fbpx

Ubezpieczenia podróżne: 10% zniżki dla czytelników bloga, czyli jak ubezpieczyć się przed podróżą?

Jeśli już zdążyła zmęczyć Was trwająca jesień, która już niedługo przeobrazi się w mroźną zimę, może pora wygrzać się w nieco cieplejszych krajach? Po omówieniu taniego ubezpieczenia dla studenta, ubezpieczania dla dzieci oraz polisy dla czworonogów (wszystkie ze zniżką 10% dla czytelników bloga JakDorobic), przyszła zatem pora na ubezpieczenie podróżne – również od Generali. To aktualizacja dotychczasowej analizy produktu. Jedyną zmianą jest w zasadzie dodanie nowego ubezpieczenie. Od teraz do wyboru macie aż pięć wariantów – zależnie od rodzaju, zasięgu i celu odbywanych podróży. Omówię dziś dla Was najważniejsze parametry polis: zakres ochrony, koszt i niuanse wynikające z treści umów. Ubezpieczenie wykupicie jak zawsze za pośrednictwem serwisu Bezpieczny.pl. Co ważne, tradycyjnie już, mam dla Was kod obniżający składkę o 10%.

Ubezpieczenia podróżne Generali w Bezpieczny.pl

Ubezpieczenie podróżne Generali to tak naprawdę oferta 5 różnych wariantów polis ubezpieczeniowych. Ich wspólnym mianownikiem jest oczywiście ochrona poza miejscem zamieszkania i zabezpieczenie wszelkich podróży. Różnią się jednak znacznie zakresem ochrony. Polisę powinniście dobrać oczywiście do celu podróży i stylu podróżowania. Uważam też, że oszczędzanie na konkretnych punktach polisy na zasadzie “to i tak pewnie się nie wydarzy” mija się z celem – sam cenię sobie ochronę ubezpieczeniową za jej wszechstronność. Poniżej scharakteryzuję pokrótce dostępne warianty i omówię ochronę, jaką zapewniają.

Polisy mogą zacząć swoją ochronę już w momencie opłacenia składki – jeśli więc szukacie ubezpieczenia na ostatnią chwilę – dobrze trafiliście.

W przypadku podróży do krajów wysoko rozwiniętych, w których koszty leczenia bywają horrendalnie wysokie, warto rozważyć wyższe sumy ubezpieczeń i uniknąć bolesnych niespodzianek.

Ubezpieczenie podróżn Generali

Ubezpieczenie podróżne – zagraniczne

Podstawowy wariant ubezpieczenia (NNW+OC+Assistance) podróżnego przeznaczony jest dla osób podróżujących samotnie, z rodziną bądź w grupie. Polisa przyda się w przypadku zaostrzenia chorób przewlekłych na zagranicznym wyjeździe, leczenia oraz kwarantanny w wyniku COVID-19, hospitalizacji w przypadku urazów i wypadków.

Ochroną objęte są również osoby uprawiające amatorsko sporty (wyłączając sporty o wysokim ryzyku wystąpienia urazu): pływanie, bieganie, piłkę nożną, koszykówkę i inne. W przypadku sportu uprawianego wyczynowo lub ekstremalnych dyscyplin warto rozważyć kolejny z opisywanych wariantów.

Polisa obejmuje także zdarzenia powstałe po alkoholu i ich skutki. 

Tego rodzaju ubezpieczenie przydaje się zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie. W końcu każdy z nas ma wśród znajomych osobę, która podczas kąpieli rozcięła skórę na jeżowcu, została poparzona przez meduzę lub zatruła się bakteriami obecnymi w wodzie. Nawet prosty zabieg w szpitalu dla osób bez ubezpieczenia może zrujnować wyjazdowy budżet.

 

Podróże zagraniczne dla aktywnych

To wersja opisywanego wyżej ubezpieczenia przeznaczona dla osób lubiących poczuć dreszczyk emocji podczas uprawiania między innymi: ekstremalnych form narciarstwa i snowboardingu, kolarstwa górskiego, eksploracji jaskiń (spelologia), sportów motorowych i wielu innych. Za sporty ekstremalne ubezpieczyciel uważa także wyprawy do miejsc powszechnie uważanych za niebezpieczne (wysokie szczyty, pustynie, tereny lodowcowe itp.). Ochrona w przypadku sportów ekstremalnych wymaga rzecz jasna specjalnej opłaty za rozszerzenie polisy o konkretne aktywności. Istnieje także możliwość wykupienia ochrony dla sprzętu sportowego (na przykład desek czy sprzętu do nurkowania).

Definicje sportów wysokiego ryzyka, wyczynowego uprawiania sportu i innych pojęć znajdziecie na stronie ubezpieczyciela.

Ubezpieczyć mogą się osoby podróżujące samotnie lub w grupach do 10 osób.

NNW w Polsce

To typowe ubezpieczenie NNW dla osób, których podróż będzie odbywała się wewnątrz granic naszego kraju i do 50 km do granicy. Polisa stworzona dla osób podróżujących solo, z rodziną lub w grupie. Zakres ochrony obejmuje urazy wynikające z amatorskiego uprawiania sportu (z możliwością rozszerzenia o niebezpieczne i wyczynowo uprawiane sporty oraz sprzęt) oraz wypadki po alkoholu.

Polisa łączy w sobie także assistance i ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), które pokryje straty wyrządzone innym przez Was samych, Wasze dzieci i zwierzęta.

Ubezpieczenie podróżne Generali – NNW w Polsce

Ubezpieczenie podróżne – służbowe

W tym wariancie ubezpieczeniem NNW objęte są osoby podróżujące w celach służbowych w pojedynkę lub w grupach do 10 osób. Ochrona obejmuje konsekwencje zaostrzenia chorób przewlekłych (również koszty leczenia COVID-19 i pobytu na kwarantannie), leczenie urazów (także tych powstałych po spożyciu alkoholu). Pakiet zawiera także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) w życiu prywatnym.

Ochroną objęte są czynności służbowe rozumiane jako szeroko pojęta praca umysłowa. Istnieje jednak możliwość rozszerzenia ochrony o pracę fizyczną. Będziecie wtedy chronieni podczas prac remontowo-budowlanych, pracy w gastronomii, hutnictwie, pracy z chemikaliami, transporcie, pracy pod wodą i w wielu innych przypadkach.

Koszty rezygnacji z podróży

To właśnie nowość, o której wspominałem we wstępie. Ubezpieczenie dotyczy kosztów poniesionych w związku z podróżą, która się nie odbyła lub została skrócona. Świadczenie zostanie wypłacone na przykład w razie nieszczęśliwego wypadku (ubezpieczone lub współuczestnika), zachorowania, wyznaczenia terminu porodu, wypadającego w trakcie planowanej podróży i wielu, wielu innych innych okolicznościach. Ich listę znajdziecie w karcie produktu.

Dodatkowo możecie rozszerzyć tę polisę o zachorowanie na COVID-19 lub zaostrzenie choroby przewlekłej. Są to dodatkowe opcje nieobligatoryjne.

Ubezpieczenie podróżne Generali dla typowej rodziny

Biorąc pod uwagę obecność czterech wariantów ubezpieczenia podróżnego Generali oraz mnogość możliwości rozszerzeń polis, trudno byłoby porównać obowiązujące ceny. Dla zobrazowania kosztu postanowiłem jednak obliczyć koszt polisy dla dosyć standardowej wycieczki do popularnej wśród Polaków destynacji, czyli kierunek – Chorwacja. Założyłem, że na dziesięciodniowy urlop wybiera się czteroosobowa rodzina – dwie osoby dorosłe i dwójka niepełnoletnich dzieci.

Ubezpieczenie podróżne dla rodziny od Generali

Jak widzicie, koszt polisy wynosi w tym przypadku od nieco ponad 267 zł do 618 zł. Nie zaznaczałem chęci uprawiania sportów wysokiego ryzyka, nastawiając się głównie na rekreację i wypoczynek. Spore różnice widzimy również w pokryciu kosztów poszukiwań i ratownictwa (na przykład podczas trekkingu), czy – bardziej przyziemnie – pokryciu kosztów uszkodzeń i zniszczeń wyrządzonych osobom trzecim (OC).

Ubezpieczenie podróżne – różnice w sumach

W przypadku następstw nieszczęśliwych wypadków oraz śmierci ubezpieczonego sumy ubezpieczeń przedstawiają się następująco:

Ubezpieczenie podróżne Generali – NNW

Ubezpieczenie podróżne dla dwojga – analiza

Jak wyglądają koszty dla podróżującej pary, dwójki znajomych czy przyjaciół? Przeanalizujmy i taki scenariusz! Pod lupę weźmy dwójkę młodych osób, podróżujących z chęcią czerpania z życia pełnymi garściami, czyli nieodmawiających sobie ryzykownych wyczynów. Wybieramy więc wariant podróże zagraniczne dla aktywnych. Nasi bohaterowie wybierają się tym razem w dłuższą podróż, trwającą łącznie cały miesiąc. Ich celem będzie Islandia.

Ubezpieczenie podróżne dla aktywnej pary
Ubezpieczenie podróżne zagraniczne dla aktywnych

Jak widzicie, z uwagi na droższy wariant, związany z ryzykowną aktywnością, długość podróży oraz cel podróży ubezpieczenia dla dwójki osób to w tym przypadku od 1104 zł do nawet 2845 zł. Cena uwzględnia już 10% zniżki dla czytelników.

Dla wypoczywających aktywnie przydatna może być też informacja o wysokości pokrycia kosztów poszukiwań w górach lub morzu.

Ubezpieczenie podróżne – ratownictwo i poszukiwania

W przypadku śmierci ubezpieczonego lub wystąpienia nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczyciel zobowiązuje się do następujących wypłat:

Ubezpieczenie podróżne a nieszczęśliwe wypadki i śmierć

Zniżka dla czytelników bloga – 10% taniej!

Czytelnicy bloga mogą wykupić ubezpieczenie podróżne online i to 10% taniej! Wystarczy, że skorzystacie z mojego odnośnika, a podczas wypełnienia formularza polisy kod zniżkowy zostanie wczytany automatycznie.

W przypadku gdy na stronę ubezpieczyciela wejdziecie nie z mojego linku, nadal możecie wykorzystać zniżkę wpisując kod ręcznie w miejscu, którego zrzut umieściłem poniżej. 🙂

Zniżka 10% na ubezpieczenie podróżne

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów