Konto Jakie Chcę od Santander Bank Polska: nawet 580 zł premii na start oraz do 300 zł zwrotu za rachunki + 8% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Trwa do:
31 marca 2023

Ta promocja została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna. Do zdobycia jest 500 zł premii na start, do 300 zł zwrotu za rachunki, 100 zł premii dla dziecka + 7% w skali roku na lokacie mobilnej.

Oprócz świetnego zestawu promocji z 580 zł premii na start, Santander Bank Polska dorzuca dodatkowo preferencyjne oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym. Dla kwoty do 100.000 zł będzie to aż 8% w skali roku, z gwarancją oprocentowania do 29 czerwca 2023 roku. Co tu kryć, w obliczu kolejnych obniżek oprocentowania przez inne banki, oferta Santandera jest świetną kontrofensywą wobec tego zjawiska. Wracając jednak do samej promocji konta, zakładając w marcu 2023 roku darmowe Konto Jakie Chcę możecie zdobyć: 300 zł premii gotówkowej na start, voucher o wartości 80 zł za udział w programie poleceń, 100 zł premii ekstra w formie vouchera do sklepów Biedronka oraz vouchery o wartości 100 zł w formie punktów powitalnych programu Bezcenne Chwile. Razem daje to łączną premię na poziomie nawet 580 zł. A gdy już otworzycie Konto Jakie Chcę, dodatkowo będziecie mogli je polecać swoim bliskim. W ten sposób co miesiąc odbierzecie nawet 5 voucherów, każdy o wartości 80 zł (na przykład do Biedronki lub Zalando). Prowadzenie Konta Jakie Chcę oraz wydawana do niego karta debetowa będą dla Was darmowe po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków. Do innych zalet konta możemy zaliczyć nielimitowane bezpłatne przelewy natychmiastowe oraz do 300 zł zwrotu za płatności rachunków domowych.

Sprawdź również: nawet 460 zł premii w promocji karty kredytowej Santander oraz zestaw dodatkowych promocji: 200 zł za ubezpieczenie, 100 zł za konto dziecka oraz 3 miesiące darmowego pakietu medycznego.

Uczestnictwo w promocji – 300 zł premii gotówkowej

Zgodnie z regulaminem, w promocji z bonusem mogą wziąć udział osoby, które w okresie:

 • od 1 marca 2022 roku do 28 lutego 2023 roku bezwzględnie nie posiadały konta osobistego w Santander Bank Polska,
 • od 1 kwietnia 2019 roku nie otworzyły konta w Santander Bank Polska w żadnej promocji z premią.

Jeśli natomiast posiadacie inny produkt Santandera (na przykład kartę kredytową, czy konto oszczędnościowe) – śmiało możecie wziąć udział i w tej promocji. Jeżeli nie do końca rozumiecie, o co chodzi w kwestii okresów karencji – tłumaczę to na poniższych przykładach.

Jeśli przykładowo założyliście promocyjne konto z jakąś premią 1 marca 2019 roku, a następnie zamknęliście je 4 grudnia 2021 roku – śmiało możecie wziąć udział w promocji.

Inny przykład: założyliście konto bez żadnej premii 16 października 2019 roku i zamknęliście je 31 marca 2022 roku – w takim przypadku nie możecie wziąć udziału w promocji, ponieważ posiadaliście aktywne konto po 1 marca 2022 roku.

A tu taki przykład: założyliście konto w promocji z premią 30 grudnia 2019 roku i zamknęliście je 30 maja 2020 roku – niestety w tym przypadku też nie możecie wziąć udziału w promocji, ponieważ konto w promocji z premią założyliście po 1 kwietnia 2019 roku.

Jeśli nie macie pewności, co do kwestii okresu karencji – pytajcie o to śmiało w komentarzach.

Jak założyć promocyjne konto?

Aby założyć konto, na początek złóżcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Pamiętajcie również o wyrobieniu karty debetowej Mastercard lub VISA. Polecam rzecz jasna wybór tej pierwszej ze względu na możliwość uzyskiwania punktów Bezcenne Chwile. Wniosek możecie złożyć zarówno na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym.

Poza tym, warunkiem uczestnictwa jest podanie aktualnego numeru telefonu do kontaktu z bankiem oraz wyrażenie zgód:

 • zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych (elektronicznie i telefonicznie),
 • zgody na Elektroniczny Kanał Kontaktu (EKK) – czyli na elektroniczną formę przekazywania korespondencji, zamiast tradycyjnej korespondencji papierowej,
 • zgody na kontakt w celu realizacji wniosku i dostarczeniu regulacji bankowych.

Na złożenie wniosku macie czas do 31 marca 2023 roku, zaś ostateczny termin zawarcia umowy to 10 kwietnia 2023 roku. Umowę zawrzecie za pośrednictwem kuriera lub e-kuriera (w nieco większych miastach). W przypadku e-kuriera dokumenty otrzymacie mailowo, zaś podczas specjalnego kuriera jedynie złożycie podpis na tablecie.

300 zł premii na start – warunki promocji

Premia bazowa podzielona jest na dwie części. Pierwsze 100 zł premii gotówkowej otrzymacie za zawarcie umowy o konto i kartę wraz z wyrażeniem stosownych zgód. Oprócz tego w kwietniu 2023 roku należy:

 • wykonać minimum 3 transakcje bezgotówkowe kartą debetową, każda na dowolną kwotę,
 • zalogować się minimum 3 razy do aplikacji Santander Mobile.Aby zdobyć kolejne 200 zł premii bazowej należy w trzech kolejnych miesiącach: w maju, czerwcu i lipcu 2023 roku (w każdym miesiącu z osobna):

 • zapewnić wpływ na konto na kwotę co najmniej 1000 zł,
 • wykonać minimum 3 transakcje bezgotówkowe kartą debetową, każda na dowolną kwotę,
 • zalogować się minimum 3 razy do aplikacji Santander Mobile.

A teraz technikalia. Co do kwestii wpływu, przelew na 1000 zł z waszego konta w innym banku lub od kogoś bliskiego bezproblemowo zapewni spełnienie warunków promocji. Po zaksięgowaniu środków, jeszcze tego samego dnia możecie je przelać z powrotem na swoje główne konto.

Transakcje kartą debetową możecie wykonywać zarówno w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet.

Voucher do Biedronki o wartości 100 zł

Oprócz premii gotówkowej, otrzymacie również voucher do sklepów Biedronka o wartości 100 zł, który możecie traktować niemal na równi z gotówką.

Aby zdobyć voucher do Biedronki należy w sierpniu oraz we wrześniu 2023 roku (w każdym miesiącu z osobna) wykonać:

 • co najmniej 3 transakcje bezgotówkowe kartą debetową, każda na dowolną kwotę,
 • minimum 3 przelewy zewnętrzne w aplikacji Santander mobile.

Kwota przelewów jest dowolna. Przelewy możecie wykonać do kogoś znajomego lub członka rodziny. Ewentualnie na swoje konto w innym banku. Mogą to być przelewy w systemie Elixir, jak i przelewy na telefon BLIK. Odpadają jedynie przelewy wewnętrzne w ramach Santander Bank Polska.

Transakcje kartą debetową możecie wykonywać zarówno w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet.

80 zł premii w programie poleceń

W ramach programu poleceń wartość bonusu wynosi 80 zł. Bonus w programie poleceń wypłacany jest w formie jednego z wybranych voucherów:

 • 80 zł do RTV Euro AGD lub
 • 80 zł do Decathlona lub
 • 80 zł do Biedronki lub
 • 80 zł do Zalando lub
 • 4 bilety do kina Helios lub
 • 4 bilety do kina Cinema City.

Aktualna edycja programu potrwa do końca marca 2023 roku, także spokojnie możecie połączyć promocję bazową wraz z programem poleceń, a w międzyczasie sami zarabiać poprzez polecanie.

Nowym klientem w programie poleceń (osobą poleconą) może być osoba, która nie posiadała konta w Santander Bank Polska w ciągu 12 miesięcy od momentu przystąpienia do promocji. Oznacza to, iż okres karencji w programie poleceń jest bardzo zbliżony z okresem karencji dla premii głównej. Przykładowo, składając wniosek 1 marca 2023 roku, wasze konto powinno zostać zamknięte przed 1 marca 2022 roku – w takim przypadku możecie skorzystać z programu poleceń.

W celu wzięcia udziału w programie poleceń możecie użyć mojego kodu polecenia: TH46UL lub kodu uzyskanego od kogoś bliskiego. Kod ten wpiszecie już po założeniu konta. W tym celu należy zalogować się do bankowości i podać kod polecenia – macie na to 30 dni od momentu otwarcia konta.Aby zdobyć bonus w ramach programu poleceń, wystarczy, że licząc od momentu aktywacji konta do końca następnego miesiąca:

 • wykonacie płatności kartą debetową na łączną kwotę co najmniej 300 zł. Przez płatność rozumie się zarówno transakcje w tradycyjnych punktach sprzedaży (przykładowo sklepy, stacje benzynowe), jak i w Internecie (na przykład Allegro, sklepy internetowe, zakup biletów online).


Przykładowo, otwierając konto w marcu 2023 roku, na spełnienie warunku płatniczego będziecie mieli czas do końca kwietnia 2023 roku. Oczywiście wykonując płatności kartą na poczet promocji bazowej, jednocześnie “wyrabiacie warunki” dla programu poleceń. Po spełnieniu warunków promocji, w ciągu 5 dni roboczych, bank poinformuje Was o tym fakcie w bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej, w zakładce Program poleceń. Od tego momentu będziecie mieli 30 dni na wybór konkretnej nagrody. W dniu wydania nagrody powinniście posiadać aktywne konto wraz z bankowością elektroniczną oraz aplikacją mobilną.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń „Polecam mój Bank- edycja 3”.

Wypłata premii w promocji

Premia gotówkowa zostanie wypłacona przelewem na konto w Santander Banku:

 • do 31 maja 2023 roku – pierwsze 100 zł za założenie konta,
 • do 31 sierpnia 2023 roku – pozostałe 200 zł premii.

Voucher do sklepów Biedronka o wartości 100 zł otrzymacie SMS-em i/lub w Poczcie24 w Santander internet/mobile w terminie do 31 października 2023 roku. W dniu wydania nagrody wasze konto musi być aktywne i nie może być w fazie wypowiedzenia.

W podanych terminach należy rzecz jasna posiadać aktywne konto oraz wyrażone wcześniej zgody marketingowe. Po odebraniu wszystkich nagród, zgody naturalnie będziecie mogli wycofać. A jeśli chodziłoby Wam po głowie, aby zamknąć konto, więcej na tego typu tematy pisałem tutaj.

Szczegóły w regulaminie promocji.

100 zł ekstra w postaci 8000 punktów Bezcenne Chwile

Promocja skierowana jest do posiadaczy kart Mastercard wydanych przez dowolny bank, zatem mogą z niej skorzystać również klienci Santander Banku. Punkty bonusowe otrzymają osoby, które dotychczasowo nie rejestrowały w programie Bezcenne Chwile karty danego banku – czyli w tym przypadku karty Santandera. Jeśli więc jesteście już uczestnikami programu z kartą (przykładowo) Alior Banku, możecie wziąć udział w promocji, rejestrując w nim po raz pierwszy kartę Santander Bank Polska. Oznacza to, iż z programu mogą skorzystać zarówno byli, obecni, jak i całkiem nowi uczestnicy programu.

Żeby odebrać 8000 punktów, należy spełnić następujące warunki: 

 • zarejestrować swoją kartę Mastercard za pomocą dedykowanej strony programu wyrażając tym samym chęć uczestnictwa w promocji – macie na to czas do dnia 17 maja 2023 roku lub do wyczerpania puli 78.333 nagród (organizator poinformuje o szacunkowym terminie wyczerpania puli na 7 dni przed tym faktem),
 • w ciągu 30 dni od momentu dołączenia do programu należy wykonać płatności bezgotówkowe o łącznej wartości minimum 100 zł zarejestrowaną w programie kartą. Nie muszą to być transakcje wykonywane u partnerów programu. Możecie je wykonywać dowolnie – w punktach stacjonarnych lub w Internecie, z uwzględnieniem transakcji wykluczonych, o których mowa poniżej.

Oczywiście nie każda transakcja zostanie zaliczona w poczet płatności promocyjnych. Regulamin informuje o wykluczeniu płatności między innymi za składki ubezpieczeniowe, spłatę odsetek, przekazy pieniężne, wypłaty z bankomatów i w kilku innych przypadkach oraz transakcji zwróconych czy anulowanych. Pełną listę znajdziecie w regulaminie promocji (żeby szybciej je wyszukać, skorzystajcie ze skrótu CTRL+F i wpiszcie frazę MCC).

Nagroda trafi na Wasze konto w ciągu 30 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Punkty będą ważne przez 3 miesiące. Po tym czasie bezpowrotnie przepadną, dlatego koniecznie pamiętajcie o ich wykorzystaniu.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji – punkty na start o wartości 100 zł.

Punkty Mastercard Bezcenne Chwile – na co wymienić?

Na co można wymienić bonus? Dostępne są między innymi karty podarunkowe o wartości 50 zł do sklepów Carrefour/Decathlon/Empik/Euro RTV AGD/Ski Team/W.KRUK/Smyk/Circle K i wielu innych. Jedna karta będzie Was kosztować 4000 punktów – możecie nabyć więcej takich voucherów. Oprócz tego możecie skorzystać z oferty na bilety do kina, doładowania do telefonu czy vouchery do sklepu Google Play i wiele innych.

Vouchery Mastercard Bezcenne Chwile

Szczegóły Konta Jakie Chcę

Aby prowadzenie konta i obsługa karty były darmowe, należy zapewnić w danym miesiącu wpływ zewnętrzny (na przykład z waszego konta w innym banku) na kwotę co najmniej 500 zł oraz wykonać minimum jedną płatność kartą debetową lub BLIKIEM. W przypadku niespełnienia tych warunków opłata za konto to 6 zł, zaś za kartę debetową to 8 zł. Jeśli macie mniej niż 26 lat, nie musicie zapewniać wpływu na 500 zł. Prowadzenie konta będzie dla Was bezwarunkowo darmowe. Pozostałe opłaty:

 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za przelewy natychmiastowe,
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM z dowolnego bankomatu,
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Santander Bank Polska,
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska,
 • 5 zł za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów w Polsce, opłata nie jest pobierana od osób w wieku do 26 lat,
 • 0 zł za dostęp do Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay oraz BLIKA.

Szczegóły – Tabela Opłat i Prowizji.

Jak widzicie, spełniając warunki promocji, przy okazji zapewnicie sobie zwolnienie z opłat za konto i kartę. Warto mieć na uwadze, iż Santander Bank Polska jako jedyny bank w Polsce zapewnia nielimitowane darmowe przelewy natychmiastowe.

Konto Max Oszczędnościowe dla nowych środków na 8% w skali roku

Konto Max Oszczędnościowe to produkt dla wyższych kwot (do 100.000 zł) z miesięczną kapitalizacją odsetek – typową dla kont oszczędnościowych (dzięki czemu są one znacznie bardziej elastyczne od lokat). Promocyjne oprocentowanie na poziomie 8% w skali roku dostępne jest jednak wyłącznie dla nowych środków. Co to oznacza? Jeśli jesteście nowymi klientami i po założeniu konta osobistego zdecydujecie się na Konto Max Oszczędnościowe, wszystkie Wasze pieniądze będą spełniały definicję nowych środków. Jeśli jednak jesteście już klientami od pewnego czasu, promocyjnym oprocentowaniem będą objęte środki, które wpłaciliście do banku po dniu 3 marca 2023 roku. Uwzględnione będzie saldo ze wszystkich produktów – kont osobistych, lokat i tak dalej. Mało tego, weryfikacja stanu salda w banku odbywać się będzie codziennie, przez cały okres promocji. Stare środki będą musiały zostać na koncie, by nowe w całości mogły pracować na 8% w skali roku.

Przykładowo: dnia 4 marca na Waszym koncie znajdowało się 30.000 zł, które postanowiliście wypłacić z banku. Jeśli kilka dni później zasilicie Konto Max oszczędnościowe kwotą 35.000 zł, promocyjnym oprocentowaniem objęte zostanie 5000 zł.

Standardowe oprocentowanie, które obowiązuje poza promocją (oraz dla „starych środków”) to 1% w skali roku. Jeśli w danym dniu przekroczycie kwotę 100.000 zł na Koncie Max Oszczędnościowym całe saldo tego dnia zostanie automatycznie objęte oprocentowaniem standardowym (a nie tylko nadwyżka)!

Santander Bank Polska – Konto Max Oszczędnościowe

Parametry produktu w skrócie to:

 • oprocentowanie – 8% w skali roku,
 • okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania – do dnia 29 czerwca 2023 roku,
 • zakres kwot – do 100.000 zł,
 • data obliczania salda nowy środków – dzień 3 marca 2023 roku.

Konto Max Oszczędnościowe prowadzone jest za darmo. Pierwszy przelew w miesiącu z rachunku oszczędnościowego będzie bezpłatny. Każdy kolejny to koszt 10 zł. Wypłaty nie powodują utraty odsetek.

Jak założyć Konto Max Oszczędnościowe?

Rachunek założycie najwygodniej w bankowości elektronicznej Santander Bank Polska. Jeśli macie już konto osobiste, zalogujcie się do niego w aplikacji bądź przeglądarce, a następnie przejdźcie do zakładki Oferta Banku i Konta oszczędnościowe. Kliknijcie przycisk Szczegóły przy omawianym produkcie, a potem Przystąp, co pozwoli zyskać promocyjne oprocentowanie (bez tej czynności środki będą pracować jedynie na 1% w skali roku).

Jeśli w Waszej bankowości internetowej nie ma możliwości przystąpienia do promocji i założenia Konta Max Oszczędnościowego, możecie to zrobić telefonicznie lub w placówce banku.

Do promocji możecie przystąpić najpóźniej dnia 9 czerwca 2023 roku (za pomocą bankowości internetowej do godziny 17:00), jednak im wcześniej to zrobicie, tym dłużej Wasze środki będą pracować na wyższy procent.

Konto Max Oszczędnościowe – promocja Santander Bank Polska

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Do 300 zł zwrotu za płatności rachunków domowych

Dodatkowym benefitem w przypadku Konta Jakie Chcę jest zwrot 1% wartości opłacanych rachunków za prąd, gaz, telefon, Internet i telewizję. Maksymalnie możecie w ten sposób zdobyć do 25 zł zwrotu miesięcznie.

W celu otrzymywania zwrotów należy potwierdzić (zweryfikować) opłacane faktury, które mogą być wystawione wyłącznie na posiadacza lub współposiadacza Konta Jakie Chcę. Faktury możecie potwierdzić na 3 sposoby:

 • po zalogowaniu do bankowości elektronicznej, w zakładce Twoje sprawy. W polu Wyszukaj sprawę wpiszcie frazę „faktura”, po czym pojawi się Wam opcja dodania faktury w ramach promocji. W formularzu, oprócz nazwy kontrahenta, należy również załączyć skan faktury, jej zdjęcie lub oryginał w pliku pdf,
 • za pośrednictwem wideo rozmowy – w tym przypadku fakturę okazujecie do kamery, by wideodoradca mógł wprowadzić dane odbiorców do zwrotów,
 • w placówce banku – w tym przypadku musicie ze sobą zabrać wydruki faktur lub ich oryginały.

Po weryfikacji faktur wystarczy już tylko opłacać rachunki standardowymi przelewami przez Internet (wybierając odbiorcę zdefiniowanego), za pośrednictwem zleceń stałych lub poleceniem zapłaty. Pamiętajcie jedynie, że z promocji wyklucza się płatności za usługę, która stanowi składnik czynszu. Premie będą wypłacane do 7. dnia kalendarzowego kolejnego miesiąca. Są one oczywiście zwolnione z opodatkowania.

Szczegóły w zasadach sprzedaży premiowej.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów