TMUB: konto oszczędnościowe na 2% w skali roku do 50.000 zł + do 300 zł moneyback

Kilka lat temu nawet przez myśl by mi nie przeszło, że kiedykolwiek będę się zachwycał oprocentowaniem rachunku oszczędnościowego na poziomie 2% w skali roku. Cóż, „taki mamy klimat” i musimy się w nim odnaleźć. T-Mobile Usługi Bankowe wprowadził do swojej oferty konto oszczędnościowe, którego promocyjne oprocentowanie wynosi właśnie 2% w skali roku dla kwoty do 50.000 zł. W stosunku do najpopularniejszych oszczędnościówek, czyli BGŻ Optima (2,2% w skali roku) oraz Banku Millennium, który zapewnia 2,5% w skali roku nie jest to najgorsza propozycja. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż oba wymienione banki stosują dość krótkie okresy promocyjnego oprocentowania, przez co wpłacanie i wypłacanie środków w odpowiednim momencie przypomina nieco zabawę w kotka i myszkę. Oprocentowanie w TMUB jest natomiast gwarantowane do końca tego roku (po spełnieniu odpowiednich warunków, o których mowa w dalszej części wpisu).

 

 

Konto oszczędnościowe na 2% w skali roku

T-Mobile Usługi Bankowe ma dość specyficzną strategię działania. Dla aktywnych klientów, którzy traktują konto w TMUB jako główny rachunek oraz są dodatkowo „ubrani” w produkt kredytowy bank daje dużo i za darmo. Mówiąc prościej, nieaktywni klienci niejako zrzucają się na tych, którzy intensywnie korzystają z produktów telekomowego banku. Jeśli posiadacie konto bankowe, dość często używacie karty debetowej oraz wyrobiliście kartę kredytową możecie liczyć na:

 • darmowe prowadzenie konta, obsługę karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (w przypadku konta Premium),
 • 5% zwrotu od transakcji kartą (do 25 zł miesięcznie, czyli do 300 zł w ciągu roku),
 • Voucher o wartości 250 do fru.pl zł oraz 5% zwrotu za płatności zagraniczne do 560 zł w ciągu roku (w przypadku karty kredytowej MasterCard Travel).

W tak zwanym międzyczasie dostępna była również karta kredytowa z bonem do Tesco (o wartości 200 zł), 50 zł premii za wpływ wynagrodzenia, czy 120 zł zwrotu za doładowania telefonu w T-Mobile na kartę. Do całej tej układanki TMUB dorzuca konto oszczędnościowe z dość przyzwoitym (jak na te czasy) oprocentowaniem. Należy przyznać, iż produkty oszczędnościowe nie były mocną stroną zarówno za czasów T-Mobile Usługi Bankowe, jak i Alior Sync.

Jak zasłużyć sobie na promocyjne oprocentowanie? Należy traktować rachunek w TMUB jako główne konto, a mianowicie zapewnić wpływ z tytułu:

 • wynagrodzenia dokonany przez pracodawcę, lub
 • wpływ z tytułu stypendium dokonany przez uczelnię wyższą, lub
 • wpływ z tytułu renty lub emerytury dokonany przez ZUS.

W przypadku braku jednego z wyżej wymienionych wpływów, oprocentowanie naliczane jest standardowo według schematu WIBID 1M – 0,4 punku procentowego. W chwili pisania tego artykułu oprocentowanie to wynosi 1,06% w skali roku. Warto również pamiętać, iż promocyjne oprocentowanie obowiązuje dla kwoty do 50.000 zł. Nadwyżka pracuje już według standardowej stawki. Promocja trwa od 1 maja 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku. Jeśli zapewniliście odpowiedni wpływ w kwietniu bieżącego roku, już teraz wasze środki będą procentowały według promocyjnej stawki.

 

Konto oszczędnościowe możecie otworzyć w nowej bankowości internetowej, zakładka Oferta dla Ciebie, a następnie Oszczędności. Możecie je również otworzyć poprzez infolinię, w placówce lub w wirtualnym oddziale. Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe, tak samo jak pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu. Każdy kolejny to koszt 5 zł.

Receptą na płatne przelewy jest usługa auto-uzupełniania. To bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą oszczędzać w sposób bierny, bez potrzeby stałego sprawdzania salda na koncie. Ustawiając auto-uzupełnianie ustalacie jaka powinna być minimalna oraz maksymalna kwota na koncie osobistym. W przypadku, gdy saldo jest niższe niż kwota minimalna, wówczas jest ono uzupełnianie z konta oszczędnościowego. Jeśli natomiast na nieoprocentowanym koncie osobistym znajduje się większa kwota, nadwyżka ponad ustaloną kwotę maksymalną przelewana jest na konto oszczędnościowe. Sami możecie ustalić częstotliwość weryfikowania salda na koncie: dzienną, tygodniową lub miesięczną. Przelewy w ramach auto-uzupełniania są darmowe. Minimalna kwota przelewu w ramach usługi wynosi 50 zł.

Szczegóły w tabeli oprocentowania oraz TOiP.

 

Dla nowych klientów do 300 zł moneyback

Jeśli nie posiadacie jeszcze konta w TMUB, warto pochylić się nad propozycją telekomowego banku. Aktywni posiadacze jednego z kont osobistych banku mogą liczyć nawet na 300 zł premii w ramach 5% moneyback. Aby wziąć udział w promocji należy założyć konto Freemium lub Premium oraz wyrazić zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz zgody na weryfikację historii zobowiązań. Promocyjne 5% zwrotu od transakcji kartą dotyczy zarówno transakcji wykonywanych kartą debetową jak i kartą kredytową. Zsumowany bonus wypłacany jest 15. dnia następnego miesiąca, po miesiącu, w którym zostały dokonane transakcje. Od moneyback nie pobiera się żadnego podatku. 5% zwrotu otrzymacie zarówno za transakcje w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych jak na przykład: sklepy, stacje paliw, kina, pływalnie, itd. jak i w Internecie (sklepy internetowe, Allegro, itd.). Wyłączone są natomiast transakcje o kodach MCC:

a. 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne;

b. 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska);

c. 4111, określający m.in. usługi transportowe,

d. 6012, określający instytucje finansowe;

e. 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,

f. 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,

g. 4829, określający internetowe przekazy pieniężne.

h. 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

T-Mobile Usługi Bankowe umożliwia sprawdzenie kodu MCC w tytule transakcji kartowej (w bankowości online).

 

W przypadku konta Freemium maksymalny miesięczny zwrot to 15 zł, czyli do 180 zł rocznie. Po przekroczeniu kwoty zwrotu 15 zł w danym miesiącu, zwrot za transakcje nie jest dalej naliczany i nie przenosi się na kolejny miesiąc lub rok. Warunkiem uzyskania prawa do bonusu w danym miesiącu jest dokonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 200 zł.

Konto Premium zapewnia jeszcze wyższy zwrot. Maksymalnie otrzymacie 25 zł w skali miesiąca, czyli do 300 zł rocznie. Warunkiem uzyskania prawa do bonusu w danym miesiącu jest wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę wynoszącą co najmniej 500 zł.

 

Premia będzie wypłacana maksymalnie sześć razy (przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych począwszy od miesiąca, w którym premia została naliczona po raz pierwszy). Po tym okresie również możecie uzyskiwać moneyback, aczkolwiek jest jedno „ale”. Otóż musicie posiadać przynajmniej jeden produkt kredytowy w banku. Będzie to weryfikowane na koniec każdego miesiąca, w którym naliczana będzie premia. Do produktów kredytowych zalicza się aktywną umowę o pożyczkę lub kredyt, przyznany limit odnawialny w rachunku, bądź aktywną kartę kredytową, na której w danym miesiącu kalendarzowym rozliczono przynajmniej jedną transakcję.

Szczegóły w regulaminie promocji.

 

Karta kredytowa z voucherem 250 zł + moneyback za transakcje zagraniczne

Jeśli macie zamiar wyrobić również kartę kredytową w TMUB, obecnie jest ku temu bardzo dobra okazja. Bank prowadzi promocję, w której do zdobycia jest voucher do wykorzystania w serwisie fru.pl (o wartości 250 zł) oraz 5% zwrotu za płatności zagraniczne (do 560 zł w skali roku). Szczegółowy opis promocji znajdziecie tutaj.

 

Konto Freemium – szczegóły

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo
 • 0 zł opłaty miesięcznej za kartę debetową w przypadku wykonania transakcji na kwotę minimum 200 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 6 zł,
 • 0 zł za 3 wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, każda kolejna kosztuje 6 zł,
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za jedną wpłatę gotówki we wpłatomatach Euronetu, każda kolejna 6 zł.

 

Złóż wniosek o Konto Freemium

 

Konto Premium – szczegóły

 • 0 zł za prowadzenie konta w przypadku rozliczenia transakcji bezgotówkowych na 500 zł miesięcznie, w przeciwnym wypadku opłata za konto to 18,90 zł,
 • 0 zł za kartę debetową,
 • 0 zł za nieograniczone wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, 
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za nieograniczone wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronetu.

 

Złóż wniosek o Konto Premium

 

Wybierając konto w TMUB musicie przemyśleć, na jaką kwotę jesteście w stanie zapewnić miesięczne transakcje. Jeśli jest to sporo powyżej 500 zł, lepiej wybrać Premium. Jeśli jednak osiągnięcie pułapu 500 zł może sprawiać problemy, wówczas zdecydowanie wybierzcie ofertę Freemium. Wystarczy, że w danym miesiącu zabraknie choćby grosika do wymaganej kwoty, by bank naliczył Wam aż 18,90 zł za prowadzenie konta Premium. 

 

Szczegóły w tabeli opłat i prowizji.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów