Ostatni godziwy moneyback na rynku, czyli 5% od płatności kartą do 300 zł rocznie oraz rachunek oszczędnościowy na 3% do kwoty 50.000 zł

W ostatnim czasie mocno zastanawiałem się, które jeszcze banki oferują solidne zwroty za płatności kartą lub chociaż za pośrednictwem innej technologii jak BLIK, czy transakcje telefonem. Po tym jak eurobank zniknął z rynku wraz z jego programem „Codziennie Zyskuję” (który i tak był okrojony do wybranych kategorii), zauważyłem pewne tendencje na rynku płatniczym. Otóż standardowe moneybacki zostały wyparte przez różnej maści programy lojalnościowe, jak niedawno opisywany program „Bezcenne chwile”, czy też Visa Oferty, Payback, mamBONUS oraz inne programy rabatowe oferowane bezpośrednie przez banki. Czy tego typu promocje są dla nas bardziej opłacalne? Śmiem wątpić, głównie ze względu na ich wyrywkowy charakter. Na tym polu ostał się jeden rodzynek, a mianowicie T-Mobile Usługi Bankowe. W aktualnej promocji banku, która trwa już od kilku lat możecie zdobyć nawet 300 zł premii jako 5% moneyback od transakcji kartowych lub BLIKIEM i to na bardzo prostych zasadach. Wyłączenia z płatności mają charakter czysto techniczny, który blokuje możliwość wypłaty zwrotów za transakcje, które nie mają charakteru rzeczywistej płatności za towary lub usługi. Promocja moneyback ma charakter ciągły, więc w przeciwieństwie do promocji startowych, premię możecie zyskiwać nie tylko na początku, lecz również w kolejnych latach funkcjonowania programu. Co ważne, po spełnieniu odpowiednich warunków, nie zapłacicie ani złotówki z tytułu użytkowania rachunku i karty płatniczej, a w przypadku konta Premium również za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Konto możecie otworzyć i zamknąć w pełni online – zawarcie umowy dostępne jest poprzez przelew weryfikacyjny oraz jej wypowiedzenie za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Oprócz tego, T-Mobile Usługi Bankowe zapewnia 3% w skali roku na rachunku oszczędnościowym. Maksymalna kwota środków dla preferencyjnego oprocentowania wynosi 50.000 zł, zaś okres jego obowiązywania to 3 miesiące. 

 

 

Uczestnictwo w promocji

Aby wziąć udział w promocji należy złożyć wniosek na dedykowanej stronie konta Freemium lub na dedykowanej stronie konta Premium oraz wyrazić zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych, zgody na weryfikację historii zobowiązań oraz zgodę na udział w promocji. Akcja skierowana jest zarówno do całkiem nowych, jak i powracających klientów T-Mobile Usługi Bankowe Alior Banku. Umowę zawrzecie za pośrednictwem kuriera lub wykonując przelew weryfikacyjny.

 

Co tu kryć, jest to idealna promocja dla osób, które aktywnie korzystają płatności bezgotówkowych. Karty TMUB możecie wygodnie ztokenizować w Google Pay lub Apple Pay. Mało tego, w odróżnieniu od większości promocji, niniejsza promocja ma charakter ciągły. Oznacza to, iż bonusy możecie zdobywać również w kolejnych latach, a nie tylko w pierwszym roku.

Promocja trwa do odwołania, przy czym bank poinformuje klientów o odwołaniu promocji nie później niż 2 miesiące przed datą jej zakończenia. Co ciekawe, program moneyback trwa już od 2 listopada 2015 roku i prawdopodobnie jest najdłuższą tego typu akcją w historii! 2 dni przed publikacją niniejszego artykułu promocja obchodziła swoje czwarte urodziny!

 

Do 300 zł moneyback – zasady działania

Promocyjne 5% zwrotu od transakcji bezgotówkowych dotyczy zarówno płatności wykonywanych BLIKIEM, kartą debetową jak i kartą kredytową. 5% zwrotu otrzymacie zarówno za transakcje w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych (przykładowo: sklepy, stacje paliw, kina, pływalnie), jak i w Internecie (przykładowo: sklepy internetowe, Allegro, Groupon). Wyłączone są natomiast „nietypowe transakcje”, dzięki którym zbyt łatwo moglibyście „nabić moneyback”. Dotyczą one następujących kodów MCC:

 • 7995 – określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999 – określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111 – określający między innymi usługi transportowe,
 • 6012 – określający instytucje finansowe,
 • 6211 – określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne,
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne (a tak naprawdę opłaty rachunków domowych za pośrednictwem karty płatniczej).

 

W przypadku konta Freemium maksymalny miesięczny zwrot to 15 zł, czyli do 180 zł rocznie. Warunkiem uzyskania prawa do bonusu w danym miesiącu jest dokonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 200 zł. Aby zdobyć maksymalny zwrot należy wykonać płatności na minimum 300 zł.

Konto Premium zapewnia jeszcze wyższy zwrot. Maksymalnie otrzymacie 25 zł w skali miesiąca, czyli do 300 zł rocznie. Warunkiem uzyskania prawa do bonusu w danym miesiącu jest wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę wynoszącą co najmniej 500 zł. Oznacza to, iż w przypadku konta Premium, albo zgarniecie pełną pulę 25 zł, albo wasza premia wyniesie 0 zł, jeśli nie zapewnicie płatności na minimum 500 zł w skali miesiąca.

 

Wypłata bonusów i kontynuacja wypłat moneyback

Zsumowany bonus za płatności kartami/BLIKIEM będzie wpływał na wasze konta 15. dnia następnego miesiąca po miesiącu, w którym wykonaliście transakcje. Premia będzie wypłacana (niemal bezwarunkowo) przez maksymalnie 6 kolejnych pełnych miesięcy kalendarzowych. Po tym okresie dalej możecie uzyskiwać moneyback (i to bezterminowo), aczkolwiek jest jedno „ale”. Otóż musicie wówczas posiadać przynajmniej jeden produkt kredytowy oferowany przez TMUB. Będzie to weryfikowane na koniec każdego miesiąca naliczania premii. Do produktów kredytowych zalicza się aktywną umowę o pożyczkę lub kredyt, przyznany limit odnawialny w rachunku, bądź aktywną kartę kredytową, na której w danym miesiącu kalendarzowym rozliczono przynajmniej jedną transakcję.

Sprytnym pomysłem na spełnienie powyższego warunku może być zawnioskowanie o limit w koncie, z którego nie musicie nawet w praktyce korzystać. Tak naprawdę wystarczy sama aktywacja debetu, który może być…darmowy. Oprócz tego dodatkowym plusem będzie zbudowanie pozytywnej historii kredytowej w bazach BIK-u. Limit w koncie traktowany jest w BIK-u jak każdy inny kredyt. Ewentualnie możecie zamknąć konto po uzyskaniu 6 łatwych moneyback'ów (zawsze to 90 zł lub 150 zł do przodu).

 

Od moneyback nie pobiera się żadnego podatku, gdyż jest on traktowany jako nagroda w ramach sprzedaży premiowej.

Szczegóły moneyback'u w regulaminie promocji „Zwrot za zakupy”.

 

Darmowy limit w koncie

Obecnie trwa bardzo przyjemna promocja limitu w koncie, gwarantująca zwolnienie z opłaty za jego przyznanie. Z promocji możecie skorzystać do 30 czerwca 2020 roku. Aby wziąć udział w akcji, zarówno wnioskowana, jak i przyznana kwota limitu musi opiewać na co najmniej 7000 zł. Spełniając ten warunek, zapewnicie sobie zwolnienie z opłaty za przyznanie limitu odnawialnego. Mówiąc bardziej szczegółowo, opłata zostanie pobrana, a następnie przekazana zwrotnie na ROR w przeciągu 30 dni od momentu uruchomienia limitu odnawialnego w rachunku. Standardowo opłata za przyznanie limitu wynosi 1% jego kwoty, jednak nie mniej niż 30 zł.

Szczegóły w regulaminie promocji limitu odnawialnego w rachunku.

 

Aby uzyskiwać moneyback nie musicie w ogóle korzystać z przyznanego limitu, wystarczy, iż będzie on aktywny na waszym ROR-ze. Niestety odnowienie limitu będzie się wiązało z opłatą zgodną z TOiP (obecnie jest to 2%, minimum 50 zł). Dla kwoty 7000 zł może to być zatem 140 zł. Przed upływem roku możecie jednak zadzwonić na infolinię i zrezygnować z limitu w koncie.

 

Zatem najlepszą strategią będzie beztroskie korzystanie z moneyback przez 6 miesięcy, następnie zawnioskowanie o limit w koncie oraz zrezygnowanie z debetu pod koniec upływu roku od momentu jego przyznania. W ten sposób zapewnicie sobie stały i bezkosztowy moneyback przez niemal półtora roku. Nawet jeśli nie otrzymacie darmowego limitu, minimalny koszt przyznania debetu to obecnie 30 zł (dla kwoty do 3000 zł). Jest to niewiele więcej niż miesięczny moneyback dla konta Premium. Moim zdaniem warto ponieść ten wydatek, by w kolejnych miesiącach uzyskiwać solidną premię.

 

 

O limit w koncie możecie zawnioskować w ramach bankowości elektronicznej. Po wypełnieniu wniosku zadzwoni do Was konsultant, by potwierdzić dyspozycję. Podczas rozmowy możecie spróbować wynegocjować zwolnienie z opłaty za przyznanie limitu, nawet jeśli nie spełniacie warunku minimalnej kwoty na poziomie 7000 zł. Kwota limitu, jaką może Wam udostępnić TMUB wynosi od 500 zł do 100.000 zł. Więcej na temat działania limitu w koncie  oraz aktualne RRSO znajdziecie na stronie banku – limit w koncie. Gdyby coś było niejasne, pytajcie o to w komentarzach. 

 

3% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym dostępne jest dla osób, które nie posiadały konta osobistego w TMUB od 1 stycznia 2018 roku do 25 września 2019 roku. Jeśli przed datą graniczną zamknęliście ROR i otworzycie go teraz ponownie – będziecie mogli skorzystać z preferencyjnego oprocentowania. Rachunek oszczędnościowy z preferencyjnym oprocentowaniem możecie założyć do 31 grudnia 2019 roku. W przypadku umów o ROR zawieranych za pośrednictwem kuriera, za dzień założenia rachunku uznaje się dzień przesłania przez bank w wiadomości SMS potwierdzenia zawarcia umowy. W przypadku umów o konto zawieranych w trybie „potwierdzenia umowy przelewem”, za dzień założenia rachunku uznaje się dzień przesłania przez bank maila z potwierdzeniem zawarcia umowy.

 

Aby móc oszczędzać na 3% w skali roku na początek należy założyć konto osobiste w wariancie Freemium lub Premium. Po aktywowaniu konta osobistego, wniosek o konto oszczędnościowe znajdziecie w ramach bankowości elektronicznej. Oprocentowanie wynoszące 3% w skali roku obowiązuje przez 92 dni (licząc od dnia następującego po dniu otwarcia rachunku oszczędnościowego) dla kwoty do 50.000 zł. Nadwyżka pracuje już na standardowy procent (obecnie nieco ponad 1% w skali roku). Prowadzenie konta oszczędnościowego jest oczywiście darmowe. 

Szczegóły w tabeli oprocentowania.

 

Konto Freemium – szczegóły

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł opłaty miesięcznej za kartę debetową w przypadku wykonania transakcji na kwotę minimum 200 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 6 zł,
 • 0 zł za 3 wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, każdy kolejny kosztuje 6 zł,
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą Mastercard w sklepach w ramach usługi cashback,
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce za pośrednictwem BLIKA,
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe i mobilne,
 • 6 zł za przelewy natychmiastowe,
 • 0 zł za jedną wpłatę gotówki we wpłatomatach Euronetu, każda kolejna 6 zł,
 • możliwość korzystania z BLIKA, Apple Pay oraz Google Pay.

 

 

 

 

Konto Premium – szczegóły

 • 0 zł za prowadzenie konta w przypadku rozliczenia transakcji bezgotówkowych na 500 zł miesięcznie, w przeciwnym wypadku opłata za konto to 18,90 zł,
 • 0 zł za kartę debetową – bezwarunkowo,
 • 0 zł za nieograniczone wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie,
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą Mastercard w sklepach w ramach usługi cashback,
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce za pośrednictwem BLIKA,
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe i mobilne,
 • 6 zł za przelewy natychmiastowe,
 • 0 zł za nieograniczone wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronetu,
 • możliwość korzystania z BLIKA, Apple Pay oraz Google Pay.

 

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów