fbpx

Santander Bank Polska: 350 zł premii na start, a nawet więcej…

Trwa do:
30 listopada 2020

Bez ani dnia przerwy, w Santander Bank Polska ruszyła kolejna edycja promocji, w której możecie zdobyć premię na poziomie 350 zł! Na łączną gratyfikację składa się 200 zł głównej premii pieniężnej, 50 zł ekstra za użycie kodu polecenia oraz 100 zł za rejestrację karty w programie Bezcenne chwile (tutaj nagroda wypłacana jest w punktach wymiennych na vouchery). Tak jak zaznaczyłem w tytule, w ramach promocji możecie zyskać jeszcze więcej. Mianowicie, kolejne 50 zł premii ekstra otrzymacie za założenie konta swojemu dziecku. Co ważne, premia wypłacana jest za każde dziecko! Zatem w przypadku posiadania jednego dziecka, łączny bonus wyniesie 400 zł, dla dwójki dzieci – 450 zł i tak dalej. Dodatkowo możecie skorzystać z promocyjnej lokaty mobilnej na 1% w skali roku dla kwoty do 20.000 zł. Po założeniu konta, sami będziecie mogli polecać promocję swoim bliskim, dzięki czemu dorobicie nawet 500 zł ekstra. Konto Jakie Chcę oferowane przez Santander Bank Polska oprócz darmowego prowadzenia ma również wiele innych zalet. Do najważniejszych możemy zaliczyć bezpłatne przelewy natychmiastowe (i to bez limitu) oraz zwroty za płatności rachunków. Łącznie możecie w ten sposób zaoszczędzić nawet 300 zł rocznie.

Uczestnictwo w promocji

Zgodnie z regulaminem, w promocji z bonusem mogą wziąć udział osoby, które w okresie od 1 listopada 2019 roku nie posiadały konta osobistego w Santander Bank Polska. Jeśli posiadacie inny produkt Santandera (na przykład kartę kredytową, czy konto oszczędnościowe – śmiało możecie wziąć udział i w tej promocji).

Ponadto Santander Bank Polska wyklucza klientów, którzy od 1 kwietnia 2019 roku brali udział w akcji promocyjnej lub sprzedaży premiowej Konta Jakie Chcę (również w opcji „dla Młodych”) organizowanej przez bank lub inny podmiot, w ramach której otworzyli Konto Jakie Chcę, Konto Jakie Chcę dla Młodych.

Jak założyć promocyjne konto?

Promocja organizowana jest bezpośrednio przez bank, zatem tym razem nie musicie nigdzie się rejestrować, czy wypełniać danych do wypłaty premii. Aby założyć konto, po prostu złóżcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Pamiętajcie również o wyrobieniu karty Mastercard.

Poza tym, warunkiem uczestnictwa jest podanie aktualnego numeru telefonu do kontaktu z bankiem oraz wyrażenie:

 • zgody na ujawnienie tajemnicy bankowej w zakresie realizacji promocji,
 • zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych,
 • zgody na Elektroniczny Kanał Kontaktu (EKK) – czyli na elektroniczną formę przekazywania korespondencji, zamiast tradycyjnej korespondencji papierowej,
 • zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną.

Na złożenie wniosku macie czas do 30 listopada 2020 roku, zaś ostateczny termin zawarcia umowy to 15 grudnia 2020 roku. Umowę zawrzecie za pośrednictwem kuriera.

Poniżej przedstawiam zgody, które należy wyrazić podczas wnioskowania o konto. Zgodę na EKK wyrazicie natomiast podczas pierwszego logowania w bankowości elektronicznej lub w zakładce Ustawienia > Forma otrzymywania korespondencji. Macie na to czas najpóźniej do 30 grudnia 2020 roku.

promocja konto jakie chcęPamiętajcie, iż w celu zdobycia 50 zł w ramach programu poleceń, podczas składania wniosku należy wpisać kod polecenia w odpowiednim polu. W przypadku programu poleceń okres karencji również datowany jest na dzień 1 listopada 2019 roku. Możecie użyć mojego kodu polecenia: 1008552568 lub kodu uzyskanego od kogoś bliskiego. Kod ten wpiszecie we wniosku pod wyborem karty płatniczej. Poniżej przedstawiam podgląd.

konto jakie chcę program poleceń

Premia na start – warunki promocji Konto Jakie Chcę

Aby zdobyć 200 zł premii bazowej, należy w ciągu trzech kolejnych miesięcy (w każdym miesiącu z osobna):

 • zapewnić wpływ na konto na kwotę co najmniej 1000 zł,
 • wykonać minimum 5 transakcji bezgotówkowych (kartą debetową i/lub BLIKIEM),
 • zalogować się do aplikacji Santander mobile.

Co do kwestii wpływu, przelew na 1000 zł z waszego konta w innym banku lub od kogoś bliskiego bezproblemowo zapewni spełnienie warunków promocji. Może to być także wpływ wynagrodzenia, ale nie musi.

Transakcje możecie wykonywać kartą debetową i/lub BLIKIEM. W praktyce oznacza to, że płatności możecie wykonać albo samą kartą albo samym BLIKIEM albo w wersji mieszanej. Najważniejsze, aby łącznie było to 5 transakcji w każdym miesiącu. Na poczet promocji zaliczają się zarówno płatności w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet.

Dla pewności, uściślę, iż dla kont założonych w listopadzie 2020 roku, warunki należy spełniać od listopada 2020 roku do stycznia 2021 roku lub od grudnia 2020 roku do lutego 2021 roku. Natomiast dla kont założonych w grudniu 2020 roku, warunki należy spełniać od grudnia 2020 roku do lutego 2021 roku lub od stycznia 2021 roku do marca 2021 roku.

Premia w wysokości 200 zł powędruje na wasze konto w terminie do 15 kwietnia 2021 roku. W tym dniu należy posiadać aktywne konto oraz wyrażone wcześniej zgody.

Szczegóły w regulaminie promocji.

50 zł premii w programie poleceń

W obecnej edycji, bonus w programie poleceń wypłacany jest gotówkowo. To pozytywna zmiana, ponieważ w poprzednich miesiącach były to punkty lojalnościowe wymienialne na vouchery. Aktualna edycja programu potrwa do końca stycznia 2021 roku.

Aby zdobyć bonus w ramach programu poleceń, wystarczy, że licząc od momentu aktywacji konta do końca następnego miesiąca:

 • wykonacie płatności kartą debetową, kartą mobilną i BLIKIEM na łączną kwotę co najmniej 300 zł. Przez płatność rozumie się zarówno transakcje w tradycyjnych punktach sprzedaży (przykładowo sklepy, stacje benzynowe), jak i w Internecie (Allegro, sklepy internetowe, zakup biletów etc). Według regulaminu, co najmniej jedna płatność musi zostać wykonana BLIKIEM. Pozostałe mogą być wykonane dowolnie – albo kartą albo BLIKIEM – jak Wam wygodnie,
 • minimum jeden raz zalogujecie się do bankowości internetowej lub mobilnej. 


Oczywiście wykonując płatności na poczet promocji bazowej, jednocześnie “wyrabiacie warunki” dla programu poleceń. Premie z tytułu programu poleceń będą wypłacane w miesiącu następującym po spełnieniu warunków promocji przez poleconego. Przykładowo, jeśli konto założycie w listopadzie, a warunki spełnicie do końca grudnia, wówczas nagrodę z tytułu programu poleceń otrzymacie przelewem w styczniu 2021 roku.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń „Polecam mój Bank- edycja IX.


100 zł premii w programie Bezcenne chwile

Za dodanie karty płatniczej Mastercard w programie Bezcenne Chwile i wykonanie jednej płatności bezgotówkowej otrzymacie niemal od ręki 6800 punktów, wymiennych na vouchery i nagrody rzeczowe o wartości około 100 zł! 

Uczestnikiem promocji może zostać każda pełnoletnia osoba, która nie była uczestnikiem programu przed 1 października 2020 roku. Jak zawsze, regulamin dotyczący promocji Priceless Specials jest nieprecyzyjny. Moim zdaniem chodzi tu o nie bycie uczestnikiem programu, ale wyłącznie dla danego banku – w tym przypadku Santander Bank Polska. Być może dotyczy to uczestnictwa w programie ogólnie, ciężko stwierdzić – warto próbować!

Aby zdobyć premię punktową, w okresie trwania promocji, czyli do 30 listopada 2020 roku, należy zawrzeć z Santander Bank Polska umowę o otwarcie Konta Jakie Chcę wraz z kartą debetową Mastercard. W tym samym terminie powinniście zarejestrować otrzymaną kartę Mastercard w programie Bezcenne Chwile. Możecie to zrobić na oficjalnej stronie programu. Kluczowe jest wyrażenie zgody na kontakt ze strony organizatora za pomocą wybranej metody. Ponadto we wskazanym terminie powinniście choć raz zalogować się do aplikacji mobilnej Santander lub bankowości internetowej. 

Aby otrzymać punkty, za pomocą zarejestrowanej karty powinniście wykonać co najmniej jedną płatność bezgotówkową. Jej wartość nie ma znaczenia. Na wykonanie płatności będziecie mieli 30 dni od momentu rejestracji. 

Promocja może skończyć się wcześniej, jeśli przewidziana pula 8600 nagród (każda po 6800 punktów) zostanie wyczerpana. O wykorzystaniu puli organizator poinformuje za pomocą strony promocji

Nagrodę, w postaci 6800 punktów, otrzymacie najpóźniej po 10 dniach roboczych od momentu spełnienia warunków promocji. Zostaną one doliczone do Waszego konta w programie. Od tego momentu będziecie mieli 2 miesiące, by zastanowić się, na co je wymienić. Po tym czasie stracą swoją ważność. 

Jeśli zastanawiacie się, na co można wymienić 6800 punktów, podam Wam kilka przykładów nagród dostępnych w katalogu w dniu powstawania artykułu:

 • Voucher o wartości 50 zł do Empik.com – 3400 punktów,
 • Voucher o wartości 50 zł do Decathlon – 3400 punktów,
 • Doładowanie portmonetki SkyCash o wartości 20 zł – 1000 punktów,
 • Zakupy we Frisco.pl o wartości 50 zł – 3400 punktów,
 • Bilet do Multikina – 800 punktów,
 • 100 zł do wykorzystania na rezerwacje noclegu w SlowHop.com – 4000 punktów, 
 • Darowizna o wartości 100 zł na rzecz WWF – 6700 punktów.


Jak widzicie, 6800 punktów, w przypadku niektórych nagród, może mieć wartość przekraczającą 100 zł.

Szczegóły w regulaminie promocji Bezcenne chwile.

50 zł premii za każde dziecko

W bieżącej promocji możecie również zdobyć premię ekstra za założenie konta dziecku. Działa tu zasada „premia za każde dziecko”. Aby zdobyć 50 zł premii należy założyć konto swojemu dziecku za pośrednictwem wideodoracy oraz rzecz jasna spełnić warunki dotyczące 200 zł premii „dla siebie”. Wniosek o konto dla dziecka złóżcie poprzez bankowość internetową do 25 grudnia 2020 roku oraz zawrzyjcie umowę o to konto do 30 grudnia 2020 roku.

W tym przypadku nie musicie spełniać żadnych warunków. Wystarczy, że podczas składania wniosku wyrazicie te same zgody co podczas składania wniosku o konto dla siebie. Premia za konta dla dzieci również będą wypłacane do 15 kwietnia 2021 roku.

Szczegóły w regulaminie promocji.

Lokata mobilna na 1% w skali roku

 • Gwarancja stałego oprocentowania 1% w skali roku,
 • Kwota lokaty: od 1000 zł do 20 000 zł,
 • Czas trwania – 4 miesiące,
 • Z lokaty mobilnej możecie skorzystać tylko raz,
 • Lokata nie jest odnawialna,
 • Lokatę założycie po otwarciu konta osobistego w aplikacji Santander mobile (wystarczy kilka kliknięć),
 • Zgromadzone środki są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
 • Wypłata całości lub części pieniędzy zgromadzonych na lokacie przed końcem okresu umownego oznacza jej zerwanie – w takiej sytuacji bank nie wypłaca odsetek.

Szczegóły Konta Jakie Chcę – do 30 listopada 2020 roku

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za przelewy natychmiastowe,
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM z dowolnego bankomatu,
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Santander Bank Polska,
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska,
 • 5 zł za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów w Polsce, opłata nie jest pobierana od osób w wieku do 26 lat,
 • 0 zł za dostęp do Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay oraz BLIKA,
 • stałe 3 zł albo 0 zł lub 5 zł za kartę debetową.

Co do opłaty miesięcznej za kartę debetową, domyślnie ustawiona jest stała opłata w wysokości 3 zł. Santander Bank Polska umożliwia jednak wybór innego wariantu pozwalającego na uniknięcie opłaty za kartę. Mianowicie, opłaty możecie uniknąć pod warunkiem wykonania 5 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę. W przypadku niespełnienia wymienionego warunku, opłata za kartę wyniesie 5 zł.

Pamiętajcie jednak, aby po aktywowaniu konta i karty wykonać odpowiednie działanie. Mianowicie, zmiana sposobu pobierania opłat za kartę dostępna jest po zalogowaniu w ramach bankowości elektronicznej. Opcja ta dostępna jest w zakładce Twoje produkty w sekcji Karty – tam zaś odnajdźcie pole Usługi.

Szczegóły – Tabela Opłat i Prowizji.

Szczegóły Konta Jakie Chcę – od 1 grudnia 2020 roku

Od 1 grudnia 2020 roku zajdą pewne zmiany w przypadku opłat za prowadzenie konta i użytkowanie karty debetowej. Mianowicie, aby prowadzenie konta i obsługa karty były darmowe, należy zapewnić wpływ zewnętrzny (na przykład z waszego konta w innym banku) na kwotę co najmniej 500 zł oraz wykonać minimum jedną płatność kartą debetową lub BLIKIEM. W przypadku niespełnienia tych warunków, opłata za konto to 6 zł, zaś za kartę debetową to 8 zł.

Szczegóły – Tabela Opłat i Prowizji (zmiany po 1 grudnia 2020 roku od strony 35).

Do 300 zł zwrotu za płatności rachunków domowych

Dodatkowym benefitem w przypadku Konta Jakie Chcę jest zwrot 1% wartości opłacanych rachunków za prąd, gaz, telefon, Internet i telewizję. Maksymalnie możecie w ten sposób zdobyć do 25 zł zwrotu miesięcznie. W celu otrzymywania zwrotów należy potwierdzić (zweryfikować) opłacane faktury, które mogą być wystawione wyłącznie na posiadacza lub współposiadacza Konta Jakie Chcę. Faktury możecie potwierdzić na 3 sposoby:

 • po zalogowaniu do bankowości elektronicznej, w zakładce Twoje sprawy. W polu Wyszukaj sprawę wpiszcie frazę „faktura”, po czym pojawi się Wam opcja dodania faktury w ramach promocji. W formularzu, oprócz nazwy kontrahenta, należy również załączyć skan faktury, jej zdjęcie lub oryginał w pliku pdf,
 • za pośrednictwem wideo rozmowy – w tym przypadku fakturę okazujecie do kamery, by wideodoradca mógł wprowadzić dane odbiorców do zwrotów,
 • w placówce banku – w tym przypadku musicie ze sobą zabrać wydruki faktur lub ich oryginały.

Po weryfikacji faktur wystarczy już tylko opłacać rachunki standardowymi przelewami przez Internet (wybierając odbiorcę zdefiniowanego), za pośrednictwem zleceń stałych lub poleceniem zapłaty. Pamiętajcie jedynie, że z promocji wyklucza się płatności za usługę, która stanowi składnik czynszu. Premie będą wypłacane do 7. dnia kalendarzowego kolejnego miesiąca. Są one oczywiście zwolnione z opodatkowania.

Szczegóły w zasadach sprzedaży premiowej.50 zł premii dla polecającego w ramach programu poleceń

Premia na start to jeszcze nie wszystko. O wiele więcej możecie zarobić poprzez polecanie promocji swoim bliskim. Za każde skuteczne polecenie konta, regulamin przewiduje 50 zł nagrody. Co ciekawe, w tym przypadku nagroda wypłacana jest już w gotówce. 

Polecającym może być posiadacz konta osobistego w Santander Bank Polska wraz z dostępem do aplikacji mobilnej i bankowości elektronicznej. Aby móc polecać konto, musicie wygenerować swój kod polecenia w bankowości online, w zakładce Program poleceń. Dodatkowym wymogiem jest wyrażenie zgód marketingowych, handlowych i na EKK oraz podanie numeru kontaktowego z bankiem. Teraz pozostaje już tylko przekazywanie kodu poleceń swoim bliskim. Jeśli będą oni skrupulatnie spełniać warunki promocji, bank będzie wypłacał Wam premie w miesiącu następującym po spełnieniu warunków promocji przez poleconego.

W ramach bieżącej edycji programu możecie odebrać maksymalnie 500 zł premii. Ponadto pamiętajcie, iż osoba polecona może następnie zostać polecającym! W ten oto sposób zwielokrotnicie swoje zyski po założeniu konta.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń „Polecam mój Bank- edycja IX.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów