internautów w Polsce. Jeśli promujecie swoje usługi na Facebooku, Instagramie czy w innych mediach społecznościowych, z Wallester płatności (i rozliczenia) za płatne kampanie będą jeszcze łatwiejsze. Będziecie mogli zarządzać nimi przy pomocy dedykowanej karty przedpłaconej.

Wallester: karty przepłacone do zakupu mediów online

Optymalizacja księgowości

Przy użyciu innowacyjnego interfejsu REST API możecie zintegrować Wallester ze swoim systemem księgowym i eksportować dane w ekspresowy i bardzo łatwy sposób. Dane możecie eksportować w różnych formatach, na przykład Excel, PDF, CSV.

Jak założyć konto w Wallester?

  1. Aby założyć konto w Wallester, wejdźcie na dedykowaną stronę Wallester, a następnie naciśnijcie przycisk Stwórz darmowe konto. 

Wallester: zakładanie konta na platformie
  1. Wpiszcie niezbędne dane, zaakceptujcie Informacje prawne i politykę prywatności naciśnijcie przycisk Kontynuuj.

Wallester: formularz rejestracji
  1. Wpiszcie 6-cyfrowy kod, który dostaniecie w wiadomości SMS na wskazany numer telefonu.

Rejestracja Wallester: weryfikacja numeru telefonu
  1. Wpiszcie swój adres e-mail
  1. Potwierdźcie adres e-mail 6-cyfrowym kodem, który tym razem dostaniecie na adres mailowy. Pamiętajcie, że kod jest ważny tylko 3 minuty. Jeśli chcecie zarejestrować się na platformie, warto wykonać wszystkie kroki “za jednym zamachem”.

Wallester: weryfikacja adresu e-mail
  1. Jeśli wpisaliście poprawnie oba kody, system przekieruje Was na główną stronę platformy. Domyślny język to język angielski. Jeśli nie czujecie się z nim zbyt pewnie, możecie zmienić go na polski, klikając umieszczoną w prawym górnym rogu ikonę ustawień i wybierając język polski (zamiast angielskiego).

Wallester: potwierdzenie rejestracji konta

Pamiętajcie jednak, że aby w pełni z niego korzystać będziecie musieli także zweryfikować firmę poprzez wpisanie niezbędnych firmowych danych. Zrobicie to, naciskając przycisk Verify your account.

Jeśli chcecie sprawdzić, jak w praktyce działa platforma, możecie otworzyć wersję Demo i zapoznać się z praktycznymi funkcjami. W kolejnym akapicie zobrazuję funkcję wersji demonstracyjnej.

Platforma Wallester w praktyce

Jeśli zanim założycie konto na Wallester, chcecie sprawdzić, jak w praktyce działa platforma i jakie funkcje oferuje, możecie skorzystać z wersji demonstracyjnej. Aby to zrobić, naciśnijcie przycisk Test Dema, który znajduje się na stronie Wallester w prawej górnej części ekranu.

Platforma Wallester: test dema

Po naciśnięciu przycisku system przekieruje Was na właściwą stronę wersji demonstracyjnej.

Platforma Wallester: demo

W zakładce Stwórz kartę możecie zamówić karty na wydatki dla siebie lub swoich pracowników i/lub karty payrloll do wypłaty wynagrodzenia.

Platforma Wallester: tworzenie kart

W sekcji Produkty i usługi znajdziecie informacje o aktualnym planie taryfowym (tam też możecie zmienić plan), walucie konta oraz białej liście 3DS i numerze BIN. Termin „3DS” oznacza 3-Domain Secure, protokół bezpieczeństwa, który jest integralną częścią transakcji online. Protokół ten obejmuje zasadniczo trzy strony — sprzedawcę lub witrynę internetową, w której dokonujesz zakupu, bank, który wydał Twoją kartę kredytową lub debetową oraz system bezpieczeństwa, który weryfikuje każdą transakcję. W tym kontekście biała lista 3DS odnosi się do listy zaufanych witryn internetowych lub sprzedawców, którym jako posiadacz karty zdecydujesz się zaufać, aby ominąć dodatkowe kontrole bezpieczeństwa podczas transakcji. Jak wyjaśnia Wallester, numer BIN, czyli numer identyfikacyjny banku jest niezbędny przedsiębiorcom, którzy planują wprowadzić na rynek nowy produkt finansowy z kartą. Problematyczną kwestią jest jednak to, że ubieganie się o numer BIN i uzyskanie go może zająć od 3 do 6 miesięcy. Dzięki Wallester dostaniecie taki numer zdecydowanie szybciej!

W sekcjach Karty na wydatki i Karty płacowe znajdziecie zestawienie wszystkich użytkowanych kart, “podpiętych” pod Waszą firmę. Dane możecie oczywiście w dowolny sposób filtrować.

Platforma Wallester: karty na wydatki
Platforma Wallester: karty płacowe

W sekcji płatności będziecie mogli przelewać środki pomiędzy swoimi kartami i zlecać polecenia przelewu wynagrodzeń. 

Ile kosztuje korzystanie z Wallester?

Ceny korzystania z pakietów Wallester zależą od wybranego pakietu. Dobra wiadomość jest jednak taka, że pakiet Basic uwzględniający aż 300 darmowych kart wirtualnych i nieograniczoną liczbę kart fizycznych jest bezpłatny.

Ile kosztuje korzystanie z Wallester?

Ile kosztuje obsługa kart?

Oto przykładowe opłaty:

  • wypłata z bankomatu (Europa) — 2% (minimum 9 zł);
  • wypłata z bankomatu (międzynarodo­wa) — 9 zł + 2%;
  • doładowanie karty przelewem bankowym  — 70 zł;
  • dostawa karty fizycznej — 22 zł.

Wszystkie dodatkowe opłaty towarzyszące korzystaniu z kart znajdziecie w cenniku Wallester business.

Podsumowanie – Wallester – czy warto?

Wallester to naprawdę użyteczne narzędzie dla przedsiębiorców, którzy chcą zachować kontrolę nad firmowymi finansami. Śmiało mogę powiedzieć, że doskonale sprawdzi się także w przypadku osób, które… mają tendencje do zapominania, wysyłania dokumentów księgowych z opóźnieniem czy wydawania na firmowe projekty więcej niż powinny 😉 Dobrze skonfigurowane ustawienia platformy (na przykład w postaci limitów kwotowych na poszczególne projekty czy kategorie), pomogą Wam trzymać się założonych celów, a co za tym idzie — jeszcze lepiej zadbać o płynność finansową biznesu.

Sprawdź również nasz drugi artykuł na temat Wallester:

Wirtualna karta płatnicza dla firmy w kilka minut, w dodatku zupełnie za darmo — poznaj karty od Wallester

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów