fbpx

Ubezpieczenie nieruchomości od Bezpieczny.pl: zabezpiecz swoje mieszkanie lub dom przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń i zyskaj 10% zniżki na polisę.

Z ręką na sercu przyznajemy: zupełnie nie rozumiemy osób, które dla chęci zaoszczędzenia kilkuset złotych w skali roku rezygnują z ubezpieczenia swojej nieruchomości. A już, szczególnie jeśli jest to mieszkanie w bloku, nieważne czy nowym, czy starym. Wypadki zdarzają się zawsze i wszędzie.

Odpowiedzcie sobie na podstawowe pytanie: czy jeśli te pieniądze zostaną w Waszej kieszeni, to będzie Was stać na remont w przypadku na przykład zalania Waszego mieszkania z Waszej winy? Albo co gorsza, zalejecie sąsiedni lokal i będziecie musieli za to zapłacić? Znamy co najmniej kilka takich przypadków, z tego raz to u nas nastąpiło zalanie przez sąsiada z góry. Nowe, dopiero co wyremontowane mieszkanie i bam — zalany cały sufit, ponieważ podczas remontu u sąsiada coś poszło nie tak. A przecież zalanie to nie jedyna rzecz, która może się przytrafić, a której koszty naprawy idą w tysiącach i dziesiątkach tysięcy złotych. Bez dobrej polisy trudno z dnia na dzień zorganizować takie kwoty. Dlatego lepiej zapobiegać, niż potem płakać.

Na znanym portalu Bezpieczny.pl możecie wykupić bardzo dobrze oceniane ubezpieczenie nieruchomości od Generali. Ubezpieczeniu podlega mieszkanie, dom czy szeregówka. Co ważne, w ten sposób możecie nabyć polisę nie tylko na własne mieszkanie, ale także wtedy, gdy jesteście jedynie lokatorami bądź też przeznaczacie swoją nieruchomość pod wynajem. Jeśli potrzebna jest Wam cesja z ubezpieczenia na bank, otrzymacie ją bez żadnych problemów. Dodatkowo korzystając z naszego linku, otrzymacie 10% zniżki na zakup ubezpieczenia.

Ubezpieczenie nieruchomości od Bezpieczny.pl — szczegóły

Co możecie ubezpieczyć?

 • dom,
 • mieszkanie,
 • lokal segment, czyli mówiąc prosto, szeregówkę.

Kto może kupić ubezpieczenie nieruchomości?

Polisę może kupić właściciel, który w danym lokalu mieszka lub przeznacza go pod wynajem bądź też zaradny lokator, który wynajmuje mieszkanie i woli się zabezpieczyć przed niespodziewanymi wypadkami.

Na jak długo można nabyć polisę ubezpieczeniową?

Do wyboru są dwa okresy ochrony ubezpieczeniowej: rok lub 3 lata. Rzadko która firma ubezpieczeniowa oferuje polisy na okres dłuższy niż rok, a szkoda. Dla kredytobiorców jest to świetne rozwiązanie, nie muszą co roku pamiętać o konieczności wcześniejszego zakupu ubezpieczenia i dostarczenia go do banku. Kupujecie polisę raz na 3 lata i macie problem z głowy na najbliższe 36 miesięcy.

Przed czym chroni ubezpieczenie nieruchomości Generali?

Ponad 40% Polaków mieszka w mieszkaniach w blokach. Dlatego też skupimy się dzisiaj na rozwiązaniach dedykowanych dla tej grupy klientów.

Decydując się na zakup polisy od Generali, zyskujecie ochronę nie tylko samego mieszkania i mienia, które się w nim znajduje, ale także pomieszczeń przynależnych do lokalu. Na przykład piwnice: w ostatnich latach pogoda w Polsce szaleje i co chwilę w jakimś mieście zalewane są piwnice w blokach. I to wcale nie w tych najstarszych, równie często zdarza się to także w zupełnie nowym budownictwie. W piwnicach czy komórkach lokatorskich przechowujemy bardzo często dość wartościowe przedmioty, które po zalaniu nadają się tylko do kosza. A sam koszt osuszania piwnicy to także duży koszt. Chyba że komuś nie przeszkadza wilgoć, pleśń i grzyby, które na pewno się rozwiną w tak sprzyjającym środowisku.

To, przed jakimi ryzykami chroni ubezpieczenie, zależeć będzie od wybranego przez Was wariantu.

Co jest przedmiotem ubezpieczenia?

W Generali możecie ubezpieczyć albo mury i stałe elementy, albo ruchomości, albo jedno i drugie. Polecamy oczywiście to drugie rozwiązanie, wtedy zyskacie najbardziej kompleksową ochronę przed największą liczbą zdarzeń.

Mury i elementy stałe

Czym są mury, każdy wie. Co natomiast kryje się pod pojęciem elementów stałych? Są to oczywiście ściany z tynkami, gładziami, farbą lub tapetą, podwieszane sufity, okna, drzwi, podłogi, stała zabudowa, np. kuchenna czy łazienkowa, zabudowane szafy, armatura typu umywalki, WC, wanna, prysznic, parapety, schody, zabudowa antywłamaniowa, np. żaluzje, zabudowy balkonów, żyrandole, kinkiety, a nawet sprzęt AGD i RTV przeznaczony do montażu na ścianie czy suficie.

Ruchomości — co to?

Najogólniej rzecz biorąc, jest to całe wyposażenie Waszych mieszkań. Czyli meble, zabawki, ubrania, sprzęt codziennego użytku, rowery, wózki, sprzęt sportowy, opony z felgami, narzędzia budowlane czy do majsterkowania, wszelka elektronika, dokumenty tożsamości, wartościowe przedmioty o wartości jednostkowej do 6000 zł, a nawet zwierzęta i rośliny doniczkowe.

Warianty ubezpieczenia mieszkania od Bezpieczny.pl

Ubezpieczenie nieruchomości od Bezpieczny.pl
Warianty ubezpieczenia nieruchomości od Bezpieczny.pl

Wariant podstawowy

Jest on najczęściej wybierany przez osoby, którym zależy tylko i wyłącznie na zakupie jak najtańszej polisy wymaganej przez bank do kredytu hipotecznego. W wariancie podstawowym zyskujecie ochronę przed następującymi zdarzeniami:

 • Ogień.
 • Naturalne zdarzenia, czyli: trzęsienia ziemi, lawiny, tąpnięcia i zapadnięcie się ziemi, silny wiatr, deszcz, grad, śnieg, lód, upadek drzew i innych budynków, pękanie na skutek silnego mrozu.
 • Zalanie. Obejmuje zdarzenia powstałe na skutek pękania rur, instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej, przerwy w dostawie prądu, awarii pralki, zmywarki lub urządzeń chłodniczych, niezakręcenia kranu czy zaworu, awarii lub zniszczenia akwarium, opadów deszczu czy topniejącego lodu. Co ważne, polisa obejmuje także zalanie przez inne osoby z innego mieszkania, np. przez sąsiada z piętra wyżej.
 • Assistance. Zyskujecie pomoc RTV/AGD/PC obowiązującą w ubezpieczonym lokalu, a dodatkowo na obszarze całej Polski assistance medyczny, usługi concierge i wsparcie informacyjne.
 • Wandalizm, czyli celowe zniszczenie Waszego mienia i dewastacja. Np. ktoś Wam zniszczy drzwi do piwnicy.
 • Opieka medyczna po nieszczęśliwym wypadku. Suma ubezpieczenia nie jest wysoka, wynosi jedynie 3000 zł. Trzeba to traktować jako dodatek. Jeśli zależy Wam na ubezpieczeniu z prawdziwego zdarzenia, takiemu, któremu można zaufać i faktycznie dostać wystarczające na leczenie pieniądze, sprawdźcie proste ubezpieczenie na życie i zdrowie od Generali (tutaj także dorzucamy Wam zniżkę 10%). Mamy także coś na studencką kieszeń: tanie ubezpieczenie NNW + OC dla studenta.

Za dodatkową opłatą możecie rozszerzyć wariant podstawowy o dodatkowe elementy:

 • Powódź.
 • Kradzież.
 • OC w życiu prywatnym. Do wyboru ubezpieczenie obowiązujące na terenie Polski i Europy lub całego świata, a dostępne sumy ubezpieczenia to 100 tys., 300 tys., 500 tys. i 1 mln zł.
 • Śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku. Jeśli chcecie się na nie zdecydować, wybieracie spośród sum ubezpieczenia w wysokości 50 tys. zł lub 100 tys. zł. Naszym zdaniem lepiej jest kupić oddzielne ubezpieczenie życia i zdrowia z wyższymi sumami ubezpieczenia. Składka wbrew pozorom nie musi być dużo wyższa, a za to zyskujecie znacznie szerszy zakres ochrony.
 • Ubezpieczenie robotów koszących, mebli i akcesoriów ogrodowych. To raczej opcja dla posiadaczy domów z dużymi ogrodami, którzy poświęcili wiele czasu, energii i pieniędzy na ich zaaranżowanie. Posiadaczowi typowego balkonu w bloku ta opcja będzie raczej całkowicie zbędna.

Wariant rozszerzony

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych elementów, wariant rozszerzony ubezpieczenia mieszkania zawiera także:

 • Ubezpieczenie na wypadek przepięcia. Możecie dobrać sumę ubezpieczenia do Waszych potrzeb.

Ubezpieczenie nieruchomości od generali
Suma ubezpieczeń
 • Stłuczenie elementów szklanych. I bynajmniej nie chodzi o szklankę czy lusterko, ale na przykład szyby w oknach i drzwiach, płyty indukcyjne, szyby piekarników i mikrofalówek, kabiny prysznicowe, zabudowy balkonów czy tak modne w ostatnich latach przeszklenia w mieszkaniach. Tutaj także dokonujecie wyboru wysokości sumy ubezpieczenia, od 5000 zł do 30 tys. zł.

Ubezpieczenie nieruchomości
Ubezpieczenie nieruchomości

Identycznie jak w wariancie podstawowym ubezpieczenia nieruchomości, tutaj także macie możliwość doubezpieczyć się na wypadek powodzi, kradzieży, dobrać dodatkowe OC czy ubezpieczenie na życie.

Wariant All Risk

Naszym zdaniem najlepszy wariant, który powinien zaspokoić wymagania i potrzeby nawet bardzo wymagających klientów. Płacąc jedną składkę, macie zapewnioną ochronę na wypadek:

 • Ognia.
 • Naturalnych zdarzeń.
 • Powodzi.
 • Zalania.
 • Kradzieży.
 • Assistance (oprócz wcześniej wymienionych ryzyk otrzymujecie assistance rowerowy na terenie Polski).
 • Przepięcia.
 • Stłuczenia elementów szklanych.
 • Wandalizmu.
 • Pozostałych zdarzeń losowych. Znajdziemy tutaj na przykład wypadki i zdarzenia powstałe na skutek rażącego niedbalstwa, NNW psa lub kota czy nawet wyłudzenie gotówki metodą na wnuczka.
 • Kradzieży samochodu z garażu (fajna opcja, jeśli macie wykupione tylko podstawowe ubezpieczenie OC swojego auta). Tutaj dodamy, że suma ubezpieczenia to max. 35 tys. zł, a w przypadku mieszkania ochrona działa w przypadku kradzieży auta z przynależnego do danego mieszkania miejsca parkingowego.
 • Oraz opieka po nieszczęśliwym wypadku (suma taka sama, 3000 zł).

Dodatkowo możecie dokupić ubezpieczenie OC, na wypadek śmierci i akcesoriów ogrodowych.

Zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela w poszczególnych wariantach ubezpieczenia mieszkania

Ubezpieczenie All Risk różni się od podstawowego i rozszerzonego nie tylko przedmiotem ubezpieczenia. W dwóch podstawowych wariantach mamy ubezpieczone ryzyka nazwane, czyli konkretnie wymienione w OWU. Natomiast najszerszy pakiet oferuje zabezpieczenie na wypadek wszystkich zdarzeń, czy to nazwanych, czy innych.

Dodatkowo same zakresy ubezpieczenia w przypadku ryzyk nazwanych są niższe niż przy ubezpieczeniu All Risk. Spójrzmy na przykład.

tanie Ubezpieczenie nieruchomości
Przykładowe różnice w limitach odpowiedzialności przy ubezpieczeniu ryzyk nazwanych i w opcji All Risk

Najważniejsze wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela

Jak zawsze i jak przy każdym ubezpieczeniu, bardzo istotne z punktu widzenia ubezpieczającego są wyłączenia odpowiedzialności. Są to sytuacje, przy których ubezpieczyciel po prostu nie wypłaci ubezpieczenia. Poniżej te, które są naszym zdaniem najważniejsze:

 • Szkody wyrządzone w stanie po użyciu alkoholu, nietrzeźwości czy po zażyciu narkotyków lub podobnych substancji. Doprecyzujmy, co to oznacza. Jeśli Wy lub domownik objęty polisą spowoduje szkodę, będąc w stanie po użyciu alkoholu (stężenie alkoholu we krwi od 0,2 do 0,5 promola lub w wydychanym powietrzu od 0,1 do 0,25 mg alkoholu w 1 dm3), w stanie nietrzeźwości (stężenie alkoholu we krwi powyżej 0,5 promila lub w wydychanym powietrzu powyżej 0,25 mg w 1 dm3) bądź po zażyciu narkotyków lub innych substancji psychotropowych, ubezpieczyciel za takie szkody nie ponosi odpowiedzialności. Przyjmuje się, że po wypiciu jednego piwa wartość alkoholu we krwi wynosi 0,26 promila, a w wydychanym powietrzu 0,13 mg.
 • Szkody wyrządzone przez najemcę, jeśli nie zaznaczyliście we wniosku o polisę, że mieszkanie ma być przeznaczone pod wynajem.
 • Szkody umyślnie wyrządzone przez ubezpieczonego lub członków gospodarstwa domowego. (specjalnie coś popsuliście, aby uzyskać pieniądze z polisy).
 • Szkody powstałe na skutek działań wojennych, strajków, rozruchów, aktów terroryzmu.
 • Musicie także pamiętać o tym, żeby zgłaszać do Generali wszystkie istotne zmiany okoliczności, o których byliście pytani we wniosku o ubezpieczenie nieruchomości. W przeciwnym wypadku ubezpieczyciel może odmówić wypłacenia świadczenia.
 • Ubezpieczyciel zobowiązuje Was także do podjęcia określonych czynności, mających na celu utrzymanie mienia w dobrym stanie (np. odcięcie wody, jeśli nie mieszkacie w mieszkaniu dłużej niż 90 dni) i jego zabezpieczenia (chodzi głównie o wymagania co do drzwi, okien i balkonów).
 • Pamiętajcie o tym, że szkody zgłaszacie w ciągu 3 dni roboczych od daty powstania wypadku lub uzyskania o nim informacji.

Czy do ubezpieczenia nieruchomości warto dokupić ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

Oj, tak! Naszym zdaniem kupić polisę na mieszkanie bez OC w życiu prywatnym to tak, jak kupić samochód bez kół. Na przykład zalanie sąsiada: możecie nawet nie zauważyć, że pękł wężyk od pralki i u sąsiada kapie woda z sufitu. Albo macie na balkonie piękną kolekcję kwiatów doniczkowych, ale podczas ulewy wiatr je zdmuchnął i wybił szybę w oknie sąsiada piętro niżej. Lub Wasze dzieci przypadkowo porysowały samochód na parkingu, oczywiście ten najdroższy, a szkolne ubezpieczenie dziecka nie pokrywa takich szkód (zamiast ślepo kupować najtańszą polisę grupową w szkole, warto przeanalizować ubezpieczenie NNW + OC dziecka). A może to Wasz pupil coś przeskrobał i teraz musicie za to zapłacić duże pieniądze, a Wy w tym czasie niestety nie wykupiliście ubezpieczenia dla psa wraz z OC? Przykłady można mnożyć w nieskończoność.

Przy ubezpieczeniu nieruchomości Generali możecie dokupić takie właśnie OC, które chroni przed koniecznością zapłacenia z własnej kieszeni za szkody spowodowane przez osoby wskazane w polisie ubezpieczeniowej. Przy czym zachęcamy do skorzystania z opcji z wyższymi sumami ubezpieczenia. Jeśli zniszczycie auto warte 0,5 mln zł, to co Wam da polisa na 100 tys. zł?

Jak kupić ubezpieczenie mieszkania na stronie Bezpieczny.pl ze zniżką 10%?

Uwaga! Jeśli używacie AdBlocka lub innego blokera reklam, na wszelki wypadek wyłączcie go, zanim przejdziecie na stronę promocji. Z doświadczenia wiemy, że tego typu wtyczki mogą spowodować problemy z dołączeniem do akcji. Jeśli regularnie przeglądacie bloga JakDorobic.pl, możecie wyłączyć AdBlock na stałe dla naszego adresu. Gwarantuję, że nie znajdziecie tutaj żadnej irytującej reklamy 😉

Zakup polisy jest bardzo prosty. Cały proces zajmuje nie więcej niż kilka minut, a samą polisę otrzymacie na e-mail, więc nie zniknie Wam w stercie dokumentów i nie będziecie musieli demolować mieszkania w jej poszukiwaniu, gdy będzie Wam potrzebna.

1. Wchodzisz na dedykowaną stronę ubezpieczenia nieruchomości Bezpieczny.pl. Korzystając z naszego linku, masz zapewnioną zniżkę 10% na polisę. Dla pewności sprawdź, czy na samym dole pierwszej strony wniosku wpisany jest nasz kod pośrednika:

ubezpieczenie nieruchomości rabat
Zniżka 10% na ubezpieczenie nieruchomości Generali

2. Ustalasz podstawowe parametry polisy, czyli:

 • Czy chcesz ubezpieczyć nieruchomość, w której mieszkasz, wynajmujesz, a być może chcesz ją ubezpieczyć jako lokator.

ubezpieczenie nieruchomości kod rabatowy
Ubezpieczenie nieruchomości – Bezpieczny.pl
 • Czy potrzebujesz cesji na bank.
 • Rodzaj nieruchomości.
ubezpieczenie nieruchomości
Ubezpieczenie nieruchomości – Bezpieczny.pl
 • Podstawowe dane na temat ubezpieczanego mieszkania: piętro, powierzchnia użytkowa, przybliżony rok budowy (jeśli go nie znasz, możesz zadzwonić do swojej spółdzielni lub administratora), liczbę szkód w ostatnich 5 latach, liczbę osób zamieszkujących lokal.
 • Uzupełniasz adres oraz datę rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej, oraz na jak długo chcesz nabyć polisę (rok lub 3 lata).

ubezpieczenie nieruchomości tanio
Okres ubezpieczenia nieruchomości

3. W trzecim kroku przechodzisz do szczegółów polisy. Najpierw wpisujesz swój PESEL. Następnie wybierasz, co chcesz ubezpieczyć (mury i stałe elementy, ruchomości domowe) oraz deklarujesz sumy ubezpieczenia. Tutaj warto wspomnieć, że w przypadku cesji na bank suma ubezpieczenia murów i stałych elementów musi być równa co najmniej kwocie, za jaką zakupiliście mieszkanie.

ubezpieczenie nieruchomości generali
Przedmiot ubezpieczenia


4. Czas na wybór samego wariantu ubezpieczenia (podstawowy, rozszerzony lub All Risk) oraz opcjonalnie dodatkowych ubezpieczeń. W tym miejscu pokaże się Ci także cena każdej z polis.

W naszym przykładzie kupujemy polisę na rok. Mieszkanie ma 61 m2 i wartość 400 tys. zł, a nieruchomości domowe wyceniamy na 50 tys. zł. Wysokość składek w poszczególnych wariantach to 379 zł, 448 zł i 678 zł. Składka będzie się nieco różnić w zależności od lokalizacji: inaczej będzie w Warszawie, a inaczej w Krakowie. Jednak zwykle są to różnice kilku złotych.

5. Czas na finalizację zakupu polisy na mieszkanie. Wybierasz, czy chcesz dokonać płatności jednorazowo, czy też w dwóch ratach. Niestety płatność w ratach jest zawsze droższa: w naszym przykładzie o 20%. Uzupełniasz dane do polisy. Jeśli potrzebujesz cesji na bank, to w tym momencie wypełniasz także dane do cesji.

ubezpieczenie nieruchomości jakie wybrać
Co to jest cesja na bank?

6. Po uzupełnieniu danych dokonujesz płatności za wybrany wariant ubezpieczenia. Za polisę zapłacisz w szybki sposób poprzez PayU.

Jak zgłosić szkodę z ubezpieczenia nieruchomości Generali?

Pamiętajcie, że na zgłoszenie szkody macie 3 dni robocze od momentu wystąpienia zdarzenia lub uzyskania wiedzy o nim (np. nie mieszkacie w danej lokalizacji i dowiedzieliście się o szkodzie po pewnym czasie). Aby zgłosić szkodę, wchodzicie na stronę www.bezpieczny.pl, w lewym górnym roku wybieracie zakładkę Zgłoś zdarzenie. Następnie wybieracie towarzystwo ubezpieczeniowe — w tym przypadku jest to Generali i odpowiednią opcję zgłoszenia zdarzenia z ubezpieczenia nieruchomości.

W kolejnym kroku wypełniacie prosty formularz zgłoszenia szkody.

jak wybrać ubezpieczenie nieruchomości
Jak zgłosić szkodę z ubezpieczenia nieruchomości Generali


Opcjonalnie zdarzenie możecie zgłosić także telefonicznie na infolinii Generali pod numerem telefonu 913 913 913, ale musicie pamiętać o tym, że jest ona czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.

Chcesz samodzielnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia nieruchomości od Generali? Znajdziesz je w poniższych dokumentach:

Ogólne warunki ubezpieczenia nieruchomości „Generali, z myślą o domu i rodzinie”

Karta produktu

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów