fbpx

Nowość w Santander Bank Polska: karta kredytowa Visa Bonus ze stałym moneyback 1% — do 15 zł co miesiąc na stałe

Karta kredytowa Visa Bonus to nowość w ofercie Santander Bank Polska. Poza uniwersalnymi zaletami charakterystycznymi dla kart kredytowych (okresem bezodsetkowym czy usługą chargeback) zapewnia także unikalne korzyści — gotówkowy bonus za zakupy opłacone kartą i możliwość otrzymania karty bez konieczności dostarczania dokumentów dochodowych. Pozwala także — co nie jest standardem wśród kart kredytowych — na wypłacanie pieniędzy z bankomatów (także za granicą) i wykonywanie przelewów. Przy okazji warto wspomnieć, że w promocji Konta Santander możecie bez trudu zdobyć 700 zł premii na start + 100 zł bardzo łatwego bonusy w postaci eVouchera Pluxee (dawniej Sodexo). Szczegóły tej promocji znajdziecie w dedykowanym wpisie.

Karta kredytowa Visa Bonus dla klientów Santander Bank Polska

Jeśli posiadacie już konto osobiste w Santander Bank Polska, kartę kredytową dostaniecie bez konieczności dostarczania bankowi żadnych dokumentów dochodowych. Taka procedura zapewnia maksymalną wygodę wnioskowania i znacząco skraca cały proces otrzymania plastiku. Bank zdecyduje o wartości limitu na karcie po analizie Waszej zdolności kredytowej (maksymalny limit to nawet 100.000 zł). W tym celu posłużą mu dane z transakcji na koncie osobistym. Jeśli zależy Wam na tym, aby limit był jak najwyższy, 2-3 miesiące przed złożeniem wniosku o kartę przenieście wpływ wynagrodzenia na konto w Santander Bank Polska (oczywiście, jeśli dotychczas pracodawca przelewał Waszą pensję na rachunek w innym banku).

Karta kredytowa Visa Bonus dla nowych klientów Santander Bank Polska

Nie posiadacie jeszcze konta osobistego w Santander Bank Polska? Jeśli chcecie otrzymać kartę bez formalności i zaświadczeń, to doskonały moment, aby je założyć! Zwłaszcza że za otwarcie konta bank wynagrodzi Was sowitym bonusem. Po spełnieniu niewygórowanych warunków w promocji konta osobistego możecie zgarnąć nawet 700 zł premii gotówkowej na start i 100 zł w formie eVouchera Pluxee specjalnie dla czytelników naszego bloga. Więcej informacji na temat zasad promocji znajdziecie w dedykowanym artykule.

Jeśli nie posiadacie żadnych produktów w Santander Bank Polska i nie chcecie z nich skorzystać, wciąż możecie wnioskować o kartę. Bez dostarczania dokumentów dochodowych maksymalny limit na karcie wyniesie 7500 zł.

Jak wnioskować o kartę Visa Bonus?

Jeśli jesteście klientami banku, wniosek złożycie szybko i wygodnie przez aplikację mobilną lub bankowość internetową.
Jeśli nie jesteście klientami Santander Bank Polska, wypełnijcie wniosek o kartę na dedykowanej stronie karty Visa Bonus.

Karta kredytowa Visa Bonus: składanie wniosku przez stronę internetową banku

Moneyback 1% — do 15 zł miesięcznie na stałe za zakupy opłacone kartą

Przy aktywnym korzystaniu z karty Visa Bonus Santander Bank Polska wypłaci Wam bonusy gotówkowe za zakupy wykonane kartą — na stałe. Jak w praktyce działa bonus?

Jeśli zrobicie zakupy na łączną kwotę minimum 300 zł miesięcznie, otrzymacie bonus liczony od nadwyżki tej kwoty. Bonus będzie miał wartość 1% (maksymalnie 15 zł miesięcznie). 

Karta Visa Bonus: zasady naliczania bonusu

Aby zgarnąć bonus w maksymalnej wysokości, wartość opłaconych kartą zakupów musi wynosić co najmniej 1800 zł miesięcznie (300 zł minimum + 1500 zł — podstawa naliczenia bonusu). 

Karta Visa Bonus: zasady naliczania bonusu

Pamiętajcie jednak, że jeśli nie spłacicie zadłużenia w trakcie trwania okresu bezodsetkowego, bank naliczy odsetki od wykorzystanych środków. Jeśli tak się stanie, kwota bonusu może nie wystarczyć na ich pokrycie. Dobrym rozwiązaniem, aby zgarnąć bonus i wyeliminować ryzyko naliczenia odsetek, może być płacenie kartą za codzienne wydatki. Także te, które opłacacie z reguły kartą debetową wydaną do konta. Po otrzymaniu wynagrodzenia będziecie mogli spłacić kartę w trakcie okresu bezodsetkowego, zgarnąć bonus i uniknąć miesięcznej opłaty za użytkowanie plastiku (więcej o tym, jak uniknąć tej opłaty przeczytacie w akapicie Ile kosztuje użytkowanie karty Visa Bonus?).

Przy naliczaniu bonusu bank uwzględnia płatności w sklepach stacjonarnych i Internecie. Nie uwzględnia natomiast przelewów z karty kredytowej, transakcji w kasynach, zakładach bukmacherskich, gier i loterii oraz przekazów pieniężnych w tym płatności za rachunki i zasilenia portfeli cyfrowych (na przykład Revolut). Bonus dostaniecie na rachunek karty kredytowej w terminie do 10. dnia każdego miesiąca.

Okres bezodsetkowy, chargeback, zniżki na produkty i usługi

Użytkując kartę Visa Bonus, będziecie mieli 54 dni na spłatę zadłużenia bez odsetek. Co ważne — Santander Bank Polska jako jeden z nielicznych banków uwzględnia transakcje gotówkowe, czyli przelewy i wypłaty pieniędzy z bankomatów w okresie bezodsetkowym. Nawet jeśli w ciągu okresu rozliczeniowego będziecie realizować wyłącznie takie operacje i spłacicie zadłużenie przed zakończeniem okresu bezodsetkowego, nie zapłacicie odsetek.

Jak działa karta kredytowa Visa Bonus

Dzięki karcie Visa Bonus będziecie mogli także korzystać z chargeback. Taka usługa bardzo przyda się zwłaszcza osobom, które regularnie kupują przez internet. Dzięki chargeback bank zwróci Wam pieniądze m.in. w sytuacji, jeśli zamówiony towar będzie różnił się od opisu, będzie niekompletny lub jeśli mimo odesłania przesyłki sprzedawca nie zwróci pieniędzy na Wasze konto. Więcej o usłudze chargeback przeczytacie w dedykowanym artykule.

Santander Bank Polska oferuje użytkownikom karty także aż 9-procentową zniżkę na wynajem samochodu na rentalcars.com (co ważne — aby dostać zniżkę, musicie zarezerwować auto przez wskazany przez bank link) oraz możliwość udziału w programie Visa Benefit pełnego zniżek na produkty, usługi i podróże u partnerów banku. Wśród zniżek znajdziecie wiele tych dotyczących typowo letnich atrakcji i aktywności. Jeśli jeszcze nie zarezerwowaliście hotelu na urlop, z kartą Visa Bonus możecie zrobić to zdecydowanie taniej. Pamiętajcie, że aby dostać zniżkę, musicie zarejestrować kartę w programie Visa Benefit. 

Korzyści w programie Visa Benefit

Pamiętajcie, że jeszcze więcej korzyści możecie zgarnąć, jeśli przed złożeniem wniosku o kartę, założycie konto osobiste w Santander Bank Polska. Po spełnieniu niewygórowanych warunków w promocji konta osobistego dostaniecie rekordowe 700 zł premii gotówkowej na start i 100 zł w formie eVouchera Pluxee specjalnie dla czytelników naszego bloga. 

Wygodne płatności bez portfela

Kartę od Santander Bank Polska możecie podłączyć do rozmaitych wirtualnych portfeli: Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, SwatchPay!, Xiaomi Pay, Fitbit Pay. Dzięki temu będziecie mogli zapomnieć o zabieraniu na zakupy… portfela. Za wszystkie zakupy zapłacicie wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej zegarkiem lub smartfonem. Wszystkie karty oferowane przez Santander Bank Polska mają włączoną Usługę 3D-Secure, która uchroni Was przed nieautoryzowanymi transakcjami w przypadku, gdyby karta dostała się w niepowołane ręce.

Ile kosztuje użytkowanie karty kredytowej Visa Bonus?

Wydanie karty Visa Bonus jest darmowe. Jeśli w poprzednim miesięcznym cyklu rozliczeniowym wykonaliście transakcję kartą na łączną kwotę co najmniej 300 zł, za miesięczną obsługę karty nie zapłacicie ani złotówki.
Limit nie uwzględnia oczywiście przelewów z rachunku karty kredytowej i transakcji w kasynach czy zakładach bukmacherskich. Jeśli nie spełnicie tego warunku, korzystanie z plastiku będzie kosztować Was 9 zł miesięcznie.

Wypłaty z bankomatu w Polsce i za granicą oraz przelewy z rachunku karty kredytowej będą kosztować Was 4% wartości transakcji, minimum 10 zł.

RRSO produktu poza okresem bezodsetkowym to 22,98%.

Szczegółów szukajcie w Tabeli Opłat i Prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów