fbpx

Jak działa program Visa Oferty?

Powiedzmy sobie otwarcie: wszyscy lubimy programy lojalnościowe. Szczególnie te, które nie wymagają dużego zaangażowania ze strony uczestnika, za to pozwalają na generowanie dodatkowych oszczędności w sposób pasywny. Większość omawianych programów działa jednak na zasadzie „grosz do grosza” i polega na mozolnym zbieraniu punktów, które później można wymienić na nagrody. Marka Visa, jeden z dwóch czołowych wydawców kart płatniczych, podeszła do tego zagadnienia w inny sposób: dołączając do programu Visa Oferty, zwroty zaczniecie otrzymywać od razu. Wystarczy tylko aktywacja danej oferty i zakup kartą VISA, a zwrot sprawnie trafia na konto. Sprawdźcie sami jak to działa, zapraszam do felietonu.

Kto może dołączyć do Visa Oferty

Do programu może dołączyć każdy pełnoletni użytkownik kart Visa. W akcji biorą udział karty debetowe i kredytowe przypisane do rachunków prowadzonych w złotówkach. Wykluczone są za to karty dla firm lub do użytku służbowego oraz karty przedpłacone, niepowiązane z żadnym rachunkiem. Nie ma jednak znaczenia, w którym banku prowadzicie konto, do którego wydana została karta. 

Na czym polega udział w Visa Oferty

Marka Visa, we współpracy z sieciami handlowymi i dostawcami najróżniejszych usług, organizuje ograniczone czasowo promocje. Po zarejestrowaniu karty w programie Visa Oferty będziecie otrzymywać zwrot części pieniędzy, które przeznaczyliście na zakupy w określonych sklepach czy platformach online. Zwrot jest zazwyczaj jednorazowy (1 zwrot na użytkownika) i ma jasno opisane reguły.

Wartość zwrotu waha się zazwyczaj od około 5% lub 10% do kwot stanowiących nawet 50% zapłaconej kwoty.

Przykład: w trwającej od pewnego czasu akcji z Legimi, możecie otrzymać 10 zł zwrotu po wydaniu 39 zł. Jeśli ograniczycie się do minimalnej kwoty, na Wasze konto trafi zwrot o wartości około 25%!

Jedynym warunkiem udziału w danej promocji będzie wyświetlenie szczegółów oferty. Kliknięcie w daną ofertę jest od razu aktywacją promocji, a jest to niezbędne działanie do zapoznania się z zasadami konkretnej akcji. Po wyświetleniu oferty będziecie mogli przejść do wykonania zakupu premiowanego.

Co ciekawe, w programie możecie zarejestrować aż 5 kart Visa. Nie musicie więc ograniczać się i gimnastykować w korzystaniu z ofert. 

Przekazanie zwrotu

Organizator zaznacza w regulaminie, że wszelkie zwroty będą przekazywane niezwłocznie na konto powiązane z zarejestrowaną kartą, która posłużyła do wykonania płatności. Visa informuje, że zazwyczaj proces nie trwa dłużej niż 5 dni roboczych. 

Jak zarejestrować kartę w Visa Oferty

Proces rejestracji nie powinien zająć Wam więcej niż kilka minut. Po przejściu na stronę główną programu kliknijcie żółty przycisk Zarejestruj się i podajcie swój adres e-mail. W Waszej skrzynce pojawi się wiadomość z linkiem aktywacyjnym, który pozwoli Wam dokończyć rejestrację. Przygotujcie wcześniej kartę, którą planujecie zarejestrować w programie

Jak dodać więcej kart Visa do konta?

Jak już wspomniałem, w programie Visa Oferty, oprócz pierwszej karty, którą dodacie do konta podczas rejestracji, możliwe jest otrzymywanie zwrotów za płatności jeszcze czterema dodatkowymi „plastikami”. 

W tym celu należy przejść do zakładki Moje konto, a następnie rozwinąć belkę Zarejestrowane karty. Żółty przycisk Dodaj kartę umożliwi Wam dokończenie procesu.

Czy to się opłaca? 

Odpowiedź w wersji skróconej brzmi: tak, ponieważ za jednorazową rejestrację karty, która nic Was nie kosztuje, możecie otrzymywać zwroty części zapłaconych pieniędzy. Nie wiąże się to z żadnym ryzykiem ani kosztami. Powiem szczerze, że być posiadaczem karty Visa i nie zarejestrować jej (poświęcając minutę wolnego czasu) w programie, to już przejaw ekstrawagancji. 🙂 

Omawiając temat szerzej, posłużę się zrzutem niewielkiej części ekranu. Na poniższej grafice znajdziecie tylko kilka dostępnych aktualnie ofert. Po wybraniu lokalizacji i kategorii zwrotów, która Was interesuje, możecie przeglądać trwające obecnie akcje. 

Katalog jest bardzo wygodny w nawigacji. Po kliknięciu konkretnej oferty ujrzycie wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące zwrotu, czyli czas startu i końca, informacje dotyczące dostępności oraz wskazówki dotyczące samego zakupu. Niektóre zwroty naliczają się po zakupie w sklepie online, inne premiują także płatność w sklepie stacjonarnym danej sieci. Co ważne, zakupy możecie wykonywać zarówno kartą plastikową, jak i za pośrednictwem Apple Pay, Google Pay, czy VISA Checkout.

Największym plusem programu Visa Oferty jest z pewnością pełna automatyzacja. Nie musicie sprawdzać swojego salda punktów ani zastanawiać się, na co je wymienić. Wystarczy, że raz zarejestrujecie kartę, a potem zaczniecie robić zwyczajne zakupy. Jeśli w Waszym ulubionym sklepie trwa obecnie jakakolwiek oferta – na pewno się na nią załapiecie, a zwrot zostanie po prostu dodany do Waszego konta. Jedynym warunkiem jest oczywiście wcześniejsze wyświetlenie szczegółów oferty oraz spełnienie wszystkich kryteriów, kwalifikujących do otrzymania zwrotu.

Aplikacja mobilna Visa Oferty

Żeby mieć dostęp do aktualnych ofert programu lojalnościowego Visa, możecie pobrać aplikację mobilną dla smartfonów i tabletów. Oprogramowanie dostępne jest w sklepach Google Play oraz App Store i nie zajmuje dużo miejsca w pamięci. 

Kwestie podatkowe

Biorąc udział w programie Visa Oferty, podobnie jak w przypadku promocji bankowych, nie musicie martwić się podatkami. Zwroty o wartości nieprzekraczającej 760 zł są zwolnione z opodatkowania. 

Szczegóły znajdziecie w regulaminie programu Visa Oferty. A link do rejestracji znajdziecie tutaj.

A jeśli masz chwilę zobacz film z moim udziałem na kanale Przygody Przedsiębiorców:

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów