fbpx

TurboKARTA Santander Consumer Bank: nawet 360 zł zwrotu za zakupy

Kilka lat temu opisałem na blogu ofertę karty kredytowej Santander Consumer Banku o nazwie TurboKARTA. Jej regularne używanie pozwalało na uzyskanie 360 zł zwrotu rocznie (30 zł miesięcznie) za płatności za paliwo na stacjach benzynowych (3%) oraz pozostałe płatności bezgotówkowe (1%). Bank w 2020 roku zmienił jednak swoją propozycję, oferując teraz 1%, 3% lub 5% moneyback, aczkolwiek na zupełnie innych zasadach. Wartość maksymalnego zwrotu pozostaje bez zmian, ale procentowa stawka i kategorie zakupów zostały solidnie przebudowane. W związku z tym ponownie przyjrzałem się, jakie zalety niesie za sobą posiadanie TurboKARTY. Co tu kryć, przez te kilka lat na rynku moneyback zapadła spora posucha, więc jest się po co schylić.

Dla kogo jest Visa TurboKARTA kredytowa?

Kartę kredytową może wyrobić każda pełnoletnia osoba. Bez okresu karencji i wykluczeń. Jeśli bank uzna, że Wasza zdolność kredytowa na to pozwala, otrzymacie swoją kartę. 

Część z Was pewnie zastanawia się, czy posiadanie konta lub innych produktów w Santander Bank Polska wyklucza z udziału w promocji TurboKARTY. Odpowiedź brzmi – nie. Dlaczego? O tym poniżej.

Santander Consumer Bank a Santander Bank Polska – czy to to samo? 

Należy od razu zaznaczyć, że Santader Consumer Bank i Santander Bank Polska – choć są markami działającymi w obrębie jednej grupy – w żaden sposób nie wpływają na siebie wzajemnie. 

Santander Bank Polska (dawniej BZW BK) to tak zwany bank uniwersalny – założycie tam lokatę, konto oszczędnościowe lub rachunek ROR. Bank obsługuje klientów indywidualnych, firmowych oraz korporacje. Udziela pożyczek, kredytów i leasingów. 

Santander Consumer Bank to z kolei podmiot skupiony na udzielaniu kredytów dla klientów indywidualnych. Zaciągniecie tam kredyt gotówkowy czy samochodowy, otrzymacie kartę kredytową i wykupicie ubezpieczenie. Jeśli kiedykolwiek kupowaliście coś w sklepie na raty, które obsługiwał „Santander” – prawdopodobnie był to właśnie Santander Consumer Bank. 

Oznacza to, że jeśli pójdziecie do placówki jednego z dwóch wymienionych banków, będąc klientami drugiego – nic nie załatwicie (choć nikt nie spojrzy na Was jak na kosmitów, to częsty błąd).

Visa TurboKARTA – nowe warunki

Po pierwsze – nazwa. Poprzednia promocja była firmowana jako Zakupy do pełna. Obecna edycja nosi nazwę Zakupy z premią.

Po drugie i najważniejsze – wartość zwrotu. O tym, jak było wcześniej, napisałem na samym wstępie. Obecnie możecie liczyć na następujący zwrot:

  • 5% od płatności w samodzielnych myjniach samochodowych. Samodzielnych, czyli takich, które nie działają w ramach stacji paliw. 
  • 3% od płatności w restauracjach.
  • 1% od płatności na stacjach paliw

Dla uniknięcia wątpliwości, dopuszczone do promocji kody MCC poszczególnych podmiotów znajdziecie w poniższej tabeli. 

Punkt handlowo-usługowyMCC
Samodzielne myjnie samochodowe7542
Restauracje5811, 5812, 5813, 5814
Stacje Paliw5541, 5542, 5983

Zwrot będzie naliczany pod warunkiem uiszczenia minimalnej kwoty spłaty limitu kredytowego. Bank będzie obliczał wartość moneybacku od transakcji dokonanych w okresie rozliczeniowym. Wypłata pieniędzy nastąpi w dniu wygenerowania zestawienia transakcji. Każdego miesiąca możecie w ten sposób zgarnąć 30 zł. W skali roku będzie to więc 360 zł.

Czy to się opłaca?

Wielu osobom nie spodobały się zmiany wprowadzone w promocji. Podwyższenie wartości moneyback w najbardziej opłacalnej kategorii powinna teoretycznie wpłynąć na większą opłacalność, jednak wszystko zależy od tego, jak często myjecie samochód, jecie w restauracjach, czy robicie zakupy na stacjach paliw. Zróbmy prostą symulację. Obliczmy, jak duże zakupy trzeba zrobić z kartą w każdej z kategorii, by uzyskać maksymalny zwrot. Oczywiście każdy z Was będzie łączyć ze sobą różne płatności w różnym stopniu, więc nie da się policzyć tego dokładnie, jednak da Wam to pewien obraz. 

  • 600 zł musielibyście wydać na czyszczenie auta każdego miesiąca, by uzyskać 30 zł zwrotu za korzystanie z myjni.
  • 1000 zł musielibyście wydać w restauracjach każdego miesiąca, żeby uzyskać 30 zł zwrotu za stołowanie się na mieście (lub dowóz jedzenia na wynos).
  • 3000 zł musielibyście wydać na stacjach paliw każdego miesiąca, aby uzyskać maksymalny zwrot wysokości 30 zł. 

Jeśli na stacjach paliw zostawiacie średnio w każdym miesiącu 600 zł, w restauracjach 400 zł, a na mycie samochodu przeznaczacie około 100 zł, to trafi do Was zwrot w wysokości 23 zł. Rocznie daje to 276 zł. Lepiej mieć 276 zł, niż nie mieć, czyż nie? 🙂

Visa TurboKARTA – jak założyć

Żeby wziąć udział w promocji, przejdźcie na dedykowaną stronę promocji, gdzie z uśmiechem i filiżanką kawy przywita Was Ireneusz Krosny. Wypełnijcie krótki formularz ze swoimi danymi, wyraźcie wszystkie zgody marketingowe i kliknijcie przycisk Wyślij formularz. Teraz pozostanie Wam już jedynie zaczekać na kontakt ze strony banku. 

Szczegóły w regulaminie promocji.

Visa TurboKARTA – opłaty i koszty

Karta kredytowa od Visa kosztuje miesięcznie 4,90 zł lub 5,90 zł. Koszt zależy od tego, czy wybierzecie zestawienie transakcji w formie elektronicznej czy papierowej. Opłaty można jednak uniknąć. Za kartę nie zapłacicie ani złotówki, jeśli suma miesięcznych zakupów wyniesie minimum 1000 zł. Wliczają się w to wszystkie transakcje kartą – nie tylko te, kwalifikujące się do zwrotu.  

Wydanie karty nie jest obarczone żadnymi kosztami, a okres bezodsetkowy wynosi 54 dni. 
Więcej informacji znajdziecie w Tabeli opłat i prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów