TurboKARTA Santander Consumer Bank: do 360 zł zwrotu za zakupy, 50 zł premii ekstra oraz darmowe ubezpieczenie Car Assistance

Oprócz bonusów na start, wśród czytelników bloga znajdzie się pewnie wielu miłośników premii wypłacanych regularnie, na przykład w formie stałego moneyback. Tego typu propozycję możemy znaleźć w przypadku karty kredytowej Santander Consumer Banku o nazwie TurboKARTA. Jej regularne używanie pozwala na uzyskanie 360 zł zwrotu rocznie (maksymalnie 30 zł miesięcznie) za różnego rodzaju płatności bezgotówkowe, oferując 1%, 3% lub 5% moneyback. Ogromnym plusem promocji jest brak jakiegokolwiek okresu karencji, czy też wykluczeń uczestnictwa. Co tu kryć, przez te kilka lat na rynku moneyback zapadła spora posucha, dlatego jest się po co schylić. TurboKARTA polecana jest szczególnie kierowcom oraz miłośnikom jedzenia na mieście lub osobom korzystającym z dostaw jedzenia do domu (zamawianie przez aplikacje lub dieta pudełkowa). Co ważne, w łatwy sposób unikniecie wszelkich opłat użytkowania karty! Jako bonus – 50 zł premii ekstra oraz darmowe ubezpieczenie Car Assistance. Jeśli zaś wolicie tradycyjną premię na start, równolegle trwa kampania karty kredytowej VISA Comfort, zapewniającej 200 zł premii na start. Co ciekawe, Santander Consumer Bank pozwala posiadać obie karty naraz.

Sprawdź również – konto oszczędnościowe Santander Consumer Bank – bez konta osobistego!

Visa TurboKARTA kredytowa – uczestnicy promocji

Kartę kredytową może wyrobić każda pełnoletnia osoba. Bez okresu karencji i wykluczeń. Jeśli bank uzna, że Wasza zdolność kredytowa na to pozwala, otrzymacie swoją kartę. 

Część z Was pewnie zastanawia się, czy posiadanie konta lub innych produktów w Santander Bank Polska wyklucza z udziału w promocji TurboKARTY. Odpowiedź brzmi – nie. Dlaczego? O tym poniżej.

Santander Consumer Bank a Santander Bank Polska – czy to to samo? 

Należy od razu zaznaczyć, że Santander Consumer Bank i Santander Bank Polska – choć są markami działającymi w obrębie jednej grupy – w żaden sposób nie wpływają na siebie wzajemnie. 

Santander Bank Polska (dawniej BZ WBK) to tak zwany bank uniwersalny – założycie tam lokatę, konto oszczędnościowe lub rachunek ROR. Bank obsługuje klientów indywidualnych, firmowych oraz korporacje. Udziela pożyczek, kredytów i leasingów. 

Santander Consumer Bank to z kolei podmiot skupiony na udzielaniu kredytów dla klientów indywidualnych. Zaciągniecie tam kredyt gotówkowy czy samochodowy, otrzymacie kartę kredytową i wykupicie ubezpieczenie. Jeśli kiedykolwiek kupowaliście coś w sklepie na raty, które obsługiwał „Santander” – prawdopodobnie był to właśnie Santander Consumer Bank. 

Oznacza to, że jeśli pójdziecie do placówki jednego z dwóch wymienionych banków, będąc klientami drugiego – nic nie załatwicie (choć nikt nie spojrzy na Was jak na kosmitów, to częsty błąd).

Visa TurboKARTA – warunki moneyback

W ramach promocji Zakupy z premią możecie liczyć na następujący zwrot:

  • 5% od płatności w samodzielnych myjniach samochodowych. Samodzielnych, czyli takich, które nie działają w ramach stacji paliw. 
  • 3% od płatności w restauracjach.
  • 1% od płatności na stacjach paliw

Dla uniknięcia wątpliwości, dopuszczone do promocji kody MCC poszczególnych podmiotów znajdziecie w poniższej tabeli. 

Punkt handlowo-usługowyMCC
Samodzielne myjnie samochodowe7542
Restauracje5811, 5812, 5813, 5814
Stacje Paliw5541, 5542, 5983

Oprócz oczywistego przypasowania kodów MCC do danego miejsca, możemy znaleźć kilka perełek, które ułatwią zdobycie moneyback. Przykładowo, wśród listy kodów należących do restauracji znajdziemy między innymi aplikacje do zamawiania jedzenia (Pyszne.pl, Glovo, Uber Eats), cateringi dietetyczne, kluby muzyczne, aquaparki, a nawet niektóre delikatesy. W przypadku stacji paliw, liczą się zarówno tradycyjne sieciówki, jak i stacje przynależące do hipermarketów. Ponadto kod MCC nie jest w stanie zweryfikować co kupujecie na stacji. Paliwo, hot-dog, papierosy, alkohol – wszystko idzie na jeden rachunek.

Zwrot będzie naliczany pod warunkiem uiszczenia minimalnej kwoty spłaty limitu kredytowego. Bank będzie obliczał wartość moneybacku od transakcji dokonanych w okresie rozliczeniowym. Wypłata pieniędzy nastąpi w dniu wygenerowania zestawienia transakcji. Każdego miesiąca możecie w ten sposób zgarnąć 30 zł. W skali roku będzie to więc 360 zł.

Czy to się opłaca?

To, ile zwrotu uda Wam się uzyskać, w pełni zależy od tego, jak często myjecie samochód, jecie w restauracjach, czy robicie zakupy na stacjach paliw. Zróbmy prostą symulację. Obliczmy, jak duże zakupy trzeba zrobić z kartą w każdej z kategorii, by uzyskać maksymalny zwrot. Oczywiście każdy z Was będzie łączyć ze sobą różne płatności w różnym stopniu, więc nie da się policzyć tego dokładnie, jednak da Wam to pewien obraz. 

  • 600 zł musielibyście wydać na czyszczenie auta każdego miesiąca, by uzyskać 30 zł zwrotu za korzystanie z myjni.
  • 1000 zł musielibyście wydać w restauracjach każdego miesiąca, żeby uzyskać 30 zł zwrotu za stołowanie się na mieście (lub dowóz jedzenia na wynos).
  • 3000 zł musielibyście wydać na stacjach paliw każdego miesiąca, aby uzyskać maksymalny zwrot wysokości 30 zł. 

Jeśli na stacjach paliw zostawiacie średnio w każdym miesiącu 700 zł, w restauracjach i jedzeniu z dostawą 400 zł, a na mycie samochodu przeznaczacie około 100 zł, to trafi do Was zwrot w wysokości 24 zł. Rocznie daje to 288 zł. Lepiej mieć 288 zł, niż nie mieć, czyż nie? 🙂

VISA TurboKARTA zapewnia 5% zwrotu za mycie samochodu!

Visa TurboKARTA – jak założyć

Żeby wziąć udział w promocji, przejdźcie na dedykowaną stronę promocji. Wypełnijcie krótki formularz ze swoimi danymi, wyraźcie wszystkie zgody marketingowe i kliknijcie przycisk Wyślij formularz. Teraz pozostanie Wam już jedynie zaczekać na kontakt ze strony banku. 

Umowę zawrzecie za pośrednictwem kuriera lub przelewem weryfikacyjnym – bez wychodzenia z domu. Natomiast karta wraz z kodem PIN zostanie do Was przesłana pocztą (w osobnych przesyłkach i terminach).

Szczegóły w regulaminie promocji.

Premia ekstra – Korzystaj i zyskaj 50 zł

W ramach promocji Korzystaj i zyskaj możecie odebrać 50 zł premii gotówkowej po spełnieniu prostych warunków. W akcji mogą wziąć udział użytkownicy Visa TurboKARTY, którzy otrzymali od banku stosowne zaproszenie (listownie, SMS-owo lub elektronicznie). Promocja trwa do 31 lipca 2022 roku, a jej zasady są bardzo proste.

W czasie trwania akcji wykonajcie co najmniej 5 transakcji kartą o łącznej wartości 500 zł. Do płatności zaliczamy zakupy w sklepach stacjonarnych, sklepach online oraz wypłaty z bankomatów. Ostatni rodzaj transakcji jest oczywiście dość nieopłacalny. Pamiętajcie, że każda wypłata z bankomatu przy użyciu karty kredytowej jest obarczona sporą prowizją. W przypadku karty kredytowej Santander Consumer Bank mówimy o 6-procentowej opłacie, która nie może być jednak mniejsza, niż 10 zł. Przy pięciu transakcjach prowizja wyzeruje więc całą wypracowaną premię.

Nagroda zostanie przekazana na rachunek karty w ciągu maksymalnie 30 dni kalendarzowych, licząc od daty końca ważności zaproszenia (mogą się one różnić w zależności od uczestnika). W chwili wydania nagrody, nie możecie posiadać przeterminowanego zadłużenia na karcie.

Nagroda pomniejsza zadłużenie na rachunku karty lub w przypadku występowania salda dodatniego, stanowi nadpłatę na rachunku karty.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Darmowe ubezpieczenie Car Assistance

Car Assistance to dość luksusowa usługa, do której w ostatnim czasie przekonuje się jednak coraz więcej kierowców. Zapewnia ona pomoc w niespodziewanych sytuacjach: wypadku lub stłuczki, kradzieży, awarii pojazdu lub wtedy, gdy niespodziewanie w baku skończy się paliwo. W ramach promocji VISA TurboKARTY pakiet Car Assistance otrzymacie za darmo.

W ramach pakietu w kryzysowych sytuacjach będziecie mogli liczyć na samochód zastępczy, transport pojazdu, zakwaterowanie, opiekę nad dziećmi i niezbędną pomoc podczas wypadku.

Szczegóły w OWU ubezpieczenia „Car assistance”.

VISA TurboKARTA i darmowy pakiet Car Assiatnce

Visa TurboKARTA – opłaty i koszty

Karta kredytowa od Visa kosztuje miesięcznie 6,90 zł. Opłaty można jednak uniknąć. Za kartę nie zapłacicie ani złotówki, jeśli suma miesięcznych zakupów wyniesie minimum 1000 zł. Wliczają się w to wszystkie transakcje kartą – nie tylko te, kwalifikujące się do zwrotu. Co tu kryć, TurboKARTĘ wyrabiacie, by płacić nią jak najwięcej, zatem bez problemu unikniecie wszelkich opłat.

Wydanie karty nie jest obarczone żadnymi kosztami, a okres bezodsetkowy wynosi 54 dni. Poza okresem bezodsetkowym, RRSO wynosi 22,29%.

Więcej informacji znajdziecie w sekcji Dokumenty na oficjalnej stronie karty.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów