Program partnerski SecondJob.pl, czyli jak skutecznie zapewnić sobie drugą pensję dzięki polecaniu produktów z branży przemysłowej

W dotychczasowej historii bloga wielokrotnie opisywałem różnego rodzaju programy poleceń. Zazwyczaj dotyczyły one produktów bankowych, fintechów, czy też serwisów usługowych (na przykład rezerwacji hoteli lub dostarczania posiłków). Dziś natomiast przedstawiam istne novum – program partnerski, w którym można rekomendować produkty skierowane do klienta biznesowego. Otóż w ramach współpracy z serwisem SecondJob.pl przedstawię Wam pomysł na uzyskiwanie dodatkowej pensji dzięki polecaniu produktów z branży chemii gospodarczej i nie tylko. Co ważne, nie jest tu potrzebne ani doświadczenie handlowe, ani znajomość branży. Wszystkiego możecie dowiedzieć się w toku współpracy, co jednocześnie pozytywnie wpłynie na rozwój waszych kompetencji przedsiębiorczych. Udział w programie jest bezpłatny, nic nie musicie kupować, ani wpłacać pakietów startowych, jak w przypadku programów MLM, których raczej nie polecam. Zapraszam do analizy!

 

 

Skuteczny program poleceń, czyli jak działa SecondJob.pl?

Programy partnerskie to coraz mocniej rozwijająca się forma marketingu bezpośredniego. Zamysł tego działania jest bardzo prosty. Zamiast wydawać pieniądze na reklamy, środki przeznaczane są na wynagrodzenia osób, które skutecznie rekomendują produkty danej marki lub sklepu. Na taki właśnie pomysł wpadli twórcy platformy handlowej distripark.com, którzy postanowili ruszyć z projektem SecondJob.pl. Zanim przejdę do dalszej analizy, chciałbym abyśmy na początek usystematyzowali wiedzę i rozróżnili oba podmioty.

 

distripark.com to internetowa platforma e-commerce z surowcami chemicznymi, chemią przemysłową, produktami budowlanymi oraz profesjonalną chemią gospodarczą. W ramach platformy dostępnych jest ponad 3500 produktów z takich branż jak: rolnictwo, budownictwo, surowce i półprodukty chemiczne, przemysł spożywczy, leśnictwo i przemysł drzewny, utrzymanie dróg, czy sprzątanie. Oczywiście asortyment platformy jest o wiele szerszy, aczkolwiek główny podział to produkty dla firm oraz produkty dla domu.

 

SecondJob.pl jest natomiast programem partnerskim polegającym na polecaniu produktów z platformy distripark.com. Użytkownik serwisu otrzymuje indywidualny kod rabatowy, którym dzieli się z potencjalnymi odbiorcami. Może to być przykładowo firma budowlana, sklep, hurtownia, ferma drobiu, oczyszczalnia ścieków, wodociągi, czy znajomy rolnik. Wyróżnikiem programu SecondJob.pl jest fakt, iż poleca on produkty masowe, dzięki czemu zarobki mogą być zdecydowanie wyższe niż w przypadku odbiorców konsumpcyjnych.

 

Powróćmy zatem do kwestii zalet programów partnerskich. System SecondJob.pl to najlepsza możliwa forma programu poleceń, ponieważ zyskuje na niej zarówno polecający w postaci wypłacanej prowizji, jak i polecony, który otrzymuje rabat na składane zamówienia. Zatem podstawowa zasada jest bardzo prosta. Jeśli macie obawy, iż polecony klient nie wykorzysta waszego kodu, to…tylko na tym straci, ponieważ wyłącznie zakupy z polecenia objęte są rabatem. Mamy tu klasyczną sytuację Win-Win-Win. Platforma distripark.com ma nowych klientów, wy zarabiacie swoją prowizję, zaś klienci otrzymują korzystny rabat.

Swój kod rabatowy otrzymacie po rejestracji w serwisie. Wasi odbiorcy mogą go podawać zarówno podczas zakupów na platformie, jak i zamówień telefonicznych lub składanych mailowo. Niektóre zamówienia są bardziej skomplikowane, dlatego wymagają konsultacji, wymiany dokumentacji technicznej lub wręcz rozmów bezpośrednich. Oczywiście twórcy SecondJob.pl dostrzegli to zjawisko, dlatego zaliczają polecenia zarówno zautomatyzowane, jak i te poprzedzone negocjacjami. Domeną distripark.com jest znalezienie dla swojego klienta takiego rozwiązania, aby mógł on skutecznie prowadzić swój biznes. Niekiedy oferta dostępna na platformie jest niewystarczająca, wówczas po sygnale ze strony Partnera, poszukiwane przez odbiorcę produkty szybko pojawiają się na stronie distripark.com. Na szczęście i w tym przypadku możecie zarabiać swoją prowizję.

 

Do kogo skierowany jest program SecondJob.pl?

Moim zdaniem, z propozycji SecondJob.pl mogą skorzystać przede wszystkim dwie grupy odbiorców. Pierwszą z nich są doświadczeni przedstawiciele handlowi, posiadający pełne notatniki dotychczasowych partnerów handlowych. Nawet jeśli działają oni w branżach nie związanych z ofertą produktową distripark.com (choć jest to mało prawdopodobne ze względu na szeroką ofertę platformy), mogą poszerzyć swoje portfolio produktowe, o wachlarz nowych rozwiązań. Nie da się ukryć, iż doświadczony handlowiec wie, że jego biznes działa niczym kula śnieżna, a raz zdobyte kontakty mogą procentować w przyszłości. Produkty oferowane w ramach poleceń systemu SecondJob.pl mogą przynosić stabilne dochody w perspektywie 5 lat, a jak wiadomo stabilność w zawodzie przedstawiciela handlowego, jest bardzo pożądanym zjawiskiem.

 

Obok prawdziwych wyjadaczy, wyodrębniłem też drugą grupę odbiorców programu, która na pierwszy rzut oka jest zgoła odmienna. Są to osoby co prawda bez doświadczenia, ale z wielkim hartem ducha do zmian w swoim życiu i nabycia nowych cennych kompetencji. Przedstawiciele tej grupy dość często zastanawiają się nad założeniem własnego biznesu, ale zazwyczaj brakuje im czasu, pomysłu lub kapitału. Właśnie dla tych osób, SecondJob.pl może być swoistym testem przedsiębiorczości w zakresie efektywnej sprzedaży. Oczywiście test ten będzie w pełni darmowy, ponieważ użytkownicy SecondJob.pl nie muszą nic kupować, ani płacić za pakiety startowe, jak to ma miejsce w programach typu MLM.

 

SecondJob szansą dla osób niepełnosprawnych oraz zamieszkujących tereny wiejskie i małe miasteczka

Z SecondJob.pl mogą współpracować nie tylko mieszkańcy wielkich aglomeracji. Powiem więcej. Produkty zawarte w portfolio platformy distripark.com przeznaczone są dość często dla przedsiębiorstw ulokowanych w małych miejscowościach lub wręcz na terenach wiejskich. Przykładowo, jeśli zamieszkujecie na tego typu terenach, być może macie znajomych posiadających gospodarstwo rolne lub działających w przemyśle drzewnym. Świetnym rozwiązaniem w przypadku uczestników programu będzie właśnie polecanie produktów chemii gospodarczej wśród swoich znajomych lub sąsiadów. Z pewnością nie pogorszy to waszych relacji, ponieważ wy otrzymacie swoją dolę, zaś odbiorcy korzystny rabat na zakup produktów najwyższej jakości.

 

SecondJob.pl to również szansa dla niepełnosprawnych, których jedyną możliwością zarobkowania jest praca zdalna. Dzięki temu, iż do współpracy wystarczy tak naprawdę komputer i telefon, jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie codziennie docierać do miejsca pracy, a z drugiej strony chcą być samodzielne finansowo. Warto zwrócić uwagę, iż nawet w przypadku nie osiągnięcia większego sukcesu finansowego we współpracy z SecondJob.pl, zawsze pozostają nabyte umiejętności, doświadczenie, kontakty oraz solidny ślad w CV.

 

Jakie cechy charakteru możemy rozwinąć dzięki współpracy z SecondJob.pl?

Przyznam szczerze, że jestem fanem książki, a w zasadzie całej serii książek „Bogaty ojciec, biedny ojciec”. Robert Kiyosaki, będący autorem tego bestselleru wielokrotnie powtarzał, iż aby osiągnąć sukces w biznesie, na początek należy nauczyć się sprzedawać. On sam, jako młody chłopak sprzedawał kserokopiarki słynnej marki Xerox. Bywało różnie, szczególnie początki były trudne. Dziś jednak Robert Kiyosaki jest multimilionerem i dzieli się swoją wiedzą na seminariach, których koszt sięga setek dolarów od osoby.

 

Przekładając podpowiedzi Roberta, sami również możecie nauczyć się sprzedawać dzięki programowi SecondJob.pl. Zapewne w Waszym przypadku początki również nie będą łatwe i będziecie niejednokrotnie odbijali się od ściany. Jednak z czasem nabierzecie „grubej skóry” i zaczniecie być handlowcami pełną gębą. Nie będziecie już zważali na kolejne odmowy. Wasza uwaga będzie się skupiała na tych, którzy chcą z Wami współpracować i dzięki którym Wasz portfel pęcznieje.

 

Moim zdaniem, tego typu współpraca wyrobi w Was charyzmę, sprawi, iż będziecie pewniejsi siebie, zbilansujecie swoje emocje, staniecie się bardziej empatyczni oraz zwiększycie poczucie własnej wartości. Jeśli będziecie konsekwentni i wytrwali w działaniu, pojawienie się pierwszych sukcesów będzie jedynie kwestią czasu. Nic tak nie daje pozytywnego kopa do życia, jak transakcja zakończona obopólnym zadowoleniem. Pamiętajcie, iż wszystkie wymienione cechy zbudujecie za darmo. Praktyka jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż drogie kursy, z których nie zawsze wynosimy to, na co liczyliśmy.

 

Jakie formy wsparcia SecondJob.pl oferuje swoim partnerom biznesowym?

Z pewnością wielu z Was ma w tej chwili obawy, czy podoła współpracy z SecondJob.pl. Na szczęście, twórcy programu partnerskiego pomyśleli o osobach, które raz, że są nowe w programach partnerskich, a po drugie nie znają się w ogóle na produktach oferowanych przez platformę distripark.com. Otóż do waszej dyspozycji jest pięć form pozyskiwania wiedzy.

  • Pierwszy z nich to krótkie filmiki tutorialowe zamieszczane w serwisie YouTube na kanale secondjob.pl.
  • Drugi sposób na pozyskiwanie wiedzy to bardzo bogato rozbudowana sekcja pytań i odpowiedzi, która powstała na bazie praktycznych case'ów z jakimi zmagali się partnerzy Second Job – sprawdź Q&A,
  • Trzecim bardzo cennym źródłem informacji na temat produktów jest blog prowadzony w ramach platformy distripark.com. Zawiera on bardzo praktyczne wskazówki zastosowań produktów chemicznych. Dowiecie się z niego między innymi jak pielęgnować trawnik, jak dbać o kabinę prysznicową, jakie są najlepsze sposoby na impregnowanie drewna, czy choćby jak zapobiegać niedoborom magnezu u koni sportowych. To tylko kilka przykładów z szerokiego spektrum wiedzy zgromadzonej na blogu distripark.com.
  • Najwięcej informacji na temat konkretnych produktów, znajdziecie rzecz jasna w opisach poszczególnych towarów sklasyfikowanych na distripark.com. Trzeba przyznać, iż twórcy platformy wykonali kawał dobrej roboty. Przykładowo, jeśli nie wiedzieliście jakie zastosowania i właściwości ma soda kaustyczna w formie płatków to po lekturze jej opisu, będziecie mieli o czym opowiadać znajomym. Platforma jest bardzo przejrzysta i zawarte są na niej wszystkie podstawowe informacje. Na każdy opis składają się: specyfikacja, zastosowanie, właściwości, środki ostrożności, zdjęcia produktu oraz dane techniczne dotyczące między innymi wagi poszczególnych opakowań. W ten sposób nawet osoby niemające bladego pojęcia o chemii mogą z marszu rozpocząć współpracę z SecondJob.pl.
  • Piąty, a zarazem ostatni sposób to bezpośredni kontakt z ekipą distripark.com. SecondJob.pl stawia na indywidualne podejście do każdego partnera, dlatego śmiało możecie kontaktować się mailowo lub telefonicznie z supportem, który rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości.

 

Jak promować produkty w ramach SecondJob.pl?

Produkty oferowane przez distripark.com możecie polecać zarówno osobiście, jak i zdalnie. W przypadku kontaktów bezpośrednich możecie to robić wśród znajomych, sąsiadów, współpracowników, czy partnerów biznesowych z przeszłości. Wiadomo, telefon w rękę, umówienie spotkania, przedstawienie propozycji. Innym ciekawym pomysłem są zdobywające coraz większą popularność networkingi oraz śniadania biznesowe. Podczas takich spotkań przedsiębiorcy dzielą się ze sobą spostrzeżeniami na tematy własnych biznesów oraz nawiązują współpracę z innymi uczestnikami spotkania. Warto zatem zaopatrzyć się w wizytówki oraz przygotować sobie krótki speech na temat tego, co się oferuje. Spotkania networkingowe organizowane są przez kluby biznesowe, centra przedsiębiorczości, czy też uczelnie wyższe. Najlepszym sposobem na znalezienie eventu w Twojej okolicy będą poszukiwania wśród wydarzeń na Facebooku.

 

Drugi ze sposobów na promocję w ramach SecondJob.pl to działania online oraz za pośrednictwem telefonu. Jako że produkty oferowane przez distripark.com sprzedawane są w modelu B2B, możliwości nawiązywania współpracy są szersze niż w przypadku indywidualnych konsumentów, silnie chronionych przez prawa konsumenckie. Swoje działania możecie oprzeć na tworzeniu bloga tematycznego lub kanału na YouTube. Innym sposobem będzie wykorzystanie wysokiej jakości bazy mailingowej lub promowania się w mediach społecznościowych, na przykład w ramach grup tematycznych. Co do kontaktów telefonicznych, możecie skorzystać z już posiadanych list kontaktowych, jak i wykorzystać w tym celu dostępne katalogi branżowe z danymi kontaktowymi do przedsiębiorców.

 

Jak zacząć współpracę z SecondJob.pl oraz rozpocząć działania?

Przystąpienie do programu jest bardzo proste. W tym celu wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy na stronie programu. W dalszych krokach Wasz opiekun programu skontaktuje się z Wami, aby przedstawić szczegóły współpracy. Narzędzia jakie otrzymacie to przede wszystkim dedykowany kod rabatowy wraz z dostępem do platformy rozliczeniowej. To właśnie dzięki temu kodowi, konkretna sprzedaż będzie przydzielana do waszego subkonta, zaś wasi odbiorcy będą mogli skorzystać z oferty rabatowej.

 

Jak rozliczać dochody uzyskane w ramach współpracy z SecondJob.pl?

Jedno jest pewne, śmierć i podatki. Ta stara maksyma nieodzownie wpasowuje się w tematykę rozliczeń naszych dochodów. Jednak w przypadku współpracy z SecondJob.pl na szczęście nie umrzecie ze stresu na myśl o rozliczeniu waszych dochodów. Otóż z SecondJob.pl mogą współpracować zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby nieprowadzące działalności gospodarczej. Ci pierwsi, wiadomo, po uzyskaniu odpowiedniej skali prowizji wystawiają fakturę, po czym SecondJob.pl wykonuje przelew na wskazaną kwotę.

 

W przypadku osób fizycznych zastosowanie ma najwygodniejsza forma rozliczenia, a mianowicie umowa zlecenie. Ma ona dwie podstawowe zalety. Po pierwsze, wszystkimi formalnościami zajmuje się support platformy. Wszelkie rozliczenia składek i podatków spoczywają na barkach zleceniodawcy, jakim jest SecondJob.pl. Na początku kolejnego roku po prostu otrzymujecie rozliczenie PIT tak jak w każdej innej pracy na umowę zlecenie. Druga zaleta to oszczędność na składkach ZUS-owskich. Otóż nazwa platformy SecondJob.pl jest nieprzypadkowa. Jej twórcy wyszli z założenia, iż działalność w ramach programu partnerskiego będzie wyłącznie zajęciem dodatkowym, przykładowo obok dotychczasowej pracy na etacie. Jeśli zatem w ramach umowy o pracę zarabiacie co najmniej minimalną krajową, wówczas nastąpi tak zwany zbieg ubezpieczeń i w ramach umowy zlecenie z SecondJob.pl nie będziecie musieli już opłacać składki emerytalno-rentowej. To spora oszczędność, bo jak wiadomo „owoc żywota twojego je ZUS” 🙂

Podsumowując, rozliczenia są zautomatyzowane, proste, a zarazem w pełni legalne, dzięki czemu będziecie mogli skupiać się na rozwoju sprzedaży, zamiast na kwestiach formalnych.

 

Ile można na tym zarobić?

Współpracę z SecondJob.pl możemy zaklasyfikować jako tak zwany marketing afiliacyjny. Wasze zarobki wypłacane są w systemie prowizyjnym i uzależnione są od wygenerowanej przez Was aktywności. Po rejestracji w programie uzyskacie aktualną listę stawek w zależności od danej grupy produktowej. Maksymalna stawka sięga aż 15% ceny netto produktu! Warto jednak dodać, iż za raz zdobytego kontrahenta będziecie otrzymywali prowizje przez 5 kolejnych lat. W ten sposób jednorazowo pozyskując dobry deal, zarabiacie pasywnie przez długi czas. Nie da się ukryć, iż zamówienia w modelu B2B nie mają pojedynczego charakteru, jak w przypadku dóbr konsumpcyjnych, lecz nabywane są sukcesywnie. Oczywiście ważna tu jest jakość produktu i obsługa, ale to już leży w gestii distripark.com i moim zdaniem możecie na nich polegać.

 

W rozmowie z twórcami platformy dowiedziałem się, iż kwoty, jakie realnie zarabiają partnerzy, są dość zróżnicowane. Początkujący partnerzy dorabiają sobie zazwyczaj od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Właśnie kwota kilkuset złotych jest najczęściej wypłacą sumą wśród partnerów programu. Jednak coraz częściej zdarzają się również wypłaty czterocyfrowe z zakresu od 1000 zł do 3000 zł miesięcznie. Nie da się ukryć, iż są to już stawki, które skutecznie mogą poprawić niejeden budżet domowy.

 

 

Ciekawostka

Dotychczas rekordową kwotą jednorazowej prowizji była kwota 3000 zł. Jednemu z partnerów SecondJob.pl udało się pozyskać klienta z Holandii, który postanowił zakupić aż 24 tony sody kaustycznej o wartości około 80.000 zł. Jest to dobitny przykład, iż produkty distripark.com warto polecać również zagranicznym odbiorcom. Za zapewnienie korzystnego dealu, została wypłacona prowizja o wartości 3000 zł, która może być wypłacana również w kolejnych okresach w przypadku re-zamówień holenderskiego odbiorcy. Produkty distripark.com możecie polecać nie tylko odbiorcom z Polski, ale również z Czech, Niemiec, Holandii, Francji, Belgii, Szwecji i każdego innego kraju na świecie, gdzie partner znajdzie odbiorcę. Najbardziej egzotyczne transakcje miały miejsce z kontrahentami z Dubaju, RPA i Turkmenistanu!

 

 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów