Konto Jakie Chcę od Santander Bank Polska: od teraz 680 zł premii na start oraz lokata mobilna na 6,25% w skali roku (do 100.000 zł)

Trwa do:
30 września 2022

Ta promocja została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna. Do zdobycia jest nawet 480 zł premii na start oraz do 300 zł zwrotu za rachunki + 8% na koncie oszczędnościowym.

W Santander Bank Polska zaszła bardzo pozytywna zmiana w promocji darmowego Konta Jakie Chcę. Dotychczasowo zestaw promocji składał się z: 300 zł premii na start, vouchera o wartości 80 zł za udział w programie poleceń, 100 zł bonusu ekstra w promocji punktów Mastercard Bezcenne Chwile oraz 100 zł za założenie konta dla nastolatka (opis ostatniej z wymienionych promocji znajdziecie na stronie banku). Oprócz tego osoby, które złożyły/złożą wniosek począwszy od 8 września 2022 roku mogą otrzymać 100 zł premii ekstra do wykorzystania w serwisie Allegro. Razem daje to łączną premią na poziomie nawet 680 zł. Po założeniu konta będziecie mogli skorzystać z lokaty mobilnej, której oprocentowanie wzrosło ostatnio z 5,5% do 6,25% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł. Gdy już otworzycie Konto Jakie Chcę, dodatkowo będziecie mogli je polecać swoim bliskim. W ten sposób co miesiąc będziecie mogli zgarniać nawet 5 voucherów po 80 zł każdy. Prowadzenie Konta Jakie Chcę oraz wydawana do niego karta będą dla Was darmowe po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków. Do innych zalet konta możemy zaliczyć nielimitowane bezpłatne przelewy natychmiastowe, a na deser – do 300 zł zwrotu za płatności rachunków domowych. W Santander Banku dostępna jest również korzystna promocja karty kredytowej, gdzie czeka na Was nawet 800 zł premii, a do tego możliwość skorzystania z „darmowej pożyczki” w ramach usługi fast cash – do 54 dni dla kwoty do 150.000 zł.


Uczestnictwo w promocji – 300 zł premii gotówkowej

Zgodnie z regulaminem, w promocji z bonusem mogą wziąć udział osoby, które w okresie:

 • od 1 września 2021 roku bezwzględnie nie posiadały konta osobistego w Santander Bank Polska,
 • od 1 kwietnia 2019 roku nie otworzyły konta w Santander Bank Polska w żadnej promocji z premią.

Jeśli natomiast posiadacie inny produkt Santandera (na przykład kartę kredytową, czy konto oszczędnościowe) – śmiało możecie wziąć udział i w tej promocji. Jeżeli nie do końca rozumiecie, o co chodzi w kwestii okresów karencji – tłumaczę to na poniższych przykładach.

Jeśli przykładowo założyliście promocyjne konto z jakąś premią 1 marca 2019 roku, a następnie zamknęliście je 4 sierpnia 2021 roku – możecie wziąć udział w promocji.

Inny przykład: założyliście konto bez żadnej premii 16 października 2019 roku i zamknęliście je 30 września 2021 roku – w takim przypadku nie możecie wziąć udziału w promocji, ponieważ posiadaliście aktywne konto po 1 września 2021 roku.

A tu taki przykład: założyliście konto w promocji z premią 30 grudnia 2019 roku i zamknęliście je 30 maja 2020 roku – niestety w tym przypadku też nie możecie wziąć udziału w promocji, ponieważ konto w promocji z premią założyliście po 1 kwietnia 2019 roku.

Jeśli nie macie pewności, co do kwestii okresu karencji – pytajcie o to śmiało w komentarzach.

Jak założyć promocyjne konto?

Aby założyć konto, na początek złóżcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Pamiętajcie również o wyrobieniu karty debetowej Mastercard lub VISA. Polecam rzecz jasna wybór tej pierwszej ze względu na możliwość uzyskiwania punktów Bezcenne Chwile. Wniosek możecie złożyć zarówno na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym.

Poza tym, warunkiem uczestnictwa jest podanie aktualnego numeru telefonu do kontaktu z bankiem oraz wyrażenie zgód:

 • zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych (elektronicznie i telefonicznie),
 • zgody na Elektroniczny Kanał Kontaktu (EKK) – czyli na elektroniczną formę przekazywania korespondencji, zamiast tradycyjnej korespondencji papierowej,
 • zgody na kontakt w celu realizacji wniosku i dostarczeniu regulacji bankowych.

Na złożenie wniosku macie czas do 30 września 2022 roku, zaś ostateczny termin zawarcia umowy to 10 października 2022 roku. Umowę zawrzecie za pośrednictwem kuriera lub e-kuriera (w większych miastach). W przypadku e-kuriera dokumenty otrzymacie mailowo, zaś podczas wizyty pracownika banku jedynie złożycie podpis na tablecie.

300 zł premii na start – warunki promocji

Pierwsze 100 zł premii gotówkowej otrzymacie za zawarcie umowy o konto wraz z wyrażeniem stosownych zgód.

Aby zdobyć kolejne 200 zł premii bazowej należy w trzech kolejnych miesiącach: w listopadzie i w grudniu 2022 roku oraz w styczniu 2023 roku (w każdym miesiącu z osobna):

 • zapewnić wpływ na konto na kwotę co najmniej 1000 zł,
 • wykonać minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową, każda na kwotę minimum 10 zł,
 • zalogować się minimum 1 raz do aplikacji Santander Mobile.

A teraz technikalia. Co do kwestii wpływu, przelew na 1000 zł z waszego konta w innym banku lub od kogoś bliskiego bezproblemowo zapewni spełnienie warunków promocji. Po zaksięgowaniu środków, jeszcze tego samego dnia możecie je przelać z powrotem na swoje główne konto.

Transakcje kartą debetową możecie wykonywać zarówno w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet.

Wypłata premii w promocji

Premia gotówkowa zostanie wypłacona przelewem na konto w Santander Banku w terminie:

 • do 30 listopada 2022 roku – pierwsze 100 zł za założenie konta,
 • do 28 lutego 2023 roku – pozostałe 200 zł premii.

W podanych terminach należy rzecz jasna posiadać aktywne konto oraz wyrażone wcześniej zgody. Później zaś zgody możecie już wycofać. A jeśli chodziłoby Wam po głowie, aby zamknąć konto, więcej na tego typu tematy pisałem tutaj.

Szczegóły w regulaminie promocji.

Voucher do Allegro o wartości 100 zł

W tej części promocji biorą udział wyłącznie wnioski złożone w terminie od 8 września do 28 września 2022 roku. Zwróćcie uwagę, iż główna promocja potrwa do 30 września 2022 roku. Zatem, jeśli chcecie zdobyć pełną pulę, musicie się wyrobić we wskazanym terminie. Dodatkowym warunkiem uczestnictwa w akcji jest wypełnienie „formularza przystąpienia do promocji” nie później niż do 28 września 2022 roku. Formularz ten dostępny jest na dedykowanej stronie promocji, po kliknięciu w Zobacz szczegóły jak na poniższym screenie.

Formularz rejestracyjny w promocji – Voucher AllegroAby zdobyć voucher do serwisu Allegro o wartości 100 zł, w terminie do 31 października 2022 roku w bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej Santander Banku uruchomcie usługę „Moje Cele” z automatycznym oszczędzaniem „Końcówki transakcji”. Następnie w terminie do 28 lutego 2023 roku utrzymajcie wspomniany cel i w jego ramach odłóżcie metodą „Końcówki transakcji” kwotę co najmniej 50 zł.

Voucher Allegro o wartości 100 zł otrzymacie SMS-em i/lub w Poczcie24 w Santander internet/mobile w terminie do 31 marca 2023 roku. W dniu wydania nagrody wasze konto musi być aktywne i nie może być w fazie wypowiedzenia.

Karta podarunkowa Allegro jest wielorazowa. Możecie stopniowo wykorzystywać saldo aż do momentu jego wyczerpania.

Szczegóły w regulaminie promocji „Konto z bonusem 100 zł”.

Moje cele – co to takiego?

Moje Cele to darmowa usługa Santander Bank Polska, usprawniająca oszczędzanie na wybrane cele. Dostęp do niej znajdziecie w bankowości elektronicznej lub mobilnej – już na głównym pulpicie. Wystarczy, że ustawicie cel (na przykład Mieszkanie i remont, Dzieci, Samochód czy inny, dowolnie przez Was zdefiniowany), a następnie wybierzecie sposób oszczędzania. Dostępne jest automatyczne oszczędzenie (bank przekaże na konto-skarbonkę określoną kwotę co miesiąc – ta opcja nie bierze udziału w promocji) lub zaokrąglanie końcówek transakcji z ewentualnym mnożnikiem – ta opcja bierze udział w promocji.

Działa to bardzo prosto:

Gdy podczas zakupów zapłacicie 55,10 zł, na Wasz cel zostanie przekazane 90 groszy (bez mnożnika).

Jeśli zdecydujecie się na jeden z dwóch dostępnych mnożników (x5 lub x10), na wybrany cel bank przekaże automatycznie 4,50 zł (90 groszy x 5) lub 9 zł (90 groszy x 10).

Wybierając cel, należy też podać kwotę, do jakiej będziecie dążyć, co powinno Was jeszcze bardziej zmotywować. „Przeklikanie” Mojego Celu trwa 2 minuty. Sam zacząłem właśnie testować tę usługę. 

Subkonto, na które trafiają końcówki i inne oszczędności w ramach usługi nie jest oprocentowane.

80 zł premii w programie poleceń

W ramach programu poleceń wartość bonusu wynosi 80 zł. Bonus w programie poleceń wypłacany jest w formie jednego z wybranych voucherów:

 • 80 zł do RTV Euro AGD lub
 • 80 zł do Decathlona lub
 • 80 zł do Biedronki lub
 • 80 zł do Zalando lub
 • 4 bilety do kina Helios lub
 • 4 bilety do kina Cinema City.

Aktualna edycja programu potrwa do końca listopada 2022 roku, także spokojnie możecie połączyć obie promocje, a w międzyczasie sami zarabiać poprzez polecanie.

Nowym klientem w programie poleceń (osobą poleconą) może być osoba, która nie posiadała konta w Santander Bank Polska w ciągu 12 miesięcy wstecz od momentu przystąpienia do promocji. Oznacza to, iż okres karencji w programie poleceń jest bardzo zbliżony z okresem karencji dla premii głównej.

W celu wzięcia udziału w programie poleceń możecie użyć mojego kodu polecenia: TH46UL lub kodu uzyskanego od kogoś bliskiego. Kod ten wpiszecie już po założeniu konta. W tym celu należy zalogować się do bankowości i podać kod polecenia – macie na to 30 dni od momentu otwarcia konta.Aby zdobyć bonus w ramach programu poleceń, wystarczy, że licząc od momentu aktywacji konta do końca następnego miesiąca:

 • wykonacie płatności kartą debetową na łączną kwotę co najmniej 300 zł. Przez płatność rozumie się zarówno transakcje w tradycyjnych punktach sprzedaży (przykładowo sklepy, stacje benzynowe), jak i w Internecie (Allegro, sklepy internetowe, zakup biletów etc).


Oczywiście wykonując płatności kartą na poczet promocji bazowej, jednocześnie “wyrabiacie warunki” dla programu poleceń. Po spełnieniu warunków promocji, w ciągu 5 dni roboczych, bank poinformuje Was o tym fakcie w bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej, w zakładce Program poleceń. Od tego momentu będziecie mieli 30 dni na wybór konkretnej nagrody. W dniu wydania nagrody powinniście posiadać aktywne konto wraz z bankowością elektroniczną oraz aplikacją mobilną.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń „Polecam mój Bank- edycja 2”.

Bezcenne Chwile – vouchery o wartości 100 zł

Oprócz premii pieniężnej na start, możecie również otrzymać 8000 punktów powitalnych w ramach akcji „8000 punktów na start” od Mastercard Bezcenne Chwile. Ich wartość to ponad 100 zł. Promocja trwa do momentu wyczerpania puli nagród wynoszącej 30.670 sztuk (czyli bardzo dużo) lub do dnia zakończenia – 9 października 2022 roku. Kto weźmie udział – ten się załapie na nagrodę. Informacja o wyczerpaniu puli pojawi się na stronie promocji z 7-dniowym wyprzedzeniem.

Mastercard Bezcenne Chwile – Vouchery o wartości 100 złW celu zdobycia pakietu 8000 punktów, należy w terminie do 9 października 2022 roku zarejestrować kartę w programie Bezcenne Chwile, a następnie w ciągu 30 dni od momentu dodania karty do programu wykonać płatności bezgotówkowe kartą na łączną kwotę co najmniej 50 zł. Transakcje możecie wykonywać zarówno stacjonarnie, jak i online. Wyłączone są standardowo płatności umożliwiające „zbyt łatwe nabicie punktów”, wyszczególnione według kodów MCC (przykładowo transakcje hazardowe albo doładowania Revoluta).

Punkty zostaną dopisane do rachunku punktowego w ciągu maksymalnie 45 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Ich okres ważności to jedynie 2 miesiące. Każde 4000 punktów pozwoli Wam od razu wymienić je na vouchery o wartości 50 zł – na przykład do Carrefour, Empik, Allegro, Decathlon, RTV Euro AGD, czy Circle K. Ewentualnie punkty możecie wymienić na vouchery do jednej z wielu marek odzieżowych lub na bilety do kina.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji oraz w dedykowanym artykule na temat promocji.

Lokata mobilna na 6,25% w skali roku

 • Gwarancja stałego oprocentowania 6,25% w skali roku,
 • Kwota lokaty: od 1000 zł do 100.000 zł,
 • Czas trwania – 4 miesiące,
 • Z lokaty mobilnej możecie skorzystać tylko raz,
 • Lokata nie jest odnawialna,
 • Lokatę założycie po otwarciu konta osobistego w aplikacji Santander mobile (wystarczy kilka kliknięć),
 • Zgromadzone środki są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
 • Wypłata całości lub części pieniędzy zgromadzonych na lokacie przed końcem okresu umownego oznacza jej zerwanie – w takiej sytuacji bank nie wypłaca odsetek,
 • Szczegóły lokaty na tej podstronie.

Szczegóły Konta Jakie Chcę

Aby prowadzenie konta i obsługa karty były darmowe, należy zapewnić w danym miesiącu wpływ zewnętrzny (na przykład z waszego konta w innym banku) na kwotę co najmniej 500 zł oraz wykonać minimum jedną płatność kartą debetową lub BLIKIEM. W przypadku niespełnienia tych warunków opłata za konto to 6 zł, zaś za kartę debetową to 8 zł. Jeśli macie mniej niż 26 lat, nie musicie zapewniać wpływu na 500 zł. Prowadzenie konta będzie dla Was bezwarunkowo darmowe. Pozostałe opłaty:

 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za przelewy natychmiastowe,
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM z dowolnego bankomatu,
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Santander Bank Polska,
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska,
 • 5 zł za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów w Polsce, opłata nie jest pobierana od osób w wieku do 26 lat,
 • 0 zł za dostęp do Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay oraz BLIKA.

Szczegóły – Tabela Opłat i Prowizji.

Jak widzicie, spełniając warunki promocji, przy okazji zapewnicie sobie zwolnienie z opłat za konto i kartę. Warto mieć na uwadze, iż Santander Bank Polska jako jedyny bank w Polsce zapewnia nielimitowane darmowe przelewy natychmiastowe.

Do 300 zł zwrotu za płatności rachunków domowych

Dodatkowym benefitem w przypadku Konta Jakie Chcę jest zwrot 1% wartości opłacanych rachunków za prąd, gaz, telefon, Internet i telewizję. Maksymalnie możecie w ten sposób zdobyć do 25 zł zwrotu miesięcznie.

W celu otrzymywania zwrotów należy potwierdzić (zweryfikować) opłacane faktury, które mogą być wystawione wyłącznie na posiadacza lub współposiadacza Konta Jakie Chcę. Faktury możecie potwierdzić na 3 sposoby:

 • po zalogowaniu do bankowości elektronicznej, w zakładce Twoje sprawy. W polu Wyszukaj sprawę wpiszcie frazę „faktura”, po czym pojawi się Wam opcja dodania faktury w ramach promocji. W formularzu, oprócz nazwy kontrahenta, należy również załączyć skan faktury, jej zdjęcie lub oryginał w pliku pdf,
 • za pośrednictwem wideo rozmowy – w tym przypadku fakturę okazujecie do kamery, by wideodoradca mógł wprowadzić dane odbiorców do zwrotów,
 • w placówce banku – w tym przypadku musicie ze sobą zabrać wydruki faktur lub ich oryginały.

Po weryfikacji faktur wystarczy już tylko opłacać rachunki standardowymi przelewami przez Internet (wybierając odbiorcę zdefiniowanego), za pośrednictwem zleceń stałych lub poleceniem zapłaty. Pamiętajcie jedynie, że z promocji wyklucza się płatności za usługę, która stanowi składnik czynszu. Premie będą wypłacane do 7. dnia kalendarzowego kolejnego miesiąca. Są one oczywiście zwolnione z opodatkowania.

Szczegóły w zasadach sprzedaży premiowej.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów