fbpx

Trading 212: darmowa akcja o wartości nawet 100 EUR (około 426 zł) dla nowych użytkowników + taki sam bonus dla polecającego (tylko do 17 lipca 2024 roku!)

Trwa do:
17 lipca 2024

Kolejna edycja promocji platformy inwestycyjnej Trading 212 (trwająca w terminie do 17 lipca 2024 roku) ponownie pozwoli Wam zdobyć darmową akcję o wartości do 100 euro! Platforma działa na rynku od ponad 20 lat i uznawana jest za jednego z najpopularniejszych brokerów na świecie. Mimo długiego stażu, Trading212 nie przestaje się rozwijać. Jednym z dowodów może być ciągłe rozbudowywanie platformy o dodatkowe funkcjonalności, takie jak odsetki od niezainwestowanych środków (w tym 6% w skali roku dla PLN) czy konto wielowalutowe, skupiające aż 13 różnych walut. Oferowana w ramach promocji darmowa akcja to szansa na zbudowanie solidnego fundamentu pod własny portfel inwestycyjny. Akcja przyznawana jest losowo, a jej wartość może wynieść od 8 EUR do nawet 100 EUR, czyli maksymalnie około 426 zł (i nie mniej niż około 34 zł). Zanim zabrałem się za analizowanie promocji, sam przeszedłem wszystkie kroki, założyłem konto i odebrałem swoją nagrodę w pierwszej edycji promocji (w tym artykule znajdziecie nawet oryginalne zrzuty ekranu, przedstawiające moją premię). Darmową akcję otrzymałem natychmiast po spełnieniu prostych warunków. Co ważne, regulamin nie wymaga od Was inwestowania własnych pieniędzy, wystarczy wpłacenie minimalnego depozytu na konto (czyli zgodnie z zasadami platformy – co najmniej 50 zł). Później zaś sami możecie polecać platformę i zdobywać premie za polecenia. Co ważne, Trading 212 posiada interfejs w języku polskim (znajdziecie tę opcję w ustawieniach), a support odpowiada na czacie po polsku 🙂

Kto może skorzystać z promocji?

Z promocji mogą skorzystać nowi klienci, którzy nie mają jeszcze konta na platformie (i nigdy nie mieli) i założą je w ramach promocji. Po drugiej stronie stoją polecający, czyli aktualni klienci Trading 212, którzy przekażą Wam kod polecający, dzięki któremu weźmiecie udział w zabawie i odbierzecie darmową akcję (jak się pewnie domyślacie, spełniamy rolę polecających).

Zasady promocji – darmowa akcja od Trading 212

Promocja będzie dostępna w okresie do 17 lipca 2023 roku. W tym okresie powinniście przejść na dedykowaną stronę promocji (chcesz do niej link? Napisz do mnie tutaj!) i założyć nowe konto w Trading 212.

Po poprawnym wczytaniu się promocji zobaczycie taki ekran:

Trading 212 – darmowa akcja

Kliknijcie Sign Up… i załóżcie nowe konto, odpowiadając na kilka pytań. Proces jest prosty i z pewnością nie sprawi Wam żadnych trudności. Po założeniu i zalogowaniu się do konta, potrzebnych będzie kilka czynności. Kliknięcie przycisku Set up your account poprowadzi Was przez kilka pytań, które są wymagane przez prawo (na przykład o pochodzenie środków) i pozwoli przejść do kolejnych kroków. Weryfikacja tożsamości przebiega w standardowy sposób – wystarczy wykonać zdjęcie twarzy oraz wybranego dokumentu (do wyboru między innymi paszport, prawo jazdy czy dowód osobisty).

konto trading 212
Promocja Trading 212 krok po kroku

Na końcu wystarczy już tylko doładować swoje konto. Regulamin promocji nie wymaga wpłacenia konkretnej kwoty. Wynika ona jednak z innego dokumentu, który informuje nas o tym, że do Trading 212 można wpłacić minimalnie 50 zł. Taką też kwotę wpłaciłem ja sam i bez problemu otrzymałem premię. Na wpłatę macie maksymalnie 10 dni kalendarzowych, licząc od chwili rejestracji konta.

Żeby wpłacić pieniądze, skorzystajcie z przycisku Deposit funds lub Zasil konto w górnej części strony. Do Waszej dyspozycji jest kilka metod płatności:

  • tradycyjny przelew bankowy,
  • szybki przelew przez Przelewy24,
  • BLIK,
  • karta debetowa/kredytowa.
  • Google Pay.

Osobiście wykorzystałem podpiętą kartę w Google Pay i jednym kliknięciem wpłaciłem na konto 50 zł. Trading 212 nie pobiera prowizji od wpłat o wartości do 10.000 PLN lub 2000 EUR. Powyżej tej kwoty obowiązuje 0,7% opłaty. Cóż, uczciwy deal 🙂

Otworzyliście konto w czasie trwania promocji, ale bez linka polecającego? Cały czas możecie otrzymać nagrodę! Wystarczy napisać do mnie z pytaniem o identyfikator, a następnie wpisać go w już założonym koncie w sekcji Użyj kodu promocyjnego.

Wypłata nagrody – Trading212

Zgodnie z regulaminem darmowa akcja powinna trafić na Wasze konto w ciągu 3 dni roboczych od spełnienia warunku, czyli zasilenia konta. Trading 212 może jednak wydłużyć ten okres według własnego uznania, jeśli zajdą problemy techniczne. W takim samym przypadku uczestnik, zamiast darmowej akcji, może też otrzymać ekwiwalent pieniężny (choć domyślam się, że to rzadka sytuacja). Moja nagroda pojawiła się w zasadzie tego samego dnia wieczorem. Co ciekawe, nie otrzymałem powiadomienia mailowego, a jedynie krótką informację po zalogowaniu do konta, która zniknęła od razu po jej przeczytaniu. Na koncie widnieje jednak akcja ułamkowa BP, której wartość w momencie wypłaty wynosiła nieco ponad 37 PLN (załapałem się więc niestety na najniższy pułap – ale zawsze to coś 😉 ). Screeny pochodzą oczywiście z pierwsze edycji promocji. Warunki są jednak niezmienne.

bonus trading 212
Darmowa akcja ułamkowa BP o wartości 37 PLN

Przyznana akcja (a raczej jej równowartość) podlega 30-dniowej blokadzie. W tym czasie nie możecie wypłacić środków pochodzących ze sprzedaży akcji. Platforma Trading 212 zastrzega sobie również prawo do cofnięcia nagrody, jeśli uczestnik „przyjdzie” tylko po nią, a od razu po otrzymaniu bonusu postanowi wypłacić wszystkie środki i/lub zamknąć konto. Niestety regulamin nie precyzuje, co oznacza „od razu po…”, dlatego sugeruję Wam po prostu nie sprzedawać otrzymanego bonusu zbyt szybko, a potraktować go jako rozszerzenie swojego portfela inwestycyjnego. Nagroda może zostać także cofnięta, jeśli nie będziecie logować się na konto w ciągu 3 miesięcy od otrzymania akcji.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Trading 212 – zaproś znajomych i odbierzcie premię

Jak w większości tego typu promocji, sami również możecie zaprosić znajomych do Trading 212 i otrzymać darmową akcję na takich samych zasadach, pod warunkiem że polecona osoba spełni warunki, czyli wpłaci choćby minimalny depozyt. Możecie zaprosić nielimitowaną liczbę osób, jednak premię otrzymacie za pierwsze 5 osób.

Aby znaleźć swój własny kod polecający, wystarczy kliknąć strzałkę w prawym górnym rogu, a następnie przejść do zakładki Get free shares! A jeśli ustawiliście wersję polską, wówczas do zakładki „Dostań bezpłatne akcje”. Tam znajduje się Wasz link polecający.

trading 212 darmowa akcja bonus
Darmowa akcja od Trading 212 – jak ją otrzymać?

Trading 212 – darmowa akcja i nie tylko, czyli największe atuty platformy

Co prawda na wyczerpującą analizę platformy Trading 212 przyjdzie jeszcze pora, ale przy okazji promocji chciałbym w kilku zdaniach przybliżyć Wam jej działalność. Trading 212 to popularny broker online zarządzany przez Brytyjczyków. W ofercie firmy znajdziecie między innymi akcje, ETF, surowce i waluty. Platforma zyskała popularność dzięki świetnej aplikacji i przejrzystej witrynie, pozwalającej na sprawne inwestowanie środków. Trading 212 to także pionier w dziedzinie automatyzacji inwestowania i nowoczesnych funkcji poprawiających przystępność.

Środki klientów są lokowane na kontach bankowych i ubezpieczone w ramach Inwestorskiego Funduszu Odszkodowawczego do kwoty 20.000 EUR. Dodatkowo pieniądze należące do użytkowników są objęte prywatnym ubezpieczeniem do kwoty 1 miliona EUR przez Lloyd’s of London.

Jeśli chodzi o podstawowe koszty konta Trading 212 Invest (nie dotyczy to konta Trading 212 CFD, jeśli zdecydujecie się na jego otwarcie):

  • otwarcie i prowadzenie konta jest darmowe,
  • minimalna wpłata na konto to 50 zł lub 10 EUR. Wpłaty nie są objęte prowizją do kwoty 2.000 EUR lub 10.000 PLN,
  • wypłaty nie są obarczone prowizją, a minimalna kwota, jaką można wypłacić to 5 PLN lub 1 EUR,
  • wymiana walut może być objęta opłatą na poziomie 0,15%.

Konto wielowalutowe

Dotąd, inwestując za pośrednictwem Trading 212 w różnych walutach, konieczne było uwzględnianie prowizji za przewalutowanie. To się jednak zmieniło. W aplikacji możecie obecnie prowadzić subkonta w nawet 13 walutach i wpłacać bezpośrednio konkretną walutę (kupioną tanio na przykład w Revolucie).

Przewalutowania w Trading212

Wymiana walut pomiędzy kontami wewnątrz Trading 212 jest wciąż objęta prowizją w wysokości 0,15% (opłata jest identyczna przez cały tydzień – w weekendy nie naliczają się dodatkowe opłaty). Zastosowanie mają za to kursy międzybankowe, a więc najlepsze z możliwych.

Odsetki od niezainwestowanych środków – 6% w skali roku dla PLN!

Każdy inwestor wie, że środki nie powinny leżeć odłogiem. Jeśli nie pracują na naszą przyszłość, to realnie tracimy ich wartość i potencjał. Trading 212 oferuje więc oprocentowanie dla środków, które aktualnie nie są wykorzystywane do inwestowania. Odsetki naliczają się codziennie automatycznie, a stawki dla najpopularniejszych walut przedstawiają się następująco:

trading 212 oprocentowanie środków
Trading 212 – oprocentowanie środków

Broker zarabia w końcu na środkach, które trzymamy na swoich kontach. Podzielenie się zyskiem jest więc nieoczekiwanym, ale miłym dodatkiem 😉 Na oprocentowanie załapią się wszystkie konta prowadzone w Trading 212. Wystarczy włączyć oprocentowanie środków w aplikacji (zakładka włącz „Odsetki od gotówki” w ustawieniach konta) i posiadać jakiekolwiek pieniądze na rachunku. Pamiętajcie jednak, że mieszkając w Polsce, jesteście zobligowani do płacenia podatku od zysków kapitałowych, czyli tzw. podatku Belki (19%).

Więcej na temat opłat i limitów znajdziecie w tym dokumencie.

Jak zamknąć konto w Trading 212?

Jeśli będziecie chcieli zamknąć swoje konto inwestycyjne, wystarczy przejść do ustawień, a następnie zakładki Dane konta. Na samym dole pojawi się przycisk Zamknij konto. Potem wystarczy tylko potwierdzić decyzję. Pamiętajcie, żeby wcześniej przelać z konta swoje środki i ewentualnie spieniężyć posiadane aktywa.

jak zamknać konto w trading 212
Jak zamknąć konto w Trading212?

Aha, i pamiętajcie, że:

W przypadku wszystkich inwestycji kapitał narażony jest na ryzyko. Wartość inwestycji może spadać i wzrastać i możesz odzyskać mniej, niż zostało zainwestowane.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów