fbpx

Twisto: 12 miesięcy darmowego planu Space (120 zł oszczędności) + Twisto Cash, czyli darmowy przelew z limitu karty!

Trwa do:
30 listopada 2021

Pomimo, że artykuł na temat Twisto został opublikowany dosłownie kilka dni temu, już teraz postanowiłem go zaktualizować. Mianowicie, dość wnikliwie przyjrzałem się usłudze Twisto Cash, która jest na tyle przełomowa, że mogła wkurzyć nie jednego prezesa banku w Polsce. Twisto Cash pozwala wykonać darmowy przelew środków z salda limitu kredytowego karty na wasze konto osobiste. W przeciwieństwie do tradycyjnych kart kredytowych, takowy przelew nie jest obciążony prowizją, a dodatkowo objęty jest on standardowym okresem bezodsetkowym. Jeśli spłacicie zadłużenie w terminie – nie zapłacicie ani grosza odsetek, a ta swoista darmowa pożyczka może w tym czasie procentować na koncie oszczędnościowym lub lokacie. W ten oto sposób jednorazowo możecie nawet wypłacić cały przyznany limit i tak co miesiąc! Szczegółowo na temat Twisto Cash opowiadam w dalszej części artykułu. Przypominam również, iż w Twisto trwa promocja w ramach której zamiast premii pieniężnej uzyskacie 12-miesięczne zwolnienie z opłaty pakiet Space. Jako, że plan Space standardowo kosztuje 9,99 zł miesięcznie, oszczędność w skali roku może sięgnąć kwoty niemal 120 zł. Karta Twisto ma mnóstwo zalet i warto ją wyrobić nawet bez premii na start. Jest ona idealnym rozwiązaniem jako karta dodatkowa i świetnie spełnia rolę quasi karty kredytowej. Co prawda, nie jest to typowa bankowa karta kredytowa, aczkolwiek jej działanie mocno przypomina „kredytówkę”. Ponadto kartę Twisto można uzyskać o wiele łatwiej niż standardową kartę kredytową. Plan Space zapewnia między innymi limit kredytowy do 45 dni bez opłat, korzystne kursy rozliczeniowe, kartę plastikową, dostęp do Google Pay i Apple Pay, funkcję Split oraz do 10% moneyback od wybranych zakupów. Zakupy te możecie dodatkowo rozłożyć na trzy darmowe raty z RRSO 0% w ramach funkcji „podziel na 3 z Twisto”.

Co to jest Twisto i jak działa

Czeski fintech okazał się alternatywą dla kilku różnych usług, z których prawdopodobnie korzystaliście już za pośrednictwem innych firm. Sztandarowym produktem Twisto jest karta z odroczonym terminem płatności. Jeśli tylko macie taką potrzebę, możecie zrobić zakupy za pomocą karty płatniczej – fizycznej lub wirtualnej – w sklepach stacjonarnych i internetowych, a powstałe zobowiązanie spłacić do nawet 45 dni za darmo (jednak nie później niż do 15. dnia kolejnego miesiąca). Przykładowo, za wszystkie transakcje wykonane w listopadzie, na początku grudnia otrzymacie wyciąg z sumą płatności. Wygenerowaną kwotę będziecie musieli spłacić do 15 sierpnia. Możliwe jest także wydłużenie okresu spłaty, jednak wiąże się to z dodatkową opłatą i koniecznością spłacenia przynajmniej części limitu. 

Oprócz tego w Twisto czekają na Was fantastyczne kursy wymiany walut (zapewniane przez organizację Mastercard) – przydatne podczas zagranicznych wycieczek lub zakupów online w zagranicznych sklepach, a także specjalny program cashback. W ramach zwrotu możecie otrzymać nawet 10% zapłaconej kwoty. W programie bierze udział kilkaset najpopularniejszych sklepów i platform zakupowych.

Uczestnicy – kto może zgarnąć roczny darmowy plan Space

Premia tradycyjnie już przeznaczona jest dla osób pełnoletnich – nowych klientów Twisto, którzy zdecydują się wyrobić swoją pierwszą kartę. Jeśli byliście już klientami Twisto, z promocji raczej nie skorzystacie. Fintech do weryfikacji uczestników wykorzystuje różne dane. Prawdopodobnie już po wpisaniu adresu e-mail, system „wyczuje” dotychczasowego klienta i nie przepuści Was do dalszych formularzy. No, ale czasem warto próbować 🙂

Zasady promocji – krok po kroku

Przejdźmy do konkretów. Żeby zyskać bonus, należy złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji. Jeśli w poprzednim zdaniu nie widzicie linka – wyłączcie na chwilę wtyczkę AdBlock lub inny bloker reklam. Bez obaw, na blogu nie znajdziecie wyskakujących okienek i banerów z reklamami garnków 🙂

Po podaniu adresu e-mail oraz ustaleniu hasła do logowania, ukaże Wam się strona potwierdzająca udział w promocji z bonusem. Specjalny kod został zaczytany automatycznie, dlatego nic nie zmieniajcie w tym miejscu.

Na złożenie wniosku macie czas w terminie do 30 listopada 2021 roku.

Twisto – prawidłowo zaczytany kod.

Nie zapomnijcie również o wyrażeniu niezbędnych zgód marketingowych (na kontakt za pośrednictwem urządzeń końcowych i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną w celu przeprowadzenia promocji) oraz zgód na zbadanie Waszej zdolności kredytowej. Twisto udostępnia Wam limit kredytowy, dlatego musi weryfikować swoich klientów. Fintech nie będzie jednak wymagał od Was przesyłania skanów z potwierdzeniem dochodu.

Wyrażenie odpowiednich zgód marketingowych i handlowych jest w zasadzie jedynym warunkiem uzyskania bonusu w postaci 12-miesięcznego zwolnienie z opłaty za plan Space. Opłata będzie co miesiąc obniżona z 9,99 zł do 0 zł. Nie musicie wykonywać żadnych płatności, czy innych czynności, wymaganych przez tradycyjne promocje bankowe.

Twisto – najłatwiej zaznaczyć wszystkie zgody.

Kolejne okna to wasze dane osobiste. Składają się na nie: imię i nazwisko, kraj pochodzenia, adres zamieszkania, numer PESEL, numer telefonu oraz sytuacja dochodowa (wykształcenie, stan cywilny, posiadanie dzieci, główne źródło dochodu, wysokość dochodów, miesięczne koszty stałe, wysokość spłacanych kredytów). Co ważne, Twisto nie wymaga jakiegokolwiek potwierdzania dochodów poprzez wysyłkę zaświadczeń lub wyciągów z konta.

Następnie wybierzcie limit miesięcznych wydatków, jaki Was interesuje. Z moich informacji wynika, iż limit dostępny w Twisto wynosi od 1500 zł do 10.000 zł. W sytuacji, gdy zawnioskujecie o zbyt wygórowany limit, Twisto po prostu obniży go do waszych możliwości i przyzna nieco niższą kwotę. Z czasem będziecie mogli zwiększać swój limit. Ważny jest tutaj staż oraz terminowość spłat zadłużenia. Możecie zatem przykładowo wpisać kwotę 3000 zł lub pozostawić taką, jaką zasugeruje Wam samo Twisto.

Twisto – sugerowany limit

Konieczny będzie także wybór odpowiedniego planu. W ramach promocji możecie skorzystać z 12-miesięcznego darmowego planu Space, który zapewni Wam fizyczną, plastikową kartę i kilka innych funkcjonalności, które omówię w dalszej części artykułu. Po zakończeniu darmowego okresu 12 miesięcy będziecie mogli wrócić do darmowego planu Online lub pozostać przy planie Space, płacąc za niego 9,99 zł miesięcznie. 

Na stronie może wyświetlać się info o standardowych 3-miesiącach darmowego planu. Jednak spokojnie, jestem partnerem Twisto i korzystając z linków zamieszczonych na blogu, gwarantujecie sobie zwolnienie z opłat przez 12 miesięcy.

Plan Space od Twisto – dobry wybór!

Weryfikacja Waszej tożsamości odbywa się na podstawie przesłanego przelewu na 1 zł za pośrednictwem bramki Blue Media lub tradycyjnym przelewem. Wpłacona złotówka oczywiście powróci na Wasze konto. Chodzi tu tylko o potwierdzenie zgodności danych. Pamiętajcie więc, że przelew na złotówkę powinien zostać wykonany z konta w banku założonego na dokładnie te same dane, co konto Twisto. Musi zgadzać się imię, nazwisko i adres!

Po co chodzić do placówki, gdy można potwierdzić tożsamość online 🙂

Po wykonaniu tych czynności, należy poczekać na zweryfikowanie konta i przyznanie stosownego limitu kredytowego. Może potrwać to do 24 godzin, choć zazwyczaj czas oczekiwania jest sporo krótszy. 

Pamiętajcie, by podczas trwania darmowego planu Space w ramach promocji nie odwoływać wyrażonych wcześniej zgód marketingowych.

Szczegóły w regulaminie promocji.

Jak robić zakupy z Twisto?

Jeśli otrzymaliście pozytywną decyzję i wybraliście plan Space, od razu możecie zamówić kartę płatniczą w formie fizycznej. Jeśli zaś nie możecie się doczekać dostawy lub aktywowaliście plan Online, możecie od razu skorzystać z karty wirtualnej, której dane znajdziecie w aplikacji Twisto w zakładce Karta, klikając przycisk Szczegóły karty

Twisto – karta fizyczna.

Robiąc zakupy kartą Twisto, płacicie w ciężar przyznanego limitu. Powstałe w ten sposób zadłużenie na rachunku będziecie mogli spłacić różnymi metodami płatności – na przykład BLIKIEM, szybkim przelewem lub nawet inną kartą. W tym miejscu mogę Wam podpowiedzieć pewien trik. Mianowicie, jeśli posiadacie bankową kartę kredytową, możecie spłacić nią zadłużenie w Twisto. W ten sposób zrolujecie zadłużenie na kolejny okres bezodsetkowy (tym razem w ramach salda karty kredytowej). W tym czasie wasze środki mogą procentować na koncie oszczędnościowym, a wy będziecie posługiwali się środkami uzyskanymi od banku.

Nawet 10% moneyback w ponad 850 sklepach

Aplikacja Twisto to nie tylko zwykłe płatności, ale też kombajn możliwości zakupowych. Bez potrzeby rejestracji w osobnym portalu możecie korzystać z solidnych zwrotów za zakupy w danym sklepie internetowym. Zniżki znajdziecie w zakładce Benefity. Dzięki temu, Twisto pozwoli Wam dodatkowo zaoszczędzić…wydając 🙂

Jedyne co musicie zrobić to wejść w szczegóły danego sklepu, przejść na jego stronę internetową za pośrednictwem dedykowanego linku w ramach aplikacji oraz dokonać zakupu (niekoniecznie kartą Twisto). Zwroty będą zasilały wasze konto punktowe w Twisto, za pośrednictwem którego będziecie mogli spłacać wygenerowane zadłużenie. Okres oczekiwania na zwrot sięga od 12 do 70 dni. 

Twisto – cashback – nawet 10% zwrotu.

Plan Space i plan Online – różnice

Porównanie planów Twisto – Space i Online

W Twisto dostępne są aktualnie dwa plany: darmowy – plan Online oraz płatny – plan Space. Pierwszy z nich, jak wyraźnie wskazuje nazwa umożliwia użytkowanie Twisto wyłącznie podczas płatności online. W tym przypadku nie ma możliwości korzystania z karty plastikowej, a jedynie z karty wirtualnej (jeśli karta plastikowa została już wydana, wówczas zostanie wyłączona po przejściu z planu Space na plan Online). Kartą wirtualną będziecie mogli kupować w sklepach internetowych oraz we wszelkich innych miejscach, gdzie płatność wykonuje się w pełni online (bilety, zamawianie jedzenia, Allegro i tym podobne).

W ramach planu Online, karty wirtualnej nie można dodać ani do Google Pay ani do Apple Pay. W planie Online nie skorzystacie również z funkcji split. Ponadto w przypadku transakcji zagranicznych, kurs wymiany walut zostanie objęty prowizją na poziomie 3%, co sprawi, iż nie będzie on już tak atrakcyjny jak kurs międzybankowy dostępny w przypadku planu Space.

A jeśli już mówimy o planie Space to trzeba przyznać, iż zawiera on to co w Twisto najlepsze. Jeśli chodzi o transakcje zagraniczne, kurs międzybankowy (bez spreadu i prowizji) dostępny jest dla łącznej sumy transakcji 3000 zł miesięcznie. W przypadku nadwyżki doliczane jest już 3% prowizji. Cóż, 3000 zł powinno wystarczyć na zagraniczny wypad, czy też zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Plan Space umożliwia korzystanie ze wszystkich wymienionych wcześniej funkcji, czyli z 45-dniowego limitu kredytowego, narzędzia Split, cashback-u, czy też darmowych 3 rat.

Ponadto w ramach planu Space możecie korzystać z plastikowej karty płatniczej oraz dodać ją do Google Pay i Apple Pay. Kartę Twisto w planie Space szczególnie można polecić osobom, które posiadają główne konto w banku i zdarza im się wykonywać płatności online lub za granicą, a jednocześnie mają obawy przed podaniem danych karty debetowej. Karta Twisto ma ograniczony limit, dlatego jest niejako furtką bezpieczeństwa dla transakcji. Koszt użytkowania karty po promocyjnych 12 miesiącach (na poziomie 9,99 zł) może się zwrócić bardzo szybko, dzięki korzystnym przewalutowaniom, odroczeniu płatności, czy korzystaniu z cashbacku.

Darmowe raty, czyli podziel płatność na 3 części

Oprócz darmowego okresu bezodsetkowego, Twisto pozwala również odroczyć spłatę poprzez skorzystanie z opcji Twisto Raty. W ten sposób, każdą pojedynczą transakcję na kwotę minimum 200 zł możecie rozłożyć na od 3 do 12 miesięcznych rat. Maksymalna kwota, którą możecie rozbić na raty to Wasz limit ratalny. Jego wysokość sprawdzicie po zalogowaniu do aplikacji (w sekcji “więcej” -> “Zapłać w ratach”) lub w przeglądarce (sekcja “Raty”). Limit ratalny przyznawany jest na podstawie indywidualnej analizy zdolności kredytowej każdego klienta oraz jego historii współpracy z Twisto, między innymi długości współpracy i terminowości spłat.

W przypadku rozłożenia płatności na 3 raty, nie zapłacicie z tego tytułu ani złotówki prowizji, czy też odsetek. Oczywiście dotyczy to wyłącznie sytuacji terminowej spłaty zobowiązania. Z promocyjnego rozwiązania mogą skorzystać zarówno posiadacze darmowego planu Online, jak i Space'owcy 😉 Aby skorzystać z tej opcji należy wejść do sekcji Zakupy w aplikacji i wybrać jeden z dostępnych sklepów internetowych współpracujących z Twisto. Koniecznie należy przejść na stronę sklepu bezpośrednio z aplikacji. To bardzo ważne! Inaczej podzielenie płatności na 3 nie będzie możliwe.

Po dokonaniu zakupu, rozłożenie płatności na darmowe raty jest bardzo proste. Wystarczy wejść w zestawienie płatności w aplikacji Twisto i rozłożyć wydatek na 3 miesiące jednym przyciskiem. Pierwszą ratę zapłacicie do 15. dnia następnego miesiąca, a następne w kolejnych miesiącach. RRSO to okrągłe 0%. W przypadku wyboru opcji większej ilości rat lub zakupu poza aplikacją,  koszt rozłożenia transakcji to 4,25 zł miesięcznie za każde „pożyczone” 100 zł. Dokładne RRSO znajdziecie w aplikacji, zanim jeszcze zdecydujecie się rozłożyć płatność na raty. 

Twisto – podziel na 3 – darmowe raty.

Twisto Cash, czyli darmowy przelew z salda Twisto na konto bankowe

Twisto Cash to funkcja iście rewolucyjna. Pozwala w prosty sposób przelać środki kredytowe z karty Twisto na swoje konto bankowe. Taka możliwość przyda się wtedy, gdy środki z limitu kredytowego chcecie wykorzystać w sposób inny niż na zakupy (karta Twisto uniemożliwia wypłacanie środków z bankomatu – jedynie zakupy kartą). Może to dotyczyć zapłaty czynszu, raty za sprzęt lub innego nagłego wypadku, gdy pensja znowu spóźnia się o kilka dni.

Taką możliwość daje jednak część kart kredytowych. W czym więc cała ta rewolucyjność? W tym, że korzystanie z Twisto Cash jest całkowicie darmowe! Jeśli kwota zostanie uregulowana terminowo, nie zapłacicie ani złotówki odsetek. Istnieje zatem możliwość zdeponowania środków z limitu karty na krótkoterminowej lokacie lub na koncie oszczędnościowym. Dla porównania wypłaty bankomatowe oraz przelewy ze standardowych kart kredytowych zazwyczaj obarczane są każdorazowo niemałymi opłatami. Po pierwsze – prowizja wyrażona jako wartość procentowa kwoty wypłaty wraz z jej minimalną wartością, na przykład 4,9% prowizji, nie mniej niż 10 zł. Po drugie – odsetki, które naliczane są od dnia dokonania wykonania przelewu. W większości przypadków banki stosują tutaj maksymalne możliwe oprocentowanie, dopuszczalne przez tak zwaną „ustawę antylichwiarską”.

Twisto Cash – przelew środkówW ramach Twisto Cash wykorzystać można 100% środków dostępnych w ramach miesięcznego limitu kredytowego. Opcję Twisto Cas znajdziecie po kliknięciu w aplikacji ikonki Więcej (jak na powyższym screenie). Przykładowo, mój limit kredytowy w Twisto to 3000 zł, wykorzystałem na płatności 34 zł, więc dostępny limit to 2966 zł. Zatem jednym ruchem całość środków mogę przetransferować na moje konto osobiste w Alior Banku. Wystarczy potwierdzić transakcję klikając Potwierdź, a następnie Zgadzam się. Oczywiście suwakiem możecie ustalić inną kwotę, minimum 100 zł.

Twisto Cash – przelew na kontoPieniądze możecie przelać wyłącznie na konto, które posłużyło do weryfikacji podczas zakładania Twisto. Na szczęście fintech już pracuje nad zmianą tego warunku, dzięki czemu w niedalekiej przyszłości będziecie mogli podać inny numer konta niż wybrany domyślnie.

Środki przelane w ramach Twisto Cash powinny znaleźć się na waszym koncie bankowym jeszcze tego samego dnia, o ile zlecicie przelew przed godziną 14:00 w dzień roboczy. Pieniądze wysłane po tej godzinie będą prawdopodobnie dostępne dopiero następnego dnia roboczego.

Twisto Cash – spłata salda

Spłata Twisto Cash

Środki przelane w ramach Twisto Cash będą po prostu doliczone do wykorzystanego miesięcznego limitu. Na ich spłatę będziecie mieli czas do 15. dnia następnego miesiąca. Płatność można jednak rozłożyć na raty (nawet do 12 rat). W tym przypadku jednak doliczone będą standardowe koszty, o wysokości których zostaniecie poinformowani w aplikacji.

Zwróćcie również uwagę, że limit Twisto możecie spłacić za pomocą dowolnej karty, spełniając przy tym warunki innej promocji bankowej. Ewentualnie użyjcie w tym celu karty kredytowej, rolując spłatę na kolejny okres. Oczywiście zadziała to wyłącznie w sytuacji, gdy wasz bank potraktuje spłatę Twisto jako transakcję bezgotówkową.

Funkcja Split (dostępna tylko dla planu Space)

Przydatnym narzędziem w ramach usługi Twisto jest funkcja Split. Służy ona do rozdzielania zaksięgowanej płatności pomiędzy różne osoby. Jest to narzędzie bardzo przydatne podczas wspólnych wypadów do restauracji lub organizowania zrzutki na prezent. Wówczas jedna osoba płaci swoją kartą Twisto, a następnie wysyła do pozostałych osób informację o wymaganej kwocie zrzutki. Domyślnie Twisto oferuje podział na równe kwoty, jednak jest możliwość podzielenia płatności na różne części. Co ciekawe, odbiorcami zlecenia mogą być również osoby nieposiadające aktualnie Twisto. W tym celu należy podać adres e-mail lub numer telefonu takowej osoby. W wiadomości można też przesłać krótką notkę oraz śmiesznego gifa. Na wykonanie płatności (kartą Twisto, BLIKIEM lub przelewem) odbiorcy splita mają 7 dni. Jeśli nie wykonają oni żadnej czynności, zlecenie wygasa, a przyjaźń zostaje mocno nadszarpnięta 🙂 Minimalna kwota o jaką możemy się zwrócić to 1 zł.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów